PDA

Zobacz pełną wersję : Ile za projekt inst. rekuperatora



GRom
10-06-2003, 08:45
Mam zamiar zakupić projekt instalacji do mojego domku, na razie sam projekt, być może rury sam położe.I nie chciałbym zeby mnie "fachowiec" naciął.
Warszawa.

Tomuś
10-06-2003, 14:07
Standardowo jak kupujesz projekt domku to jest tam m.in. projekt ciepłej i zimnej wody, gazu c.o. oraz wentylacji ale grawitacyjnej. Myślę że taki projekt powinien być zawarty wg Twojego życzenia w projekcie domku (za niewielką dopłatą ale w jakiej wysokości to nie wiem).

Bartt
10-06-2003, 21:58
Za projekt we Wrocławiu w jednej z firm chcą 700zł, z czego ok 500 oddają w rabacie na sprzęt. Na wycenę z drugiej czekam.

GRom
11-06-2003, 06:13
Niestety nie ma w projekcie wentylacji mechanicznej.
Dzięki Bartt za inf.Jeszcze jedno pytanie.Ten projekt to masz koncepcyjny czy z wyliczonymi materiałami?

Bartt
11-06-2003, 08:38
Projektu jeszcze nie mam - negocjuję cenę, bo 700 za godzinkę - dwie roboty to moim zdaniem nazbyt wiele. Ale jest to projekt kompletny z wyliczeniami i materiałem
PS na www.rekuperatory.pl jest forum nt. wentylacji mechanicznej, na razie ubogie, ale może warto je rozruszać ;)

Tomuś
11-06-2003, 08:52
Wiesz nie wiem czy projekt wentylacji z obliczeniami dokładnymi odnośnie ile powietrza oraz dobór przewodów i wyliczenie strat itd. oraz zrobienie rzutów aksonometrii to jest dwie godzinki. No i liczy się wiedza.

Bartt
11-06-2003, 09:10
Licząc na piechotę zejdzie z pewnością trochę więcej, ale przecież czarną robotę odwala odpowiedni program komputerowy ;)
Nawet, gdyby zabrało to cały dzień to chętnie taką dniówkę przyjmę - na uczelni to dwutygodniówka :(

Tomuś
11-06-2003, 10:32
Projek kotłowni (takiej troszkę większej) kosztuje kilka tysięcy a wcale nie siedzi się nad tym miesiącami więc nie liczy się sama praca.