PDA

Zobacz pełną wersję : kominy



beniamin24
15-03-2007, 17:07
jak osadzić wkłady ceramiczne w nowym kominie murowanym czy trzeba ocieplać wełną gdy komin jest wewnącz i czy lepszy jest komin gotowy czy lepiej dac wkład i omurować cegłą ,murarza mam za darmo

keny52
15-03-2007, 21:28
witam.
ceramika, ceglu wata, tez kosztuje. Za gotowe systemowe kominy np(IBF) napewno wiecej nie zaplaczisz a masz w pakiecie wszytsko. Robiac z cegly z wkladami bardzo poszezysz i zabierzesz duzo miejsca. o wiecej szczegolow pytaj.... :wink:
pozdrawiam :wink:

jprzedworski
15-03-2007, 21:36
Podstawowe pytanie: do czego ten komin? Do pieca (gaz, węgiel, olej ?), do kominka?
Tak, czy inaczej, jak wkład, to już lepiej dawać komplet firmowy, czyli z gotowymi pustakami. Mają cieńsze ścianki, niż komin z cegły. A wełna zawsze jest wtedy potrzebna. Utrzymuje w pionie wkład, izoluje. Cieplejszy komin, lepszy ciąg. Forma różna - od sznura z wełny po pełne obłożenie, w zależności od wersji.

beniamin24
16-03-2007, 16:47
Komin ma być do pieca węglowego ,chce rozebrać tylko jedną ścianke komin bo drugą nie będe rozbierał bo mam klatkę schodową zrobioną na gotowo jeśli chdzi o gotowy komin z bolesławca to koszt około 2500zł.,wkład sam kosztuje 60zł, za 70 cm co do obudowy to do tych gotowych jakoś nie mam zaufania taka ciąka ścianka wydaje mi się to lipne

keny52
18-03-2007, 14:37
witam, zrob systemowy, mniej nie zaplacisz za cegle oraz wklady i welne.
zamow fi. 200 najlpszy ciag.
zabudwa gotowa nie zawsze musi pasowac,zrob od podstaw. pozd :wink:

bigmario4
19-03-2007, 05:57
Dobrze kombinujesz :lol: ja mam podobnie tz. ceramika od shiedla wkładana później.Ważne żeby w żadnym miejscu nie stykała sie z obudową najlepiej co jakąś odległość odizolować wełną.Na całej długości nie ma sensu,przecież obmurujesz cegła.I najlepiej fi200 a jak masz miejsce to nawet 250

agnisia
19-03-2007, 11:50
uświadomcie mnie czy dla wykonawcy jest to jakaś różnica jeśli chodzi o ilość robocizny pomiędzy kominem systemowym, a klasycznym?

keny52
19-03-2007, 19:58
witam systemowy postawi za polowe dnia 3 lub 4m. a z cegly do 2m bo cegla nie wchlania szybko zaprawy i moze sie rozjechac komin.
jezeli chodzi o fi, to po co taki szeroki (szkoda miejsca), wystarczy do kominka
fi. 200, no i z cegly wychodzi duzo szerzej, ale jak kto woli i ma duzo miejsca.
pozd. :wink: