PDA

Zobacz pełną wersję : Brama przemysłowa garażowa



mayland
17-03-2007, 18:48
Mam otwór na bramę 2,7 x 5,0 (WxS). Czy to mnie skazuje tylko na bramę przemysłową? A może lepiej podzielić to słupkiem na dwie węższe bramy? Jak się takie przemysłowe bramy sprawują? Jaką wybrać, rolety czy segmenty?

mayland
17-03-2007, 19:16
Jest to garaż na 2 samochody, w tym jeden wysoki 2,5m. Garaż w domku jednorodzinnym. Narazie nie mam co mierzyć, ale chcę podjąć decyzję na etapie murarki by odrazu wiedzieć jakie dokładnie otwory zostawić.

luk__25
17-03-2007, 20:55
Ja mam bramy przemysłowe rolowane od Wisniowskiego juz chyba 6 rok. Codziennie otwierane po kilka i naście razy, zero problemu. Ale przemysłowe są sporo droższe od garażowych poniewaz są obliczane na kilkanaście cykli pracy na dobę.
pozdrawiam

holusio
17-03-2007, 22:02
wymiar ktory podales absolutnie nie wskazxuje na przemyslowke jesli jestes na etapie planowania to nie dziel wjazdu na pol to bez sensu po jeki k... dwie bramy i dwa automaty i oczywiscie jesli nie dwa razy koszt montazu to przynajmniej jego 150 % wartosc
proponuje otwor 5000*2360 i porzadna brame z porzadnym automatem

i pisze to z perspektywy dealera normstahl i hormann
decyzje podejmij sam

ps w zadnym wypadku nie stosuj bramy rolowanej montuje sie je tylko w wypadku technicznych niedogodnosci montazowych
reasumujac kup brame sekcyjna lub jak kto woli segmentowa
pozdrawiam holus

mayland
18-03-2007, 08:23
Ale jak mam mieć otwór 2360 jak samochód mam wysoki 2500 :roll: ? Co do tego dzielenia otworu to napewno będzie mi łatwiej wjechać przy bramie szerokiej :lol: Podobają mi się bardziej duże bramy niż dwie mniejsze. Ale duża brama to też większa wymiana powietrza przy każdym otwarciu i straty ciepła :roll: Chyba jednak to nie będzie stanowiła aż tak wielkiego problemu...

holusio
20-03-2007, 19:46
witam przyjalem taka wysokoscponiewaz wzialem pod uwage fantazje naszych architektow
jesli faktycznie masz samochod 250(jaki jesli moge wiedziec) wysoki tonalezy z brama podjechac na wymagana wysokosc
i pozostac przy jednej

jeslinatomiast potrzebujesz czesto z garazu korzystac z uwagi na niewatpliwie uzytkowy charakter popjazduto podziel garaz :wink:
pozdr

mayland
21-03-2007, 14:34
To samochód dostawczy w podwyższonym sufitem (Ducato). Będzie tam tylko garażował i wjeżdżał/wyjeżdżał raz, dwa dziennie. Wiec to chyba nie jest duża częstotliwość chyba?