PDA

Zobacz pełną wersję : legary wygięte w łuk - jak wyrównac ?



FYM
17-03-2007, 15:44
mam na poddaszu legary (stara wiejskachata) chciałem położyć podłągę...a tu niespodzianka legary wygieły się lekki łuk. ma ktoś moze pomysł jak je "wyprowadzic " myslałem o nabiciu pasów z osb a w szczeliny pianka montażowa...moze macie inne sugestie...

17-03-2007, 15:48
obrócic, na bok

FYM
17-03-2007, 16:09
obrócic, na bok

jasne... :) a dach będzie trzymał sąsiad :) chodzi mi raczej o wypełnienie łuków...albo nabicie czegos ??

17-03-2007, 16:25
aaa :D
chodzi nie o legary a tregry (tragarze) - chyba ...
no to trzeba je czyms nadbic ..
poszukaj cos na podwórku ... :wink:

Akusta
08-08-2010, 21:31
mam na poddaszu legary (stara wiejskachata) chciałem położyć podłągę...a tu niespodzianka legary wygieły się lekki łuk. ma ktoś moze pomysł jak je "wyprowadzic " myslałem o nabiciu pasów z osb a w szczeliny pianka montażowa...moze macie inne sugestie...

"Bananowe" tragarze w takich sytuacjach należy pokryć OSB, wypoziomować suchą posadzką na legarach i podkładkach i zamontować gotową posadzkę.

Pozdrawiam
r.

witu102
08-08-2010, 21:50
widzę tylko jeden problem..jeżeli legary zmieniły kształt pod wpływem np nadmiernej wilgoci, to w momencie jak wyrównamy wszystko na płask, a przypadkowo warunki wilgotności się zmienią może nam się podłoga wygiąć w drugą stronę..

Akusta
09-08-2010, 20:59
..jeżeli legary zmieniły kształt pod wpływem np nadmiernej wilgoci, to w momencie jak wyrównamy wszystko na płask, a przypadkowo warunki wilgotności się zmienią może nam się podłoga wygiąć w drugą stronę..

Nie wygną się o 100% w drugą stronę, mogą lekko zmniejszyć ugięcie.

Pozdrawiam
r.