PDA

Zobacz pełną wersję : DACHÓWKA WIEKOR - wątek zbiorczy: opinie, zdjęcia, modele, dyskusja



maksiu
09-06-2003, 21:38
Zastanawiam się nad zakupem dachówki Wiekor, może mi ktoś coś o niej opowiedzieć zarówno o plusach jak i minusach... cenowo wychodzi najtaniejsz z ceramicznych
pozdrawiam
maksiu

radex
10-06-2003, 07:07
Ja też jestem przed zakupem - dekarze na nią nie narzekają, a Wiekor daje jedne z lepszych warunkó gwarancji.

10-06-2003, 08:10
To bardzo dobra dachówka. Sam taką mam. Produkują ją w Polsce koło Legnicy z bardzo dobrej gliny. Polecam.

10-06-2003, 08:52
Od Wiekora to już tylko Creaton jest lepszy. To chyba najlepsza dachówka za rozsądne pieniądze.

nnatasza
13-06-2003, 10:34
Zastanawiam się właśnie, którą dachówkę wybrać: Wiekor czy Creaton. Zdecyduję się na tą drugą ale tylko przez to, że Creaton jest barwiony w masie a chcę mieć dach antracytowy i boję się ewentualnych odprysków na Wiekorze.

Teska
13-06-2003, 10:36
Maksiu...i to chyba jest wada... :( .lepsza jest dachowka barwiona w masie....

Jagho
13-06-2003, 21:57
Mam Wiekora L-15 czerwona angoba. Polecam. Zalety: równa, podwójny zamek, dobra cena. Jedyne problemy jakie miałem, to opóźnienia w dostawie niektórych dodatków (np. zamknięcie kalenicy) spowodowane podobno początkową fazą uruchamiania fabryki w Polsce.

agamon
13-06-2003, 23:39
Ja wybierałem pomiedzy Ruppem , a Wiekorem.
Dachówki porównywalne , zadecydowały względy estetyczne ( kolor) i póżniej cena.
Wybrałem Ruppa- kolor jasny brąz i wytargowałem 25% upustu !!!!
Jak sie dowiedział o tym przedstawiciel handlowy ruppa to mało co nie dostał ataku apoplekscji.
Pozdrawiam

krzyżan
24-07-2003, 10:41
Czy zauważyliście, że dachówka karpiówka WIEKORA jest w osi dł.
nieco wypukła ? Co sądzicie na ten temat ? Może macie coś takiego
na dachu ? :wink:
Pozdrawiam.

dobrzykowice
24-07-2003, 13:52
mam karpiówkę Wiekora na dachu i jest OK , czy jest wypukla ? nie wiem nie sprawdzalem, po co ? co tu jest do sądzenia ?

15-09-2003, 13:45
Czy ktoś ma na dachu taką dachówkę?
Chodzi o wersję polską

radex
15-09-2003, 16:14
Tak - wygląda przepięknie. Skończyli układać tydzień temu.

15-09-2003, 17:00
Naprawdę ?
Bo ja mam jakieś dziwne watpliwości.Właściwie mam ją już zapłaconą,ale wydaje mi się ,że ten kolor jest jakis taki .........nijaki(nie brązowy,nie czerwony)-właściwie bardziej nieciekawy brąz.Boję się,że na dachu nie będzie mi się podobać.Ale skoro mówisz,że ładna,to super.Może masz zdjęcie dachu ?
Pozdrawiam

Karp
16-09-2003, 11:29
Też chcę na dniach kupować Wiekora ceglastą angobą szlachetną, ale mam dylemat ta dachówka jest w wersji PL (robiona w polsce) i w wersji niemieckiej. wersja polska jest bardziej błyszcząca, jednak widać pod światło nierówności (zwłaszcza nad dolnym zamkiem), niemiecka jest bardziej matowa ale jest prosta jak stół.
Cena praktycznie taka sama.
Ma ktoś taką dachówkę ?

stefanb
16-09-2003, 12:13
Mam dachówkę PL. Leży od miesiąca ;-) i nic się nie dzieje. A na temat gustu trudno dyskutować - mi sie podoba

Stefan

trebor
16-09-2003, 15:31
Mam na dachu angobę w kolorze miedzi, jest piekna. Dekarze też ja lubią.

maciek321
09-01-2005, 20:52
Witam!
Czy ktos moze kupil w legnickiej cegielni dachowke?? mozecie cos o niej powiedziec?? dobra zla? :D
Pozdrawiam

buba48
10-01-2005, 13:55
Witam!
Czy ktos moze kupil w legnickiej cegielni dachowke?? mozecie cos o niej powiedziec?? dobra zla? :D
Pozdrawiam

Witaj !
Będą problemy z taką oceną, bo chyba z Legnicy to jestem tylko ja. Niestety dachówki kupiłem w Cerbudzie niemieckiego producenta.

Pozdrawiam !

gosi
10-01-2005, 17:46
Hej, ja tez jestem z Legnicy. Dachówki jeszcze nie kupowałam, ale rozmawiałam kilka dni temu z naszym architektem, tez z Legnicy, który wypowiadał sie na temat własnie ich dachówek. Firma wielka, nowe przedstawicielstwo, ale jakość okropnie spadła, są straszne problemy z tymi ich materiałami. Generalnie odradzał. Pozdrawiam.

gosi
10-01-2005, 17:48
Hej, ja tez jestem z Legnicy. Dachówki jeszcze nie kupowałam, ale rozmawiałam kilka dni temu z naszym architektem, tez z Legnicy, który wypowiadał sie na temat własnie ich dachówek. Firma wielka, nowe przedstawicielstwo, ale jakość okropnie spadła, są straszne problemy z tymi ich materiałami. Generalnie odradzał. Pozdrawiam.

kastel
10-01-2005, 19:37
Hej, ja tez jestem z Legnicy. Dachówki jeszcze nie kupowałam, ale rozmawiałam kilka dni temu z naszym architektem, tez z Legnicy, który wypowiadał sie na temat własnie ich dachówek. Firma wielka, nowe przedstawicielstwo, ale jakość okropnie spadła, są straszne problemy z tymi ich materiałami. Generalnie odradzał. Pozdrawiam.

architekci i ludzie z branży budowlanej rzadko bywają obiektywni w sprawach doradzania klientom. najczęściej polecają to co im "bliższe" i odradzają te "dalsze". to są ludzie znający się nawzajem i mający dobre kontakty z tym bądź tamtym producentem (dystrybutorem). o obiektywizm tu niezwykle trudno jak widać...
o jakość najlepiej pytać użytkowników, tych co pod tą dachówką mieszkają. niestety ja jeszcze nie;)

pozatym wiekor już chyba nie jest wiekorem... zmiana nazwy... chyba na koramic

pozdr.

buba48
11-01-2005, 05:57
...Hej, ja tez jestem z Legnicy...

Witaj Gosi !Oby tak dalej, to założymy grupę Legnicką ! :P :P :P

Pozdrawiam !

AMReclik
14-01-2005, 07:10
Hej, ja tez jestem z Legnicy. Dachówki jeszcze nie kupowałam, ale rozmawiałam kilka dni temu z naszym architektem, tez z Legnicy, który wypowiadał sie na temat własnie ich dachówek. Firma wielka, nowe przedstawicielstwo, ale jakość okropnie spadła, są straszne problemy z tymi ich materiałami. Generalnie odradzał. Pozdrawiam.

architekci i ludzie z branży budowlanej rzadko bywają obiektywni w sprawach doradzania klientom. najczęściej polecają to co im "bliższe" i odradzają te "dalsze". to są ludzie znający się nawzajem i mający dobre kontakty z tym bądź tamtym producentem (dystrybutorem). o obiektywizm tu niezwykle trudno jak widać...
o jakość najlepiej pytać użytkowników, tych co pod tą dachówką mieszkają. niestety ja jeszcze nie;)

pozatym wiekor już chyba nie jest wiekorem... zmiana nazwy... chyba na koramic

pozdr.

niestety, Wiekor zmienił nie tylko nazwę na Koramic, ale pogorszył (i to znacznie) jakość produkowanych dachówek! Mam dach pokryty dachówką Wiekor/Koramic, kupiłem część Wiekora, część Koramic. W Wiekorze nie zdarzyła się dachówka z nierówną powierzchnią, natomiast w Koramic nader często. Ponadto różnią się wymiarem i każda dachówka Koramic musiała być szlifowana ok. 2mm.

KFKF
14-01-2005, 08:44
Mi generalnie wiele osób odradzało tą dachówkę ze względu na jakość. Nawet niektóre firmy w rejonie zrezygnowały z montowania i dystrybucji tej dachówki. Ponoć, bo nikt nie jest tego w stanie sprawdzić naprawdę. Zamontowałem IBF, choć ludzie też o nim różnie mówią. Ale miałem możliwość przkonać pogolądania kilkuletnich domów z tą dachówką i wszystko było ok. Najlepiej tak jak ktoś napisał poszukać osó, które ją mają i się ptzekoonać.

trebor
16-01-2005, 11:01
U mnie na dachu leży "WIEKOR", karpiówka miedziana. Dach jest piękny, już od dwóch lat, a i dekarze chwalili jakość materiału.