PDA

Zobacz pełną wersję : Jak ujawnic podzial dzialki w KW



Hube
15-03-2007, 13:37
Witam,

Mam maly problem, ktory zrodzil sie po podziale dzialki. Otoz 3 dzialki(majace 3 ksiegi) podzielilem na 6 dzialek. i w ten sposob na jedna dzialke przypadaja nawet 3 ksiegi wieczyste, gdyz nowa dizalka sklada sie z kawalkow wczesniejszych dzialek. Chce wyprowadzic sprawe i miec na kazda dzialke 1 Kw. Dzisiaj bylem w sadzie i niestety ale "mila pani" tak sie zakrecila ze prawie sie poklocilismy. Kobieta nie ma pojecia jak to powinno wygladac, a do naczelnika dopiero za 2 tygodnie mnie umowili. Moze ktos z was wie jaka jest procedura. Jak polikwidowac stare ksiegi i pozakladac nowe. Jak ujawnic podzial w Kw ???

janaro
16-03-2007, 09:11
Dosyć to skomplikowane ale do zrobienie, radze może pogadać z geodetą który robił podział, powinien bez problemu pomóc. Mówiąc krótko powinno się odpowiednio odłączać działki i albo zakładać nowe KW albo pozostawic stare z odpowiednimi działkami.

Hube
16-03-2007, 15:50
Dzisiaj bylem w sadzie ponownie. Jak juz mowilem z trzech dzialek powsatlo 6 kompletnych. Ale zeby mogly powstac kompletne to powstalo duzo dzialeczk obliczeniowych..... itd... itp....

Mila pani z rozbrajajaca szczeroscia stwierdzial ze nie umie mi pomoc. Wezwala sawoja kolezanke no i ta zaczela chodzic i sie dowiadywac. Skonczylo sie na tym ze powinienem zlozyc kolo 25 wnioskow a za kazdy zaplacic 60 zl(w sumie 1500zl), ale powiedzialy mi prywatnie ze jak dostanie to osoba ktora nie bedzie wiedzial o co chodzi to wnioski odrzuci a ja pieniadze strace. Nie wiem zupelnie co w tej sytuacji robic, bo jestem w kropce. Planuje niedlugo sprzedac dzialki, ale chcialbym wczesniej wyprowadzic sytuacje z ksiegami. Jesli ktos ma jakies doswiadczenia w tej materi to prosze o pomoc.

Ps. Z geodeta jescze nie rozmaiwalem bo nie moge sie do niego dodzwonic ;/ Ale obawiam sie ze jego rola konczy sie w momecie zakonczenia podzialu i ze dalej nie orientuje sie jak to zrobic.

janaro
19-03-2007, 08:14
A może spróbuj ujawnić tylko podziały w każdej z ksiąg wieczystych, a jak będziesz sprzedawał to wtedy będą odłączane poszczególne działki z KW i będą zakładane nowe KW już przez nowych właścicieli

Hube
19-03-2007, 08:29
Niestety w ten sposób się nie da :/ Dla sądu tak prosta sprawa jest oczywiście mega wyzwaniem. Przecież ja nei stworzyłem czegoś nowego, wszystko sie zgadza: powierzchnie polozenie itd.... tylko granice inaczej przebiegaja...