PDA

Zobacz pełną wersję : okno narożne - czy warto?



stefula
18-03-2007, 20:27
muszę zdecydować czy robić w kuchni okno narożne, czy dwa okna oddzielone słupkiem w narożniku ściany (w kuchni).
Bardzo podoba mi się narożne okno ale mam wątpliwości czy cena takiego okna nie jest bardzo duża i czy budowa nadproża, a potem stropu nie będzie zbyt skomplikowana.
Czy ktoś ma takie okno i mógłby podzielić się swoim doświadczeniem?
Będę wdzięczna :D

Rezi
19-03-2007, 00:04
mam 4 takie okna narożne, ładnie wygląda do wnętrza wpada bardzo dużó światła, ...ale

- problem z parapetami zewnetrznymi - trzeba trozke się namęczyć aby zrobic je dobrze z blachy albo pozostaje granit
- parapety wew
- jak chcesz rolety to tez pojawia sie kilka problemów z ich montażem
- karnisze narożne - też problematyczne ale można zrobic - troszkę kosztuje

http://rezulak.pl/Nowy%20folder/widok3m.jpg
http://rezulak.pl/Nowy%20folder/parapet3.jpg

tatko
19-03-2007, 19:51
muszę zdecydować czy robić w kuchni okno narożne, czy dwa okna oddzielone słupkiem w narożniku ściany (w kuchni).
Bardzo podoba mi się narożne okno ale mam wątpliwości czy cena takiego okna nie jest bardzo duża i czy budowa nadproża, a potem stropu nie będzie zbyt skomplikowana.
Czy ktoś ma takie okno i mógłby podzielić się swoim doświadczeniem?
Będę wdzięczna :D

Cena takiego okna niczym specjalnym się nie różni od pozostałych okien. Zwiększona jest o koszt profili narożnych - około 40 zł/mb. dla łączenia prostokątnego lub 60 zł dla łączenia pod innym kątem.
Pozdrawiam

stefula
19-03-2007, 22:29
dzięki za odpowiedzi :D ,
a czy ktos może mi jeszcze może mi coś powiedzieć na temat nadproża nad takim oknem, czy robi się je jak przy normalnym oknie, czy jakieś dodatkowe wzmocnienia są potrzebne?

telesforek
20-03-2007, 07:59
Trochę obok tematu, ale naszła mnie refleksja - Rezi, piszesz że 4 tygodnie do przeprowadzki, a wygląda u ciebie lepiej niż u mnie 6 miesięcy po przeprowadzce.... :oops:

A co do okien narożnych - sama nie mam, ale z moich obserwacji wynika, że gdy takie okno jest jedynym w pomieszczeniu, to może być trochę ciemno.

Agduś
20-03-2007, 08:04
Trochę obok tematu, ale naszła mnie refleksja - Rezi, piszesz że 4 tygodnie do przeprowadzki, a wygląda u ciebie lepiej niż u mnie 6 miesięcy po przeprowadzce.... :oops:


O rany! Chciałabym mieć taki trawnik w przyszłym roku (już mieszkam)!
To tak można mieć przed przeprowadzą??? :o

Rezi
20-03-2007, 12:23
Trochę obok tematu, ale naszła mnie refleksja - Rezi, piszesz że 4 tygodnie do przeprowadzki, a wygląda u ciebie lepiej niż u mnie 6 miesięcy po przeprowadzce.... :oops:

A co do okien narożnych - sama nie mam, ale z moich obserwacji wynika, że gdy takie okno jest jedynym w pomieszczeniu, to może być trochę ciemno.

dzięki ale was musze załamac 8)
zdjęcia sa z jesieni zeszłego roku :D :D

a przeprowadzka za 2 tygodnie ! ! ! ! !

telesforek
20-03-2007, 14:36
Trochę obok tematu, ale naszła mnie refleksja - Rezi, piszesz że 4 tygodnie do przeprowadzki, a wygląda u ciebie lepiej niż u mnie 6 miesięcy po przeprowadzce.... :oops:

A co do okien narożnych - sama nie mam, ale z moich obserwacji wynika, że gdy takie okno jest jedynym w pomieszczeniu, to może być trochę ciemno.

dzięki ale was musze załamac 8)
zdjęcia sa z jesieni zeszłego roku :D :D

a przeprowadzka za 2 tygodnie ! ! ! ! !

:o :o :o