PDA

Zobacz pełną wersję : projekt KOMFORTOWY pracownia MG PROJEKT



basia37
16-03-2007, 21:01
KOMFORTOWY co sądzicie o projekcie? http://www.mgprojekt.com.pl/domki/komfortowy/index.php

aneta1235
16-03-2007, 23:59
Mnie się podoba.Fajny :lol: .Duzy i przestronny domek w stylu amerykanskim.Rozkład pomieszczeń bez zastrzeżeń.Nie wiem tylko czy jest na nasze klimatyczne warunki bo nie ma wiatrołapu,który chroni dalsze pomieszczenia przed chłodem wchodzac np.w śnieżną zimę :roll:
Pozdrawiam

aneta1235
17-03-2007, 22:11
Witam ponownie.Poczytaj sobie tu : Komfortowy2 z MGPROJEKT

basia37
18-03-2007, 11:24
dzięki

kubaimycha
28-03-2007, 13:03
Witam ponownie.Poczytaj sobie tu : Komfortowy2 z MGPROJEKT

Ta wersja jest większa i ma dopracowane niektóre szczegóły...np. przedsionek

basia37
17-05-2007, 10:39
kupiłam "Komfortowego" :lol: :lol: :lol: !!!

kubaimycha
18-06-2007, 07:06
Nasz komfortowy powoli nabiera właściwych kształtów, chociaż zajmuje to znacznie więcej czasu, niż zaplanowaliśmy...Ponad 5 tygodni przygotowań do zalania stropu to chyba trochę dużo... :( W ten sposób mamy "poślizgu" około miesiąca...
Ale już widać wszystko, co piękne w tym domu... :D

tynka
17-08-2007, 09:06
witam czy mogłabym prosić o jakieś zdjęcia z realizacji i postępów budowy, gdyż poważnie zastanawiamy sie nad wyborem tego projektu. Moje marzenie to "dom z otwartym poddaszem" ze Styl;owego Domu, ale przestraszyliśmy się kosztów. Ile myślicie, ze ten dom Was wyniesie?
pozdrawiam

INWESTORKA71
20-09-2007, 21:11
Mam już fundamenty. i zbrojenia i narazie pogoda nam sprzyja choć dość zimno,ale wszystko mknie do przodu Zrobię może niedługo parę fotek i naucze się wklejać na forum.Jestem naprawdę już szczęśliwa(jak dużo nie trzeba kobiecie do szczęścia
tylko domek z ogródkiem) :lol:
Pozdrawiam

kubaimycha
16-10-2007, 23:05
Jestem naprawdę już szczęśliwa

Tak trzymaj ! ...ja też, niezmiennie od lutego... :lol:

Asesor
23-10-2007, 11:31
Witam, bardzo mi się podoba projekt Komfortowy, właśnie dokonałem wyboru tego projektu. Ze względu jednak na znaczną liczbę przeróbek stanowi on wzorzec, który będzie modyfikowany. Nie mniej jednak jest to moim zdaniem najlepszy projekt gotowy domów parterowych w przedziale 150-200 m kw.
Ponieważ jestem na etapie doknywania ustaleń z projektantem co do zmian w tym projekcie mam pytanie i proźbę czy ktoś realizauje już Komfortowego. Chętnie bym zobaczył jakieś fotki a najlepiej obejrzał domek - trochę już widziałęm na forum ale większośc to Komfortowy 2. Starałem się uzyskać kontakt do wykonawców z mg projekt ale są nie ugięci nie prowadzą bazy danych o klientach nawet mailowej itp. Ciekaw jestem też Waszych przeróbek w tym projekcie i wykonania Waszy projektów.
Pozdrawiam.

Asesor
23-10-2007, 12:26
Witam, wybrałem projekt komfortowy z mg projekt, mam pytenie czy ktoś jest już na etapie realizacji lub robi jakieś przeróbki w projekcie bo ja sporo i chętnie wymienię doświadczenia?
Dotyczy to projektu Komfortowy, nie Komfortowy 2?
Może ktoś ma jakieś fotki z wnętrza i nie tylko szczególnie interesuje mnie salon (rozmieszczenie kominka), jadalnia i kuchnia no i korytarz wejściowy.
Ciekaw też jestem Waszych opinii na temat tego projektu. Dla mnie to jeden z lepszych projektów domów parterowych w przedziale 150-200 m kw.
Duża, przestronna częśc dzienna i sporo przeszkleń. Ponadto tradycyjny wygląd połączony z nowoczesnością (przeszklenia i rozmiar części dziennej).
Pozdrawiam i z góry dziękuję za opinie.
Jeśli budujecie Komfortowy 2 proszę również o opinie, są dosyć podone.

INWESTORKA71
23-10-2007, 12:47
Witam My budujemy już KOMFORTOWEGO Zdjęcia można obejrzeć w moim albumie Dziś będę na budowie i postaram się trochę je uaktualnić (choć leje i pewnie dużo się nie zmieniło),te są z zeszłego tygodnia.Pozdrawiam i życzę powodzenia

INWESTORKA71
23-10-2007, 12:54
Jeżeli chodzi o przeróbki , to za dużo ich nie mamy.Zmniejszyliśmy garaż(ze względu na małą działkę :evil: )Wyrównaliśmy z domem.Wejście do niego przenieśliśmy obok drzwi wejściowych ,a tam powiększyliśmy łazienkę i wejdzie prysznic,zmniejszyliśmy okna w sypialni i chyba tyle?! A jaszcze! Zwiększyliśmy wysokość pomieszczeń do 2,70 bo wydaje mi się 2,6 trochę mało.
:wink:

Asesor
23-10-2007, 13:35
U nie sporo zmian, w zasadzie to projekt indywidualny ale komfortowy jest wzorcem, zmnieniam:
część z wykuszem i oszkloną robię jako stronę ogrodową,
wejsćie od strony przeciwnej tj. tam gdzie łazienka (obok - między garażem a łazienką)
powiększam garaż i wjazd do niego od strony nowego wejścia tj. elewacja od strony łazienki,
chyba przedłużę jedną ścianę z oknami tj. tą obok wukuszu przedłużając nieco dom,
powiększam pokoje dzieci tj. do około 15 m kw.
chyba też zmniejszę okna w sypialni od strony grodowej
Zastanawiam się nad pustką nad sufitem bo można też ją zrobić jak w K II
oraz myślę o kominku czy oby sprawdzi się na środku salonu jak to wygląd bardzo jestem ciekaw.
Pozdrawiam i dzięki za odzew to dlan mnie bardzo cenne

INWESTORKA71
23-10-2007, 15:19
U nas strona ogrodowa to właśnie strona od wykuszu.Tam wybija u nas strumyk i będzie piękny ogród .Dla mnie oprócz tego ,że faktycznie pokoje dzieci są dość małe ,dom jest idealny.Być może wyjdzie pokój dla starszej córki na poddaszu.Ma już 15 lat i marzy o ty by miec pokój z łazienką u góry.W przyszłości będzie to "apartament" gościnny.Pozdrawiam

INWESTORKA71
23-10-2007, 15:20
Pustkę nad salonem robimy :D

Asesor
24-10-2007, 08:07
Witam, też chcemy zrobić pustkę nad salonem. Część przeszklona z wykuszem idealnie nadaje się na stronę ogrodową, a jak jeszcze jest strumyk to super. Ciekaw jestem czy zostajecie przy centralnym umieszczeniu kominka w salonie, nie do końca jestem przekonany cyz to się sprawdzi (może macie jakieś zdjęcie chociaż ścainy na tle salonu, na której będzie kominek) czy likwidujecie jakieś słupy czy zostają w oryginale. Myślałem też o obniżeniu salonu względem jadalni i kuchni (stopień niżej). Chyba zmnienimy też okna na większe w gabinecie tj. pokój między dużą sypialnią a salonem oraz powiększymy w dół okna w wykuszu.
Przyznam szczerze, że chętnie zobaczylibyśmy z żoną Komfortowego w realizacji próbowałem się nawet dowiedzieć w mg projekt kto już buduje taki dom ale nie mieli danych - przynajmnie tak powiedzieli, przysłali tylko jedno zdjęcie. Jeśli można wiedzieć to gdzie budujecie i czy można byłoby zobaczyć mury napewno dałoby nam to większą orientację chciaż co do wielkości i usytuowania pomiszczeń w budynku. Gąrąca prośba jeśli nie byłoby to problemem będziemy wdzięczni.
Dziękuję i pozdrawiam. M i M.

INWESTORKA71
24-10-2007, 11:29
Witam.Ja cały czas obserwuję wzmagania kubyimychy.Możesz sobie podpatrzeć bo układ części dziennej mamy identyczny :lol: Oni są już na końcowym etapie budowy i są bardziej doświadczeni.U nas dopiero początek,i leje!!.Jeżeli chodzi o kominek zostawiamy go w tym miejscu gdzie jest zaprojektowany.Moim zdaniem będzie ciekawie .Podobają mi się salony "łamane" ścianami.Przesuwamy też ściankę korytarza w głąb salonu , by od strony korytarza zamontować szafy (brak wiatrołapu :cry: ) My budujemy w świętokrzyskim. Pozdrawiam

Asesor
24-10-2007, 12:43
A może chociaż jakieś fotki z salonu (kominek) itp. Nie obawiacie się braku witrołapu, to jednak w naszych warunkach klimatycznych może być trochę uciążliwe. Przesunięcie korytarza w stronę salonu to chyba dobre rozwiązanie tym bardziej, że korytarz jest troszkę wąski. Co do ścian łamanych to też nam się podobają ale jeszcze bardziej lubimy otwarte przestrzenie, a ten kominek zasłoni trochę kuchnię bo zdaje się że ta środkowa ścianka z kominkiem jest dosyć długa. Widać to zresztą na aranżacji wnętrza komfortowego na stronie mg projekt w zakładce portfolio pt. Wnętrza w domach prywatnych i siedzibach firm (przykłady): Nr 3. Wnętrze domu pod Łodzią (pomarańczowa ściana z kominkiem). Poniżej link.
Mam jeszcze pytanie czy przed budową widzieliście gdzieś ten projekt na żywo? Jeśli tak to proszę o jakikolwiek kontakt-nic nie zastąpi obejrzenia domu w rzeczywistości. Pozdrawiam.

http://www.mgprojekt.com.pl/top5.php

INWESTORKA71
24-10-2007, 19:55
Asesor Właśnie wkleiłam kilka następnych zdjęć Nie ma jeszcze ścianki o którą pytasz ale to co mam to pokazuje.
Chyba nie ma dużo tych domków wybudowanych, przynajmniej nikt się nie ujawnia na forum. Nam dom pasował idealnie do układu działki i już widzę ,że to był dobry wybór :lol: Zależało nam by garaż był schowany , taras z boku ,kuchnia z przodu z oknem narożnym i otwarta na inne pomieszczenia ,ale nie do końca odsłonięta.Mamy więc chyba wszystko? :P Fakt ,tylko te pokoje dzieci są małe,ale idealnie być nie może :wink: Pozdrawiam

imported_MICHAŁ2
01-11-2007, 21:15
WITAM!!UWAŻAM, ŻE TEN PROJEKT JEST SUPER, JAK NA PARTEROWY DOMEK. OSOBIŚCIE WYBRAŁEM INNY PROJEKT- ALE TEN JEST BEZ ZASTRZEŻEŃ. MA NOWOCZESNY WYGLĄD, DOBRZE ROZPLANOWANE POMIESZCZENIA, JEST PRZESTRONNY, CZĘŚĆ PRYWATNA ODDZIELONA OD CODZIENNEJ. NIC WIĘCEJ NIE TRZEBA MÓWIĆ :wink:

Asesor
02-11-2007, 08:17
Dziękuję za opinię Michale, jeśli można wiedzieć jaki projekt wybrałeś. Ciekaw jestem wyboru ponieważ musisz mieć podobny gust skoro podoba Ci się Komfortowy. Może Twój projekt nas zainspiruje na etapie zmian w Komfortowym, dzięki za odzew. Pozdrawiam i ponawiam apel do czytających - co sądzicie i czy budujecie dom z biura projketów MG Projekt o wdzięcznej nazwie Komfortowy :)

imported_MICHAŁ2
02-11-2007, 10:36
WITAM! :) MY WYBRALIŚMY PROJEKT ,, RUBIN'' RÓWNIEŻ Z MG PROJEKT. PRZEGLĄDALIŚMY BARDZO DUŻO PROJEKTÓW, ROZWAŻALIŚMY RÓWNIEŻ ,,KOMFORTOWY'' ALE ZWYCIĘŻYŁ ,,RUBIN'' Z ANTRESOLĄ, ZADASZONYM TARASEM I PRZEPIĘKNYM OKNEM W SALONIE. W PROJEKCIE PRAKTYCZNIE BĘDĄ ZMIANY KOSMETYCZNE. DODAMY PIWNICZKĘ, DO KTÓREJ PRZENIESIEMY KOTŁOWNIĘ A W JEJ MIEJSCE BĘDZIE ŁAZIENKA, W POMIESZCZENIU POD SCHODAMI ZROBIMY ZEJŚCIE DO PIWNICY I PRZEJŚCIE DO GARAŻU. PIĘTRO W RUBIENIE JEST PRZESTRONNE, WIDOK Z ANTRESOLI NA SALON DODAJE UROKU, WYSOKA ŚCIANA KOLANKOWA POWODUJE, ŻE SKOSY NIE BĘDĄ ZBYT UCIĄŻLIWE. ZMIANĄ NA PIĘTRZE BĘDZIE TYLKO POŁĄCZENIE POMIESZCZEŃ NAD GARAŻEM.
POZDRAWIAM!

bawie
28-12-2007, 21:03
My zaczynamy budowę KOMFORTOWEGO II pod Warszawą - jesteśmy strasznie zadowoleni z projektu - zmiany niewielkie - dodanie okien w garażu oraz zmniejszenie łazienki dla gości (tj. rezygnujemy z prysznica na rzecz prysznica w łazience rodziców).
Chętnie skontaktujemy się z osobami, które realizują bądź zamierzają zrealizować ten projekt

INWESTORKA71
11-02-2008, 20:41
Już wiem ,że to dobry wybór
:wink:
http://foto0.m.onet.pl/_m/3d1aa51bf03e68f2dca26e960aef25ec,3,19,0.jpg
http://foto3.m.onet.pl/_m/d147c1cd426eaf0c192e997b98061dff,3,19,0.jpg

INWESTORKA71
11-02-2008, 21:52
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f435ad51b82d66ed.html

kubaimycha
11-02-2008, 22:56
Już wiem ,że to dobry wybór
:wink:


...ja też...od jakiegoś czasu... :D

INWESTORKA71
12-02-2008, 16:21
mamy bramę!!!! :lol: :lol: :lol:
http://images23.fotosik.pl/156/2b874a96c8625126m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2b874a96c8625126)

INWESTORKA71
12-02-2008, 16:29
http://images32.fotosik.pl/140/89510894ee4ed168m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=89510894ee4ed168)
http://images30.fotosik.pl/157/45fca3b579038293m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/45fca3b579038293.html)

INWESTORKA71
12-02-2008, 18:13
http://images28.fotosik.pl/157/5f47e4b8b22f03f4.jpg (www.fotosik.pl)

kubaimycha
18-02-2008, 13:45
...widzę, że salon nabiera kształtu ?
...ciepło pozdrawiam
mycha-Renata

TK30
17-03-2008, 13:40
Witam wszystkich miłośników Komfortowego :D
Myślałam że już lepszego projektu nie znajdę niż TK30 ale od znajomych dostałam wielką księgę projektów i po przejrzeniu jej z narzeczonym zaczęliśmy się poważnie zastanawiać nad Komfortowym. Jest jednak troszkę większy od poprzedniego projektu i zastanawiamy się czy koszty budowy jego nas nie przerosną. W związku z czym mam do was ogromną prośbę, czy mogli byście przedstawić koszt wybudowania tego domu, stan zamknięty
Z góry dziękuje :D

czimi73
08-01-2009, 22:05
witam .bardzo prosze o kontakt milosnikow projektu komfortowego gdyz zastanawiam sie nad jego zakupem ciekawi mnie obejrzenie go w realu dojade w kazde miejsce z gory dziekuje moj email [email protected]
dzieki pozdrawiam :roll: :P :P

Slowik8609
20-05-2012, 16:02
Podepnę się pod temat. Również z żoną przymierzamy się do komfortowego. Jeśli ktoś buduje/zbudował taki dom bardzo proszę o info na PW.

sylwetka7
01-05-2013, 20:38
Witam.Ja cały czas obserwuję wzmagania kubyimychy.Możesz sobie podpatrzeć bo układ części dziennej mamy identyczny :lol: Oni są już na końcowym etapie budowy i są bardziej doświadczeni.U nas dopiero początek,i leje!!.Jeżeli chodzi o kominek zostawiamy go w tym miejscu gdzie jest zaprojektowany.Moim zdaniem będzie ciekawie .Podobają mi się salony "łamane" ścianami.Przesuwamy też ściankę korytarza w głąb salonu , by od strony korytarza zamontować szafy (brak wiatrołapu :cry: ) My budujemy w świętokrzyskim. Pozdrawiam


Witam, widzę że forum jest troszkę "stare", ale czy mogłaby Pani wysłać kilka zdjęć domku, ewentualnie podać nazwę miasta, w którym powstał komfortowy, tak żeby zobaczyć go na żywo.