PDA

Zobacz pełną wersję : POWIEDZCIE ŻE TO NIE JA ZWARIOWAŁAM !!!!!!!



ewusia
10-06-2003, 13:56
"SE pisze: Jeśli masz w domu agawę albo fiołek alpejski, a w terrarium legwana - niestety, czeka cię wizyta w urzędzie.

Wszedł bowiem w życie nowy przepis Ministerstwa Ochrony Środowiska mówiący o obowiązku rejestrowania egzotycznych roślin i zwierząt.

"Nie ma wykrętów - rejestracja jest obowiązkowa - przestrzega dziennik - Jeśli coś egzotycznego przywiozłeś zza granicy, masz tylko dwa tygodnie, by zgłosić się do starostwa. Co innego, gdy niezwykła roślina czy zwierzę pochodzi z rodzimego rynku - tu jest aż półtora roku na dokonanie rejestracji. Skąd pomysł na taki spis? Ministerstwo doszło do wniosku, że przecież musi wiedzieć, ile i jakich egzotycznych roślin i zwierząt żyje w Polsce.

Na specjalnej liście gatunków do rejestracji znajduje się kilkaset roślin i zwierząt. Właściciele muszą przyjść do urzędu i wypełnić druk. Złożenie wniosku kosztuje 5 złotych. Jeśli roślinka zwiędnie, a zwierzątko padnie, trzeba je wyrejestrować - czyli pójść do urzędu i ponownie wypełnić druk.

Niewywiązanie się z rejestrowego obowiązku grozić może ekstradycją egzotycznego zwierzątka z naszego kraju - i to na koszt właściciela.

Według ministerstwa ochrony środowiska, przepis ma wpłynąć na ograniczenie nielegalnego obrotu florą i fauną z zagranicy.

Resort przewiduje kontrole, do których upoważniona jest policja wraz z przedstawicielem starosty :lol:

"Super Express" dowiedział się w ministerstwie Ochrony Środowiska, że już jest rozważana zmiana na liście gatunków objętych przymusowym spisem.

Najprawdopodobniej jeszcze przed jesienią zniknie z niej fiołek, popularne agawy czy orchidee.

:lol:

niezły
10-06-2003, 15:35
A co z rybkami :o

skorpionka
10-06-2003, 15:38
:lol: :lol: :lol: NIe zwariowalas!Kiedy przeczytalam wczesniej wiadomosc na ten temat,usmialam sie do lez.
O ile ma sens kontrola na granicach, przywozonych roslin i zwierzat ze wzgledu na ewentualne choroby,pasozyty itp,to z pewnoscia nie ma sensu oczekiwanie odpowiednich wladz ,ze ludzie ustawia sie w kolejce do rejestracji.Nikt nie jest w stanie wyegzekwowac od wlascicieli psow,szczegolnie ras agresywnych,zeby pupilki mialy kaganiec i prowadzone byly na smyczy,a oczekuja ze ludziska beda biegac ze zwoja owadozerna roslinka ,bez kaganca zreszta :lol: zeby zarejestrowac jakas zielenine.Domyslam sie ze w razie zejscia z tego swiata bedzie wydawany akt zgonu lub uschniecia.

Krystian
10-06-2003, 22:21
ewusia - kolejny martwy przepis wymyślony przez durnia, który chciał zarobić kasę lub błysnąć oryginalnym pomysłem. Czy wiesz np. ilu właścicieli psów płaci należny podatek? Ile osób płaci abonament RTV?
Ilu palaczy przestrzega zakazu palenia...itd

ewusia
11-06-2003, 06:52
Dzieki za pocieszenie. Myślałam że to tylko ja to tak widzę ale się POMYLIŁAM :D Na szczęście :)
Z drugiej strony do jakich paranoi dochodzi w naszym kraju :cry:

Alanta
11-06-2003, 07:49
Ale jaja, my mamy z 50 rybek egzotycznych... moze jeszcze bedą prowadzić śledztwo dlaczego rybka padła :lol:

mifim
11-06-2003, 08:07
Proponuję, żeby tym co wymyślają takie przepisy wsadzić po kaktusie (chyba są na liście) w gacie :evil: .

S.P.
11-06-2003, 12:50
Właśnie dzisiaj słuchałam audycję w radio o tym przepisie. Boże co za idioci siedzą po urzędach. Produkuje się etaty dla urzędasów. Wogóle nie wyobrażam sobie abym poleciała z draceną wysokości 2,5, którą w postaci kija 15 lat temu przywiózł mąż z Brazyli. Głupki dosłownie!!!

Wowka
11-06-2003, 12:54
No cóż...... Pan minister chciał jak najlepiej a wyszło jak zwykle.....

pwm
11-06-2003, 13:30
Skoro to "jednostka" budżetowa to powinno sie nią "zatkać" dziurę budżetową.

pyrka
11-06-2003, 22:14
To wszystko z nudów. Każdy chce się czymś wykazać. To jak samopodpalenie na głównym rynku. Bardzo efektowne, ale czy rozumne?

Teska
13-06-2003, 10:27
to ja juz to zostawie bez komentarza......