PDA

Zobacz pełną wersję : Dachówka z Krotroszyna



VOLTA1
11-06-2003, 11:19
Czy ktoś coś słyszał na temat dachówki z Krotoszyna? Bardzo prosze o informację.

egrochowiak
03-08-2003, 20:49
Krzywa,porowata,z marglem.Nie do uzycia.

VOLTA1
18-08-2003, 08:26
Dzięki. Ponieważ nie było długo odpowiedzi zdecydowałam sie na WIEKOR (czerwona angoba - Narvik). Sądząc po tym, że nikt z furmowiczów do tej pory nie odpowiedział na pytanie, doszłam do wniosku, że ta dachówka jest podejrzana. Serdeczne dzięki za potwierdzenie tego.
Pozdrawiam.

Agnieszka1720
18-08-2003, 10:56
Też jestem zdecydowania na dachówkę firmy WIEKOR, jest tańsza niż inne które oglądałam ( dostałam spory rabat). Co do koloru to zdecydowanie grafitowa angoba.

VOLTA1
18-08-2003, 12:17
Grafitowa jest b. ładna, ale na moim osiedlu są tylko brązowe i czerwone dachy. Zdecydowałam się na czerwoną angobę, bo wtedy dach będzie pasować do sąsiednich domów . Działka ma niecałe 900 m2, sąsiednie są też w tych granicach i ładowanie w środek osiedla domu w innej kolorystce nie bardzo mi odpowiada. Zwłaszcza że na osiedlu są też szeregowce, które nawet elewację i płoty mają identyczne - wygląda to super. Kiedyś widziałam szeregowce (dokładnie w Ustroniu Morskim), gdzie każdy miał inną elewację i dach. Czy wyobrażasz sobie, że w długim szeregu większość szeregowców miała dachy brązowe i czerwone, ale trafiały się "perełki" w kolorze intensywnie niebieskim i zielonym. Dlatego, mimo że grafit podoba mi się, to położyła bym go na swój dach tylko wtedy, gdy mieli by podobny kolor sąsiedzi lub gdyby dachy w sąsiedztwie były w różnych kolorach albo gdyby moja działka była większa. Po sąsiedzku jest osiedle, gdzie dachy wyglądają jak ekspozycja dachówek i blachodachówek - każda inna. Jak patrzę na nie ze swojej działki, skąd widać 25 - 30 domów - to odechciewa się takiej różnorodności. Poza tym taka w miarę jednolita kolorystyka dachów, elewacji i ogrodzenia (niekoniecznie kolory muszą być identyczne, mogą być podobne) sprawia, że działki wydaja się większe, a jak sama widzisz przy moim metrażu działki to rzecz bardzo istotna.
Pozdrawiam.
P.S. Ciemna zieleń też jest niezła

Agnieszka1720
18-08-2003, 14:08
Rzeczywiście w przypadku bardzo gęstej zabudowy różne kolory dachów wyglądają idiotycznie. Fajnie, że bierzesz pod uwagę ogólny wygląd osiedla. Ja moge wybrać dowolny kolor dachu ponieważ buduję na działce rolnej o powierzchni 2,5 ha. Tak duża powierzchnia działki ma jednak "drobne" wady np. przyłącze energetyczne ma 300m. i tyle samo będzie miało przyłącze gazowe. Na szczęście wodociąg mam bardzo blisko bo tylko 40m. Oczywiście mogliśmy wybudować dom bliżej granicy z mediami ale chcieliśmy mieć drzewa w pobliżu. I właśnie z powodu tych drzew zdecydowaliśmy się na angobę bo najchętniej kupiłabym naturalną czerwoną dachówkę najlepiej od razu porośniętą mchem. Ale podobno pod drzewami nie powinno się pokrywać dachu naturalną dachówką, a projekt gotowy przewidywał grafitową angobę i żółte płytki klinkierowe na cokole i niektórych elementach.

Frankai
19-08-2003, 06:34
Krotoszyn był znany z produkcji cegły w różnych postaciach, a nie z dachówek. Nie twierdzę, że się nie nauczyli, ale przy obecnych cenach na rynku, to brałbym znanych producentów.