PDA

Zobacz pełną wersję : zakup,składowanie ekogroszku



arluka
20-03-2007, 06:55
Jaki kupujecie ekogroszek- luzem czy workowany? A może workujecie sami- napiszcie, proszę gdzie to robicie, czy w miejscu gdzie go kupujecie czy może zwalacie na działce i tam następuje workowanie...
Zastanawiam sie czy warto trochę dołożyć i kupić workowany. A poza tym to gdzie trzymacie ekogroszek- w budynku czy może w jakims baraku. Nie bardzo wiem jak to rozwiązać, a tegoroczną zimę zamierzam spędzić już w domku :)
Z góry dziękuję za rady i pozdrawiam!

vanderbobo
20-03-2007, 07:00
na razie kupiłem raz i workowałem na działce, składuję w kotłowni, specjalnie ją powiększyłem do tego celu

mack
20-03-2007, 09:04
jak zobaczyłem u sąsiada jak zsypują mu do garażu to w ekspresowym tempie zrobiłem projekt i wybudowałem budynek gospodarczy na zgłoszenie na budowę.
i takie rozwiązanie sobie chwalę,
Wolę luzem bo lepiej schnie. Węgiel sam sobie sypię do kilku worków o mniejszym ciężarze (oszczędzam kręgosłup) wkładam na taczke i przewoże do kotłowni.

arluka
20-03-2007, 17:49
a może ktoś jeszcze się wypowie?? Przecież tyle osób grzeje ekogroszkiem...

xavi
21-03-2007, 10:39
Miałem kilka razy w workach, ale poszedł mi kręgosłup od tego :evil:

Teraz węgiel leży luzem w tymczasowym blaszaku i jest LUX.

Ładuję go do wiader i potem do kotłowni na taczce. Nie trzeba tyle chodzić i mniej się kurzy przy tym w kotłowni niż wiosłowanie łopatą 8)

W planach mamy budynek gospodarczy i tam przeniesiemy całą kotłownię, czyli piec pojedzie do węgla :wink: , a nie odwrotnie.

piotru7
21-03-2007, 11:32
Można też o ile ktoś nie ma dobudować zsyp na węgiel
z tyłu domu przy ścianie z kotłowni.
Koszt stosunkowo nieduży a wygoda spora.
Zsyp można zagłębić w ziemi, wymurować z bloczków betonowych
zadaszyć np blachą trapezową albo dachówkową i będzie
na peno lepiej wylądał niż blaszak

fato
21-03-2007, 13:56
Można też o ile ktoś nie ma dobudować zsyp na węgiel
z tyłu domu przy ścianie z kotłowni.
Koszt stosunkowo nieduży a wygoda spora.
Zsyp można zagłębić w ziemi, wymurować z bloczków betonowych
zadaszyć np blachą trapezową albo dachówkową i będzie
na peno lepiej wylądał niż blaszak


Potwierdzam bardzo dobre rozwiązanie i wielu moich znajomych tak ma i sobie chwlą. Ja osobiście zrobię to samo.

gabrysx
28-03-2007, 10:53
Ja kupuję luzem, na składzie daję worki i 20zł za workowanie i rozładowanie.