PDA

Zobacz pełną wersję : elewacja wentylowana



agnieszkakusi
18-03-2007, 21:33
Znalazłam cos takiego jak system elewacji wentylowanej Novabrik.Cegiełki układane na elewacji (na ruszcie aluminiowym) na zasadzie cegły klinkierowej elewacyjnej. Mam ich stronę www.novabrik.pl, ale po wejściu pojawia sie ładna pani i to wszystko. Czy coś ktoś słyszał o czymś takim? Reklama tego jest w nowym "Ladnym domu"

jajmar
18-03-2007, 21:49
ale po wejściu pojawia sie ładna pani i to wszystko.
zmień przeglądarka lub zaktualizuj u mnie na dole jest menu i można oglądać i czytać.

Elewacje wentylowane u nas to najczęsciej sa na budynkach użyteczności publicznej, centrach handlowych. Nie wiem jak tu jest cena systemu ale nie koarze tańszych systemów niz 300zł/m2, wiec to raczej droga zabawa.

Sp5es
18-03-2007, 21:56
Nie jestem pewien, ale być może zaniechali produkcji. Siedzą w strefie po elektrowni w Żarnowcu.

Firma nie miała szczęścia - było sporo wzlotów i upadków w rozumieniu aktywności na rynku. Kwestia ludzi.

Koncepcja dość oryginalna, przeznaczona głównie do przeróbki domu "drewnianego na murowany", ale spokojnie nadaje się i na inne.

Wygląda na dość dopracowaną. Jedyne problemy były w wykonaniu glifów, jeśli nie chciało się korzystać z blach. Technologia pochodzi z Kanady i podobno jest dość popularna.

Pracowali nad zmiejszeniem nasiąkliwości. Jeśli użyć , na wszelki wypadek zahydrofobowałbym silikonami, chyba że robi to dziś producent.

Nie miałem styczności z tą technologią od 3 lat.

brachol
19-03-2007, 05:54
widzialem ich na Budmie m2 elewacji 120 zl brutto tylko z tego co pamieta to samej okladziny ale mozna montowac na ruszcie metalowym jak i drewnianym i wygladalo to naprawde ladnie i estetyczine kiedys byl jeszcze taki system marmoroc (http://www.jaglipol.com.pl/marmoroc.html) bardzo podobny tylko chyba elementu mocowalo sie na ich stelazu jak na wieszaku i elementy sa dluzsze wiec inaczej wyglada elewacja zaleta niewatpilwa tych systemow jest mozliwosc uzycia miekkiej welny ktora jest sporo tansza od twardej i jezeli ktos nie ma 2 lewych rak i troche czasu to mozna sie pokusic o samodzielny montaz takiego ocieplenia
a tak na marginesie to ile kosztuje m2 elewacji wykonanej na twardej welnie i na to tynk systemowy?

agnieszkakusi
19-03-2007, 06:32
w pracy udało mi się otworzyć stronę. O 8.00 zadzwonię do ich firmy i zobaczę co mi powiedzą.

Barbossa
19-03-2007, 07:43
jest jeszcze Gebrik
robią tym niektóre hotele
cenowo nieopłacalne

brachol
21-03-2007, 05:50
w pracy udało mi się otworzyć stronę. O 8.00 zadzwonię do ich firmy i zobaczę co mi powiedzą.
mozna sie dowiedziec co Ci powiedzieli?

agnieszkakusi
21-03-2007, 06:37
cena materiału z rusztem drewnianym - taki polecają na domki jednorodzinne to ok. 180 zł za mkw. Mozna wysłac prośbę o wycenę ze skanem budynku na adres [email protected].

brachol
21-03-2007, 09:27
cena materiału z rusztem drewnianym - taki polecają na domki jednorodzinne to ok. 180 zł za mkw. Mozna wysłac prośbę o wycenę ze skanem budynku na adres [email protected].
ok dzieki dosc drogo to wychodzi chociaz i tak taniej niz klinkier 8)

agnieszkakusi
21-03-2007, 09:55
ale pod klinkier musisz mieć poszerzony fundament, a to możesz montować później, nawet jak na początku nie myślało się o takiej elewacji.

malmuc
30-03-2007, 08:24
hej
wczoraj moj mąż spotkał sie Panem od cegielki novabrik, mamy nawet probki tzn kazda cegielke z innego koloru. Wyglada fajnie, nie maja jednak cegielek do wykanczania otworow wokol okien, trzeba troche kombinowac, ale pokazal kilka sposobow na ladne wykonczenie.
Cena cegielki to 1,50 netto, metr wychodzi 100,50 netto. No niby droga ale tansza od klinkieru (cena z polozenie klinkieru mnie powala :-?) , no i mozna samemu sobie to zmontowac np na stelazu z drewna.
pozdrawiam