PDA

Zobacz pełną wersję : Ubiegam się o WZ, czekam 2,5 miesiąca!



autograf
15-03-2007, 12:56
Witam! Chciałbym prosić o opinię! Jednym z pism które otrzymałem w sprawie uzgodnień do Warunków Zabudowy jest od Zarządcy dróg. Moja działka przylega do drogi lokalnej utwardzonej o szer. 3,5m. Zarządca dróg powołując się na Rozp. Min. Transportu (2.03.1999) wydał postanowienie o zachowaniu 12-metrowej szerokości pasa drogowego. Oznacza to że kawałek działki pójdzie na drogę. Czy może ZarZądca aż tyle okroić moją działkę jeżeli droga od dawna istnieje 3,5m, a poszerzenie nie jest realne ze wzlędu na istniejące zabudowania, drzewa, słup linii energetycznej, mury ogrodzeniowe. Czy będę w przyszłości mógł wybudować ogrodzenie, czy są jakieś odszkodowania i czy Zarządca ma prawo aż tyle zburzyć dla drogi która jest drugorzędną.
Pozdrawiam
Autograf

mikolayi
16-03-2007, 13:32
Szerokość 12 metrów to niestety minimalna szerokość przewidziana w przytoczonym przez Ciebie akcie prawnym. W związku z tym, żeby szerokość pasa drogowego w liniach rozgraniczających była mniejsza musiałbyś uzyskać zgosdę na osdtępstwo od właściwego ministra. Tyle stan prawny Twojego problemu. Co do rozwiazania to musiałbyś rozpocząć od rozmów w tej sprawie w zarządzie dróg.
Pozdrawiam

autograf
16-03-2007, 13:47
Ale drogi krajowe i wojewódzkie są węższe niż 12 m. a Zarządca wcale nie planuje budowy drogi tylko przepisał paragrafy z Rozporządzenia. W Rozporządzeniu Min. Transportu z dnia 2.03.1999 w &7.ust.2 jest mowa, cytuje: "W wyjątkowych wypadkach, uzasadnionymi trudnymi warunkami terenowymi lub istniejącvym zagospodarowaniem, dopuszcza się przyjęcie mniejszych szerokości ulic niż podane w ust. 1..."
Zarządca mógł skorzystać z tego zapisu, czy można zarządać zmiany Postanowienia?
Pozdrawiam
Autograf