PDA

Zobacz pełną wersję : Parkiet-lakierownie



jajmar
18-03-2007, 08:49
Mam pytanie czym róznia sie w praktyce i czy faktycznie się róznia lakiery np.kupuje Capon do tego Domalux i mam za ~350zł komplet. Potencjalny wykonawca namawia mnie na chemie (producent mi wyleciał z głowy) gdzie szacunkwo za podkład i lakier zapłace 1200zł. Jego argumentacja prawde mówic mnie nie przekonała, ze podkaład jest jakis co nie skleja klepe, ze nie ściemnieje z czasem. Mam w mieszkaniu zestaw z Domaluxem nic nie ściemniało od kilku lat, to czy sie klei czy nie jakos mnie nie bardzo interesuje :)
Czy faktycznie zyskam coś wydając 4 krotnie wiecej na inna chemie? Co złego jest moim zestawie poza smrodem który niewątpliwie jest ale dom w budowie wiec nie musze tego wąchać.

kiwal
18-03-2007, 09:25
tez sie nad tym zastanawialem i wybrałem "ten za 1200 :D ", a dokladnie Berger-Seidle. Co prawda jeszcze tam nie mieszkam, tylko wykańczam ściany i musze przyznać ze w porównaniu do Domaluxa- który mam w obecnym domu - Berger jest pioruńsko twardy. Zero zarysowań, a przeżywa dużoooo.

jajmar
18-03-2007, 10:29
tez sie nad tym zastanawialem i wybrałem "ten za 1200 :D ", a dokladnie Berger-Seidle. Co prawda jeszcze tam nie mieszkam, tylko wykańczam ściany i musze przyznać ze w porównaniu do Domaluxa- który mam w obecnym domu - Berger jest pioruńsko twardy. Zero zarysowań, a przeżywa dużoooo.

A co zecydowało o ecyzji? Ta twardość ? Czy moze jeszcze cos na korzyść.

telesforek
19-03-2007, 07:00
tez sie nad tym zastanawialem i wybrałem "ten za 1200 :D ", a dokladnie Berger-Seidle. Co prawda jeszcze tam nie mieszkam, tylko wykańczam ściany i musze przyznać ze w porównaniu do Domaluxa- który mam w obecnym domu - Berger jest pioruńsko twardy. Zero zarysowań, a przeżywa dużoooo.

Ja tak samo. Głównym argumentem jest oczywiście trwałość (bo zapach na pewno nie :wink: )

jajmar
19-03-2007, 22:16
Ja tak samo. Głównym argumentem jest oczywiście trwałość (bo zapach na pewno nie :wink: )

To domalux jest taki nietrwały ?

telesforek
20-03-2007, 06:36
Ja tak samo. Głównym argumentem jest oczywiście trwałość (bo zapach na pewno nie :wink: )

To domalux jest taki nietrwały ?

Zgodnie z tym co słyszałam nie jest nietrwały, ale tamten jest trwalszy. Jak zastanawiałam się nad tańszym lakierem poradzono mi Domaluxa, ale takiego do hal sportowych.