PDA

Zobacz pełną wersję : TARAS



Ciechanka
10-06-2003, 13:48
Już trochę napisałam w kawiarni klubowej ale wpisuję nowy wątek - jaki taras lepszy taki na poziomie podłogi w salonie czy taki na który trzeba zejść dwa lub trzy schodki (taki na poziomie ziemi) - tzw. ziemny. Założenie dom poziom zero ma na wysokości 30cm oraz taras będzie niezadaszony (może w przyszłości będzie markiza). Proszę o wasze opinie. Jak rozwiązaliście (bądź macie zamiar rozwiązać) to u siebie. :lol:

10-06-2003, 13:59
Taras od strony płd-wsch mamy mały 3m x 3m w obrębie budynku pod dachem ale dla nas takie usytuowanie ma same zalety, nie widać nas od drogi, nie uciekamy gdy zaczyna padać, po południu jest b. przyjemnie bo na tarasie jest cień.

10-06-2003, 14:18
Na wysokości ok. 30 cm. Chyba będzie fajnie.

Jagna
10-06-2003, 15:05
W naszym projekcie taras był dla mnie czymś szalenie ważnym: jest podniesiony w stosunku do ziemi i duża jego część jest zadaszona. Każdy projekt z niezadaszonym tarasem od razu był odrzucany. Już nie mogę się doczekać oglądania letniej burzy z mojego tarasu :P

Teska
10-06-2003, 21:10
Mam taras całosc 46 m2 , na gruncie, w linii salonu ..i trawki..
Taras zadaszony .

Krystian
10-06-2003, 21:57
Ciechanka - wygląd tarasu musisz dopasować do swoich oczekiwań, zależy on od tego:
- czy lubisz spoglądać daleko, czy chcesz się na nim ukryć przed światem,
- czy chcesz się na nim opalać, czy też szukać cienia,
- czy lubisz samotny odpoczynek, czy towarzystwo,
- czy chcesz wykorzystać swoją działkę w niekonwencjonalny sposób, czy stawiasz na bezpośredni kontakt z trawą...
Moje rozwiązanie - taras 3x5m , na wys. około 1,2m nad planowanym trawnikiem. Pod tarasem zagłębienie dające pomieszczenie o wys. 2m , przewiewne, do suszenia drewna do kominka... :P . Trochę widać na mapie Grupy Krakowskiej ( GK np. str. 82).

chmurka
10-06-2003, 22:08
Poziom 0 w moim domu jest na wys.90 cm. Chcę dobudować taras i też nie wiem czy robić wysoko czy na poziomie ziemi .Czy ten wysoki nie będzie wyglądał jak ołtarz? A ten drugi ze schodkami chyba niewygodny. Co Wy na to?

magmi
11-06-2003, 08:54
Taras powinien być na poziomie podłogi pomieszczenia, z którego na ten taras się wychodzi - schodki to wg mnie niewygodne rozwiązanie. Mnie bardzo podobają się tarasy na poziomie trawnika, ale wtedy podłoga w domu też powinna być praktycznie na poziomie gruntu. Z tego powodu chcieliśmy nawet obniżyć o dwa stopnie podłogę w pokoju dziennym, bo w projekcie jest ona na poziomie 30cm. Ale zostaje jak było, usypiemy sobie taką łagodną górkę pod taras ziemny wykończony kostką(granitową, mam nadzieję...) na tę wysokość 30cm, żeby nie schodzić po schodkach ani z pokoju na taras, ani z tarasu na trawnik. :)

P.S. Taras zadaszony był u nas priorytetem przy wyborze projektu, tak jak u Jagny. Ale zrobimy większy, żeby wystawał poza to zadaszenie, żeby można było i w cieniu posiedzieć i na słoneczku. :D

MZel
11-06-2003, 09:31
Ja mam taras na poziomie podlogi. Za to 3 stopnie do zejscia na trawnik

zbyszekP
11-06-2003, 09:49
U mnie taras jest również na poziomie podłogi, przy czym mam fundament wysoki na 40 cm. Na szczęście działka ma lekki spad w kierunku tarasu, więc mogę nasypać trochę ziemi i poziom tarasu będzie równo z trawnikiem. Nie chciałem mieć schodków.

11-06-2003, 12:00
A ja mam pytanie takie. Z jakiej strony macie taras? Ja od strony zachodniej, zadaszony na wysokości ok. 40 cm. Ale już widzę, że po południu może być problem z cieniem.
Waldek.

Ciechanka
11-06-2003, 12:52
Po modyfikacji mojego projektu zniknął zadaszony taras przy jadalni (jest to teraz część jadalni). Taras będzie wychodził z salonu na południową stronę (stąd pomysł z markizą), bo cienia tam nie uświadczysz. Zaproponowano mi za to by zrobić oczko wodne, które by "podchodziło" do tarasu i dawało chłodek.

zbyszekP
11-06-2003, 12:53
U mnie też jest od zachodniej. Będzie jak mówisz. Mam jednak nadzieję coś tam posadzić, więc może będzie więcej cienia. Również planuje jakiś oczko wodne.

MZel
11-06-2003, 14:08
A ja mam od poludnia

Teska
13-06-2003, 15:27
moj taras jest od polnocy...i dobrze w upał do 16 mam chłodek...po 16 wchodzi na tarasik słonce...

Dominik!
18-03-2005, 21:38
Mój taras będzie idealnie od strony południowej i na razie planowany jest jako niezadaszony! Być może w trakcie użytkowania bedę musiał tę sprawę jakoś "skorygować". Planuję taras ziemny na usypanej skarpie, żeby wychodzić na niego maksymalnie po 1-2 schodkach.

zeep
19-03-2005, 21:24
Zdecydowanie na poziomie mieszkania. a co do wykończenia to odradzam terrakotę, na rzecz kostki brukowej lub płyt tarasowych.

Janewa
20-03-2005, 06:38
Ja mam taras na poziomie podlogi. Za to 3 stopnie do zejscia na trawnik
Będę miała podobnie.
Taras częściowo zadaszony, może nawet dodatkowo markiza. Pozdrawiam.

D`arek
27-03-2005, 21:23
Taras powinien być na jednym poziomie z salonem czy innym pomieszczeniem, z którym się łączy , no i koniecznie zadaszony. Drugi warunek należy spełnić, inaczej taras będzie użytkowany sporadycznie.
Latem słońce dopieka a deszczyk moczy i wszystkie doraźne rozwiązania typu markiza są nieporównanie gorsze od prawdziwego zadaszenia.

patunia
27-03-2005, 21:28
U nas taras od południa, na poziomie podłogi, obsypany ziemią tak, że będzie stykał się z trawnikiem łagodnie opadającym do płaszczyzny ogrodu. NIe chciałam żadnych schodków, bo uważam że to dość niepraktyczne i męczące (starczy że w domu mam schody :) )

alfreda
24-04-2005, 20:53
U nas taras na poziomie podłogi salonu(etap projektu) dwa, trzy stopnie do ogrodu...Taras od południowego zachodu, zadaszony ok40m2.Postanowiliśmy zadaszyć płytami komorowymi z poliwęglanu-dymne.Tarasik będzie zadaszony i nie będzie zabierał światła pomieszczeniom..A jego użytkowanie zostanie wydłużone o kilka miesięcy.