PDA

Zobacz pełną wersję : W-7.12a na pochyłej działce z JBPiP w Jeleniej Górze



PODPIWNICZONY
15-03-2007, 16:14
Przymierzamy się do tego projektu, mamy pochyłą działkę (spadek w głąb działki), wjazd od zachodu - stąd po długich poszukiwaniach padło na ten projekt. W związku z tą sytuacją idea jest taka, że wjazd do garażu będzie z tyłu domu - odważnie, zamiast ogrodu będzie rondo. Ciekawi nas opinia o Biurze z Jeleniej Góry, czy nie ma błędów w projektach, no i oczywiście, czy ktoś realizuje, lub zbudował W-7.12a?

Na marginesie wybór projektów z pełnym podpiwniczeniem jest raczej skromny, a na pochyłych działkach według nas ekonomicznie uzasadniony.

Pozdrawiamy :lol:

bestfit
05-04-2007, 17:44
uszy do góy :) każdy projekt na błędy, zwłaszcza gdy ma niewielu wykonawców w realizacji. Moja zonka wybrała ten projekt po miesiącach mojego poszukiwania, jednak ten spelniał nasze oczekiwania.
Ja i moja zonka jesteśmy na etapie zamykania stanu surowego budynku wg tego projektu. Jest OK. Chic jak w j=każdy projekcie typowym są jakieś zmiany, które wynikają z warunków miejcowych, jednak ogólnie ja jestem zadowolony.

PODPIWNICZONY
08-04-2007, 19:53
No dzięki, to jesteśmy szczęśliwi, że nie jest to studium czysto teoretyczne. Gratulacje dla Małżonki za trafny wybór.
Pozdrawiamy i życzymy Wesołych Świąt

vito30
16-04-2009, 21:20
Mam widokową, pochyłą działeczkę, przymierzam się do kupna projektu, proszę kolegów gorąco o zdjęcia z realizacji jeżeli takowe są dostępne pozdrawiam.

DomKarolki
19-08-2009, 13:49
Witam
My właśnie kończymy budowę, również małopolska.

vito30
07-09-2009, 20:44
Witam
My właśnie kończymy budowę, również małopolska.

Ruszam z budową W-7.12c (od W-7.12a różni go długość) z początkiem 2010, koleżanek/kolegów, którzy chcieliby podzielić się uwagami i pomocą co do tego projektu proszę o kontakt. Pozdrawiam.

PODPIWNICZONY
09-11-2009, 12:53
WITAM WSZYSTKICH FANÓW W-7.12!
Jednak nie udało się ruszyć tak szybko i problemów było niemało (zwłaszcza z podziałem działki).
Zdecydowaliśmy się na W-7.12C - lepsze gabaryty i fajna garderoba na piętrze.
Ostatecznie ruszamy pod koniec marca 2010. Mamy podpisaną już umowę z wykonawcą stanu surowego otwartego. Kupiliśmy dachówki okazyjnie i zamówiłem więźbę. Właśnie kopię studnię wodomierzową na działce, też z problemami (średnica rur na mapie jest inna, niż w realu). Lada dzień składamy papiery w starostwie, projekt jest praktycznie po adapatacji, podstawowe zmiany to:
ściany piwnic - bloczek betonowy pełny,
ściany - Poroterm 25cm+styropiam
stropy typu "żerań",
brak balkonu na piętrze,
drzwi zamiast jednego okienka w kotłowni,
kominy Schidla,
piec gazowy dwufunkcyjny w łazience na dole (powiększenie pomieszczenia kosztem garderoby i dodatkowy komin),
duże okna typu balkonowego dachowe od strony garderoby w pokojach na piętrze - mamy ładny widok na jezioro, wszytkie okna powiększamy.
Jeśli ktoś jest w trakcie realizacji, kończy lub skończył taka budowę to chętnie się skontaktujemy. Mieszkamy na granicy woj. zachodnipomorskiego i lubuskiego.
Pozdrawiamy :)

KB2107
05-02-2011, 13:41
Witam.Ciekawi mnie rozwiązanie wentylacji w łazience i w kuchni(nie ma tam komina)??