PDA

Zobacz pełną wersję : Tymczasowe przyłącze elektryczne na plac budowy



Jurek_Z
17-03-2007, 13:49
Otrzymałem warunki tymczasowego przyłącza na plac budowy.
W warunkach jest wskazane miejsce podłączenia, przyznana moc 6kW i że mam sam wykonać instalację od miejsca przyłączenia do placu budowy. Pomiędzy miejscem przyłączenia a placem budowy rośnie niewielki lasek, nie ma żadnej dogi ani innych obiektów. Jaki powinien być kabel i jak go poprowadzić? Po gruncie, czy może powiesić na drzewach?

pluszku
17-03-2007, 20:16
w gruncie za drogo
na drzewach pewnie nie mozna
musicie chyba kupic 6 m slupki drewniane i po nich gora poprowadzic kabel
slupki nie sa chyba zbyt drogie
tartaki sprzedaja je w cenie 700 zl /m3
jeden slupek wychodzil jak kiedys liczylem kolo 40-50 zl

jak kupisz "z demobilu" to pewnie bedzie taniej

luk__25
17-03-2007, 20:50
A w jaki sposób w przyszłości bedziesz zaopatrywał domek w prąd? U mnie wyglądało to tak że przyłącz tymczasowy na plac budowy jest tym samym który za kilka miesięcy "zmieni" nazwe na przyłącz taki stały do zamieszkanego domu. Wychodzi chyba taniej i mniej załatwiania.
pozdrawiam

bazgrus
17-03-2007, 21:18
U mnie wyglądało to tak że przyłącz tymczasowy na plac budowy jest tym samym który za kilka miesięcy "zmieni" nazwe na przyłącz taki stały
U mnie przyłącze docelowe ziemne ma zbudować STOEN, a tymczasowe na słupie sam. Zastanawiam się jak to zrobić, żeby od razu mi przyłączyli docelowe. Mogę płacić za prąd budowlany byleby tego słupa nie stawiać - po co?

Macie na to jakieś sprawdzone sposoby?

Jurek_Z
17-03-2007, 21:55
A w jaki sposób w przyszłości bedziesz zaopatrywał domek w prąd? U mnie wyglądało to tak że przyłącz tymczasowy na plac budowy jest tym samym który za kilka miesięcy "zmieni" nazwe na przyłącz taki stały do zamieszkanego domu. Wychodzi chyba taniej i mniej załatwiania.
pozdrawiam
Budowę chcę rozpocząć w kwietniu, a docelowe przyłącze wykonuje Vattenfall i w tym celu muszą postawić nową stację transformatorową i wykonają przyłącze w granicy mojej działki dopiero w grudniu. Stąd konieczność osobnego przyłącza tymczasowego na teren budowy.


musicie chyba kupic 6 m slupki drewniane i po nich gora poprowadzic kabel
Z czego wynika wysokość słupków 6m, i jaki powinien być kabel dla przyłącza trójfazowego o mocy 6kW - bezpieczniki 3 x 10A

pluszku
18-03-2007, 08:27
minimalny przeswit pod slupem to chyba 5m
przy zalozeniu ze 1 m wkopiesz w ziemie - stad te 6 m dlugosci
kabel to tzw. warkocz - w sklepie podpowiedza o jakim przekroju kabli - to jest zalezne od przyznanej mocy
koszt od okolo 11 zl + VAT za 1 mb

mirkan
18-03-2007, 09:37
W moim przypadku ENEA w warunkach przyłącza wpisała:
"Plac budowy - do szafki licznikowej podłączyć szafkę budowlaną ustawioną na terenie budowy. Po zakończeniu budowy zasilanie to zlikwidować."

Problem w tym, że szafki licznikowej nie ma, bo ENEA musi dobudować sieć zakończoną właśnie szafką licznikową. Wymaga to uzyskania przez ENEA pozwolenia na budowę no i oczywiście przejścia wszystkich z tym związanych formalności (warunki zabudowy, projekt, uzgodnienia). Trwa to już od listopada 2006. W Starostwie otrzymałam informację, że ENEA uzyska pozwolenie prawdopodobnie na początku kwietnia. Potem trzeba będzie jeszcze poczekać na wykonanie przyłącza. A w umowie mam zapis, że ENEA zrealizuje przyłącze w terminie 4 miesięcy od dnia otrzymania ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę. Tak więc sprawa może potrwać jeszcze do sierpnia-września, a wtedy to już chyba za późno na rozpoczynanie budowy w tym roku.

Mam nadzieję, że zrobi to szybciej

TomekP787
28-03-2007, 20:50
Mam ten sam problem. Dostałem dziś warunki przyąłcza na plac budowy. Pozwolenie na budowę mam tylko zalicznikowe tzn. od granicy działki do budynku. Najbliższa szafka znajduje się napeciiwko mnie (przez drogę gminną - droga jeszcze gruntowa). Czy mogę sobie tak po prostu - za zgodą właściciela działki w granicy której znajduje się szafka podłączyć się do niej, postawić dwa słupy i przerzucić na moją działkę? Nie trzeba do tego żadnego pozwolenia na budowę ani zgłoszenia? W warunkach mam po prostu napisane : zakres inwestycji koncernu: parafrazując "sieć została przez nas wybudowana - jak w pkt 5" a w pkt 5 "zaciski prądowe na wyjściu od zabezpieczeń głównych w złączu w kierunku szafki pomiarowej"

zakres inwestycji mojej "za zgodą właściciela terenu przy najbliższym złączu ustawić szafkę, a szafkę zasilić linią zalicznikową- wszystko własnym kosztem i staraniem".
Martwi mnie to ostatnie. To znaczy, że mam uzyskać pozwolenie na budowę??????