PDA

Zobacz pełną wersję : dobudowa garazu



andrzej3602
15-03-2007, 07:38
:oops: chcialbym przybudowac garaz do domu mieszkalnego jakie musze spelnic warunki

pitbull
15-03-2007, 08:05
Normalny projekt i pozwolenie na rozbudowe domu mieszkalnego. Do tego inwentaryzacja i ocena stanu technicznego.

betka35
02-04-2007, 12:48
:oops: chcialbym przybudowac garaz do domu mieszkalnego jakie musze spelnic warunki

Hejka............robie dokładnie to samo......niesety potrzebny architekt, geodeta....i jakieś 2 mc./jeśli masz plan zagosodarowania / na same papierkowe sprawy :cry:

bogdan1103
02-04-2007, 15:05
witam ja mam ten sam problem chcę dobudować garaż bo jest za krótki o 20cm na taką duperele też trzeba pozwolenia? dodam że garaż jest w piwnicy

betka35
03-04-2007, 07:53
witam ja mam ten sam problem chcę dobudować garaż bo jest za krótki o 20cm na taką duperele też trzeba pozwolenia? dodam że garaż jest w piwnicy

Sorry..chcesz dobudować 20 cm garażu ??????????? toż to jedna cegła :wink: :wink:

bogdan1103
03-04-2007, 18:46
nie no 20co to przesada ale o tyle jest za krótki żeby wszedł samochód chcę dobudować jakiś 1m bo to jest komunistyczny garaż ma malucha a ja mam troszke innye auto ale tak serio to dobudowac chcę 1m

betka35
04-04-2007, 08:03
nie no 20co to przesada ale o tyle jest za krótki żeby wszedł samochód chcę dobudować jakiś 1m bo to jest komunistyczny garaż ma malucha a ja mam troszke innye auto ale tak serio to dobudowac chcę 1m


Dobudować...w szerz.......w zdłuż ??? a może po prostu dostawić ten metr i już...może jakąś fotkę wrzucisz????

My niestety zabudowujemy całą ścianę z przodu budynku :cry: :cry: i tego tak po cichu juz sie zrobić nie dało..za duża robota :evil: :evil: .... i musiałam dac zarobić architektowi i geodecie :cry: fack.....fack......fack......... :evil: :evil:

bogdan1103
05-04-2007, 21:24
nie umiem wstawiac fotek prubowałem ale mi sie nie udaje jestem jeszcze laikiem w tych sprawach

betka35
06-04-2007, 07:39
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63615&highlight=

Spoko.ja też nie umiałam jeszce niedawno :oops: :oops: ...poczytaj......oni ci pomogą :lol: :lol: ........

A co do garażu to ja gdybym miała dostawić do isniejącego 1m.....to bym to zrobiła i już..........No chyba że masz sąsiada-mędę :-? :-?

Majka
06-04-2007, 11:12
witam ja mam ten sam problem chcę dobudować garaż bo jest za krótki o 20cm na taką duperele też trzeba pozwolenia? dodam że garaż jest w piwnicy

chcesz wykopać większą dziurę? powiększyć obrys ścian fundamentowych :o

krzys74
21-04-2007, 17:29
Witam.
To i ja moze sie podlacze do tematu.
Zamierzam wykonać w istniejącym budynku następujące prace:
-dobudowa wiatrolapu (ganku) z lekkich bloczków ,same ścianki w zarysie podestu i balkoniku.
-wykonanie tarasu ze schodami na ogród (równiez przebudowa juz istniejącego malego balkoniku)
-zmiana wlaściwości przeznaczenia budynku gospodarczego na garaż wraz ze zmianą jego dlugosci o ok. 1,5 m. oraz w zwiazku z tym wymuszoną zmiana konstrukcji dachu.

Dotychczasowy projekt który posiadam i jego aneksy jest projektem technicznym więc na nim w myśl nowego prawa budowlanego podobno nie mozna sie powolac.
Pani archtekt zasugerowala koniecznosc wykonania nowego projektu :"ARCHITEKTONICZNO - BUDOWLANEGO" co wiaze sie z kolei z koniecznoscia wykonania go dla tego budynku na nowo (rzeczoznawca p. poż ;projekt elektr. zasialnia wraz z prjektem zasilania garażu; projekt wod-kan;
plan ochrony zdrowia ?,inwentaryzacja stanu dotychczasowego budynku wraz z terenem i Fotometria i cala masa innych)
Caly zakres tych prac projektowych wyszacowala na ok 2300 pln bez podatku.
Do tego dojdą koszty dziennika , kierownik budowy.
CZY faktycznie to wszystko jest potrzebne i nie mozna tego zrobic tak jak kiedys w formie Aneksu do dotychczasowego projektu. na tzw. kalke????

Przeraza mnie mysl ze jeszcze nic nie zrobie a juz jakies 4 tys. nie moje .
Acha wyprzedze ewentualne sugestie.TAK mam wścipskich sąsiadów i nie chce tego robić bez zgody>

krzys

Fili_P
25-04-2007, 13:21
jak w teemacie tez prosze o odppwiedzi http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=99323&highlight=