PDA

Zobacz pełną wersję : Porotherm kontra poromur



Kostki
19-03-2007, 10:33
Witam. Zastanawiam się czy budować dom z Porothermu czy Poromuru. Mój budowlaniec twierdzi że oprócz różnicy w cenie (3,5zł-4zł na cegle - tak twierdzi) materiał jest podobny. Jeśli możecie napiszcie z czego Wy budujecie bądź budowaliście.

Pozdrawiamy Wszystkich - Dzięki.

asz
19-03-2007, 10:36
A jaka ściana?
Jeśli dwuwarstwówka to bierz to co jest dostępne i co jest tańsze.
Ceny materiałów na sciany właśnie nieco wariują :-?

PS
Ja akurat buduje z Leiera 25P+W. Wykonawcy nie narzekają

piotru7
19-03-2007, 11:22
Poromur jest niestety mniej dokładny w wymiarach
i nie zawsze najlepiej wypalony, ale cenowo sporo tańszy :)

delor
19-03-2007, 12:39
Ja wybudowałam z poromuru w zeszłym roku, wszystko jest ok.

carringtontomas
19-03-2007, 12:43
Witam. Zastanawiam się czy budować dom z Porothermu czy Poromuru. Mój budowlaniec twierdzi że oprócz różnicy w cenie (3,5zł-4zł na cegle - tak twierdzi) materiał jest podobny. Jeśli możecie napiszcie z czego Wy budujecie bądź budowaliście.

Pozdrawiamy Wszystkich - Dzięki.

Witaj,
Widzę, że jesteście z okolicy - ja buduję w Nakle Śląskim :D
W zeszłym roku kupiłem pustak Kozłowicki a na garaż Poromur z Jopka G36 - nie budowałem jeszcze z niego, ale materiał już czeka na działce i nie mam większych zastrzeżeń co do jakości.

Pozdrawiam.

aleksandra1
19-03-2007, 14:52
O Jopku słyszałam wiele opinii z różnych źródeł i wszystkie były na nie. Chodzi głównie o krzywizny tych cegieł. Podobno buduje się z nich gorzej, bo są krzywe. Od włąsnego kierownika budowy usłyszałam "wszystko, tylko nie Jopka". Natomiast polecano mi Cerpol Kozłowice. Mniej znany od Porothermu, ale jakościowo bardzo dobry.

EDZIO I ZIBI
19-03-2007, 19:31
Na początek sprawdź co dostaniesz w składach budowlanych, chciałem dokupić Poroton (na 20 m/kw) ale najwcześniej w czerwcu, pozostał Porotherm. pozdrawiam