PDA

Zobacz pełną wersję : 60tys brutto z materiałem za IRYSA?



e2rd
15-03-2007, 09:23
Witam,
http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=33&a=68&sid=5 wersja B z garażem - bryła wyprostowana (zlikwidowany wykusz + przedłużony i podzielony garaż, w części będzie kotłownia), bez kominka, konstrukcja z bloczków betonowych 24cm, ściany działowe 12cm, strop drewniany, ocieplenie w dachu (poddasze nieuzytkowe - skład na kartony, miejsce na rozprowadzenie instalacji itp).

Kilka dni temu dostałem kosztorys od firmy budowlanej, chcą ok. 60tys PLN brutto za robociznę i materiał - stan surowy otwarty domu.

Inni z kolei chcą za samą robociznę, ale ze stropem i dachem (strop drewniany, na dachu gont bitumiczny + OSB pióro-wpust, czyli max uproszczenie) + wylewki wewnętrzne i rozprowadzenie wody i kanalizacji 50tys PLN.

Relizacja w województwie lubuskim, chciałbym zamknąć samą budowę (podłączeń/działki/ogrodzenia nie wliczam) + rekuperację i oczyszczalnię w ok. 220000pln i powoli zastanawiam się nad urlopem i zakasaniem rękawów :)

A może faktycznie lepiej wziąć porządnego kierownika, który powie co i jak i zacząć się bawić samemu? Mam gdzie mieszkać, więc to mnie nie goni, pozostaje kwestia doradzenia co, gdzie i kiedy trzeba zrobić, czytać umiem ale rada kogoś doświadczonego "na żywo" bezcenna, za resztę zapłacę....

Z góry dziekuję za pomoc i pozdrawiam,
e2rd
Darek K.

pluszku
15-03-2007, 11:28
od pewnego momentu odnosze wrazenie ze teraz to najlepiej jest ..... przeczekac
ostatnio dowiedzialem sie ze pradu mi na dzialke nie podlacza bo jest tyle placow budowy ze elektryk z ZE nie wyrabia z zakladaniem licznikow i trzeba czekac 2 tygodnie
o ekipach czy materialach nawet nie wspomne