PDA

Zobacz pełną wersję : DRUTEX - okna: opinie, doświadczenia, modele



Strony : [1] 2

enigma
13-07-2003, 13:11
proszę o opinie na temat okien z tej firmy (lub innej)

ipp
14-07-2003, 10:45
Mam okna tej firmy dwa lata. Niczym szczególnym się nie wyróżniają ale też nic im nie brakuje, no i działają bez usterek.

czmirek
22-08-2005, 12:58
kilka slow na temat w/w firmy i mojch doswiadczen z ta firma;
1 firma produduje okna na profilach aluplast 5 komorowych w oklejnie nie posiadajac na to stosownych badan i atestow
2 firma stosuje szybe antywlamaniowa tzw. P4 w profilu 5-cio komorowym nie posiadajac odpowiednich badan i atestow
3 ostatnio zamowilem 16 okien w ktorych byla masa niedorobek i uszkodzen mimo zapewnien p. gierszewskiego nie otrzymalen na te okna koniecznych certyfikatow przez wiele miesiecy firma nie jest w stanie usunac usterek typu; porysowana oklejna, nieszczelna skrzydlo okienne ( woda przedostaje sie pomiedzy uszczelka a szyba do srodka pomieszczenia), brak szyby o wspolczynniku 1,1 , i pare innych dupereli o ktorych nie chce mi sie pisac.
wspolpraca byla ok. do czasu wejscia firmy na gielde od tego czasu zaczela sie masowka i wielokrotne reklamacje co sklonilo mnie do rozwiazania umowy z ta firma. uprzedzam i pozdrawiam
ps. z 3 komorowka biala nie bylo nigdy problemow

Mn1s1ek
22-08-2005, 14:04
Tak to jest z firmami produkującymi okna w ilości przeliczanej na tysiące dziennie za śmiesznie niskie pieniądze... Czy to Drutex, czy Dobroplast czy Vetrex... Liczy się ILOŚĆ, jakość to dla nich bardzo nielubiane słowo...

jareko
22-08-2005, 14:09
czmirek - niestety cena teraz zdobywa sie klienta a jakosc? A co to jest????? A moze jeszcze pamietany przez niektorych znak jakosci Q? Litanie firm podobnie dzalajacych moznaby wymienac dlugo

tczarek
22-08-2005, 14:15
Ja takich firm nie brałem pod uwagę, chciaż wybierając okna spotkałem się z wytwórnią okien w garażu domku jednorodzinnego, gdzie Pan oferował okna za naprawdę niewielkie pieniądze.
Nigdy cena nie idzie proporcjonalnie do jakości.

Kobzi
07-02-2007, 15:04
Dzień dobry,
co sądzicie o oknach firmy Dutex,
zastanawiam sie nad kupnem okien tego producenta profil IGLO 4 komorowy.
Proszę o informację od uzytkowników tych okien czy są jakieś problemy z oknami tej firmy.
Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam

deb
07-02-2007, 16:48
Mam okna tej firmy w tym samym profilu, tyle że dopiero od dwóch tygodni więc wiele powiedzieć Ci nie mogę. Ale jakieś tam spostrzeżenia, którymi mogę się podzielić mam. I tak:
1. Bardzo szybka dostawa (1,5 tygodnia od zamówienia)
2. Na oko wydaje się być wszystko w porządku (na moje oko, ale ja nie jestem ekspertem)
3. Była lekko zarysowana jedna listwa przyszybowa; bez szemrania przywieźli zaraz dwie na wymiane
4. Dwa okna były inne niż zamówione, ale zamontowali je żeby zamknąć budynek i za dwa dni zostały wymienione.
No a teraz te gorsze doświadczenia, z tym że nie jest to wina producenta. Zamówiłem okna w dwustronnej okleinie i bardzo się rozczarowałem bo przyszły na białym profilu. Okazało się że Iglo jest wyłacznie białe, ale dystrybutor nie miał o tym pojęcia i zapewniał, że profil jest oczywiście barwiony. Ale, tak jak pisałem, trudno o to winić producenta, no chyba tylko o to , że sobie złych przedstawicieli wybiera

raffran
07-02-2007, 17:25
Mamy okna tej firmy w mieszkaniu od 5-6 lat. Nie zauwazylismy niczego niepokojacego podczas eksploatacji.Z realizacja samego zamowienia o ile dobrze pamietam tez nie bylo problemow.

ruskowa
07-02-2007, 17:26
Ja mam okna tej firmy od trzech lat- co prawda jeszcze w obecnym mieszkaniu w bloku, ale do tej pory wszystko jest OK.

Tadeusz M
07-02-2007, 21:11
Mam z Drutexu białe plastykowe 14 okien Iglo 2000 + balkonowe w tym kombinowany wykusz trapezowy w dużym domu od 2lat. Żadnych problemów. Montażyści mimo że autoryzowani dali przy wykuszu plamę. Firma przyjęła reklamacje i poprawiła bez problemu. Wtedy mieli moim zdaniem najlepszą cenę do jakości.
Tadeusz

Kobzi
08-02-2007, 07:07
Dziekuje bardzo za odpowiedzi.
Pozdrawiam

Karoll
19-03-2007, 13:19
Witam!
Chciałem zapytać o opinię na temat okien DRUTEX. Czy ktoś ma je zamontowane i dłużej użytkuje?

Marzin
19-03-2007, 16:15
Witam!
Chciałem zapytać o opinię na temat okien DRUTEX. Czy ktoś ma je zamontowane i dłużej użytkuje?

I ja się przyłączam do pytania. Nazwa powiedzmy sobie taka nie teges, ale przeglądając ich stronkę www jest już nieco lepiej. Pytanie tylko jak sprawują się po jakimś czasie?

Marzin
19-03-2007, 16:53
Trochę pogrzebałem po forum i bardziej sprecyzuję pytanie. Mi chodzi o drewniaki. O PCV jest sporo.
Negatywana opinia jaką znalazłem, to to, że Drutex to masówa. :roll:

tatko
19-03-2007, 18:53
Trochę pogrzebałem po forum i bardziej sprecyzuję pytanie. Mi chodzi o drewniaki. O PCV jest sporo.
Negatywana opinia jaką znalazłem, to to, że Drutex to masówa. :roll:

Popytaj na oknonecie.
pozdrawiam

Marzin
19-03-2007, 20:04
Popytaj na oknonecie.
pozdrawiam
Pytać nie pytałem, bo trzeba się logować, a później haseł nie pamiętam. Trochę poszukałem, poczytałem... i dalej nic nie wiem, hehe.

Ale powstał jeden dylemat.
Czy w tej samej, czy raczej zbliżonej cenie zamówić PCV MS Okna w okleinie, czy drutexy sosnowe?

Bo coś tak czuję, że za to samo sianko będę miał w miarę solidne jak Wy to w stolycy mówicie plastyky, :wink: albo "średnie" drewniaki.

YreQ
19-03-2007, 22:13
Popytaj na oknonecie.
pozdrawiam
Pytać nie pytałem, bo trzeba się logować, a później haseł nie pamiętam. Trochę poszukałem, poczytałem... i dalej nic nie wiem, hehe.

Ale powstał jeden dylemat.
Czy w tej samej, czy raczej zbliżonej cenie zamówić PCV MS Okna w okleinie, czy drutexy sosnowe?

Bo coś tak czuję, że za to samo sianko będę miał w miarę solidne jak Wy to w stolycy mówicie plastyky, :wink: albo "średnie" drewniaki.

Wcześniej padło pytanie jak sie sprawują: nie wiem, ale podziele sie informacjami na temat cen. Robiłam w Drutexe wycene okien do mojego domu, brązowe w meranti( droższa wersja niż sosna, drewno twarde). Okien 14 szt. w tym 2 małe i 2 łuki - cena 37 664,90 zł :evil: Jeżeli zrezygnujesz z szyby antywłamaniowej , dodatkowych zabezpieczeń i szprosow to może wyjśc taniej. Ale uwaga - firma nie daje gwarancji na łuki- info. dla tych ktorzy takowe okna posiadają w projekcie.W PCV te same okna wyniosły mnie 24 726,68 zł. Najprawdopodobniej zamowie w Oknoplast Krakow....gdzie wyszły jeszcze o 2 tys. mniej. Może komuś pomogłam. Pozdrawiam
P.S a jeśli chodzi o sosne, to dobrze jest sie zastanowic czy ma byc jednolita czy na mikrowczepy. :D

Marzin
20-03-2007, 07:08
Wcześniej padło pytanie jak sie sprawują: nie wiem, ale podziele sie informacjami na temat cen. Robiłam w Drutexe wycene okien do mojego domu, brązowe w meranti( droższa wersja niż sosna, drewno twarde). Okien 14 szt. w tym 2 małe i 2 łuki - cena 37 664,90 zł :evil: Jeżeli zrezygnujesz z szyby antywłamaniowej , dodatkowych zabezpieczeń i szprosow to może wyjśc taniej. Ale uwaga - firma nie daje gwarancji na łuki- info. dla tych ktorzy takowe okna posiadają w projekcie.W PCV te same okna wyniosły mnie 24 726,68 zł. Najprawdopodobniej zamowie w Oknoplast Krakow....gdzie wyszły jeszcze o 2 tys. mniej. Może komuś pomogłam. Pozdrawiam
P.S a jeśli chodzi o sosne, to dobrze jest sie zastanowic czy ma byc jednolita czy na mikrowczepy. :D

Każda opinia jest cenna. Ja potrzebuję kilka prostych okien, dosłownie 4 małe i jedno większe tarasowe. Przy takiej ilości różnice w cenie nie są duże, dlatego bardziej chcę się skoncentrować na jakości.

bwojtek
20-03-2007, 08:31
Ale powstał jeden dylemat.
Czy w tej samej, czy raczej zbliżonej cenie zamówić PCV MS Okna w okleinie, czy drutexy sosnowe
Jeżeli ktoś proponuje okna drewniane w cenie okien PCV to wskazuje to z dużym prawdopodobieństwem na "wyrób oknopodobny" :lol:

Marzin
20-03-2007, 09:37
Jeżeli ktoś proponuje okna drewniane w cenie okien PCV to wskazuje to z dużym prawdopodobieństwem na "wyrób oknopodobny" :lol:
Źle mnie kolega zrozumiał, żeby na PCV uzyskać taki sam lub podobny kolor jak do okien sosnowych, trzeba za dwustronną okleinę wywalić trochę grosza. Mimo wszystko jest to i tak taniej niż drewno.
Tu dylemat. Za dobre PCV w nietypowym kolorze trzeba zapłacić niewiele mniej niż za drewno.
Porównuje tu drewniane Drutexy z PCV MS Okna.

bwojtek
20-03-2007, 12:54
Może odpowiedz sobie w takim razie na kilka pytań i podejmij decyzję:
1. Czy mogę sobie pozwolić na wstawianie okien po tynkach i wylewkach?
2. Jeżeli nie to czy pogodzę się z utratą gwarancji na okna drewniane?
3. Czy jestem świadomy, że okna drewniane należy konserwować (malować) co około 5 lat?
4. Czy wprowadzę się do mojego domu w stosunkowo niedługim czasie po montażu okien (a nie na krótko przed ich wymaganą pierwszą konserwacją)?
5. Czy dopilnuję moich kolejnych fachowców, żeby nie uszkodzili okien?
6. Czy jedyny argument za drewnem - ich piękny wygląd jest wart problemów z pkt 1-5?

Marzin
20-03-2007, 13:18
Może odpowiedz sobie w takim razie na kilka pytań i podejmij decyzję:
1. Czy mogę sobie pozwolić na wstawianie okien po tynkach i wylewkach?
Nie. A wymaga tego producent okna?

2. Jeżeli nie to czy pogodzę się z utratą gwarancji na okna drewniane?
Nigdy się z tym nie pogodzę :wink:

3. Czy jestem świadomy, że okna drewniane należy konserwować (malować) co około 5 lat?
Tak

4. Czy wprowadzę się do mojego domu w stosunkowo niedługim czasie po montażu okien (a nie na krótko przed ich wymaganą pierwszą konserwacją)?
Tak

5. Czy dopilnuję moich kolejnych fachowców, żeby nie uszkodzili okien?
Myslę, że tak. :roll:

6. Czy jedyny argument za drewnem - ich piękny wygląd jest wart problemów z pkt 1-5?
Nie, to nie jest do końca kwestia koloru. Raczej nastawienia.

Lharhard
20-03-2007, 14:23
Napisze cos w koncu o tym Drutexie co mam u siebie. Mam okno tarasowe, dwuskrzydłowe z ruchomym słupkiem, PCV, z zewnetrzna okleiną ciemna czekolada czy jakoś tak. Jedno skrzydło jest tylko otwierane, drugie jest uchylno otwierane. Skrzydło dość spore ma coś ponad 1 metr.
Problem ? Skrzydło, które jest uchylno otwierane nie ma w środkowej części dodatkowych zawiasów, zaczepów no i jak ostatnio podszedłem do okna to się okazało, że w tym miejscu rama skrzydła się wybrzuszyła i uszczelka nie dochodzi, zawiewa mi tamtędy miły chłodek. Porażka, nie wiem co mam z tym zrobić.
Mam tez duze okna z całkowitym szkleniem szerokosci 1.5 m ... za kazdym razem jak je otworze to wymagaja regulacji bo lekko obwisną. Teraz to juz je tylko uchylam, żeby sie nie irytować.
Ogólnie do swoich okien 2 razy wzywałem montażystów i raz przedstawiciela drutexu. Jak widać na tym sie chyba nie skonczy.

W 100% jestem zadowolony tylko z standardowego okna z słupkiem stałym, małego okienka doświetlającego, no i też standardowe drzwi balkonowe z ruchomym słupkiem tez są ok.

bwojtek
20-03-2007, 15:04
Porażka, nie wiem co mam z tym zrobić.
A co robisz jak się popsuje samochód, telewizor czy pralka na gwarancji?

bwojtek
20-03-2007, 15:08
bwojtek napisał:
Może odpowiedz sobie w takim razie na kilka pytań i podejmij decyzję:
1. Czy mogę sobie pozwolić na wstawianie okien po tynkach i wylewkach?

Nie. A wymaga tego producent okna?
Zapoznaj się z warunkami gwarancji przed zamówieniem okien. Każdy rozsądny producent zastrzega przy oknach drewnianych montaż po pracach mokrych. A nawet jeżeli nie to spytaj każdego praktyka jak wyglądają okna po tym jak się "napiją wody"...

Nie, to nie jest do końca kwestia koloru. Raczej nastawienia.
Czy ja coś pisałem o kolorze? O jakim nastawianiu mówisz? Mam nadzieję, że nie o proekologicznym bo z tym okna drewniane nie mają nic wspólnego...

Marzin
20-03-2007, 15:14
O jakim nastawianiu mówisz?
O tym że wolę drewno niz plastik, choć jest nasączone wszystkimi świństwami świata.

GriszaDG
11-06-2007, 08:33
Witam
Czy ktoś z szanownych forumowiczów użytkuje okna PCV firmy Drutex??? Chodzi mi głownie o model IGLO 5 Classic.
Będe wdzięczny za wszelkie opinie na temat tego producenta i oferowanych przez niego okien.

bwojtek
11-06-2007, 09:12
Iglo to zupełnie nowy profil produkowany samodzielnie przez firmę drutex i to od niedawna więc większych doświadczeń nie ma z nim raczej nikt. Nie znam systemu ale obawiam się, że jest bardzo ubogi i będzie problem z wykonaniem czegokolwiek więcej niż najprostsze okna.
A czy system jest dobry? To się okaże dopiero za kilka lat...

GriszaDG
11-06-2007, 09:37
Bwojtek, co masz na myśli pisząc "ubogi". Potrzebuję najzwyklejsze okna - bez udziwnień - natomiast chciałbym mieć różny kolor na zewnatrz i wewnątrz. A Drtutex, jako jedna z nielicznych firm daje taka mozliwość w dość przystepnej cenie.

bwojtek
11-06-2007, 09:54
Co oznacza ubogi system?
Odpowiem ogólnie (nie konkretnie o iglo): To znaczy, że produkowany jest np. jeden rodzaj ramy, jedno skrzydło i jeden rodzaj słupka. Jak będziesz chciał zrobić np. drzwi tarasowe otwierane na zewnątrz to nie będzie odpowiedniego profilu. Nie będzie łączników kątowych do wykuszy, nie będzie można zrobić patio albo harmonijki itp.
Różne kolory wewnątrz i na zewnątrz są możliwe w każdym systemie.

jareko
11-06-2007, 09:58
zapewne nie tylko oni zrobią Ci w kolorze natomiast na 1000% będą zawsze konkurencyjni cenowo
Poza tym, o czym wspomniał bwojtek, gabaryty maksymalne dużo mniejsze od innych profili
ścianki cieńsze a wygląd jak Ideal 4000 roundline z tym tylko ze z racji grubości ścianek nie zrobisz większości dużych okien

ewelina_i_marek
11-06-2007, 10:20
Ja mam od zeszłego roku Drutexy. Jeżeli chodzi o ich wykończenie to jest ono takie sobie, ale z praktycznego i funkcjonalnego punktu widzenia są OK. Ciche, ciepłe i szczelne. Więcej nie wymagam.

ewelina_i_marek
11-06-2007, 10:21
No i namieszałem Mam Vetrex, a nie Drutex. Przepraszam

GriszaDG
11-06-2007, 10:29
.
Różne kolory wewnątrz i na zewnątrz są możliwe w każdym systemie.


Ale nie każdy chce takie zrobić niestety, a jak się juz podejmą to ceny sa atronomiczne. Przyznaje, że argmentem Drutexa jest cena.

jareko
11-06-2007, 10:45
..... że argmentem Drutexa jest cena.i tylko cena

GriszaDG
11-06-2007, 11:09
..... że argmentem Drutexa jest cena.i tylko cena

No to jakie wady mają te okna. Potrzebuję najzyklejsze okna, bez udziwnień. Okna tarasowe wysokie na 229,5 cm.

jareko
11-06-2007, 11:19
.... bez udziwnień. Okna tarasowe wysokie na 229,5 cm.no i juz udziwnienie masz :lol: - 2295 w kolorze w iglo5 hmmm.....

GriszaDG
11-06-2007, 11:39
.... bez udziwnień. Okna tarasowe wysokie na 229,5 cm.no i juz udziwnienie masz :lol: - 2295 w kolorze w iglo5 hmmm.....

A gdzie to udziwnienie??? Sorki, jestem laikiem w temacie okien. Czy to nie jest standardowa wysokość okna?? Nie kumam zabardzo.

Edybre
11-06-2007, 12:08
Zdaje się, że standardowo to tak do 2100 wys a potem to już jest problematycznie. Szczególnie w kolorze. Czy naprawdę jednostronny kolor jest takim problemem cenowym? Ja mam kolor dwustronny i cena nie była jakaś zabójcza.

jareko
11-06-2007, 12:20
A gdzie to udziwnienie??? Sorki, jestem laikiem w temacie okien. Czy to nie jest standardowa wysokość okna?? Nie kumam zabardzo. nie jest to udziwnienie gdyz 2295 jest wymiarem standardowej wysokosci ale..... ale jest czesc profili ktora nawet takiej nie wytrzyma w eksploatacji - a chyba o to chodzi
by dzialalo przez lata a nie bylo sprawne w dniu odbioru
i teraz rzecz bardzo wazna - piszesz o wysokosci nie wspominajac o szerokosc
ale juz wiem ze w Iglo chcesz wykonac balkon dwuskrzydlowy w kolorze z ruchomynm slupkiem szerokosci 1790 i wysokosci 2295
szczerze? zaaaaaapomnij i wydaj wiecej kasy na inne systemy

GriszaDG
11-06-2007, 12:23
Zdaje się, że standardowo to tak do 2100 wys a potem to już jest problematycznie. Szczególnie w kolorze. Czy naprawdę jednostronny kolor jest takim problemem cenowym? Ja mam kolor dwustronny i cena nie była jakaś zabójcza.

Ale chodzi mi o to, żeby kolor zewnetrzny był inny niż wewnętrzny i nie ma byc biały :) Z tym jest problem, że nie wszyscy chca zrobić coś takiego, a jak już sie podejmą to chcą znacznych dopłat. OknoPlast wogóle nie chce takich zrobić, z profilu Rauhen (czy jak tam się zwie) też nie chcą.

W sumie wysokość tej dopłaty, to też zależy od firmy. Jedni chca kilkadziesiąt % ekstra, inni jakąś symboliczną kwotę. Nie zmienia to faktu, że Drutexy są najtańsze. Komplet Drutexa to około 12.000 PLN, Salamender chce za takie okna 20.000 PLN, OknoPlus 17.000 PLN a Jezierski około 16.500 PLN. Rozumiem, że z oknami jak z samochodmi jest. Jedne meśki, inne fiaty :) Jednak jak to w zyciu, nie każdy meśkiem jeździ :)

Dlatego poszukuje konkretnych argumentow na NIE dla Drutexa. Wad, które pojawią się na przykłąd za 2-3 lata, a o których nikt mi wczesniej nie powie.

GriszaDG
11-06-2007, 12:26
A gdzie to udziwnienie??? Sorki, jestem laikiem w temacie okien. Czy to nie jest standardowa wysokość okna?? Nie kumam zabardzo. nie jest to udziwnienie gdyz 2295 jest wymiarem standardowej wysokosci ale..... ale jest czesc profili ktora nawet takiej nie wytrzyma w eksploatacji - a chyba o to chodzi
by dzialalo przez lata a nie bylo sprawne w dniu odbioru
i teraz rzecz bardzo wazna - piszesz o wysokosci nie wspominajac o szerokosc
ale juz wiem ze w Iglo chcesz wykonac balkon dwuskrzydlowy w kolorze z ruchomynm slupkiem szerokosci 1790 i wysokosci 2295
szczerze? zaaaaaapomnij i wydaj wiecej kasy na inne systemy

O to wlasnie chodzi, aby dobrze słuzyły przez lata.

Znaczy się co??? Profile Iglo są zbyt cienki, za slabe, aby wykonac z nich drzwi balkonowe????

jareko
11-06-2007, 12:32
....Dlatego poszukuje konkretnych argumentow na NIE dla Drutexa. Wad, które pojawią się na przykłąd za 2-3 lata, a o których nikt mi wczesniej nie powie.
nie pozostaje Ci nic innego jak przebrnąć przez caly watek szukam dobrych okien - tam wyłuszczone jest dokladnie czym rożni sie okno białe od kolorowego, czym grozi wykonanie okna w kolorze w słabszych profilach prze takich wymiarach jak Twoje. I tak na marginesie - skoro odmówili Ci w kilku innych firmach robiących na lepszych profilach to zamiast patrzeć na cene zastanów sie dlaczego dostałeś odpowiedz odmowna.
Na 99% za dwa do pięciu lat będziesz okna wyrywał i wstawiał drewniane - dlaczego? Bo zrzucisz kłopoty na materiał z jakiego okna zamówiłeś - material który spokojnie ich gabarytom sprosta ale mając węza w kieszeni ;) wybrałeś wyrób za slaby by sprostał wymaganiom
Wez Salamandra, wez Schuco wez cokolwiek innego - mocniejszego i od dobrego producenta
zwłaszcza ze różnice cenowe nie powalaja na kolana biorac pod uwage roznice w jakosci wyrobu
i dodam jeszcze tan balkon MUSI miec pozioma poprzeczkę w kazdym systemie - chyba ze będziesz mial okna drewniane

jareko
11-06-2007, 12:34
....Znaczy się co??? Profile Iglo są zbyt cienki, za slabe, aby wykonac z nich drzwi balkonowe????
sam juz sobie odpowiedziales na dreczace Cie pytania
choc jeszcze by sie dorzucilo kilka uwag :lol:

GriszaDG
11-06-2007, 13:42
....Znaczy się co??? Profile Iglo są zbyt cienki, za slabe, aby wykonac z nich drzwi balkonowe????
sam juz sobie odpowiedziales na dreczace Cie pytania
choc jeszcze by sie dorzucilo kilka uwag :lol:

No to dorzuć jeszcze coś :) Na to właśnie czekam :)

PS. Gdzie znajdę wątek o tym doborze okien, o ktorym wspominałeś???

jareko
11-06-2007, 17:53
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=2695
milej lektury - o ile wytrzymasz ;)
lub..... od razu szukaj innego dostawcy

GriszaDG
11-06-2007, 21:33
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=2695
milej lektury - o ile wytrzymasz ;)
lub..... od razu szukaj innego dostawcy\

Skutecznie mnie zniechęciłeś :D

jareko
11-06-2007, 23:49
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=2695
milej lektury - o ile wytrzymasz ;)
lub..... od razu szukaj innego dostawcy\

Skutecznie mnie zniechęciłeś :D
zrozum, nie sposób tak na chybcika wyłuszczyć Ci cala konstrukcje okna i zaleznosci miedzy poszczególnymi jego elementami.

pchelek
12-06-2007, 09:39
grisza = mozesz te drutex-y brac spokojnie = a ze cena niska - maja swoj wlasny dla siebie tloczony profil, swoje szyby zespolone i swoje usztywnienia - to porzadna firma - system jak system - jak inne na rynku z lekka przewaga na plus

jareko
12-06-2007, 20:22
grisza = mozesz te drutex-y brac spokojnie = a ze cena niska - maja swoj wlasny dla siebie tloczony profil, swoje szyby zespolone i swoje usztywnienia - to porzadna firma - system jak system - jak inne na rynku z lekka przewaga na plus1790/2290 z ruchomym słupkiem i w kolorze?
Pchelek - czy czytales o wymiarach drzwi tarasowych czy tak w ciemno chwalisz iglo5 ? chętnie dokształcę sie pod okiem znawcy - bo nawet w Schuco w tym gabarycie z gwarancja moze byc klopot - chyba ze wzmocnienie klasy VI i moze nawet wymagane bedzie zastosowanie profila posredniego
wiec...?
jak to jest?
Iglo nagle lepsze od CT?

pchelek
12-06-2007, 21:13
jak da stal gruba - ze dwa mm - to spoko - sam profil jest z tych sztywnych - ale jak ma to byc dwuskrzydlowka to moze faktycznie z schuco - to iglo com badal dzis dwuskrzydlowe - wysokosc 220 i szerokosc 200 siadlo na obciazeniach dosc szybko [na obciazenie wiatrem] - ale ta stal co w nich jest to taka sobie

bwojtek
13-06-2007, 07:01
No to nic nie rozumiem... Pchelek zachwala okna, które nie przeszły pozytywnie jednego z badań, mówi o ich kiepskim wzmocnieniu i przy tym twierdzi, że można jak najbardziej zrobić balkon 2-skrzydłowy wysoki na 2300 w kolorze.
Może Panowie zanim naciśniecie "wyślij" trzeba sprawę przemyśleć :evil:

jareko
13-06-2007, 07:32
Pchelek - sorki ale przychylam sie do opinii bwojtka
Tego rodzaju posty dodatkowe zamieszanie czynią gdyż:
- jak da wzmocnienie sztywniejsze - a jak nie da? Oznacza to dowolność w doborze wzmocnień?
- okno o podobnej powierzchni siada jzu pod naporem wiatru
Sorki Pchelek ale to kpina a nie pomoc
Nie mówi sie tutaj wszystkiego o profilach, o producentach gdyż można zostać oskarżonym o dyskredytowanie tego i owego
Iglo to zerznięty Aluplast Ideal 4000 roundline z pewnymi "modyfikacjami"
Skoro w oryginale nie można takiego okna wykonać z gwarancja to jest to możliwe w jego gorszej kopii? Skoro w większości firm do których oferta została wysłana robiących na lepszych profilach padały odpowiedzi - "...zrobimy ale gwarancji nie damy..." to tez daje do myślenia lub raczej powinno dać do myślenia laikowi a co dopiero fachurze od okien - nie sadzisz?
Sorki Pchelek ale coś w Twej wypowiedzi jest nie tak

GriszaDG
14-06-2007, 08:26
Noooo, coś Panowie mieszacie :D

jareko
14-06-2007, 09:13
Noooo, coś Panowie mieszacie :D
a co - nie mozna ??? :lol:
upały są wiec wszystko zdarzyc sie może ;)

miol
14-06-2007, 09:28
..... że argmentem Drutexa jest cena.i tylko cena

No to jakie wady mają te okna. Potrzebuję najzyklejsze okna, bez udziwnień. Okna tarasowe wysokie na 229,5 cm.

Ja nie z branży ale jak szukałem dla siebie okien to pani która handluje Drutexem powiedziała że mi tak wysokich okien na taras to nie sprzeda, może najwyżej 210 a wyżej dać coś w rodzaju maskownicy w kolorze ramy okien, więc zrezygnowałem.

jareko
14-06-2007, 09:49
[... to pani która handluje Drutexem powiedziała że mi tak wysokich okien na taras to nie sprzeda, może najwyżej 210 a wyżej dać coś w rodzaju maskownicy w kolorze ramy okien, więc zrezygnowałem.i chwała jej za uczciwość :) Niestety, mało takich handlowców :(

Kasia_de
31-07-2007, 16:21
a ja dostałam wycenę z drutexu, na okna 210 na 240 cm, bez problemu robią, bez poprzeczki... jedne typu fix Jedna tafla, nie dzielona) , jedne przesuwane... szyba TMP 4, cokolwiek to znaczy :lol:

dziwne tylko że przy mniejszym oknie - 90 na 240 upierają się przy poziomej poprzeczce...

Generalnie są konkurencyjni cenowo, ale nie wiem, czy oszczędność rzędu 2-3 tys (a tyle to jest u mnie) ma sens...

GriszaDG
01-08-2007, 11:41
Ja zrezygnowałem. Opinie na ich temat były zbyt mieszane. Dołożyłem znacznie więcej i wybrałem Salamandra

el-ka
17-08-2007, 20:53
A czy ktoś ma jakąś konkretną opinię na temat okien drewnianych Drutexu?

Ola i Krzysiek
18-09-2007, 12:10
Dostaliśmy wycenę z Drutexu na okna 6-cio komorowe, ale po przeczytaniu Waszych postów zrezygnowaliśmy. Wybraliśmy 5-cio komorowe Aluplast Ideal 4000 Round line. Nie wiem czy dobrze czy źle, ale mam już serdecznie dosyć oglądania i zastanawiania się nas oknami :-?

Ola

jas0
17-10-2007, 10:31
Wiem, że jest to nowy profil na rynku. Wygląda bardzo delikatnie, ale mój sprzedawca twierdzi, że jest bardziej stabilny, niż wyglądający na solidniejszy profil Rehnau, z któwego okna też sprzedają.
Czy mógłby ktoś podzielić się swoimi doświadczeniami w użytkowaniu okien z tego profilu? Najlepiej, gdyby to dotyczyło dużych okien balkonowych, w ciemnej okleinie, zainstalowanych od strony południowej.

jareko
17-10-2007, 10:56
ha ha ha Iglo stabilniejsze od Rehau? Czego to ludzie nie wymyśla :lol:

jas0
17-10-2007, 11:21
ha ha ha Iglo stabilniejsze od Rehau? Czego to ludzie nie wymyśla :lol:

To jest opinia usłyszana od sprzedawcy, który sprzedaje okna Drutex, a jeszcze niedawno sprzedawał okna Tras. Twierdził, że na okna balkonowe firmy Tras bez przwrwy mieli reklamacje: wyginały się (nie pamiętam już, czy dokładnie takiego określenia użył, ale o to właśnie chodziło). Właśnie ponoć dlatego zmienili dostawcę.

bwojtek
17-10-2007, 18:53
A powiedział tobie od kiedy ten "rewelacyjnie sztywny, lepszy od Rehała" profil jest na rynku?

Ola i Krzysiek
17-10-2007, 19:05
Tez mieliśmy wycenę na okna Drutexu, była naprawdę zachęcająca, ale po poczytaniu opinii na forum na temat tych okien odechciało mi się. Drutex zamieniliśmy na Aluplast. Mam nadzieję, że to był dobry wybór :roll:

jareko
17-10-2007, 19:38
bwojtek - daj spokój. Jak widzę edukacja nic a nic nie daje
Drutex wszystkich bije na głowę cena i.... tylko cena
Faktem jest ze okna przez nich wykonywane wytrzymują lata ale pod jednym i zasadniczym warunkiem - nie wolno ani o milimetr przekroczyć wymiarów z siatki statyki - inaczej..... porażka. Wypada gorzej jak słynna Panorama
większość z Was ma w projekcie wyjście na taras minimum 1600 / 2200
i tu juz jest kaplica nawet w bialy a co dopiero w kolorze (mowie o Iglo oczywiście)
I niech sobie gada ze Rehau byl do bani
Ze z oknem firmy Tras miał kłopoty
G... prawda - wybrał najtańszego dostawce by utrzymać sie przy życiu
Nie sztuka jest sprzedać g... za g... pieniądze
Sztuka jest sprzedac i wytłumaczyć dlaczego taki a nie inny - profil lepszy i zarazem droższy

stary
17-10-2007, 21:58
ha ha ha Iglo stabilniejsze od Rehau? Czego to ludzie nie wymyśla :lol:

To jest opinia usłyszana od sprzedawcy, który sprzedaje okna Drutex, a jeszcze niedawno sprzedawał okna Tras. Twierdził, że na okna balkonowe firmy Tras bez przwrwy mieli reklamacje: wyginały się (nie pamiętam już, czy dokładnie takiego określenia użył, ale o to właśnie chodziło). Właśnie ponoć dlatego zmienili dostawcę.
A skąd wie jak będzie się zachowywał Iglo po paru latach??? przecież Druty klepią go dopiero od wiosny tego roku.
Tego Rehau-a to brał od Trasa?? :roll: Ile lat temu?
Bo od paru lat jest konsorcjum Tras-Intur- kiedyś Tras wyciągnął Intura z bankructwa teraz odwotnie. Obecnie robią na Aluplaście i Trocalu (tym co tak pomaga na wszystkie dolegliwości wedle Budvaru), kiedyś - przed fuzją- Tras klepał swój profil Eco 9001.
Po za tym - przy takim samym wzmocnieniu -prędzej wygnie się profil, który od zewnątrz ma "dalej" do wzmocnienia czyli półzlicowany...to tak tylko z własnych obserwacji :wink:

jareko
17-10-2007, 22:04
w 1991 trzepali okna na KBE - po dziś dzień mam je w domu i sa OK :)

lanetagf
21-11-2007, 11:51
Czy ktoś ma już zamontowane takie okna i może się pochwalić?

asienkaF
29-11-2007, 08:41
Tak ja mam takie okna i bardzo ładnie wyglądają, nie wiem jak się będzie je użytkować, bo jeszcze nie mieszkamy

el-ka
29-11-2007, 18:36
Drutex drewniane czy plastikowe? Plastikowe są raczej wersja ekonomiczna - dość tanie, nienajgorsze. Drewniane bardzo dobre - nietanie, ale warto.

lanetagf
29-11-2007, 20:15
Dzieki za odpowiedzi. A czy możecie wkleić jakieś zdjęcia? My jesteśmy umówieni na montaż w przyszły czwartek. Okna mamy drewniane ale czy wszystko z nimi jest w porządku to się okarze przy montażu. Dachówkę mamy ceglastą i tak trochę się zastanawiam jak to wszystko całościowo będzie wyglądać. Do ciemnej dachówki napewno pasuje, a czy do naszej też to się okaże. Właśnie jesteśmy na etapie układania dachówki. Elewację chyba będziemy mieć białą, tak przynajmniej mi się na tym etapie wydaje. Pozdrawiam Was serdecznie. A Wy na jakim etapie jesteście?

el-ka
29-11-2007, 21:06
Niestety zdjęcia jasnego dębu nie mam skąd wziąć. Jedynie mahoń.
Sądząc z próbnika i tego co pamiętam z ekspozycji, to jasny dąb będzie pasował do ceglastej dachówki. Mnie do dachówki kasztanowej pasował najbardziej mahoń lub teak, bo ona wpada trochę w czerwień-bordo. Ceglasta dachówka ma więcej żółtego i odcienie dębu będą według mnie pasować. Zależy też na jakim drewnie - na sośnie kolor wychodzi jaśniejszy niz na meranti.
Po montażu okien bardzo uważaj na etap wykończenia, aby Ci ich nie uszkodzili. Szczególnie nie może długo zostawać taśma, bo trwale połączy się z lakierem i okna będą od razu do renowacji. My będziemy montować okna na wiosnę - po tynkach wewnętrznych i wylewkach, ale sąsiad zdecydował się już - na etapie stanu surowego z dachem.
Kolor elewacji może być różny - dąb i ceglasty to naturalne, nie zobowiązujące kolory. Chyba lepiej jakiś jasny, ale ja białego nie lubię, brzydko się brudzi i jest jakiś zimny, wolę różne złamane odcienie - ecru, wanilia, piaskowe.

ocia79
30-11-2007, 07:49
Tez mam okna z Drutexu - plastikowe tyle,ze kolor zloty dab.

M ichał SZYMAŃSKI
03-12-2007, 22:41
Witam
Wracam do tematu
Dostałem kilka wycen z różnych firm.
Jednak najtańszą ofertą jest oferta przedstawiciela Drutexu-czy to dobrze że sa tanie czy może ten ich profil jest tańszy w porównaniu z VEKĄ czy REHAU.

Może ktos pomoże w wyborze!!

Pozdrawiam

amber47
05-01-2008, 13:18
Chciałabynm zapytać kto ma okna firmy Drutex.Proszę o opinię na ich temat!

bwojtek
05-01-2008, 13:25
Napis "Szukaj" troszkę wyżej cię nie ugryzie jak go klikniesz...

amber47
05-01-2008, 13:47
Tez mam okna z Drutexu - plastikowe tyle,ze kolor zloty dab.

I jak się te okna sprawują

Kane66
05-01-2008, 17:45
kopiujac opinie znajomych sprzedawcow z hurtowni ktora SPRZEDAJE drutex'a (profil aluplast czy jakos podobnie): powiedzieli mi wprost ze mnei lubia i polecaja innych producentow - cena podobna. Oni sie z drutexa wycofują. Nie wnikalem w szczegoly, nie wiem nic wiecej, nie kupiłem, bralem tam 9/10 reszty rzeczy na budowe mojego domu. Kupiłem OKF Mikołów na profilu Schuco CT-70 Cava w identycznej cenie co te drutexy (po targowaniu).

amber47
05-01-2008, 17:48
Bardzo dziękuje, wlaśnie w innych opiniach o oknach tez czytałam że nie są zbyt dobre.

Sebastian z wrocka
05-01-2008, 18:18
ja w poprzednim mieszkaniu użytkowałem okna drutex profil iglo (albo coś innego z lodem) i btłem znich na tyle zadowolony, że zakupiłem je ponownie do wybudowanego domu, cena byłka argumentem tyko dodatkowym.
Poprzednia miałem okna białe(użytkowałem około 4 lat) teraz mam mahoń

czmirek
05-01-2008, 18:50
Chciałabynm zapytać kto ma okna firmy Drutex.Proszę o opinię na ich temat!
jeszcze pare lat temu drutex robil dobre okna ale jak posypaly sie laury ( ciekawe za co ) ostatnio jakiegos geparda dostali, to z ich reklamy jest tylko jedno slowo aktualne KIT. reklamuja sie sloganem OKNA BEZ KITU. osobiscie nie polecam, a o reklamacjach w obecnej chwili to prosze poczytac cokolwiek na oknonecie

FREDY
05-01-2008, 23:31
Drutex - fajna nazwa ,po nazwie od razu się kojarzy z oknami :D

joke
28-08-2008, 14:33
Witam wszystkich forumowiczów.

Proszę tutaj wypowiedzenie się na temat okien drewnianych firmy Drutex a dokładniej na temat zgłoszonych reklamacji (o ile się takowe zdarzyły).

Właśnie mi zamontowano te okna i muszę powiedzieć że bardzo ładnie wyglądają ale zauważyłem na kilku ramach małe wgniecenia :-? Zgłosiłem te usterki w protokole podczas odbioru i teraz czekamy na kolesia z firmy drutex żeby sam to osądził i zdecydował co można z tym zrobić.

Czy ktoś miał już podobny problem z oknami drewnianymi tej firmy?
Jeśli tak, to w jaki sposób to zostało załatwione?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

fajnakamila
28-08-2008, 16:00
U mnie wlasnie takie okna beda montowane poniewaz polecil mi je szwagier u ktorego sa juz 3 lata i dzialaja (i wygladaja) bez zarzutu

joke
08-09-2008, 11:58
Ja na wygląd ogólnie nie mogę narzekać. Okna się pięknie prezentują ale denerwują mnie te wgniecenia. Ostatnio zrobiłem kilka fotek i postaram się je umieścić tutaj na forum.
Poza tym ma mnie wkrótce odwiedzić fachowiec z drutexu i sprawdzić te wgniecenia.
Dam znać co i jak.

Helios
13-01-2009, 09:04
Czyli finito z Drutexem? :x Zaczęłam analizować ich ofertę, są tacy do bani? Z tego co czytam na ich stronie oprócz Iglo mają chyba coś jeszcze? ale na innej stronie już tego nie znalazłam :cry: Poważnie, mam szukać innych producentów? :x :x :x

splinka
13-01-2009, 09:35
A ja mam drutex i to przeróżne okna. dzwi balkonowe dzielone i nie, duże fiksy , duże okna. I jestem bardzo zadowolona. Ciche, cieplutkie no i co dla mnie jako kobiety ważne: świetnie wykończone. Naprawde gorąco polecam. no i ceny konkurencyjne.

raafi99
13-01-2009, 10:06
Witam, ja zakupiłem Drutexy Iglo5 w listopadzie 2007( Wcześniej kupił je szwagier więc widziłałem je w realu. Moja różnica w cenia była, 12300 drutex, około 16000 OknoplastuKraków. Ale okna w większości 90/150, jedno 150/180, balkonowe 90/220, dwa 220/120 ruchomy słupek, czyli generalnie nie duże. Okleina dwustronna orzech (moim zdaniem kolor jest super) złote szprosy(się żona uparła). Generalnie okna są ok. Dwie ościeżnice były lekko łukowate widoczne gołym okiem. Się trochę wkurzyłem. Po interwencji przyjechał serwis i okazało się że kliny potrzymującę szybę w profilu się przesunęły w transporcie. Po godzinie servisant usunął usterkę i posprawdzał kilka innych czy jest też ok. Niektóre miały lekką łukowatość przy przystawieniu łaty 1-3mm po dłuższym boku nie widoczne gołym okiem te juz tak zostały. W sumie byłem zadowolony. Po tym okresie nie zauważyłem żeby coś się działo, z tym że jeszcze nie mieszkam więc używane są mało. Acha nie montował mi sprzedawca (niekturzy do montazu biorą ludzi z ulicy) ale znajomy z doswiadczeniem, asystowałem i pomagałem ja z teściem, także każde okno miałem w rękach . Kotew nie żałowaliśmy, praktycznie w każdą fugę pomiędzy porotermem czyli co 25 cm. Podsumowując moje wrażenia na temat tych okien, to jeśli okna średnie i małe to można brać, jeżeli duże balkonowe to bym się zastanowił nad inną opcją. ( np.poszukać bardzo podobnych i dać balkonowe innej firmy) Ale ostatecznie wyjdzie w praniu.
pozdrawiam

Helios
13-01-2009, 12:40
raafi, to dostawca nie zapewniał montażu??? :o :roll: :o :roll:
Procedura jest chyba następująca: zlecam, f-ma robi szczegółowe pomiary, zawieram umowę, firma montuje, ja odbieram. Przecież jezeli bym zleciła komukolwiek innemu montaż, to co z gwarancją??? :o
raafi, to bardzo ważne o co pytam, ty sam zrezygnowałeś z montażu, czy firma sprzedawała okna bez montażu???

raafi99
13-01-2009, 13:22
Owszem, dostawca- firma handlująca, oferował montaż. Natomiast ja ugodniłem że montaż zrobię w swoim zakresie, zgodnie ze sztuką montażu,(z VAT em sobie poradziłem). Handlowiec miał wątpliwości co do gwarancji ale ja wcześniej rozmawiałem z Drutexem na temat gwarancji. Zapewnili że jeżeli okna są zamontowane zgodnie ze sztuką i insrtukcją montażu nie tracą one gwarancji. I żeczywiście jak przyjechał serwisant do tych poprawek , nie był to człowiek od sprzedawcy tylko od producenta z Drutexu. Nie pytał o fakturę, gwarancję. Zrobił swoje ja podpisałem odbiór naprawy i pojechał dalej w Polskę. Myśle że jest to dalej aktualne najlepiej skontaktować się z Drutexem.
Okna Drutexu kwotawałem u dwóch sprzedawców, różnica w cenie tez była (około 900zł).

Helios
13-01-2009, 13:27
raafi, dzięki za informacje, powodzenia :D

m_studio_2008
21-01-2009, 11:30
...no to teraz sam juz nie wiem co wybrać...mam 3 oferty na okna DRUTEX 28.000 netto MS OKNA 32.000 netto no i BERNARD za 42.000 netto...ceny za 11 okien ,rolety i montaż...wszystkie okna z potrójna szybą...wstępnie spodobała mi się oferta DRUTEXu, ale troche maja negatywnych opinii na róznych forach...faktem jest ,że większosć tych opinii jest z 2007 roku, a mamy 2009...i bądź tu mądry..CO WYBRAĆ???!!!!POMOCY

EZS
21-01-2009, 12:34
...no to teraz sam juz nie wiem co wybrać...mam 3 oferty na okna DRUTEX 28.000 netto MS OKNA 32.000 netto no i BERNARD za 42.000 netto...ceny za 11 okien ,rolety i montaż...wszystkie okna z potrójna szybą...wstępnie spodobała mi się oferta DRUTEXu, ale troche maja negatywnych opinii na róznych forach...faktem jest ,że większosć tych opinii jest z 2007 roku, a mamy 2009...i bądź tu mądry..CO WYBRAĆ???!!!!POMOCY

popatrz na posty o wielkości okien. Dają do myślenia. Cena faktycznie kusząca.

psz73
21-01-2009, 19:10
...wstępnie spodobała mi się oferta DRUTEXu, ale troche maja negatywnych opinii na róznych forach...faktem jest ,że większosć tych opinii jest z 2007 roku, a mamy 2009...i bądź tu mądry..CO WYBRAĆ???!!!!POMOCY
Nie powiem, że jest to produkt najwyższej klasy ale u mnie swoją rolę spełnia zupełnie dobrze. W 2005 roku zamontowałem w ramach remontu w połowie domu Drutex Igloo 4 (o ile dobrze pamiętam nazwę). W ubiegłym roku (kwiecień) w pozostałej części Igloo 5.
Zgadzam się z opinią, że jest wiele lepszych produktów ale przy takiej ilości okien jakie miałem do wymiany i przy ich rozmiarach różnice cenowe były na tyle duże, że zdecydowałem się na Igloo.
Do tej pory żadnych usterek nie było i jestem zadowolony. Nie znam niestety nikogo kto by dłużej był w posiadaniu okien Drutex więc sam nie wiem jak trwałe będą moje.

mysweetbabys
22-01-2009, 21:50
w starym mieszkaniu posiadam okno tej firmy niewiem czy profil iglo ale to co mam powiem ze do najleszych nienależy, może okucia niesą złe ale co do jakości szyby okropieństwo- ile to ja się muszę naczyscic zeby szyba byla dobrze wymyta, niewiem czym to jest spowodowane ale do domku juz niewzielismy okien z tej firmy

martek1981
22-01-2009, 22:05
Mam okna z Drutexu w mieszkaniu i nie są takie złe jednak do domu planuje zakup okien z MS.

wbarbus
31-03-2009, 16:12
Witam

Proszę o opinie na temat okien firmy DRUTEX.

Pozdrawiam

WB

sledz98
31-03-2009, 20:40
Drutex mam w obecnym domku jak i w nowobudowanym domu :)
Moi Rodzice w swoim mieszkaniu w bloku mieli okna tej firmy, a także kupili sobie do nowego domu. W mojej miejscowości jest dobry instalator, więc ja narzekać na okna tej firmy naprawdę nie mogę. Są solidne, dobrze i lekko się otwierają. Nie miałem nigdy z nimi problemów i mam nadzieję, że w nowym domu też nie będę miał (a kupiłem tym razem z roletami)

splinka
01-04-2009, 07:58
Posiadam w domku zarówno mniejsze 90x120 , 120x150 nie dzielone, duże fiksy i drzwi balkonowe. wszystkie otwierają sie super, te najwieksze nie dzielone rowniez. naprawde polecam

Wciornastek
01-04-2009, 11:18
Poszukaj dziennika budowy Marzina on ma takie okna. No i oczywiscie warto pozagladać do innych wątków okiennych. Kilkaktrotnie opinie o tej firmie przewijały się przez forum. Z tego co pamietam nie było jakiś zachwytów ale tez nie było opinii druzgocących

wurzel2
01-04-2009, 12:04
Mam zamontowali...wyglądają b ładnie. Nawet się otwierają :D
Kupiłem z roletami zew. Na razie OK :lol:

piotrulex
01-04-2009, 12:12
maja znajomi okolo rok i sa zadowoleni

raffran
01-04-2009, 12:20
Przez siedem lat uzytkowalismy ich okna w mieszkaniu. Nie bylo z nimi najmniejszych problemow. Do teraz wygladaja jakby dopiero co byly wstawione.

franzkru
01-04-2009, 13:11
U mnie wlasnie zamontowali. Okna wygladaja bardzo fajnie. A jak sie beda sprawowac to sie okaze.
Cenowo byly tansze od innych okien plastikowych.

damianexus
04-04-2009, 16:51
My również chyba zdecydujemy sie na firmę DRUTEX. Cena jaką proponują jest bardzo konkurencyjna. Oglądaliśmy wiele ich okien i nie budzą rzadnych zastrzeżeń. To samo mówią ich użytkowicy. Firma chętnie pokazuje swoje realizacje i swoje produkty. Ogólnie okna nie powodują wielkiego zachwytu ale to jak ze wszystkim. Szczerze to wątpie że jest jakakolwiek różnica między oknami z podobnej półki cenowej tyle ze zamawiąjac okna w drutexie mozna zaoszczedzic na całym domu 3-4 tys. Ktoś powie że nie warto a ja powiem że bardzo warto bo na każdym etapie budowy zaoszczędzone 4 tys zł daje sume na dobrej klasy samochód:)

martek1981
04-04-2009, 16:56
Już to było:

http://forum.muratordom.pl/okna-firmy-drutex,t104307.htm?highlight=drutex

rob_72
05-04-2009, 05:55
A ja miedzy innymi handluję i montuję okna IGLO współpracuje z nimi od trzech lat i musze stwierdzić ,ze wiekszych problemów z nimi nie miałem ,oczywiście bardzo wazna jest sprawa montażu ,serwis tez maja sprawny terminy dostaw rzetelne logistyka dobrze rozwiązana.Trzeba przyznac ,ze może nie jest to najwyzsza półka ale stolarka wykonana jest profesjonalnie i solidnie.Jezeli chodzi o wysokości balkonów to 1760x 2295 bez problemu wykonaja z gwarancją.
Na marginesie powiem,że próbowałem się skontaktowac z chwlaona tak tu przez jareko firmą JEZIERSKI maja fajnie wykonana stronke mozna zglosić chęć podjęcia współpracy i tak też zrobiłem jakiś miesiąc temu i co i nic.Zero odpowiedzi ,zero, napisali by chociaz Panie mamy za dużo przedstawicieli i nie jesteśmy zainteresowani ale oni nawet nie raczyli odpowiedziec .I tak sobie myslę fajne maja podejście do potencjalnego odbiorcy.A czy ich stolarka jest faktycznie taka dobra - nie wiem nie miałem okazji poraozmawiać z ich przedstawicielem. Drutex mnie przynajmniej nie olewa a firma naprawdę duuża.
Pozdrawiam

pkm
05-04-2009, 09:07
Przymierzam się do zakupu okien drewnianych z Adpolu, proponują obecnie okna z drewna eukaliptusowego z współczynnikiem 0,7 (szyby).
Czy ktoś moze miał z tą firmą do czynienia? ewentualnie jakie wrażenia z eksploatacji ich okien? Byłbym wdzięczny za wszelkie uwagi. Pozdrawiam

szarlejak
16-10-2010, 10:42
Witam, mamy ostatni kwartał 2010 roku, niedługo podwyżka VAT i chciałem skorzystać z niższych cen i być może jeszcze się załapać na zimową obniżkę. Zatem chciałem odświeżyć temat jak się sprawdza ten profil, a właściwie całe okna bo to już chyba będą 3 lata na rynku(tego profilu)?

mer1906
18-10-2010, 17:49
Też mam podobny dylemat czy cena (bardzo atrakcyjna) równa się jakość? Interesuje mnie profil IGLO 5. Kolor orzech obustronny - okleina czy kolor w masie?

pabloven
22-10-2010, 12:53
Też mam podobny dylemat czy cena (bardzo atrakcyjna) równa się jakość? Interesuje mnie profil IGLO 5. Kolor orzech obustronny - okleina czy kolor w masie?

Ja mam drutex w tym profilu z trzema szybami. Mam w tym 4 drzwi tarasowe. Dwie sztuki dwuskrzydłowe otwór o szerokości 160cm. Ogólnie nie narzekam na te okna. Do tej pory złożyłem dwie reklamacje i zostały usunięte (niestety długo zeszło się sprzedawcy z usunięciem wad). Odnosząc się do poprzednich wpisów nie wiem co to znaczy, że profil jest sztywny. Miałem kiedyś okna na profilu Rehau i zachowywały się tak samo w trakcie ekspoatacji.
Uwaga !!!
W czasie odbioru okien po montażu (na pewno przed zapłatą) trzeba bardzo dokładnie sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Ja miałem sytuację żew jednym z okien nie było metalowych wypór szyby w ramie co powodowało nieszczelnść okna. Po za tym w jednym w jednym oknie nie było metalowych zaczepów na zamek.

pozdrawiam

Robert999
18-01-2011, 23:05
Witam co sądzicie o oknach firmy Drutex 5 komorowych obustronny kolor (najnowszy produkt). Proszę o opinie tylko te osoby co takie okna mają,nieinteresują mnie wypowiedzi osób jak to się mówi "filozofów" Jak się wam takie okna sprawują i ogólnie czy jesteście z nich zadowoleni.

IVO333
19-01-2011, 06:45
Chyba jeszcze za mało wiadomo o tej nowości żeby ktoś się wypowiedział. Zresztą nawet na swojej stronie nic nie piszą. Co to znaczy wypinanie i co to za system?

Pozdrawiam

Robert999
19-01-2011, 19:45
Witam co sądzicie o oknach firmy Drutex 5 komorowych obustronny kolor (najnowszy produkt). Proszę o opinie tylko te osoby co takie okna mają,nie interesują mnie wypowiedzi osób jak to się mówi "filozofów"-którzy coś tam słyszeli albo mają wszystko inne i w ich mniemaniu oczywiście najlepsze. Jak się wam takie okna sprawują i ogólnie czy jesteście z nich zadowoleni.Bardzo proszę o porady.


A oto co pisze producent:

Okna iglo wykonane z najwyższej jakości profili GL SYSTEM, które produkowane są z pierwotnego materiału i ulegają w 100% recyklingowi,już w standardzie stanowią gwarancję wyjątkowego bezpieczeństwa. Profile okienne wyposażone są bowiem w zbrojenia stalowe w skrzydłach okiennych i ościeżnicach podwyższające jego stabilność i statyczność.Nowoczesne okucia obwiedniowe MACO z zaczepem antywyważeniowym zapewniają natomiast doskonałą ochronę przed włamaniem.Dodatkowo okna posiadają blokadę błędnego położenia klamki oraz jako jedne z nielicznych na rynku podnośnik skrzydła ułatwiający domykanie skrzydła oraz mechanizm mikro wentylacji w rozwórce.

agnieszkakusi
19-01-2011, 20:15
jeśli to taka nowość to pewnie mało osób będzie mogło sie na ten temat wypowiedzieć.
mogę tylko napisać, że to co nowe w Drutexie, inni mają już dawno w standardzie.

IVO333
19-01-2011, 22:46
Produkt na pewno wart swojej ceny (niskiej), w swojej kategorii cenowej dobry wybór.

P.S. A ten tekst to chyba ten sam marketingowiec pisał co bielszą biel wymyślił. Wkurza mnie traktowanie czytających jak idiotów.

Pozdrawiam

Robert999
20-01-2011, 07:29
Nie wymyslił tego tekstu żaden marketingowiec tylko zwykły człowiek który mósi wydać ok.15000zł na okna i jest to dla niego dość duża kwota a nie chciał by kupić jakiegoś g..na żeby żałować przez całe życie,a co do traktowania ludzi jak idiotów to się grubo mylisz; ja nie chcę być tak traktowany i nie traktuje tak innych.Oczekuje tylko porad czy te okna są ogólnie ok. nie potrzebuje jakichś tam códów poprostu normalne zwykłe okna, z których będę zadowolony..wiem że ten temat już był na forum ale jakiś czas temu więć proszę o terażniejsze spostrzeżenia.Pozdrawiam

_FIX_
20-01-2011, 07:39
IVO333 - miał na myśli cytowany przez Ciebie fragment z opisu producenta.

IVO333
20-01-2011, 08:42
Tak jak napisał FIX. Troszkę się nie zrozumieliśmy ;-) A takich pisarzy-marketingowców jest większość, piszą masło maślane bo i tak "ciemny lud to kupi", przykład idzie z góry. Ten i wielu innych chyba myśli że jeszcze Poltrocal króluje.

Pozdrawiam

finlandia
20-01-2011, 12:18
Nie "filozofuj"Ivo, mało kto wie, co to był Poltrocal ;)
Ale by było porównanie dla szerszej grupy:
sprzedawca Reno Dacia (;) porównuje swój nowy model do dużego fiata 125p.. ..
I zgadzam się - w najniższej półce cenowej to chyba najlepszy wybór.

IVO333
20-01-2011, 12:47
No dobra, jaśniej; sprzedawca reklamuje obecność wzmocnień stalowych jako zaletę. W profilu który musi je mieć. Zresztą nie tylko oni tak robią .

Pozdrawiam

Robert999
20-01-2011, 12:55
sorry IVO333 myślałem że to o mnie.A do posiadaczy tej marki okien jak jest z waszymi okienkami czy się psują, czy żałujecie wyboru itp.

finlandia
20-01-2011, 14:24
Ivo - ale ja żartowałem z tym filozofowaniem. Jeśli Cię uraziłem - przepraszam.
Robert999,
nie jestem użytkownikiem, ale mam jeszcze jedną uwagę:
nawet dobre okno można tak zamontować, że będą problemy. Dotyczy to wszystkich marek, ale tych tańszych szczególnie... bo tani produkt często pociąga za sobą tańszy/słabyszy montaż. Nie musi być tak w przypadku firmy, u której chcesz to kupić, ale.. tu szczególnie warto zwrócic uwagę na ekpię montująca.

panfotograf
20-01-2011, 14:33
W moim mieście oferta z Drutexu była jedną z najtańszych.
Jak sobie poczytałem jakie problemy ludzie mają z oknami (po okresie gwarancji) to wziąłem NAJDROŻSZE

IVO333
20-01-2011, 15:07
Ivo - ale ja żartowałem z tym filozofowaniem. Jeśli Cię uraziłem - przepraszam.
Robert999,
nie jestem użytkownikiem, ale mam jeszcze jedną uwagę:
nawet dobre okno można tak zamontować, że będą problemy. Dotyczy to wszystkich marek, ale tych tańszych szczególnie... bo tani produkt często pociąga za sobą tańszy/słabyszy montaż. Nie musi być tak w przypadku firmy, u której chcesz to kupić, ale.. tu szczególnie warto zwrócic uwagę na ekpię montująca.

Mnie nie jest łatwo urazić ;-)
A co do sprzedawcy, ekipy montującej i różnych kłopotów z oknami; nieraz okno działa niepoprawnie czy jest nieszczelne z powodu jakichś błachostek w ustawieniu okuć, nieprawidłowego wyszklenia i podobnych drobiazgów. Są tacy sprzedawcy którzy takie wady zgłaszają producentowi a klient czeka nieraz dłuuuugo. Dobry sprzedawca czy montażysta rozłoży ręce dopiero przy wygiętych skrzydłach czy słupkach, czyli najpoważniejszych spotykanych wadach (a i to nie zawsze) dlatego tak ważne jest gdzie się kupuje i kto montuje.

blokno
21-01-2011, 08:23
Oczekuje tylko porad czy te okna są ogólnie ok. nie potrzebuje jakichś tam códów poprostu normalne zwykłe okna, z których będę zadowolony..


Widziałem okna, widziałem ich produkcję, widziałem wyniki badań - są jak najbardziej OK. Gdyby tak nie było, to nie sprzedawałaby się w ilościach największych w Polsce. A coraz częścej w komplecie z roletami. Polecam wpis o oknach Drutexu (http://aktywneokna.blokno.net/?month=11&year=2010).

lolek30
21-01-2011, 11:52
Widziałem okna, widziałem ich produkcję, widziałem wyniki badań - są jak najbardziej OK. Gdyby tak nie było, to nie sprzedawałaby się w ilościach największych w Polsce. A coraz częścej w komplecie z roletami. Polecam wpis o oknach Drutexu (http://aktywneokna.blokno.net/?month=11&year=2010).

..też widziałem okna z Drutexu i powiem, że niestety nie są OK. Niestety nie wszystko co się sptrzedaje w wielkich ilosciach jest ok . Sprzedaje się dobrze bo cena jest praktycznie najniższa na rynku , no może tylko firma na "D" może rywalizować z nimi cenowo. O jakości tych okien powiedziano już wiele i ja jedynie potwierdzam te niestety niepochlebne opinie.

IVO333
21-01-2011, 12:17
Widziałem okna, widziałem ich produkcję, widziałem wyniki badań - są jak najbardziej OK. Gdyby tak nie było, to nie sprzedawałaby się w ilościach największych w Polsce. A coraz częścej w komplecie z roletami. Polecam wpis o oknach Drutexu (http://aktywneokna.blokno.net/?month=11&year=2010).
Chińskie drzwi pod różnymi nazwami też się w dużych ilościach sprzedają. Taki rynek, tacy sprzedawcy, tacy klienci. Tym niemniej podtrzymuję opinię że wśród najtańszych okien to chyba najlepszy wybór, na pewno dużo lepszy niż porównywalny cenowo Dobro..... .
A wyniki badań też widziałem i do rewelacyjnego U=1,1 dla profili Iglo opinię wyraziłem w tym wątku; http://forum.muratordom.pl/showthread.php?168436-.passiv-line-hit-czy-kit

Pozdrawiam

Robert999
21-01-2011, 21:11
dzięki wszystkim za rady ale niestety dalej mam mętlik w głowie.Dla porównania cenowo;
okna u nas w miejscowości u pewnego lokalnego producenta-14000 zł
okna oknoplast Kraków-20000zł.
okna Drutex ale u bardzo dobrego kumpla i po max upuście 12500zł.
ceny na gotowo wraz z montażem.Dodam jeszcze że okna są "wypasione" szprosy i obustronny kolor.

Kto z szanownych forumowiczów posiada te okna (DRUTEX)

a jeszcze jedna opcja Drutex czy te u naszego lokalnego producenta? te oknoplast kategorycznie odpadają

tribalrs
21-01-2011, 21:25
A ten lokalny producent to jakie okna robi? jaki ma park maszynowy?
I przede wszystkim- czego szukasz? Tylko ceny?
Akurat porównanie Drutexu i Oknoplastu to dwie skrajne wersje, są pewnie inni producenci (dealerzY) w okolicy?

Robert999
21-01-2011, 22:13
Co do lokalnego producenta to nie wiem na czym robi i co robi.Ludzie kupują i chyba nie narzekają.Bynajmniej nic nie słyszałem,chociaż u kuzyna ciekło okno balkonowe ale przyjechali i naprawili..Oczywiście kieruje się ceną być może jak bym miał tego kumpla u producenta XXX może tam by była najmniejsza cena a tak jest w Drutexie.Chce zakupić po prostu normalne okna,nie potrzebuje bóg wie czego.,.Nie wiem czy dobrze myślę ale według mnie firmy produkujące jakieś wyroby nie mogą pozwolić sobie na produkcje g...na muszą spełniać jakieś wymogi i standardy. Tak jest ze wszystkim np.- opona Michelin kosztuje powiedzmy 500zł a np.taka sama Fulda 300zł i praktycznie w niczym nie jest lepsza jedna od drugiej.a na ulotkach to producent żeby zachwalić swój produkt cuda wypisuje.

blokno
21-01-2011, 22:24
Co do lokalnego producenta to nie wiem na czym robi i co robi.Ludzie kupują i chyba nie narzekają.Bynajmniej nic nie słyszałem,chociaż u kuzyna ciekło okno balkonowe ale przyjechali i naprawili..Oczywiście kieruje się ceną być może jak bym miał tego kumpla u producenta XXX może tam by była najmniejsza cena a tak jest w Drutexie.Chce zakupić po prostu normalne okna,nie potrzebuje bóg wie czego.,.Nie wiem czy dobrze myślę ale według mnie firmy produkujące jakieś wyroby nie mogą pozwolić sobie na produkcje g...na muszą spełniać jakieś wymogi i standardy. Tak jest ze wszystkim np.- opona Michelin kosztuje powiedzmy 500zł a np.taka sama Fulda 300zł i praktycznie w niczym nie jest lepsza jedna od drugiej.a na ulotkach to producent żeby zachwalić swój produkt cuda wypisuje.

Jeśli masz zapewniony montaż i serwis u kumpla, to moim oczywiście zdaniem, nie masz wogóle nad czym zastanawiać. Porównaj parametry (http://blokno.net/uslugi.php?tw=1&clr=47&sort=13) jednych i drugich okien i sam zdecyduj. pzdr

lolek30
22-01-2011, 09:21
Dodam jeszcze że okna są "wypasione" szprosy i obustronny kolor.


..to ja dodam tylko tyle zrezygnuj ze szprosów i ewentualnie z koloru od wewnątrz kup porządne okna a nie badziewie. Taki wybór ku któremu się skłaniasz to mniejewiecej tak jakbyś kupił najtańszy samochód Tata nano z magnezowymi kutymi obręczami w rozmiarze 18cali albo jakbyś kupił "wypasioną" kabinę prysznicową z radiem, telefonem,TV, sauną i super podświetlaniem "renomowanej" Chińskiej firmy za najniższą cenę na aledrogo....

IVO333
22-01-2011, 10:44
Jak wyżej. Mając skromne finanse lepiej postawić na jakość w prostszej wersji niż kosztowne dodatki w kiepskim wykonaniu.

Pozdrawiam

Robert999
22-01-2011, 11:14
Kolego lolek30 niby dlaczego mam zrezygnować z koloru i szprosów co one mają do jakości okien?pozatym jest to nie możliwe, estetyka okna jest nieporównywalna, a parametry te same.I jeszcze jedno czy posiadasz okna z tej firmy czy tylko gdzieś coś słyszałeś.?pozdrawiam

tribalrs
22-01-2011, 12:18
Kolego lolek30 niby dlaczego mam zrezygnować z koloru i szprosów co one mają do jakości okien?pozatym jest to nie możliwe, estetyka okna jest nieporównywalna, a parametry te same.I jeszcze jedno czy posiadasz okna z tej firmy czy tylko gdzieś coś słyszałeś.?pozdrawiam

Chcesz kupić Mercedesa w cenie malucha- to się nie ma prawa dobrze skończyć.
Słusznie napisał Lolek, że rezygnując np ze szprosów, możesz kupić za określoną kwotę lepsze okna.
Iglo to produkt z niższej pólki jakościowej (cenowej). Jesli tak bardzo szukasz ceny, to poszukaj dealerów Dobroplastu- taniej niż tam już nie kupisz. Pewnie że jakość jest słabiutka, ale samo Igloo też nie jest specjalnie wyszukanym produktem.

Skąd jesteś? Gdzie się budujesz? Gdzie pytałeś o okna?

blokno
22-01-2011, 12:53
Iglo to produkt z niższej pólki jakościowej (cenowej). Jesli tak bardzo szukasz ceny, to poszukaj dealerów Dobroplastu- taniej niż tam już nie kupisz. Pewnie że jakość jest słabiutka, ale samo Igloo też nie jest specjalnie wyszukanym produktem.


Iglo nie jest z niższej półki jakościowej, bo przeczą temu parametry, które zostały przebadane. Porównaj (http://blokno.net/uslugi.php?tw=1&clr=47&sort=13)dla przykładu parametry Iglo, Alphaline Vetreksu i Platinium Evolution Oknoplastu - w którym miejscu widzisz ich gorszą jakość? Do tego Drutex sam okleinuje i sam szkli, a terminy realizacji ma rewelacyjne. Wyjasnij na czym opierasz złą opinię o Iglo, bo ja znam 2-3 ludzi, którzy te okna kupili, użytkują i jak na razie nie zgłaszali żadnych zastrzeżeń.. ale może oni nie są miarodajni? Faktem jest, że Iglo to jedne z najtańszych okien na polskim rynku, ale to w żadnym razie nie świadczy o jakości ich wykonania. Jakość i cena to dwie zupełnie odmienne kategorie.

lolek30
22-01-2011, 13:39
Iglo nie jest z niższej półki jakościowej, bo przeczą temu parametry, które zostały przebadane..

..no cóż, nie zamierzam z Tobą polemizować bo Ty opierasz się nasuchych danych laboratoryjnych i przy okazji wciskasz reklamę swojej jakże "obiektywnej" strony internetowej.. Ja znam te okna z praktyki (a montowałem różne) i tak jak mówię nie są to okna nawet ze średniej półki. Chyba, że przez ostatni rok firma ta postawiła na coś więcej niż tylko bardziej agresywny marketing , ale nic mi o tym nie wiadomo. Co do opinii znajomych to moi znajomi mają stara "Panoramę" i okucia ze złotowa i też sobie chwalą - poprostu zależy kto czego oczekuje.


Robert999 czy Ty szukasz opinii czy tylko potwierdzenia swojego wyboru?, jeśli jesteś już przekonany to po co zawracać głowe, kup tanio bądź szczęśliwy, że wydymałeś tylu ludzi co kupili droższe o kilka tysięcy okna, a wyglądają tak samo jak Twoje tańsze. Grunt żebyś Ty był zadowolony...

..przynajmniej przez chwile :)

tribalrs
22-01-2011, 13:59
Lolek mnie uprzedził (sama końcówka posta pop rostu genialna), więc niewiele więcej mam do dodania.
Laboratoryjne badania a faktyczna wartość okien to dwa różne światy.
I ta nachalna reklama własnej strony, trochę to zaczuna być nudne. Porównaj okna na mojej stronie, przeczytaj porady Muratora na mojej stronie, za chwilęznajdziesz typy na 6 w totka na mojej stronie itd.
Tani lans ;)

tribalrs
22-01-2011, 14:12
Przy okazji - jak w porówananiu z Igloo wypada Avantgarde? ;)

stary
22-01-2011, 14:17
Iglo nie jest z niższej półki jakościowej, bo przeczą temu parametry, które zostały przebadane. Porównaj (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fblokno.net%2Fuslug i.php%3Ftw%3D1%26clr%3D47%26sort%3D13)dla przykładu parametry Iglo, Alphaline Vetreksu i Platinium Evolution Oknoplastu - w którym miejscu widzisz ich gorszą jakość? Do tego Drutex sam okleinuje i sam szkli, a terminy realizacji ma rewelacyjne. Wyjasnij na czym opierasz złą opinię o Iglo, bo ja znam 2-3 ludzi, którzy te okna kupili, użytkują i jak na razie nie zgłaszali żadnych zastrzeżeń.. ale może oni nie są miarodajni? Faktem jest, że Iglo to jedne z najtańszych okien na polskim rynku, ale to w żadnym razie nie świadczy o jakości ich wykonania. Jakość i cena to dwie zupełnie odmienne kategorie.

Blokno nie wywołuj wilków z lasu.
Co to za porównywarka? Chyba przede wszystkim należy porównywać okna o tej samej wielkości, z taka sama szybą i wówczas szukać róznic w parametrach, np wsp. U, nie uważasz?
A jeżeli były to takie same wymiary i szyba to wytłumacz róznice pomiędzy Alphaline-m Oknoplastu i Vetrex-em, np:
- przenikalność energii słonecznej g 37% i 47% ?
- przepuszczalniośc światła 56 % i 68%
Pozwala to na mniemanie, że Thermic 90 (czyli Alphaline w ichnim wydaniu) ma szyby o lepszych parametrach cieplnych, nie chce mi się szukać ich budowy .
Natomiast jak wygląda porównanie wsp. U pomiędzy Igloo i Alphaline-em? Po parametrach sądzę, że podobne szyby.
Mnie osobiście oszczędź kłopotów zdrowotnych, gdyż żołądek rozbolał mnie ze śmiechu. :lol2:
Chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie uwierzy, że zwykła pięciokomorówka ma taką samą " ciepłotę" jak Alphaline, 90mm z klinem docieplającym,(Igloo U=0,91 i U = 0,9 w Vetrex-ie) . Jeżeli natomiast były to okna o tych samych wymiarach to zacznę się zastanawiać nad instytutami, którym były zlecone badania. :popcorn:

bwojtek
22-01-2011, 14:26
Chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie uwierzy, że zwykła pięciokomorówka ma taką samą " ciepłotę" jak Alphaline, 90mm z klinem docieplającym,(Igloo U=0,91 i U = 0,9 w Vetrex-ie) . Jeżeli natomiast były to okna o tych samych wymiarach to zacznę się zastanawiać nad instytutami, którym były zlecone badania. :popcorn:
No niestety ale ostatnio "badania" dają zadziwiająco dobre parametry. Wolny rynek - klient płaci, klient wymaga.
Dla analogii polecam przeczytać:
http://biznes.onet.pl/kup-pan-prestiz,18562,4100816,1,prasa-detal

blokno
22-01-2011, 14:47
Chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie uwierzy, że zwykła pięciokomorówka ma taką samą " ciepłotę" jak Alphaline, 90mm z klinem docieplającym,(Igloo U=0,91 i U = 0,9 w Vetrex-ie) . Jeżeli natomiast były to okna o tych samych wymiarach to zacznę się zastanawiać nad instytutami, którym były zlecone badania. :popcorn:

Okna w porównywarce mają takie same (lub zblizone do O32a) wymiary - wszystko inne je różni. Twórcy Porownywarki wyszli z założenia, że człowiek poszukujący okien wogóle nie musi wiedzieć z czego jest ono zbudowane, ile komór ma profil, czy jakie Ug ma szyba, czy kto dostarczył okucia. Przyszłego użytkownika powinny interesować tylko parametry użytkowe potwierdzone przez akredytowane, zewnętrzne laboratorium. Odpowiedzialność za deklarowane parametry i tak spoczywa finalnie na producencie, który dodatkowo daje użytkownikowi gwarancję. Ja zakładam, że ten producent jest uczciwy i deklaruje prawdziwe parametry swojego okna.
Ale administratorzy Porównywarki asekurują się, żądając od producentów raportów z badań. Kolejnym krokiem byłoby juz tylko sprawdzanie uczciwości laboratoriów i Instytutów badawczych... :-)
A dlaczego ludziom poszukującym okien polecam zajrzenie do Porównywarki? Bo po to ona powstała, żeby wstępnie zorientować ich w ofercie rynkowej. Nie rości sobie prawa do wiedzy o całym rynku, ale do tych okien i do tych producentów, których administartorzy Porównywarki sprawdzili, że przebadali swoje okna. Tylko tyle i aż tyle.. ;-)

A wracając do Twoich wątpliwości wobec Drutexu.. Czy jako praktyk wyobrażasz sobie, że firma która rocznie sprzedaje MILION okien zaryzykowała by kłamstwo w deklaracji na karcie wyrobu? Ta akurat firma ani mnie ziębi, ani grzeje, ale nie wyobrażam sobie, że jej kierownctwo może być bezmyślne. pzdr

bwojtek
22-01-2011, 14:56
Twórcy Porownywarki
administratorzy PorównywarkiPiszesz o sobie oni? Czy powiesz za chwilę, że nie masz z tym portalem nic wspólnego?
Parametry okien drutexu są jak dla mnie bajką. Jeżeli są to wyniki badań, to okno było specjalnie spreparowane by je osiągnąć. Fizyki nie da się oszukać.

wyobrażasz sobie, że firma która rocznie sprzedaje MILION okien zaryzykowała by kłamstwo w deklaracji na karcie wyrobu?
A co im niby grozi?

T12345T
22-01-2011, 14:58
Kolego lolek30 niby dlaczego mam zrezygnować z koloru i szprosów co one mają do jakości okien?pozatym jest to nie możliwe, estetyka okna jest nieporównywalna, a parametry te same.

Co do jakości, to jeszcze mógłbym się zgodzić, bo o tym co jest, a co nie jest dla Ciebie wysoką jakością, to decydujesz, TY. Co do parametrów, które w mojej ocenie mówią więcej o wartości użytkowej produktu, to akurat się mylisz. Zarówno kolor jak i szprosy mają wpływ na pewne bardzo istotne właściwości użytkowe okien. Tak dla przykładu wymiary okien "kolorowych" zawsze będą mniejsze niż białych (a przynajmniej powinny być), konstrukcja okien kolorowych, szczególnie tych zbrojonych stalą powinna być inna niż białych. Z kolei szprosy zdecydowanie pogarszają przenikalność cieplną szyby, a co za tym idzie również okna. Więc takie rzucane ad hoc "parametry te same" świadczą, że ktoś lub coś sprawia, że działasz pod wpływem błędu.

Pozdrawiam

Robert999
23-01-2011, 21:11
Witam.Jeżdżiłem dzisiaj i oglądałem okna z Drutexu widziałem różne ok.6 sztuk(wszystkie gdzie indziej) w domkach jednorodzinnych jak i w sklepach jako witryny mogę stwierdzić że po tym co się naczytałem jestem pod miłym wrażeniem wizualnie są one ok. najstarsze co widziałem to założone były ok.4lata temu najmłodsze 2tygodnie.rozmawiając z tymi właścicielami co się spotkałem to nie nażekali.


Mam jeszcze jedno pytanie do Was drodzy forumowicze :
Czy w przypadku okien w obu stronnym w kolorze profil jest barwiony czy może jest biały i ma tylko naklejoną okleinę.(interesuje mnie złoty dąb)

IVO333
23-01-2011, 22:14
Jedna sugestia jeśli zdecydujesz je kupić, zamów balkony w wersji rozwiernej zamiast standardowego w Drutexie R-U. I nie przekraczaj szerokości skrzydła w oknach ok 120 cm.

Pozdrawiam

_FIX_
24-01-2011, 13:01
Czy w przypadku okien w obu stronnym w kolorze profil jest barwiony czy może jest biały i ma tylko naklejoną okleinę.(interesuje mnie złoty dąb)
W kolorze obustronnym - profil barwiony w masie.

stary
24-01-2011, 22:34
Sorki, ale jeszcze muszę trochę pociągnąć ten temat,
Idea stworzenia jakiejś rzetelnej porównywarki jest jak najbardziej słuszna, lecz to co tam znajduje można nazwać spisem, zbiorem ewentualnie nagromadzeniem okien, ale na pewno nie porównywarką !!

Okna w porównywarce mają takie same (lub zblizone do O32a) wymiary - wszystko inne je różni. Twórcy Porownywarki wyszli z założenia, że człowiek poszukujący okien wogóle nie musi wiedzieć z czego jest ono zbudowane, ile komór ma profil, czy jakie Ug ma szyba, czy kto dostarczył okucia. Przyszłego użytkownika powinny interesować tylko parametry użytkowe potwierdzone przez akredytowane, zewnętrzne laboratorium. Odpowiedzialność za deklarowane parametry i tak spoczywa finalnie na producencie, który dodatkowo daje użytkownikowi gwarancję. Ja zakładam, że ten producent jest uczciwy i deklaruje prawdziwe parametry swojego okna.
Ale administratorzy Porównywarki asekurują się, żądając od producentów raportów z badań. Kolejnym krokiem byłoby juz tylko sprawdzanie uczciwości laboratoriów i Instytutów badawczych... :-)
A dlaczego ludziom poszukującym okien polecam zajrzenie do Porównywarki? Bo po to ona powstała, żeby wstępnie zorientować ich w ofercie rynkowej. Nie rości sobie prawa do wiedzy o całym rynku, ale do tych okien i do tych producentów, których administartorzy Porównywarki sprawdzili, że przebadali swoje okna. Tylko tyle i aż tyle.. ;-)

A wracając do Twoich wątpliwości wobec Drutexu.. Czy jako praktyk wyobrażasz sobie, że firma która rocznie sprzedaje MILION okien zaryzykowała by kłamstwo w deklaracji na karcie wyrobu? Ta akurat firma ani mnie ziębi, ani grzeje, ale nie wyobrażam sobie, że jej kierownctwo może być bezmyślne. pzdr
Jak pisałem wcześniej: powinny być jednakowe przynajmniej wymiary ,kolor (wszędzie jest drewnopodobny), szkło, w popularnych "standardach" poszukiwanych przez Inwestorów. Dla przykładu wszędzie - okno ru o wymiarach 1165 x 1435 mm, dwustronna okleina, szkło U=1,0 . Drugim porównaniem powinny być ze szkłem cieplejszym dla przykładu i osiąganymi parametrami.
Jak najbardziej powinno być podawane wyposażenie bez dopłaty, ilość kolorów do wyboru w tej cenie, wzmocnione okucie, etc. Inwestor w tej chwili nie wie, czy porównuje okna takie same, może szkło "zwykłe" z P4. Zdaję sobie sprawę z braku miejsca, czasu i - w przypadku błędów - dalszych powodów do posądzania o nierzetelność.
Zgadzam się, że ilość komór jest mało istotna, niech będzie że Ug również. Ale przynajmniej wymiary niech będą takie same! Powiadasz, że są zbliżone do okien 032a, czyli 1165 x 1435. Badane okno wspomnianego producenta, które uzyskało niespotykane dotąd wyniki dla pięciokomorówki Uf = 0,89 ->ze szkłem U=0,7 miało wymiar 1500 x 1500. W porównywarce okno "zbliżone" do okien 032a, czyli 1165 x 1435 ma U=0,91.
Dlaczego różnica jest tak mała , tylko 0,02. A w znanych mi programach pokazuje około 5% pomiędzy tymi oknami. W wolnej chwili policzę to "na piechotę".
Jak można porównywać szkło gdzie wsp. g wynosi od 37 do 50% ???? A wsp. Lt dla odmiany waha sie pomiędzy 56 do 71%. Swoją drogą chętnie poznam budowę szyby, która ma tak niskie g i Lt, będącą w powszechnej sprzedaży, może administratorzy to podadzą. Moim zdaniem w Oknoplaście i Thermoplaście włożono jakiś antisol lub inną przyciemnianą szybą - odpowiednio wypaczającą wyniki i cenę.
To tak jakby podawać ceny przejeżdżających samochodów stojąc na chodniku z opaską na oczach.:no:
A może się czepiam ze starości, sam nie wiem ???:rolleyes:

blokno
25-01-2011, 06:20
Sorki, ale jeszcze muszę trochę pociągnąć ten temat,
Idea stworzenia jakiejś rzetelnej porównywarki jest jak najbardziej słuszna, lecz to co tam znajduje można nazwać spisem, zbiorem ewentualnie nagromadzeniem okien, ale na pewno nie porównywarką !!

Jak pisałem wcześniej: powinny być jednakowe przynajmniej wymiary ,kolor (wszędzie jest drewnopodobny), szkło, w popularnych "standardach" poszukiwanych przez Inwestorów. Dla przykładu wszędzie - okno ru o wymiarach 1165 x 1435 mm, dwustronna okleina, szkło U=1,0 . Drugim porównaniem powinny być ze szkłem cieplejszym dla przykładu i osiąganymi parametrami.
Jak najbardziej powinno być podawane wyposażenie bez dopłaty, ilość kolorów do wyboru w tej cenie, wzmocnione okucie, etc. Inwestor w tej chwili nie wie, czy porównuje okna takie same, może szkło "zwykłe" z P4. Zdaję sobie sprawę z braku miejsca, czasu i - w przypadku błędów - dalszych powodów do posądzania o nierzetelność.
Zgadzam się, że ilość komór jest mało istotna, niech będzie że Ug również. Ale przynajmniej wymiary niech będą takie same! Powiadasz, że są zbliżone do okien 032a, czyli 1165 x 1435. Badane okno wspomnianego producenta, które uzyskało niespotykane dotąd wyniki dla pięciokomorówki Uf = 0,89 ->ze szkłem U=0,7 miało wymiar 1500 x 1500. W porównywarce okno "zbliżone" do okien 032a, czyli 1165 x 1435 ma U=0,91.
Dlaczego różnica jest tak mała , tylko 0,02. A w znanych mi programach pokazuje około 5% pomiędzy tymi oknami. W wolnej chwili policzę to "na piechotę".

Dzięki za uwagi i "konstruktywną" krytykę. Porównywarka okien powstała po to, by porównywać parametry okien z oferty rynkowej poszczególnych producentów. Jeden stosuje profile 5-cio, a inny 6-ciokomorowe, jeden szybę ze "starą" powłoką, a inny z "nową", jeden daje dodatkowy zaczep przeciwwyżanieniowy, a inny nie, jeden wkłada wzmocnenie 1,5 mm, a inny wzmocnienia Gebhardt-Stahl, ciepłą ramkę, albo nie, itd. itd. Twórcy porównywarki uznali, że to nie ma znaczenie, jakie materiały (komponenty) zastosował producent - uznali, że ważne jest jedynie, jakie parametry uzytkowe to jego okno uzyskało.
Podstawą wpisania danego parametru jest DEKLARACJA producenta, weryfikowana przez Administratora na podstawie przesłanych przez niego wyników badań dla okna referencyjnego (ok. O32a). I oczywiście nie jest to narzędzie doskonałe, ma swoje wady i uproszczenia, ale od czegoś trzeba było zacząć...

Twórcy porównywarki wyszli z pozycji klienta, który szuka okna dla siebie i pyta o właściwości tego okna i o jego cenę. Może oczywiście zażyczyć sobie inną szybę, szprosy, więcej zaczepów czy stopniowany uchył - ale to już będzie inne okno, niż to przebadane. I jeżeli producent przebada takie "inne" okno (lub wiarygodnie przeliczy wartości), to też może ono być wpisane do porównywarki. Ale zgodzisz się chyba, że będzie to już inne okno.

I na koniec: Porównywarka nie jest przedsięwzięciem komercyjnym - za wpis do porównywarki ŻADEN producent nie płaci - jedynym warunkiem umieszczenia okna jest przesłanie wyników jego badań. To jest pomyślane jako narzędzie NIEODPŁATNIE służące klientom do wstepnego wyboru okien o pożądanych przez nich cechach. Jeżeli masz pomysł jak ją ulepszyć - proszę o info na priv - chętnie podejmę współpracę nad tym. pzdr

IVO333
25-01-2011, 07:24
Byłoby w porządku gdyby taka deklaracja znalazła się na stronie startowej porównywarki. Czytający byli by świadomi że nie mogą jej traktować jak narzędzie do rzetelnego porównania cen i parametrów a jedynie jako dość pobierzny przegląd rynku.
Jeszcze jedna kategoria totalnie wprowadzająca w błąd; cena. Wiesz dobrze że cenniki okien są skonstruowane tak żeby klient od ceny wyjściowej dostawał rabat. czasem jest to 10%, a czasem 45%. Realnie nie jest to rabat tylko sposób ustalania ceny a nazywa się tak ładnie bo klienci lubią mieć poprawiane rabatami samopoczucie a marketingowcy są bezwzględni w wykorzystywaniu ich słabości. A w waszej porównywarce ceny są zupełnie z sufitu wzięte. Spośród okien na Alphaline najtańsze jest to o najlepszym U. Ze szkłem na kryptonie. Gdyby ktoś faktycznie myślący weryfikował przesłane przez producentów dane takie kwiatki by nie przeszły.

bwojtek
25-01-2011, 08:03
Ja bym poprosił też o umieszczenie kopii dokumentów dostarczonych przez producentów. Ciekawe czy dany producent ma faktycznie przebadane okno pod względem wytrzymałości mechanicznej czy też odporności na otwieranie i zamykanie? Czy posiada świadectwo badań określające Ug, Uf i wreszcie Uw? Czy posiada badanie izolacyjności akustycznej? Obawiam się, że większość danych to deklaracje bez poparcia badaniami.

blokno
25-01-2011, 08:08
Byłoby w porządku gdyby taka deklaracja znalazła się na stronie startowej porównywarki. Czytający byli by świadomi że nie mogą jej traktować jak narzędzie do rzetelnego porównania cen i parametrów a jedynie jako dość pobierzny przegląd rynku.
Jeszcze jedna kategoria totalnie wprowadzająca w błąd; cena. Wiesz dobrze że cenniki okien są skonstruowane tak żeby klient od ceny wyjściowej dostawał rabat. czasem jest to 10%, a czasem 45%. Realnie nie jest to rabat tylko sposób ustalania ceny a nazywa się tak ładnie bo klienci lubią mieć poprawiane rabatami samopoczucie a marketingowcy są bezwzględni w wykorzystywaniu ich słabości. A w waszej porównywarce ceny są zupełnie z sufitu wzięte. Spośród okien na Alphaline najtańsze jest to o najlepszym U. Ze szkłem na kryptonie. Gdyby ktoś faktycznie myślący weryfikował przesłane przez producentów dane takie kwiatki by nie przeszły.

Nie zrozumiałem zarzutu co do rzetelności parametrów - one są deklaracją producenta i są potwierdzone wynikami badań.. więc?

Co do cen to jest rzeczywiście mankament, gdyż podane ceny są cenami, za jakie nabywca indywidualny kupi u tego producenta (to też deklaracja). W komentarzu do ceny jest wyraźnie napisane że nie zawiera VAT i ew. rabatów, a w poszczególnych punktach ceny te są różne. Zastanawiamy się nad regularnym aktualizowaniem tych cen w punktach sprzedaży, ale także wówczas nie będą to ostateczne ceny zakupu.. Ale z drugiej strony, kiedy klient telefonuje do punktu sprzedaży z pytaniem o cenę, to też ceny ostatecznej nie uzyska. Czy masz lepszą propozycję? pzdr

blokno
25-01-2011, 08:19
Ja bym poprosił też o umieszczenie kopii dokumentów dostarczonych przez producentów. Ciekawe czy dany producent ma faktycznie przebadane okno pod względem wytrzymałości mechanicznej czy też odporności na otwieranie i zamykanie? Czy posiada świadectwo badań określające Ug, Uf i wreszcie Uw? Czy posiada badanie izolacyjności akustycznej? Obawiam się, że większość danych to deklaracje bez poparcia badaniami.

Myśleliśmy o tym, żeby dla tych mniej "ufnych" klientów, zamieszczać skany tych raportów i pewnie to zrobimy finalnie - a może w ślad za oknotestem poprosimy ich, żeby te skany zawiesili na swoich stronach firmowych? To też ma sens. Z tym że wartość Ug bada dostawca zespolenia, a Uf dostawca systemu... pzdr

bwojtek
25-01-2011, 08:25
Z tym że wartość Ug bada dostawca zespolenia, a Uf dostawca systemu... pzdr
W niektórych przypadkach to ta sama firma. A w pozostałych producent deklarując Uw powinem posiadać badania Uf i Ug wykonane przez ich producenta, nieprawdaż? Inaczej zadeklaruję, że mam okno z szybą Ug=0,1W/m2K tylko papierka nie mam bo to producent szyby powinien go mieć...

IVO333
25-01-2011, 08:31
Nie zrozumiałem zarzutu co do rzetelności parametrów - one są deklaracją producenta i są potwierdzone wynikami badań.. więc?

Co do cen to jest rzeczywiście mankament, gdyż podane ceny są cenami, za jakie nabywca indywidualny kupi u tego producenta (to też deklaracja). W komentarzu do ceny jest wyraźnie napisane że nie zawiera VAT i ew. rabatów, a w poszczególnych punktach ceny te są różne. Zastanawiamy się nad regularnym aktualizowaniem tych cen w punktach sprzedaży, ale także wówczas nie będą to ostateczne ceny zakupu.. Ale z drugiej strony, kiedy klient telefonuje do punktu sprzedaży z pytaniem o cenę, to też ceny ostatecznej nie uzyska. Czy masz lepszą propozycję? pzdr

2 dni temu Ambertherm było najtańsze na Alfie, dziś już jest najdroższe. To miło że bierzecie nasze wypociny pod uwagę.

P.S. Link do badań Drutexu na Oknoteście zamieszczony przeze mnie w polemice z Testem też już trafia w pustkę. Nie tylko wy.

T12345T
25-01-2011, 09:24
IVO coś na naszej stronie nie działa? Gdybyś był tak uprzejmy i podpowiedział co sprawdzić? Jaki link trafia w pustkę? Myśmy niczego nie ruszali, ale może przez tą zmianę layoutu i silnika strony coś się rozjechało. Z góry dziękuję!

blokno
25-01-2011, 09:40
W niektórych przypadkach to ta sama firma. A w pozostałych producent deklarując Uw powinem posiadać badania Uf i Ug wykonane przez ich producenta, nieprawdaż? Inaczej zadeklaruję, że mam okno z szybą Ug=0,1W/m2K tylko papierka nie mam bo to producent szyby powinien go mieć...

To prawda. Wartości Uf otrzymuje wraz z wynikami badań wstępnych typu i prawem do posługiwana się nimi, a wartość Ug powinien otrzymywać wraz z kazdą dostawą zespoleń (i tak chyba sie na ogół dzieje). Wartość Ug jest nadrukowana (zazwyczaj na ramce) - gorzej jest z parametrem g i Lt - ale z tym nie powinno być żadnego problemu, bo producenci zespoleń są jedną z lepiej poukładanych "badawczo" grup w tej branży.

Ogólnie można powiedzieć, że byłaby to znakomicie "poukładana" branża (okna), gdyby wszyscy producenci badali swoje okna i podawali konkretne parametry. Niestety na razie tak nie jest i stąd bierze się ta cała marketingowa "mętna woda". Nie mniej rzetelni producenci nie mają na ogół problemów z ujawnianiem parametrów swoich okien.

IVO333
25-01-2011, 09:45
IVO coś na naszej stronie nie działa? Gdybyś był tak uprzejmy i podpowiedział co sprawdzić? Jaki link trafia w pustkę? Myśmy niczego nie ruszali, ale może przez tą zmianę layoutu i silnika strony coś się rozjechało. Z góry dziękuję!



Niestety, niektórzy (wiadomo, malkontenctwo polskie wrodzone) patrzą na ten wynik i coś im dziwnie wygląda, ale oni w certyfikaty ślepo nie wierzą i kontrolę przed zaufaniem stawiają. Wczytują się w certyfikat. http://oknotest.pl/1/news/artykuly/raport-badan-iglo-5-classic.php
Wystawiony przez to samo laboratorium które wcześniej zaświadczało pieczęcią swoją że Uf badanego profilu to 1,37.


Proszę ;-) Kliknij w link.

T12345T
25-01-2011, 10:00
Myśleliśmy o tym, żeby dla tych mniej "ufnych" klientów, zamieszczać skany tych raportów i pewnie to zrobimy finalnie - a może w ślad za oknotestem poprosimy ich, żeby te skany zawiesili na swoich stronach firmowych? To też ma sens. Z tym że wartość Ug bada dostawca zespolenia, a Uf dostawca systemu... pzdr

blokno, my nie prosimy producentów okien o zamieszczanie wyników badań na ich stronach www. Uważamy, że one tam powinny być i tyle. Zakładka z badaniami w rankingu PRO QUALITY powstała na wypadek, gdybyśmy otrzymali jakieś wyniki, których producent na stronie nie ma, a właściwie jeszcze nie ma. Rozumiemy, że nie każdy ma możliwości szybkich poprawek treści strony internetowej.

Dlaczego wyniki badań powinny być na stronach www producentów?

Bo wprowadzając wyrób do obrotu producent i tak musi zadeklarować jakieś jego właściwości, a to co deklaruje nie dość, że musi być potwierdzone badaniami, to jeszcze umieszczone na etykiecie (informacji towarzyszącej oznakowaniu CE lub B), o której tak ładnie opowiadasz. Tym samym w żywotnym interesie producenta leży stworzenie nabywcom możliwości natychmiastowej weryfikacji deklarowanych osiągów z wynikami badań. Jak nie to łaski bez. Producentów jak mrówków, można znaleźć takiego, który wie, że posiadanie własnych wyników badań może być przydatne.

A co do porównywarki cenowej i ewentualnych badań, powtórzę, to o czym rozmawialiśmy. Jeśli firmy, które prezentują wyroby w porównywarce same zleciły przeprowadzenie badań, to ja już Cię proszę przysyłaj! Chętnie o kilku napiszę u siebie. Jeśli to mieszanina badań własnych i kaskadowych lub wyłącznie kasakada, to jako nabywca okna chciałbym to wiedzieć. Będę się upierał przy moim stanowisku, że podpieranie się producenta okien wynikami badań systemodawcy (czy innego podmiotu będącego właścicielem wyników badań) dodatkowo utrudnia nam, konsumentom podejmowanie decyzji zakupowych i otwiera nieograniczone pole do przedziwnych zagrywek marketingowych. Idea posługiwania się cudzymi wynikami badań jako podstawą własnych deklaracji osiągów jest... chora. To oczywiście moje zdanie w tej kwestii na dzień dzisiejszy. Może kiedyś ktoś mnie przekona, że nie mam racji.

O Rw pisałem już w innym wątku nie bedę powtarzał. blokno zastanówcie się czy nie lepiej przejść w tej materii na wskaźniki RA. To żaden problem jak macie wyniki badań.

Pozdrawiam

T12345T
25-01-2011, 10:04
Proszę ;-) Kliknij w link.

Dzięki IVO, webmaster już wie. Śpieszę uspokoić, wszystko jak wisiało, tak wisi. Sprawdzę skąd ta zmiana ścieżki, kto kiedy i dlaczego!!! Jeszcze raz dzięki:-)

blokno
25-01-2011, 11:14
Będę się upierał przy moim stanowisku, że podpieranie się producenta okien wynikami badań systemodawcy (czy innego podmiotu będącego właścicielem wyników badań) dodatkowo utrudnia nam, konsumentom podejmowanie decyzji zakupowych i otwiera nieograniczone pole do przedziwnych zagrywek marketingowych. Idea posługiwania się cudzymi wynikami badań jako podstawą własnych deklaracji osiągów jest... chora. To oczywiście moje zdanie w tej kwestii na dzień dzisiejszy. Może kiedyś ktoś mnie przekona, że nie mam racji.


Tu jesteśmy w lekkim, ale nie zasadniczym sporze, dotyczącym zasadności korzystania przez producenta okien z prawa do badań wstępnych typu wykonanych przez systemodawcę. Ale jest to zagadnienie tak już specjalistyczne, że chyba nie na Forum Muratora, które ma służyć przyszłym nabywcom okien..

Więc dla uproszczenia napiszę tylko jak ja to widzę. Każdy producent ma obowiązek wdrożenia u siebie zakładowego systemu kontroli produkcji. Ten system zakłada wykonywanie badań okresowych dla produkowanych okien co 1-1,5 roku. I wystarczyłoby, gdyby producent z tego obowiązku się wywiązywał i takie okresowe badania robił - juz nie w interesie klientów, ale choćby dla własnej wiedzy, co on tak naprawdę produkuje, jakie parametry użytkowe uzyskują te jego okna. Koszt takiego badania to ok. 1500 zł i naprawdę nie potrafię zrozumieć tych producentów, którzy tego nie robią. A to przecież znakomicie by uwiarygodniło ich deklaracje i moim zdaniem, byłoby całkowicie wystarczające - i dla nich samych, i dla klientów. Na szczęście spora grupa producentów okien takie badania wykonuje, a ich wyniki bez oporów podaje.

agnieszkakusi
25-01-2011, 13:45
no proszę, a Robert tylko zapytał czy warto kupić okna firmy Drutex;)

kampinos
03-02-2011, 17:44
witam Chciałbym zorientować się jakie macie opinie na temat okien firmy drutex . stoję właśnie przed wyborem okien do domu jednorodzinnego i powiem że cena jest dobra ale chciałbym się dowiedzieć czy faktycznie jakość idzie w parze z ceną [tak jak zapewnia nas przedstawiciel tej firmy].Może jeszcze dowiem się coś na temat rzetelności serwisu w razie jakby coś nie zagrało .Dzięki z góry za wymianę opinii

finlandia
03-02-2011, 18:11
Hmm.. handlowiec ma rację ;) w powszechnej opinii się zgadza. Jakość odpowiada cenie. Czyli nisko.. .
Ale to wg. mnie krzywdząca opinia i jest mi wstyd, że to napisałem...

czmirek
03-02-2011, 18:22
finie wstydz sie, wstydz.
najwieksza firma okienna w polsce to po pierwsze
troche tych okien sie sprzedalo jeszcze na aluplascie z drutex-u to po drugie
okna byly zrobione bez zarzutow, montaz jesli byl poprawnie zrobiony, to dzialaja do dzis ( nikt do mnie nie pisze i nie nachodzi w domu w sprawie reklamacji )
co do serwisu, jesli cokolwiek bylo do poprawienia to 2 tygodnie i serwis meldowal sie we wrocku i poprawial co bylo do poprawienia.
jedyne co moge zlego powiedziec to panowie G. maja troche za wysokie mniemanie o sobie. ( no ale jesli ma sie znajomych na njwyzszych stolkach w stolicy to tego sa efekty )

kampinos
04-02-2011, 09:27
Proszę o przybliżenie tematu. tzn. O jakie profile do okien pytać .Bo słyszałem że jest kilku producentów aluminiowych profili i na nich wszystkie firmy bazują .A tak naprawdę to wszystko to jest to samo tylko cena inna?

finlandia
04-02-2011, 09:51
To szukasz okien aluminiowych? Bo jeśli PCW to Drutex ma swój profil o nazwie Iglo.

blokno
04-02-2011, 16:56
finie wstydz sie, wstydz.
najwieksza firma okienna w polsce to po pierwsze
troche tych okien sie sprzedalo jeszcze na aluplascie z drutex-u to po drugie
okna byly zrobione bez zarzutow, montaz jesli byl poprawnie zrobiony, to dzialaja do dzis ( nikt do mnie nie pisze i nie nachodzi w domu w sprawie reklamacji )
co do serwisu, jesli cokolwiek bylo do poprawienia to 2 tygodnie i serwis meldowal sie we wrocku i poprawial co bylo do poprawienia.
jedyne co moge zlego powiedziec to panowie G. maja troche za wysokie mniemanie o sobie. ( no ale jesli ma sie znajomych na njwyzszych stolkach w stolicy to tego sa efekty )

Nooo, i taką opinię potwierdzają też liczne nagrody przyznawane nie tylko ich oknom (http://drutex.blokno.net/?month=12&year=2010), ale też całej firmie, jako sprawnie zarządzanej organizacji. Takie Fakro na przykład jest jeszcze większą firmą niż Drutex, a przecież nikt im nie zarzuca gorszej jakości, przez to że są potentatem. Przeciwnie, to że takie firmy sprzedają najwięcej okien powinno świadczyć raczej o tym, że wielu nabywców uznaje zalety tych okien.
Choć też muszę przyznać, że ta ich nazwa jest nieco niefortunna w polskich warunkach.... :lol2:

finlandia
04-02-2011, 17:09
Widzisz blokno - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Pracując swego czasu w największej firmie w kraju nie miałem pojęcia, że wszyscy tak u nas kupują okna, bo są najtańsze na rynku. Wszyscy w firmie byli przekonani, że tworzą dobre okna. Chociaż było dwóch - trzech pracownikow produkcji którzy poszli w sprzedaż innego lidera rynku i ceny i nie widzieli różnicy...
Ja za to po latach widzę, że ocena tamtej firmy była podobna do tej łatki, która przylgnęła do dzisiejszych potentatów.

czmirek
04-02-2011, 17:11
Choć też muszę przyznać, że ta ich nazwa jest nieco niefortunna w polskich warunkach....

nazwa pochodzi jeszcze jak panowie G. zaimowali sie poprzednia dzialalnoscia gospodarcza nie zwiazana z produkcja okien. przez grzecznosc nie bede wspominal o co lazi

blokno
06-02-2011, 07:53
Widzisz blokno - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Pracując swego czasu w największej firmie w kraju nie miałem pojęcia, że wszyscy tak u nas kupują okna, bo są najtańsze na rynku. Wszyscy w firmie byli przekonani, że tworzą dobre okna. Chociaż było dwóch - trzech pracownikow produkcji którzy poszli w sprzedaż innego lidera rynku i ceny i nie widzieli różnicy...
Ja za to po latach widzę, że ocena tamtej firmy była podobna do tej łatki, która przylgnęła do dzisiejszych potentatów.

W moim przekonaniu jakość okien to kwestia stosowanej technologii i kultury produkcji, natomiast cena to już kwestia marketingu. Nie zawsze tańsze musi oznaczać gorsze, czego dobrym przykładem jest dla mnie i Drutex, ale i Urzędowski.. :-) pzdr

WaldiM
06-02-2011, 12:07
Drutex produkuje najlepsze i najtańsze okna na świecie. Czasami mnie tylko nachodzą wątpliwości dlaczego są takie tanie, przecież w zasadzie to markowy towar. Szlajam się ostatnio po budowach, co prawda specjalistą od okien nie jestem ale wzrok mi się drastycznie nie pogorszył to widzę jak okna są wykonane ile ważą skrzydła. Jestem mile zaskoczony, okna drutex nie dosyć, że są jedne z najlepszych na rynku ale też jedne z najlżejszych. W zasadzie perfekcja wykonania okien mnie uwiodła tutaj podaję wam link na forum branżowe, gdzie wypowiadają się fachowcy ich też drutex uwiódł swoim czarem
http://www.forum.oknonet.pl/search.php?fid[]=1 wpiszcie w wyszukaczkę po prostu drutex

_FIX_
06-02-2011, 12:42
WaldiM zapomniałeś jeszcze dodać, że są najcieplejsze Uw=0,89 :smile: Aż nie mogę się doczekać jak wypuszczą profile 90mm pewnie z Uw=0.5

czmirek
06-02-2011, 13:58
Drutex produkuje najlepsze i najtańsze okna na świe

bzdura, w tej dziedzinie najlepszy jest dob....pasz

przecież w zasadzie to markowy towar.

jaka marka taki produkt

Aż nie mogę się doczekać jak wypuszczą profile 90mm pewnie z Uw=0.5

zebys sie nie zdziwil jak predko to nastapi

_FIX_
06-02-2011, 18:27
czmirek - chyba nie wyczułeś małej ironii w moim komentarzu;)

czmirek
06-02-2011, 19:06
czmirek - chyba nie wyczułeś małej ironii w moim komentarzu;)

nawed nie wiesz jak bardzo sie mylisz.

IVO333
06-02-2011, 23:08
Jeśli Dobro.. już po cichu pokazuje takiego killera to Drut gorszy przecież nie będzie ;-)

WaldiM
07-02-2011, 22:11
WaldiM zapomniałeś jeszcze dodać, że są najcieplejsze Uw=0,89 :smile: Aż nie mogę się doczekać jak wypuszczą profile 90mm pewnie z Uw=0.5

Błąd, jesteś już co najmniej 3 generacje okien z Drutexu do tyłu, najnowsza wiadomość brzmi Uw=0,0000000, tylko skromność dealerów i działu PR firmy nie pozwala im napisać, że w zasadzie ich najnowszy wyrób PRODUKUJE ENERGIĘ CIEPLNĄ i w domach z ich oknami w zasadzie nie jest potrzebne ogrzewanie. Wszystkie elektrownie i elektrociepłownie staną się niepotrzebne, już teraz wykupują akcje drutexu aby przetrwać na rynku o firmach produkujących urządzenia grzewcze nie pomnę.

jareko
07-02-2011, 22:36
a świecą już w nocy? ;)

WaldiM
07-02-2011, 23:12
Jak nie jak tak !!

bwojtek
08-02-2011, 08:51
No to wystarczy zamontować w domu jedno okna z drutexu produkujące energię, drugie z innej firmy produkujące tlen i mamy samowystarczalny obiekt ;)

ketiw86
09-02-2011, 19:59
hhaaha jeszcze coś od produkcji pieniędzy i będzie super:D

lion
12-02-2011, 15:40
zmieńcie piaskownicę albo piszcie na temat!
chcąc znaleźć sensowne opinie traci się czas na przekopywanie przez debilne posty...
moderator śpi ?!?

jareko
12-02-2011, 16:48
sensownych opinii nikt ci to wprost nie poda
Dla jednych to debilne posty, dla innych, umiejących czytać - wiedza warta przemyślenia
A jeśli nie umiesz czytać między wierszami wypad z tej piaskownicy ;)

T12345T
12-02-2011, 17:00
zmieńcie piaskownicę albo piszcie na temat!

Te okna nie są tak dobre jak chciałaby fabryka, ale nie są też tak kiepskie jak chcieliby kpiarze:-).

lion
12-02-2011, 20:10
@jareko
umiem czytać między wierszami, ale o Drutexie za wiele na forum nie ma poza postami w stylu "nie bo nie", "bo Drutex ma głupią nazwę", a od strony technicznej zero...
pisząc do tego, że funkcja ogrzewania i świecenia okien jest warta przemyślenia nikomu nie ułatwiacie sprawy.
Jak podasz argumenty, dlaczego Drutex nie jest wart zakupu to chętnie poczytam.
pozdro

IVO333
12-02-2011, 21:13
Nie umiesz czytać między wierszami. To jedno.
Miesiąc temu była dyskusja o Drucie gdzie nie tylko żarty można znaleźć.To drugie.


Tym niemniej podtrzymuję opinię że wśród najtańszych okien to chyba najlepszy wybór, na pewno dużo lepszy niż porównywalny cenowo Dobro..... .
A wyniki badań też widziałem i do rewelacyjnego U=1,1 dla profili Iglo opinię wyraziłem w tym wątku; http://forum.muratordom.pl/showthread.php?168436-.passiv-line-hit-czy-kit

Pozdrawiam

lion
12-02-2011, 22:00
@ IVO:
ulżyło Ci już? ze zrozumieniem tekstu pisanego masz chyba jakieś problemy.
2 strony wątku o dupie Maryny - tyle z pisania między wierszami.
Przytoczony przez Ciebie wątek czytałem i sorry, ale mam gdzieś cyferki, które nie mają pokrycia w rzeczywistości i których nigdy nie sprawdzę.
Może i Ciebie rajcuje zabawa w śledczego, ale ja szukam opinii zwykłych użytkowników tych okien - proste za i przeciw.
Widzę, że ciężko to zrozumieć, więc możesz pisać między wierszami, grzejąc się przy swoim oknie...

IVO333
12-02-2011, 22:13
Ponieważ nieźle mi idzie z tekstem pisanym ; jako że oczekujesz (dość nerwowo zresztą) wypowiedzi użytkowników Druta ja zamilknę. Nie jestem ich użytkownikiem, jedynie sporo tego serwisowałem.

Pozdrawiam

bwojtek
13-02-2011, 07:15
@ IVO:
ulżyło Ci już? ze zrozumieniem tekstu pisanego masz chyba jakieś problemy.
2 strony wątku o dupie Maryny - tyle z pisania między wierszami.
Przytoczony przez Ciebie wątek czytałem i sorry, ale mam gdzieś cyferki, które nie mają pokrycia w rzeczywistości i których nigdy nie sprawdzę.
Może i Ciebie rajcuje zabawa w śledczego, ale ja szukam opinii zwykłych użytkowników tych okien - proste za i przeciw.
Widzę, że ciężko to zrozumieć, więc możesz pisać między wierszami, grzejąc się przy swoim oknie...
Nawet w piaskownicy (a właściwie szczególnie w piaskownicy) mile widziana jest kultura wypowiedzi i brak chamskich odzywek.

blokno
13-02-2011, 08:25
Nawet w piaskownicy (a właściwie szczególnie w piaskownicy) mile widziana jest kultura wypowiedzi i brak chamskich odzywek.

panowie, obiektywnie na to patrząć lion ma rację - szuka opinii o oknach Druteksu, a otrzymuje informacje o kulturze wypowiedzi i "wypadach z piaskownicy". Najlepej by było ustalić, który wątek jest do luźnych dyskusji, a w pozostałych trzymać się tematu...

jareko
13-02-2011, 09:33
już pierwsza informację otrzymał- IVO wspomniał o serwisowaniu, dość częstym serwisowaniu okien tego producenta.
Trudno wymagać od ludzi z branży wypowiedzi wprost - Producent X jest do d.. i nie kupujcie jego okien.
Miedzy innymi dlatego że każdy z nas ma jakiś związek ze swoim dostawca i wypowiedzi negatywne o konkurencji postrzegane są jako niewiarygodne.
Obie firmy na "D" zbierają częściej zła prasę na tym i na innych forach budowlanych niż zachwyty na temat ich produktów

IVO333
13-02-2011, 10:08
Tym niemniej przyjmując kryteria wyboru propagowane przez Testa i blokno (nie umniejszając ich roli na forum) wybór jest jednoznaczny. Świetne wyniki badań (dla niedowiarków nie do przyjęcia) poparte certyfikatem instytutu od braci Słowaków i bardzo niska cena. Okna nie dla idiotów. Tyle moich porad na temat okien tej firmy.

Pozdrawiam

Charlie
13-02-2011, 10:09
Takie firmy jak DOBROPLAST, DRUTEX, OKNA RĄBIEŃ to największe firmy okienne w Polsce. Poziom produkcji w sezonie to 1500- 2500 jednostek na dobę.
Produkty tych firm są najtańsze na rynku.
Mają masę Klientów, których poprostu nie stać na okna w wyższej cenie - to biedni ludzie - nie rozumiem, że nikt z krytykujcych tego nie rozumie.
W mojej ocenie to dla jednego z najbiedniejszych krajów UE jakim jest Polska tego typu produkty są jak nabardziej potrzebne. Min. pozwalają użytkownikom okien na jakiś czas ograniczyć pobór energii cieplnej co przekłada się na mniejsze zanieczyszczenie powietrza przez polskie elektrociepłownie na węgiel.
Dla mnie to bardzo ważne abym oddychał jak najczystszym powietrzem.


P.S. nawet Dacie Logan mają katalizatory co też jest elementem coraz czystszego powietrza.

lion
13-02-2011, 10:40
@jareko
lepsza byłaby informacja z czego wynika częste serwisowanie - czy z wady produkcyjnej, czy ze złego montażu? samo serwisowanie to zbyt ogólne pojęcie; dla przykładu komputer danej firmy trafia do serwisu - podzespoły są wadliwe, konfiguracja niewłaściwa, czy może system siada? jak nie można czegoś napisać oficjalnie na forum to będę wdzięczny za info na PW.
@charlie
poszedłeś po bandzie z tą opinią o biednych ludziach, ale to tylko moje zdanie. Niektórzy nie chcą przepłacać za coś co nie jest warte swojej ceny, a tego przez 2 strony wątku nadal nie rozstrzygnięto (argumentów na NIE nadal tu nie widać). Dla mnie ten co jeździ Skodą, czy nawet Dacią nie jest w niczym gorszy od innych. Swoją drogą Mercedes to aktualnie szajs, ale znaczek i nazwa robią swoje. Odnośnie czystego powietrza- żyjesz w kraju, w którym elektrownie i elektrociepłownie nie mają kasy na skuteczne metody filtrowania i za zwiększoną emisję zanieczyszczeń płaci się kary, a katalizatory w większości aut są powycinane. Okna w niczym tu już nie pomogą.

Kasę nie problem wydać, problem wydać ją mądrze.

WaldiM
13-02-2011, 11:23
zmieńcie piaskownicę albo piszcie na temat!
chcąc znaleźć sensowne opinie traci się czas na przekopywanie przez debilne posty...
moderator śpi ?!?
Dostałeś wiedzę na temat tych okien, uważam że bardzo wyczerpującą, Twój post świadczy o twoim poziomie umysłowym nie o piszących w tym wątku. Odpowiem tak najczęściej spotykałem się z oknami drutexu u deweloperów budujących bloki mieszkalne, rzeczywiście mieszkańcy bloków mieli z nimi spore problemy i z tego co wiem firmy montujące te okna miały dużo reklamacji. W domach budowanych przez osoby fizyczne i nawet przez dużych porządnych deweloperów okien drutexu nie widziałem, nie wiem dlaczego, może chcieli uniknąć problemów, może znaleźli innego tańszego dostawcę okien choć patrząc na te produkty wątpię aby tańszy na rynku się znalazł. Jeżeli chcesz kasę wydać mądrze to zapamiętaj stare dobre przysłowie "Biednego na tanie rzeczy nie stać" tak mawiała moja babcia im starszy jestem tym jej słowa są coraz bardziej prawdziwe, czyli bezpośrednia rada dla ciebie jest następująca, tutaj nie oszczędzaj bo dobrze zainwestowane kilka tysięcy więcej w okna sprawi Ci więcej radości potem niż problemy z oszczędnościami jakbyś musiał produkt reklamować, pomyśl ile to kucia, demontażu i problemów, a zrobisz jak chcesz.

Charlie
13-02-2011, 11:40
@jareko
...
@charlie
.... Niektórzy nie chcą przepłacać za coś co nie jest warte swojej ceny .... ...
.....

W zasadzie wszyscy - natomiast żeby to profesjonalnie zrobić to się trzeba znać na temacie. Sądzę, że Ty się nie znasz a wnioskuję to po Twoim pytaniu w pierwszym poście. Kolejny mój osąd to niezaprzeczalny fakt, że dyskutujesz w arogancki sposób co wielu ludziom, którzy się znają nie podoba się. W w związku z tym, że jest to darmowe forum i nikt tu nikomu nie płaci za wiedzę, rady i porady, to hierarchię wartości w kontekście non profit powinieneś wyczuwać.

Co do Twojej "wiedzy" na temat samochodów (powycinanych katalizatorów, osądu marki mercedes) to myślę, że nie kupisz dobrze okien.

Charlie
13-02-2011, 11:46
Drogi LION - być biednym to nie wstyd. Złodziejem to co innego.
Około 80% polskiego społeczeństwa pracując zarabia oficjalnie nie więcej niż 2000 PLN na rękę.
Jest to zasadniczy powód do tego aby takie sklepy jak Biedronka miały najlepsze wyniki ze wszystkich sklepów sieciowych a także wspomniani producenci stolarki otworowej mieli rewelacyjne wyniki finansowe na koniec roku obliczeniowego.

T12345T
13-02-2011, 11:48
Tym niemniej przyjmując kryteria wyboru propagowane przez Testa i blokno (nie umniejszając ich roli na forum) wybór jest jednoznaczny.

Kryteria o których mówimy z blokno, są ważne ale nie jedyne i o tym też mówimy:-)


Świetne wyniki badań (dla niedowiarków nie do przyjęcia) poparte certyfikatem instytutu od braci Słowaków i bardzo niska cena. Okna nie dla idiotów.

Czytasz, co chcesz przeczytać, widzisz, co chcesz widzieć:-)


Te okna nie są tak dobre jak chciałaby fabryka, ale nie są też tak kiepskie jak chcieliby kpiarze.

IVO333
13-02-2011, 13:11
Czytasz, co chcesz przeczytać, widzisz, co chcesz widzieć:-)

A to chyba nas obu dotyczy.... ;-) ;-) ;-)

lion
13-02-2011, 13:35
Drogi Charlie - nie jestem specjalistą od okien, dlatego zapytałem o czyste fakty za i przeciw.
Z Twoich wypowiedzi jasno wynika, że osoby interesujące się ofertą firmy Drutex to biedacy. Twoja rzetelność w tym momencie nie zna granic.
Dobrze by było, gdybyś przestał już oceniać innych i skupił się na faktach, tym bardziej nie przejmuj się już moją wiedzą lub jej brakiem.
Równie dobrze mógłbym napisać, że sprawiasz wrażenie człowieka, który nie ma pojęcia na jakich oponach jeździ, tylko czemu to ma służyć?
Hierarchia na forum nic nie daje, jak się ma klapki na oczach.

Jak ktoś chce sobie pożartować to w dziale humor może się żalić, że okna nie świecą, nie grzeją, nie myją się same, nie produkują energii elektrycznej itp.

Wracając wreszcie do Drutexu - piszecie o serwisowaniu, ja pytam dlaczego są reklamacje, to mam jedynie odpowiedzi, że to okna dla ubogich.
Jeśli firma krzak nie realizuje poprawnie zamówienia, do tego knoci montaż to w tym przypadku nie ma znaczenia skąd biorą okna. Jeśli okna wychodzą wadliwe z fabryki to w czym problem napisać co jest z nimi nie tak? Charlie sugeruje, żeby się tu korzyć z uwagi na hierarchię i opcje non profit - to tak ma wyglądać to forum?

Wątków rozwiniętych sztucznie na kilkadziesiąt stron jest już zbyt wiele i ciężko przedziera się przez posty nie wnoszące nic do tematu, dlatego przepraszam tych, których uraziłem słowem 'debilne'.

bwojtek
13-02-2011, 14:48
Wygląda na to, że ty wcale nie chcesz poznać opinii innych o oknach firmy Drutex. Ty po prostu chcesz usłyszeć, że są cacy, najlepsze bezawaryjne a przy tym najtańsze:(

lion
13-02-2011, 18:43
bwojtek - po co był ten kolejny 'mądry inaczej' post?
Nie masz żadnych argumentów, ale za to wiesz lepiej o co mi chodzi?

Rozumiem, że skoro okna są tanie i "dla mas" to pierwsza ich wada, a kolejna to duża ilość reklamacji (pomijam już teorie spiskowe dot. testów itp.).
Zgłoszenia serwisowe, to żaden argument bez podania ich przyczyn. Śmierdzą, płowieją, parują, są krzywe /odkształcają się, w fabryce wykorzystują może niewolników przy linii produkcyjnej czy co???
Jeśli nikt nic konkretnego nie potrafi / nie może / nie chce napisać (niepotrzebne skreślić) to temat do zamknięcia i dzięki za zainteresowanie.

WaldiM
13-02-2011, 19:25
Nie męcz już siebie i ludzi dookoła, . Zdążyłeś opieprzyć już kilku dealerów stolarki okiennej gościa z ITB, paru ludzi po bokach co po tych budowach łażą z racji wykonywania zawodu, ja mam dosyć, kup sobie siodło tzn. kup sobie te okna są tanie i świetne.

lion
13-02-2011, 20:12
jak masz dosyć to anuluj subskrypcję i nie płacz na forum, chyba że chciałeś się podlizać komu trzeba...

IVO333
13-02-2011, 21:30
Wracając wreszcie do Drutexu - piszecie o serwisowaniu, ja pytam dlaczego są reklamacje

No dobra, ma być rzeczowo to będzie;
1.Często źle zwymiarowane skrzydła (za małe) , dodatkowo po 3-4 latach z powodu złego wyszklenia i nienadzwyczajnej sztywności jakby zapadające się (wklęsła beczka) na wszystkich odcinkach. Przewiewy do entej potęgi zwłaszcza na górze okna. Poprawić szerokie skrzydło to prawdziwa ekwilibrystyka, nieraz po prostu się nie da.
2. Balkon rozwierno-uchylny powinien być u nich zakazany a jest jako standardowe okucie. Wieje, zwiększysz docisk okuć to albo nie domkniesz albo złamiesz klamkę.
3. Dość często ulegający uszkodzeniu dolny narożnik w balkonach RU, potrafi się drań wywalić w takim położeniu że zdjęcie skrzydła w celu wymiany zmusza serwisanta do późniejszej wizyty w palarni opium.
4. Mikrowentylacja w rozwórce zmusza do regularnego smarowania przez usera (a to nie jest powszechna czynność ;-) ), ostre kąty natarcia między elementami rozwórki i ramienia powodują że nie znosi pracy "na sucho"
5. Często sprawia problem podnośnik skrzydła z blokadą klamki, przy za luźnym skrzydle nie łapie za zaczep na ościeżnicy i klamka nie rabotajet.

To tak na szybko. No i wysokie balkony w kolorze odpuść. Szersze skrzydła też, 120x150 to jak dla mnie przegabarytowane.
Jeśli jednak je kupisz to w dobrej firmie o której wiesz że ma dobrego serwisanta żebyś z byle duperelem nie czekał na firmowy.

lion
13-02-2011, 22:57
Trafiłeś w sedno - w domu mają być właśnie 4szt. balkonowe rozwierno-uch. i to kolor, same skrzydła też nie małe, więc czekałem na wyjaśnienia w jakim stopniu za negatywne opinie odpowiadać może zły montaż, a w jakim ewentualne wady produktu.
Ad Drutex - znam dobrą firmę, ale to opinia oparta jedynie o białe okna w bloku - niby wszystko ok, ale jak widać stolarka w domu to nie to samo.
IVO333 - dzięki za pomoc i wyjaśnienia.

IVO333
13-02-2011, 23:26
Wszystko co napisałem to przy założeniu że prawidłowo zamontowane, kiepski montaż z najlepszego okna może zrobić bubla. A jeśli te balkony RU kolor na południowo-zachodniej elewacji to przynajmniej uchył daruj sobie.

WaldiM
14-02-2011, 13:57
jak masz dosyć to anuluj subskrypcję i nie płacz na forum, chyba że chciałeś się podlizać komu trzeba...

Tak podlizanie się było moim zamiarem od początku, tylko go skrzętnie ukrywałem a ty jednak siodło sobie kup, przyda się bo z twoim uporem to raczej nikt już Ci pomagać specjalnie starać się nie będzie.

lion
14-02-2011, 17:34
Informacje, których mi brakowało już otrzymałem. Jak widać można napisać o konkretach, a nie o bzdurach, czy swoim światopoglądzie.
Nie wiem jaką opinię wyrobił sobie autor wątku, ale jak dla mnie temat Drutex'u wyczerpany.

Robert999
27-02-2011, 22:18
WaldiM to naprawdę mało żeczy w życiu widziałeś jak chcesz zobaczyć okna Drutexu w budynku jednorodzinnym to zapraszam. Wczoraj założyli szwagrowi okna z Drutexu i szok.... po tych wypowiedziach co poczytałem na tym forum obawiałem się najgorszego a tu miła niespodzianka OKNA SĄ NAPRAWDĘ PIERWSZEJ JAKOŚCI USZCZELKI IDEALNIE PASUJĄCE PO PROSTU WSZYSTKO JEST OK. u mnie początkiem kwietnia też mają montować okna Drutexu i wiem że nie potrzebnie się obawiałem o ich jakość..Zresztą nie chcę nikogo obrażać ale całe to forum jest do d..y o czym my wogóle rozmawiamy kilka tygodni temu jak szukałem okien pytałem o jakość odnośnie Drutexu posypała się lawina wypowiedzi typu jakie to złe,gów..o nie kupuj itp.. a za chwilę otrzymuję prywatną wiadomość typu; podaj mi wymiary swoich okien a ja zrobię ci wycenę w mojej firmie.... Szok czegoś takiego wogóle nie powinno mieć miejsca jak ktoś o coś pyta to chciałby dostać rzeczową odp. a nie Wy producenci (oczywiście nie wszyscy) robicie z forum wielki cyrk...Jeszcze raz polecam okna Drutexu i jest to moja opinia - zwykłego użytkownika,nie chandlowca

lolek30
28-02-2011, 09:31
WaldiM to naprawdę mało żeczy w życiu widziałeś jak chcesz zobaczyć okna Drutexu w budynku jednorodzinnym to zapraszam. Wczoraj założyli szwagrowi okna z Drutexu i szok.... po tych wypowiedziach co poczytałem na tym forum obawiałem się najgorszego a tu miła niespodzianka OKNA SĄ NAPRAWDĘ PIERWSZEJ JAKOŚCI USZCZELKI IDEALNIE PASUJĄCE PO PROSTU WSZYSTKO JEST OK. u mnie początkiem kwietnia też mają montować okna Drutexu i wiem że nie potrzebnie się obawiałem o ich jakość..Zresztą nie chcę nikogo obrażać ale całe to forum jest do d..y o czym my wogóle rozmawiamy kilka tygodni temu jak szukałem okien pytałem o jakość odnośnie Drutexu posypała się lawina wypowiedzi typu jakie to złe,gów..o nie kupuj itp.. a za chwilę otrzymuję prywatną wiadomość typu; podaj mi wymiary swoich okien a ja zrobię ci wycenę w mojej firmie.... Szok czegoś takiego wogóle nie powinno mieć miejsca jak ktoś o coś pyta to chciałby dostać rzeczową odp. a nie Wy producenci (oczywiście nie wszyscy) robicie z forum wielki cyrk...Jeszcze raz polecam okna Drutexu i jest to moja opinia - zwykłego użytkownika,nie chandlowca

Obawiam się że nie rozumiesz idei forum internetowego - to zbiór informacji które są publikowane najczęściej anonimowo - część z nich jest prawdziwa część nie i dopiero przesiewając to co tu pisze i zasięgając informacji w innych miejscach można sobie wyrobić jaki taki pogląd i to też nie zawsze trafny..

To po primo .

po drugie primo to okna drutexu dla laika jakim pewnie jesteś (bo inaczej byś tu nie zadawał retorycznych pytań) nie mogą się różnić na pierwszy rzut oka od wyrobów innych firm. Żeby ocenić różnicę pomiędzy wyrobami trzeba widzieć jeden i drugi i znać te wyroby od strony praktycznej a nie tylko cieszyć się, że są uszczelki , jest szyba , jest klamka (pewnie plastikowa) i okno się nie rozpadło podczas montażu - to jest super.
Różnica wychodzi zazwyczaj po latach , czego oczywiście nie życze ani Tobie ani Twojemu szwagrowi...

Oczywiście możesz nie być wymagającym klientem , możesz czego innego oczekiwać od okien za które zapłaciłeś pewnie z 50% mniej i wtedy będzie dobrze ba nawet bardzo dobrze bo przeciez zostało w kieszeni. Niektórzy kupują takie okna z pełną premedytacją - po co mam kupować drogi produkt jak moge mieć taniej a jak coś sie stanie to za tą oczędność wymienie je na nowe po kilku latach. Są i tacy.. Każdy ma prawo wyboru

blokno
28-02-2011, 17:13
Zresztą nie chcę nikogo obrażać ale całe to forum jest do d..y o czym my wogóle rozmawiamy (..) Szok czegoś takiego wogóle nie powinno mieć miejsca jak ktoś o coś pyta to chciałby dostać rzeczową odp. a nie Wy producenci (oczywiście nie wszyscy) robicie z forum wielki cyrk...

... ciekawe, ciekawe... przecież ty i tak masz już wyrobioną opinię, więc jakąś korzyść z tego pytania się chyba jednak odniosłeś... :-)

slaku
28-02-2011, 21:30
najwieksza firma okienna w polsce to po pierwsze
troche tych okien sie sprzedalo jeszcze na aluplascie z drutex-u to po drugie


moze i jest dużą firmą, ale jakosciowo są daleko z tyłu za innymi, zaraz się zlecą ci wszyscy wiedzący wiec moze naświetlę sprawę. To ze firma duzo produkuje to głownie działania inwestycji, przetargów, gdzie w sumie jedynym wyznacznikiem jest cena. Tak jak drutex tak dobroplast daje bardzo niskie ceny więc produkują sporo okien. Jeśli daja bardzo dobre ceny na okna to wiadomo, że musi się to MOCNO odbić na jakości. i nie ma innej drogi.


Niestety muszę też napisać o aluplaście. Niestety bo to jest całkiem niezły system, ale właśnie taki producent jak drutex moim zdaniem mocno zawalił reputację tego systemodawcy. Bo tak naprawdę aluplast dobrze zrobiony na dobrych okuciach jest całkiem dobrym oknem.

blokno
01-03-2011, 08:08
moze i jest dużą firmą, ale jakosciowo są daleko z tyłu za innymi, zaraz się zlecą ci wszyscy wiedzący wiec moze naświetlę sprawę. To ze firma duzo produkuje to głownie działania inwestycji, przetargów, gdzie w sumie jedynym wyznacznikiem jest cena. Tak jak drutex tak dobroplast daje bardzo niskie ceny więc produkują sporo okien. Jeśli daja bardzo dobre ceny na okna to wiadomo, że musi się to MOCNO odbić na jakości. i nie ma innej drogi.
.

Owszem jest inna droga: obniżka kosztów. Mylnie postrzegasz obydwie firmy - to że są liderami cenowymi (to tylko strategia działalności) jest wynikiem tego, że są liderami KOSZTOWYMI. Zwróć uwagę, że obydwie firmy mają najniższe koszty zaopatrzenia (efekt skali), niskie koszty pracy, a przy tym same tłoczą profil, same robią zespolenia. Byłoby co najmniej dziwne, gdyby nie miały niższych kosztów niż te firmy, które kupują w stosunkowo małych ilościach okucia, profile czy szyby od zewnętrznych dostawców. Jeśli mają więc niższe koszty, to jest jasne, że mogą realizować przyzwoite marże przy niższej cenie... To tylko dowodzi, że niższa cena wcale NIE MUSI oznaczać niższej jakości w danej klasie wyrobu. Ale to mogą potwierdzić już tylko badania i użytkownicy. I jeszcze jedno: ani Drutex ani Dobroplast wogóle nie sprzedają na inwestycje, którym poświęcasz tyle uwagi - oni sprzedają to wyłącznie dealerom takim jak np. ty...

jareko
01-03-2011, 15:07
to - wybacz, że zapytam wprost i otwarcie - dlaczego za niską ceną wynikającą z całego twego wywodu - niestety są postrzegani jako najwięksi badziewiarze na rynku? Dlaczego nie istnieje u nich coś takiego jak serwis firmowy a wszystko jest przerzucone na barki dealera? Dlaczego ich okna po kilku latach....
Powiedz mi - dlaczego?
Wiesz.... mogłem kiedyś wziąć super Inwestycję. Montaż osiedla za ponad 500 tyś zeta. Nie wziąłem jak tylko przeczytałem umowę gdzie odpowiedzialność za WSZYSTKO zostałoby na mnie przerzucone po opuszczeniu bram fabryki przez okna.

blokno
01-03-2011, 15:36
to - wybacz, że zapytam wprost i otwarcie - dlaczego za niską ceną wynikającą z całego twego wywodu - niestety są postrzegani jako najwięksi badziewiarze na rynku? Dlaczego nie istnieje u nich coś takiego jak serwis firmowy a wszystko jest przerzucone na barki dealera? Dlaczego ich okna po kilku latach....
.

Sytuacja z brakiem serwisu dotyczy Dobroplastu - taka była polityka tej firmy: "co za bramą, to już nie nasze" - nigdy nie pracowali na markę, a zawsze sprzedawali (i zarabiali!) najwięcej. Zresztą i u nich od jakiegoś czasu cos chyba się zmienia, bo mają jednak serwis firmowy..
Drutex natomiast chyba zawsze mial serwis, ale i tak wygrywał u dealerów najkrótszymi terminami realizacji zleceń. Mam wrażenie, że w ostatnim czasie i w tej firmie zmienia się polityka i chyba dlatego promują teraz jakość swoich okien (Iglo, ciepło itd.).. Ponad połowa produkcji Drutexu jest eksportowana i to głównie do Niemiec - choćby z tego powodu to nie może być najgorsze zło wśród okien (koszty!)..

Jest mi wszystko jedno jaką politykę mają poszczególne firmy, po jakich cenach sprzedają okna, jak są postrzegani na "rynku". Złoszczą mnie tylko tak arbitralnie wypowiadane opinie oparte na doświadczeniach sprzed lat (jeszcze z Aluplastu..). A może w tym wątku odważyłby się wypowiedzieć jakis sprzedawca Drutexu i opowiedział by jak się sprawują te okna obecnie - to by było coś.. :yes:

bob*
01-03-2011, 18:19
Postępowanie producenta na zasadzie "co za bramą, to już nie nasze" nie mieści mi się w głowie. Istnieje przecież coś takiego jak Kodeks Cywilny. Polska nie jest jakimś bantustanem gdzie nie obowiązuje żadne prawo!

jareko
01-03-2011, 18:50
widzisz
czysta kalkulacja
Po co utrzymywać serwis?
Ilu klientów pójdzie do sądu?
Taniej wychodzi olać serwis

slaku
01-03-2011, 20:05
I jeszcze jedno: ani Drutex ani Dobroplast wogóle nie sprzedają na inwestycje, którym poświęcasz tyle uwagi - oni sprzedają to wyłącznie dealerom takim jak np. ty...

zgadza się, bo na inwestycje sprzedają dilerzy tacy jak ja właśnie ich wyroby, a raczej sprzedają cenę...

Co do jakości to zawsze mozesz powiedzieć, ze np petecki i drutex to w sumie taka sama jakość tylko większa marża;-) i pewno jakaś osoba uwierzy w to...

rob_72
02-03-2011, 06:35
Wywołany do tablicy odpowiem ,jako miedzy innymi rowniez dealer Drutexu.
1. Z tego co ja wiem to wlasnie jakość kupowanych profili Aluplasta tłoczonych dla Drutexu spowodowała u własciciela decyzje o zakupie wlasnych ekstruderów ,a co za tym idzie produkcje profila we własnym zakresie.
2.Prawda jest ,że w pewnym okresie skrzydla były troszke za małe w stosunku do ościeznicy co komplikowało mantaz i prawidłowe funkcjonowanie ,ale dealerzy rowniez ja zwróciłem na to uwage i firma sie poprawiła .obecnie ten problem nie wystepuje.
3.Prawda jest ,ze firma ma dobre ceny na swoje standardowe wyroby ,ale tez nic nie stoi na przeszkodzie ,zeby okna wykonac w innym standardzie np:WK2 czy dołozyc klamki Hoppe Secustic ,Czy tak jak dla mnie dac cale wzmocnienie,czy nawet zespolic w pakiecie trzyszybowym z ramka SWISS spacer.
4.Co do serwisu to życzyłbym wszystkim dealerom ,zeby mieli tak zarganizowany serwis ,jak ma Drutex ,a pisze to z własnego podworka bo po czterech latach wspólpracy trafiło mi sie kilka reklamacji z tym ,ze naprawde takich typu peknieta szyba , czy skaza na pakiecie i wiecie co ,czasem nawet niewiedziałem ,ze serwis juz był ,pakiet wymienił ja dostałem tylko zwrotke z fabryki z podpisem klienta i serwisanta.
5. Co do okuć ktos tu napisal ,że Drutex robi na okuciach Maco ( to prawda) i ,ze często uszkadza się dolny narożnik rzeczywiscie tak, było z taka jednak uwaga ,ze wynikało to bardziej ze złej obsługi balkonu niz z jakości okuc .Drutex wszystkie swoje wyroby wyposaza w blokade błednego połozenia klamki i jezeli przy załózmy uchylonym skrzydłe najpierw sie go nie docisnie do ościeznicy ,a dopiero potem przekreci klamke tylko tą klamke przekreca na siłe to cos musi sie po ktoryms razie się urwac .I moim zdaniem nie jest to tylko problem Maco.
Oknoplast Kraków równiez stosuje okucia Maco.zreszta warto troche równiez poczytac o tym producencie na www.oknotest.pl

Szanowni Panstwo nie tylko sprzedajemy okna Drutex ,mamy w swojej ofercie rowniez te bardziej "renomowane" firmy i zgodze się ,ze jezeli klient szuka czegoś lepszego cieplejszego ja proponuje np Schuco SI 82 ,czy Rehau 86 z okuciami Roto,gdzie terminy sa o wiele dluzsze na wykonanie ,jak w Drutexie i o cenie nie wspomne ale cóz jest taka tendencja na rynku ,ze co tanie lub tańsze to badziewie. Ale tak sie czasem zastanawiam Drutex -bardzo nowoczesny park maszynowy, gdzie czynnik ludzki naprawde niewiele moze zepsuc ,bardzo nowoczesny park samochodowy i naprawde poukładana logistyka( kiedy kierowca sie ładuje to zazwyczaj dzwoni do dealerów kiedy i ktorego dnia bedzie z transportem ,takze nie jestes zaskoczony).
Wiec czy te inne okna (lepsze) sa robione na innych maszynach ,na innej moze planecie bo technologia raczej jest taka sama.
Ktoś zaraz pewno powie ale profil nie w klasie A itp ,itd .Mówiac szczerze nawet nie wiem w jakiej klasie jest Iglo bo tak naprawde uwazam,ze 0,2mm grubości profila chyba niewiele zmienia ,Kilka lat temu nikt sie o klasy nie pytal bo ich poprostu nie bylo.Drutex nie robi okien wielkogabarytowych na ,które nie jest w stanie dać gwarancji chyba,ze na wyraźną zgode zamawiajacego.
Jest u nich natomiast jeden mankament - nie ma kredytów kupieckich, przelewów itp tylko zywa gotówka 100% przedpłaty i napewno nikogo nie oleją.
Podumowujac wiekszość z tych którzy tutaj piszę o Drutexie pewno nigdy ich okien nie zamawiało i nie montowało, wiec proponuje zamowiec zamontować i wtedy pisac opinię.Powtarzam jeszce raz prawda jest ,że wyrób standardowy nie jest z "wyzszej półki" bo ma taki nie byc ,ale nic nie stoi na przeszkodzie ,zeby w oknie iglo zastosowac inne rozwiazania -oczywiscie za doplatą, bo to ,że u innych jest coś w standardzie to nie znaczy ,że nie jest doliczone do ceny podstawowej.
Proponuję poczytać www.drutex.com.pl
Moze swoja opinią coś rozjasniłem.
Pozdrawiam.

blokno
02-03-2011, 07:13
Jest u nich natomiast jeden mankament - nie ma kredytów kupieckich, przelewów itp tylko zywa gotówka 100% przedpłaty i napewno nikogo nie oleją.
Podumowujac wiekszość z tych którzy tutaj piszę o Drutexie pewno nigdy ich okien nie zamawiało i nie montowało, wiec proponuje zamowiec zamontować i wtedy pisac opinię.Powtarzam jeszce raz prawda jest ,że wyrób standardowy nie jest z "wyzszej półki" bo ma taki nie byc ,ale nic nie stoi na przeszkodzie ,zeby w oknie iglo zastosowac inne rozwiazania -oczywiscie za doplatą, bo to ,że u innych jest coś w standardzie to nie znaczy ,że nie jest doliczone do ceny podstawowej.
.

Tak też to sobie wyobrażałem, a brak kredytu kupieckiego jest też elementem obniżania kosztów (bo kredyt też przecież kosztuje..). dzięki za opinię rob_72 - uważam że jest wyjątkowo merytoryczna. pzdr

bob*
02-03-2011, 08:07
A profile w Polsce to się "wymyśla" czy kopiuje?

asmart1
02-03-2011, 08:20
chcę zakupić okna firmy budomex na profilu budomex elegance plus czy ktoś słyszał lub czy ktoś zna tę firmę

asmart1
02-03-2011, 08:36
wejdź na stronę budomex gołdap i sprawdź

bob*
02-03-2011, 08:59
Produkują na profilach Wital, Decco.

asmart1
02-03-2011, 12:46
Produkują na profilach Wital, Decco.

chodzi mi o to co to za firma budomex i czy są solidni ponieważ wydaje mi się że mają rozsądne ceny

bob*
02-03-2011, 12:52
Ceny rozsądne, bo profil tani i nie trzeba go dowozić z daleka ...

asmart1
02-03-2011, 15:45
chodzi mi o to co to za firma budomex i czy są solidni ponieważ wydaje mi się że mają rozsądne ceny

no dobra ale nie tylko profil się liczy lecz również wykonanie dlatego drążę temat tej firmy bo słyszałem że wkładają stal 2mm

ania3ek
17-03-2011, 18:27
mam okienka druteksa 6 komorowe, myslę że nie ma co im ujmować, chyba że masz jakieś konkretne pytanie pisz

zidamian
26-07-2011, 19:10
Pabloven, powiedz kto przyjechał do Ciebie na reklamację? Ktoś z ekipy montującej czy ktoś z DRUTEXu?
Sprzedawca DRUTEXów twierdzi że do usterek jeżdżą ludzie z DRUTEXu... Jak to było u Ciebie?

pabloven
28-07-2011, 19:33
początkowo przyjechał sprzedawca, po miesiącu przyjechał człowiek z firmy drutex. Sprzedawca podszedł szybciej do reklamacji niż sam drutex, na którego trzeba było dość długo czekać. Sprzedawca powinien ocenić czy wada okna nie leży po stronie nie właściwego montażu.

seba2001
01-08-2011, 21:14
Witam ja też dostałem ciekawą cenę na te okna i się zastanawiam czekam jeszcze na ofertę Dako na profilu veki DPE 70+ czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego typu okien.

Daniołek
20-09-2011, 10:01
No co Ty piszesz za dziwy. A dlaczego miały by być nie stabilne, czy wiesz jakie jest wzmocnienie w obu profilach?? Jakiego wymiaru to były okna, człowieku mniej arogancji ponieważ jestem w stanie wytknąć Ci błedy Twego ukierunkowanego myślenia, znam te profile Rehau jest renomowany ale może być kupowany o długości 6 metrów i robione okna przez sasiada w garażu jak i Veka, a sprawdź profil Drutexu czy ktoś go jeszcze wykorzystuje. Podpowiem Ci kto jest największym producentem w Polsce - Drutex. Do niczego nie mam zamiaru Cie przekonywać ale i Ty tego nie rób.

michal.rozanski
19-01-2012, 15:53
Podzielę się swoim doświadczeniem okien firmy Drutex.

W nowo wybudowanym domu, całą stolarkę okienną mam z tej firmy. Okucia IGLO5 z 3szybami.
Jeżeli chodzi o okna standardowe 1,5x1,5m to są naprawdę dobre i nie mam do nich zastrzerzeń. Problem stanowią okna robione na wymiar.... Mam kilka takich okien i każde ma jakieś wady. Najgorsze jest okno tarasowe, szer 3m, z drzwiami przesuwnymi 1,5m. Okno jest nieszczelne, podczas opadów w salonie mam kałuże wody i do tego przy wietrznej pogodzie w domu robi się przeciąg i słychać świst powietrza (jak w starych drewnianych oknach).

Co najgorsze firma mimo udzielania gwarancji jest daleka od jej rozpatrywania... Wady wykrylem w ciagu kilku miesiecy od zamieszkania, odrazu zgłosiłem firmie i tak już od kilku miesięcy jestem odsyłany lub zostawiany bez odpowiedzi.
Przy rozmowach telefonicznych stanowczo zabraniają prób regulacji pod rygorem utraty gwarancji, jednoczesnie każą przesłać reklamację na piśmie. Na które niestety nie reagują.

Jeżeli szukacie problemu to kupcie okna drutex. Mogą się sprawdzić jeżeli ktoś lubi mieć kałuże na podłodze.

Poniżej zdjęcie ładnej kałuży:
96190

W przypadku pytań, zapraszam do kontaktu - z chęcią udzielę porad

witek86
20-01-2012, 08:57
Nie chcę dogryzać ale opinia tej firmy na forum jest słaba!
dla mnie produkcja 5tys okien dziennie wiąże się z masówką gdzie mniejsce tych okien jest!
teraz tylko z budmy zabrać się z głownym partnerem i pokazać mistrzów montazu!

Przemo1977
21-05-2012, 17:06
No to się doigrałem:) okno za kilka tysiaków 230cm szerokości - przesuwka na niskim progu firmy Drutex.

Były rożne opinie o tej firmie ale dałem sie nabrać kupiłem i teraz nie wiem co robić;/

Okno bardzo kiepskie ale teraz to już przeszło moje największe oczekiwania:) Nie mogę okna od góry obrobić ponieważ system przesuwający te drzwi jest wyżej niż rama całego okna i mam teraz rozwalone nad oknem i brak możliwości wykończenia.
To się w głowie nie mieści. Ale dzis przyjechał Drutex na reklamacje- i mówi wszysko zgodnie z normami i okno ok.

Powiedzcie co mozna zrobić w tej sytuacji?? No przecież musze jakoś obrobić te drzwi a naprawdę nie idzie.

Gdzie mogę złozyć jakies zażalenie i jak najlepiej podejść do tematu aby wnieść sprawę na drogę sądową.
drzwi kosztowały prawie 5tyś.

Wrzucę później kilka fotek ale już nie mam siły dzisiaj po wizycie Drutexu.

Może zwykłe okna to jakoś robią ale juz przesówki z niskim progiem to masakra.

Chętnych do obejrzenia z Wielkopolski zapraszam do Chodzieży:P



Gołym okiem każdy laik widzi że cos nie gra a drutex na to alez skąd- wszystko ok.
Niewiadomo czy śmiać się czy płakać?

Ma ktoś jakieś doświadczenie w dochodzeniu swoich racji przed sądem bo ten cały drutex masówka- założą bubel a potem - wszystko spełnia normy a tekst na końcu : "według norm dla tego okna to miejsce na obrobienie tynkiem , gipsem i farbą to 1-2mm."


No cóż Polak mądry po szkodzie:) a przestrzegano mnie przed tą firmą ale ja mądrzejszy-okna to okna a tu klops.
Lepiej dopłacić i brać okna bardziej renomowanych firm co tak masówki nie tłuką. Wogóle to w oknie o szerokości 230cm mam poprzeczkę i dobrze bo bym nie miał gwarancji, inni producenci żadnych poprzeczek nie dawaja.

jareko
21-05-2012, 17:20
cóż... nie będę Cię dobijał, to tak jak z żoną, wiedziały gały co brały ;)
Czekamy na zdjęcia - by się troszkę pośmiać

Przemo1977
21-05-2012, 17:37
Nie dobijaj mnie:)
Pozatym nic nie widziały gały, dali dość dobrą cenę a przesuwki były za prawie 5 tyś-niby super wypas-niski próg.

Drutexowi mówie stanowcze nie:P

Wogóle to będa monterzy(przedstawicielstwo drutex w mojej miejscowości) od nowa montować okno i zrobią razem z obrobieniem. Wiem już teraz że okno nie będzie sie otwierało bo mechanizm będzie przeszkadzał i wtedy złoże kolejną reklamacje.

A wtedy zostaje tylko UOKIK i zobaczymy co damy rade zrobić. Gdyby był nadmiar kasy to wywaliłbym to okno na śmieci i wstawił porzadnej firmy. Jak widzę przesuwki u znajomych to mnie hu strzela jak to pięknie chodzi:)

jareko
21-05-2012, 17:49
Nie dobijaj mnie:)
Pozatym nic nie widziały gały, dali dość dobrą cenę a przesuwki były za prawie 5 tyś-niby super wypas-niski próg....Czy mnie wzrok myli czy co - to raczej na uchylno-przesuwne wygląda a nie przesuwkę z niskim progiem
Jaki masz próg 7 - 8 cm ?

MMichal
21-05-2012, 17:57
Witam


hehe no ładnie nie dość, że obrobić tego się nie da to jeszcze naciągnęli na niby niski próg ?
myślę, że pojawią się za chwilę zdjęcia progu.
ale wracając do tematu ... to tutaj chyba zawinił pomiar, a dokładniej brak znajomości konstrukcyjnych całości, widać, że z takim mechanizmem trzeba u góry zostawić dużo więcej miejsca czego nie uczyniono.

Pozdrawiam

Arkady1978
21-05-2012, 19:00
Witam


hehe no ładnie nie dość, że obrobić tego się nie da to jeszcze naciągnęli na niby niski próg ?
myślę, że pojawią się za chwilę zdjęcia progu.
ale wracając do tematu ... to tutaj chyba zawinił pomiar, a dokładniej brak znajomości konstrukcyjnych całości, widać, że z takim mechanizmem trzeba u góry zostawić dużo więcej miejsca czego nie uczyniono.


Pozdrawiam

nie o brak luzu tutaj głownie chodzi tylko o brak poszerzenia. Doświadczenia w produkcji tysięcy okien typowych to za mało do produkcji rozwiązań nietyowych.

jareko
21-05-2012, 19:25
... niby niski próg ?... i to przesuwka i tamto przesuwka, kto by sobie zawracał głowę duperelami ;)
A że jedna kosztuje tyle co inne dwie - to już szczegół mało istotny ;)

Przemo1977
21-05-2012, 19:51
Czy mnie wzrok myli czy co - to raczej na uchylno-przesuwne wygląda a nie przesuwkę z niskim progiem
Jaki masz próg 7 - 8 cm ?

Próg ma kilka cm na oko powiem że 4:) ale nie mierzyłem. jest inny, nie jest z ramy tylko tak jakby aluminiowy.

Faktycznie to są uchylno-przesuwne ale ja chciałem przesuwki i jak jeszcze zaproponowano niski próg za niewielką dopłata to sie zgodziłem i wygląda to tak jak wygląda:)


nie o brak luzu tutaj głownie chodzi tylko o brak poszerzenia. Doświadczenia w produkcji tysięcy okien typowych to za mało do produkcji rozwiązań nietyowych.

Dokładnie jak tylko wystapił problem to ja okiem laika zwróciłem na to uwagę że brakuje tu parę cm poszerzenia.
Mój monter jak zadzwoniłem że nie pasuje także odrazu mówił że to kwalifikuje się tylko do wymiany z uwagi na brak poszerzenia. Jednak dzisiaj przyjechał serwisant drutexu i stwierdził że wszystko gra i wykonane zgodnie z normami;/

Arkady1978
21-05-2012, 20:06
Jakimi normami, czy przedstawiciel Drutexu zapisał Ci w umowie, że odbior okien będzie na podstawie jakiś tam norm? Jeżeli nie to mogą sobie te ich normy co najwyżej w buty schować. Jaka norma dopuszcza błedy montażowe czy pomiarowe nie wspominając już o fakcie niedziałającego okna.

MMichal
21-05-2012, 20:10
Witam

No tak mój błąd, pod warunkiem, że w otworze miałeś miejsce na poszerzenie (ja tam na zdjęciach nie widzę zbyt wiele przestrzeni), jeżeli nie to na moje zostało to źle zwymiarowane, za wysokie do otworu.

Pozdrawiam