PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można wyciąć otwór w wannie?



MarzannaPG
17-03-2007, 13:38
Wanna jest stalowa, emaliowana. Chcieliśmy umieścić wylewką w rogu wanny, bo w innym miejscu bateria 'leży' na wannie i woda rozpryskuje się po pokrętle do korka odpływu. Ale mówią nam, że emalia popęka, będą odpryski. Jeśli niewielkie i pod baterią to się je zabezpieczy farbą. Ale czy emalia może spękać w pajęczynkę? Ktoś wiercił kiedyś otwory w wannie stalowej?

robinoc
18-03-2007, 15:31
Trudne ale nie niewykonalne, najpierw trzeba wyciąć warstwę emalii, wykrawaczem do otworów w glazurze albo ręczną szlifierką typu Dremel z końcówką do szkła, a otwór w blasze można wyciąć ręcznie piłą włosową, wtedy emalia nie popęka nie nie będzie dużych odprysków wokół otworu. Można też nawiercać mniejszym wiertłem po okręgu a potem wypiłować iglakiem, ręczna robota zapewni bezpieczeństwo emalii.

2112wojtek
18-03-2007, 15:49
Jest metoda szybka, na tzw "kanapkę" albo "sandwitcha".
Drewno, wanna,drewno - scisniete np zaciskiem stolarskim. Przewierca sie wannę przez takie 2 warstwy drewna.Wiercić najlepiej frezem.
Nie powinno nic sie stac z emalią.

No chyba zeby miec jakiegos pecha :P

rogacek
18-03-2007, 16:06
we wrocławiu jest firma wycinająca dowolne kształty w różnych materiałach wodą pod dużym ciśnieniem. dawałem kiedyś im do wycięcia gresy i wyszło rewelacyjnie. możliwe że wytną też w wannie.

MarzannaPG
18-03-2007, 18:55
Gdzie szukać takiej firmy? Jakaś nazwa?

rogacek
18-03-2007, 19:10
osiedle swojec jak jedziesz ulicą mickiewicza mijasz mosty to kawałek za mostami po prawej stronie jest ta firma. taki niski barak. nie mam niestety innych namiarów. mają duży szyld

MarzannaPG
18-03-2007, 20:06
OK, dzięki. Poszukam.
Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc.
Jeszcze tylko małe pytanko do rogacek: dużo sobie życza za taką usługę? Może być na priva.

rogacek
18-03-2007, 21:20
liczą za długość cięcia. w sumie było tanio ale ja robiłem kilkanaście powtarzalnych cięć według wzoru w corelu. nie wiem jak potraktują jednostkowe wycinanie

MarzannaPG
18-03-2007, 21:27
Ok, dzięki.