PDA

Zobacz pełną wersję : ŚCIANA KOLANKOWA - OCIEPLAĆ OD ŚRODKA CZY NIE ?



artkom
14-03-2007, 20:01
Witam wszystkich ,
proszę o opinie fachowców i znawców sztuki budowlanej , mam pobudowany dom z ytonga i właśnie jestem na etapie adoptowania poddasza , chciałbym ocieplić scianę kolankową o wysokości 1,2 m z dużą ilością słupów betonowych wełną . Zaproponowano mi 2 rozwiązania
1- na ściane przyklejana wełna gruba taka jak na ocieplanie budynków 5 cm , obróbka siatka i gipsowanie
2- na profilach aluminiowych przykęcona G-F a między profilami wełna miekka lub sztywniejsza .

Co Wy na to , bardzo proszę o opinie i sugestie .

darek

yozka1
14-03-2007, 20:40
Stawiam na wełne ;) i płyta GK, zawsze to ściana będzie mocniejsza.

siemka
14-03-2007, 20:50
Witam wszystkich ,
proszę o opinie fachowców i znawców sztuki budowlanej , mam pobudowany dom z ytonga i właśnie jestem na etapie adoptowania poddasza , chciałbym ocieplić scianę kolankową o wysokości 1,2 m z dużą ilością słupów betonowych wełną . Zaproponowano mi 2 rozwiązania
1- na ściane przyklejana wełna gruba taka jak na ocieplanie budynków 5 cm , obróbka siatka i gipsowanie
2- na profilach aluminiowych przykęcona G-F a między profilami wełna miekka lub sztywniejsza .

Co Wy na to , bardzo proszę o opinie i sugestie .

darek

pomysł niezły, ale pamiętaj o paroizolacji na wełnę.....położoną od środka
pozdrawiam

artkom
14-03-2007, 21:42
BARDZO DZIĘKUJĘ ZA WASZE OPINIE SĄ BARDZO PRZYDATNE W PODJĘCIU TEJ DECYZJI

czyli aby było wszystko ok powininem zastosować profile przykręcone do podłogi i sufitu w nich wełna np 4 - 5 cm grubości na to folia paroizolacyjna i zamykoamy to G-K . ?

Barbossa
15-03-2007, 08:04
a po co ocieplać od środka?

artkom
15-03-2007, 08:13
ściana ma 36,5cm ytong od środka jest dość dużo betonowych słupów które są w widoczne tylko od wewnątrz bo od zewnątrz jest bloczek ytong 12 cm z ociepleniem wełna ( bloczek systemowy) . Mury nie bedą ocieplane od zewnątrz i zależy mi na tym aby ściana ta nie przemarzała a tej zimy było czuć różnicę dotykając pełen bloczek ytonga 36,5 cm a ten słup betonowy .

nie wiem jak załączyć obrazek do opisu ! myśle że opis sprawy jest dość czytelny

Barbossa
15-03-2007, 08:16
jeżeli dobrze zrozumiałem:
ściana 36,5 ze słupami
od zewnątrz bloczek 12cm z wełną
od wewnątrz chcesz to ocieplić

róznicę temp zawsze poczujesz, są to różne materiały, różnie kumulując/przewodząc ciepło

artkom
15-03-2007, 08:24
czyli sciane kolankowa zakryć g-k na stelarzu bez wkładania miedzy profile wełny >??

Barbossa
15-03-2007, 08:29
ja się upierasz to włóż tylko daj paroizolację pod płytę

(chyba :D )