PDA

Zobacz pełną wersję : czy szambo, czy co innego - pomocy!!!



mario_PL
16-03-2007, 22:46
Witam
Decydujemy się na zakup domu, który nie został ukończony. Stoi sobie już ileś lat. Wszytko cacy poza jednym. Nie ma tam szamba ani niczego co odprowadza ścieki. W planach przewidziane było ponoć szambo. Wiemy że do końca roku powinna powstać kanalizacja miejska, ale powiedzmy na pół może do roku zostajemy z g.... problemem co robić. Przewertowałem chyba całe forum. POŚ może i super ale koszt duży szczególnie na kilka miesięcy. Szambo koszt mniejszy ale i tak bez sensu na na krótki czas. Nie wiem co robić. Za kilka dni chcemy sfinalizować umowę kupna a tu takie g.... nam zrobiło problem.
Pomóżcie z jakimś pomysłem co zrobić przez te kilka miesięcy - no powiedzmy nawet rok.
Dzięki za jakiekolwiek porady:)

Grzesiek13
17-03-2007, 05:50
Witam
Chyba tylko pozostało Ci szambo, które później można zasypać.

mario_PL
17-03-2007, 12:26
Kurcze, a nie ma innego sposobu? czytaj - czegoś tańszego, bo nawet szambo z kręgów to plus minus jakieś 3tys zeta. Pół roku to mi wychodzi 500 + 100 za wywóz - cholernie dużo i na co mnie to później. Zakopać??? Co robić ??? Dajcie jakieś propozycje mądrzy ludzie :)

Barbossa
17-03-2007, 12:32
proponuję wiaderko

stać Cię na chałupę, a na dwa, trzy kręgi z dnem i deklem nie?

Kris2222
17-03-2007, 13:23
Może coś takiego
http://www.allegro.pl/item174841754_zbiorniki_1000_l_kielce_zbiornik_100 0l_wyprz_.html
Jeden albo dwa, do tego pompka np ta
http://www.allegro.pl/item173864187_pompa_zatapialna_do_brudnej_wody_asg atec_ts_850.html

Trochę węza i co parę dni wylewasz na ogródek :lol: :lol: trawka ładnie rośnie :lol:

mario_PL
17-03-2007, 13:47
proponuję wiaderko

stać Cię na chałupę, a na dwa, trzy kręgi z dnem i deklem nie?


stać mnie być może na mercedesa , ale to nie znaczy że bede go kupował tylko po to by jeździć nim po bułki do sklepu. Jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to nie gadaj.
Pomysł Krisa2222 jest super we własnej prostocie i o takie rozwiązanie mi chodzi. Człowiek na początku budowy nie wie od czego zacząć, przynajmniej ja mam mały mętlik. Niby wszystko poukładane, ale taki głupi problem i kicha. To ma być rozwiązanie na jakieś pół roku.
Kris2222 boję się tylko, że mi to co spuszczę na trawkę przelezie do wód gruntowych. Studnia jest na wzniesieniu co prawda, ale jak mam mieć pewność, że nie wróci mi to znowu kranem??
Rozwiejcie jeszcze moje wątpliwości i zamknijmy głupi temat :)

Kris2222
17-03-2007, 15:07
Z tym zbiornikiem to mam takie rozwiązanie w piwnicy, tzn. piwnice mam 2 metry w ziemi a ma tam być pralnia i problem z odpływem , zbiornik ten będzie pod wylewką z pompką , która w razie potrzeby załączę i wodę wypompuje do rury kanalizacyjnej która biegnie pod sufitem.
Do studni nie powinny sie przedostać zanieczyszczenia ,zależy na jakiej głębokości
jest woda .U nas tu na wiosce :lol: to szamba pompują raz w tygodniu :evil:
studnia na każdym podwórku, co prawda 15metrów pod ziemią jest lustro wody , wiec powinno sie wszystko przefiltrować .
Można by też od tego zbiornika rozprowadzić rurę drenarską w ziemi, coś ala POS
Takie rozwiązanie ma mój sąsiad od szamba rozprowadził po działce jakieś 20m drenu o posypał żwirkiem i już z 5 lat nic nie pompował.Tylko trza pamiętać o jakimś zabezpieczeniu rury,by tam tylko "woda: szła bez ciał stałych :lol: np, jakiś przelew.

mario_PL
17-03-2007, 17:58
Dzięki Kris2222 już to troszke przemyślałem i pewnikiem temat zastosuje u siebie. Na ten czas wystarczy. Bardzo Ci dziękuje.

Kris2222
17-03-2007, 18:54
Spoko,niema za co
:) mam nadzieje że sie sprawdzi na ten okres czasu
pozdrawiam

frykow
17-03-2007, 19:48
No cóż, Mario mam nadzieję, że dostaniesz taki mandat że odechce ci się wylewania nieczystości w ziemię. Gdybyś był moim sąsiadem, to nie czułbym żadnych oporów przed wezwaniem straży miejskiej lub policji. A na dodatek życzyłbym ci, aby ci wszystkie rośliny w ogrodzie zdechły.

beton44
17-03-2007, 20:28
no to na te "do końca roku" /wątpliwe??/

wystarczy Ci cosik takiego:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/03/Squat_outhouse_cm01.jpg/180px-Squat_outhouse_cm01.jpg


wodę z mycia garów można wylać przez okno....

myć się w miednicy i też chlup przez okno....


w końcu kto słyszał o bieżącej wodzie i kanalizacji sto lat temu a ludzie jakoś przecież żyli???

Sp5es
17-03-2007, 20:36
Ja odkupiłem 1000 litrowe kontenery polietylenowe po chemikaliach - 3 sztuki. Można to kupić nowe po ca 120 -130 eur, ale spokojnie można uzyć używanych, ja mam po 100 pln szt - bateria 3 szt połączona w kaskadę, podsypuję bakteriami i full ekologia ! Trochę częściej trzeba tylko wypróżniać bo to 3000 l. Za to prawie bezinwestycyjnie.

Można spróbować odkupić od dystrybutorów przemysłowych chemikaliów. Niektóre z urwanymi kranami , nieszczelną pokrywa nie nadają się do chemii, na g... jak znalazł. Jak dobrze pojdzie , to taki - dostanie się gratis - dystrybutor musiałby zapłacic za utylizację.

Kris2222
17-03-2007, 20:38
frykow to ty jakiś kapuś jesteś
mam nadzieje że złożyłeś lustrację SBEKU! :wink: :wink:

Barbossa
17-03-2007, 21:28
zaprawa55 pewnie uznasz to za atak, ale przykład, że sto lat temuto.... jest nie na miejscu, chyba, że w Twoich okolicach

beton44
17-03-2007, 21:45
a może byś spróbował wypowiedzieć się na temat /wątku/ :o

może być ciężko ale spróbuj...

mario_PL
17-03-2007, 23:06
Widzę, że wywiązała się dyskusja. Może to i dobrze. Kris2222 podsunął mi proste rozwiązanie i o takie mi chodziło. Proste i tanie. Natomiast Sp5es napisał mniej więcej to co sam se już pokombinowałem. Można jeszcze do tego zrobić inną bardzo prostą rzecz, tzw. prowizorkę bo o to tu chodziło. Można podzielić spływ wody powiedzmy na 2 części. Do jednej beczki zlewać to co chce sie wywozić i ta napełni sie pewnie nie szybciej niż 10 dni czyli przepisowo. Do drugiej, tej po której nie będzie mi trawa usychać ani nie otruje żadnego sąsiada mogę wyciągać na własną działkę i nawet po byle wstępnym filtrowaniu wypuścić. Sprawa załatwiona - Jakiś kompromis . Koszt całkowity 500-600 zeta. Jeden kontener można se zostawić se no i pompa. Dojdzie koszt wywozu.
POZDRAWIAM