PDA

Zobacz pełną wersję : Kupowac od razu laty/kontrlaty?



bst
18-03-2007, 20:57
Witam,
bede zamawial wiezbe, dach prawodpodobnie bedzie kryty dopiero pod koniec roku (dachowka cementowa - jeszcze nie wiem jaka).
W projekcie mam konstrukcje przewidziana na brass cementowy i wymiar lat/kontrlat 40x50. Zastanawiam sie czy jest sens od razu zamowic calosc - wiem, ze kazdy producent podaje inne wymiary zalecanych lat/kontrlat (choc jak tak policzyc to przekroje podobne, czasami kontrlaty ciensze np 35mm)
Jak sadzicie?

bigmario4
19-03-2007, 05:47
Ja tam w projekcie miałem zestawienie materiałowe z tym pojechałem do tartaku,tam to przeliczyli i na budowe przyjechało,ładnie opisane co gdzie.Po skończonej robocie to na ognisko za duzo nie zostało

Heath
19-03-2007, 06:57
Należy wziąć pod uwagę że może pokręcić łaty przy dłuższym składowaniu - i wtedy pupa.
Chyba że je porządnie spasujesz i ściśniesz. :roll:
Zresztą pogadaj z dekarzem, on ci wszystko wyjaśni.

Graczyk
19-03-2007, 08:10
Zamów a zapłącisz i odbierzesz jak będzie potrzebował. Cena będzie lepsza jak weźmiesz wszystko.

am00
19-03-2007, 11:09
Graczyk ma rację. Bardzo trudno upilnować drewno, żeby się nie poskręcało. Niech martwią się o to w tartaku.

bst
19-03-2007, 15:09
To daliscie mi do myslenia, chyba sie faktycznie wstrzymam z dostawa lat az beda faktycznie potrzebne.