PDA

Zobacz pełną wersję : ZDM - miał ktoś podobny problem?



wbrat
20-03-2007, 10:23
Witam,

Sprawa wygląda tak:
- STOEN (a dokładniej podwykonawca, ale to bez znaczenia) zrobił nam przyłącze elektryczne w granicy działki. Do tej granicy kabel puścił pod ulicą, bo linia energetyczna biegnie po jej drugiej stronie.
- STOEN miał na tą pracę wszystkie wymagane papiery, w tym zgodę ZDM.
- Wczoraj dowiedziałem się, że już po wykonaniu tego przyłącza ZDM zmienił zdanie i COFNĄŁ zgodę na prowadzenie kabla pod ulicą, gdyż uznał że za ok. dwa lata (!) mają być na niej prowadzone prace remontowe.
- STOEN w chwili obecnej "negocjuje" z ZDM, ale najprawdopodobniej będzie musiał USUNĄĆ to co zrobił do tej pory.

Wniosek prosty: dom już mam prawie wykończony, za ok. 3 miesiące planowana przeprowadzka a prądu nie dostanę przez conajmniej 2 lata. :evil:

CO MAM ROBIĆ??? :cry:

ps. W okolicy jest kilkanaście domów, wszystkie zasilane w ten sam sposób - kabel pod ulicą. Ale tamte kable widać ZDM nie przeszkadzają. Tylko ten nasz - bo nowy.

wbrat
21-03-2007, 06:38
Widzę, że nikt podobnego problemu nie miał. Potwierdza to słowa podwykonawcy ze strony stoenu, który mówi, że jeszcze w życiu się z takim absurdem nie spotkał :cry:.

Nefer
21-03-2007, 07:12
no nieeeeeee... chyba poprosiłabym Stoen o decyzję ZDM - tę pozytywną. Przecież to Ty za to zapłaciłeś. Nie jestem pewna czy możan ot tak sobie odwoływac decyzję - może warto powalczyć - a Stoen ... no cóż ... może pociągnąć napowietrzną jakby co...
Ten kraj jest beznadziejny miejscami ...

wbrat
21-03-2007, 07:32
no nieeeeeee... chyba poprosiłabym Stoen o decyzję ZDM - tę pozytywną. Przecież to Ty za to zapłaciłeś. Nie jestem pewna czy możan ot tak sobie odwoływac decyzję - może warto powalczyć - a Stoen ... no cóż ... może pociągnąć napowietrzną jakby co...
Ten kraj jest beznadziejny miejscami ...

Poprosiłem. Niestety "nie jestem stroną w sprawie" więc nic mi wysłać nie mogą.

Napowietrznej też nie może pociągnąć, bo ZDM nie zgadza się na żadne inwestycje ani pod ulicą ani nad ulicą.

Nefer
21-03-2007, 07:37
no nieeeeeee... chyba poprosiłabym Stoen o decyzję ZDM - tę pozytywną. Przecież to Ty za to zapłaciłeś. Nie jestem pewna czy możan ot tak sobie odwoływac decyzję - może warto powalczyć - a Stoen ... no cóż ... może pociągnąć napowietrzną jakby co...
Ten kraj jest beznadziejny miejscami ...

Poprosiłem. Niestety "nie jestem stroną w sprawie" więc nic mi wysłać nie mogą.

Napowietrznej też nie może pociągnąć, bo ZDM nie zgadza się na żadne inwestycje ani pod ulicą ani nad ulicą.

Tak myślałam, że nie dadzą. Kuźwa... czyżby generator ? Sorry Wbrat, ale to jakaś paranoja...A może podeśli na priva do Oskara ? Może on zna jakiś precedens..

Barbossa
21-03-2007, 07:42
a co miałeś w warunkach bo tu widać indolencję "urzędników"
może jeszcze cofną Ci pozwolenie na budowę bo nie będzie możliwości zaopatrzenia domu w enel
to są ich rozgrywki
nie ma przeciwskazań do prowadzenia kabli pod drogą w rurach arota
to papraki z ZDM coś kombinują

ania
21-03-2007, 07:52
Czy podpisałeś już umowę sprzedaży?
A co do tej pory podpisałeś ze STOEN-em?

wbrat
21-03-2007, 08:29
a co miałeś w warunkach bo tu widać indolencję "urzędników"
może jeszcze cofną Ci pozwolenie na budowę bo nie będzie możliwości zaopatrzenia domu w enel
to są ich rozgrywki
nie ma przeciwskazań do prowadzenia kabli pod drogą w rurach arota
to papraki z ZDM coś kombinują

Tzn. w jakich warunkach? Przyłączenia czy pozwolenia? Rzecz jasna do uzyskania pozwolenia na budowę uzyskałem ze stoenu oświadczenie o istnieniu możliwości podłączenia budynku.

ZDM twierdzi, że w planach na najbliższe 2 lata ma remont drogi więc nie pozwala na jakiekolwiek prace na tym terenie.


Czy podpisałeś już umowę sprzedaży?
A co do tej pory podpisałeś ze STOEN-em?

Rok temu podpisałem umowę ze stoenem, czy to nazywało się umowa sprzedaży - musiałbym zerknąć w papiery a nie mam ich przy sobie. Fakt jest taki, że zgodnie z umową wpłaciłem pierwszą ratę opłaty przyłączeniowej (trochę ponad 1000zł). Drugą ratę mam zapłacić po wykonaniu przyłącza - ono fizycznie już jest, ale w związku z problemami ZDM, STOEN nie chce go odebrać od podwykonawcy.

Barbossa
21-03-2007, 08:36
ZDM twierdzi, że w planach na najbliższe 2 lata ma remont drogi więc nie pozwala na jakiekolwiek prace na tym terenie.

....

a po remoncie to zapomnij na jakieś 10 lat o podziemnym poprowadzeniu kabla

ciężko co doradzić, ZE powinien dogadać się z ZDM, że na czas robót zrobią prowizorkę powietrzną, ZDM zostawi przepust

wbrat
21-03-2007, 08:45
ZDM nie zgadza się też na linię powietrzną.

Przed chwilą udało nam się wyciągnąć od podwykonawcy STOENU numer dokumentu, który według nich jest pozwoleniem na przeprowadzenie kabla.

Podaliśmy ten numer w ZDM i tam stwierdzili, że nie jest to pozwolenie na przeprowadzenie kabla, tylko na użytkowanie terenu. I ich zdaniem to pozwolenie nie uprawnia nikogo do prowadzenia prac budowlanych.

ania
21-03-2007, 08:47
Czyli podpisałeś umowę przyłączeniową a sprzedaży jeszcze nie.
Hmmm, nie chcę krakać, ale coś czuję, że podwykonawca nie dopełnił formalności. Tzn. najpierw zrobił a potem załatwiał papiery.
Sytuacja nie do pozazdroszczenia. :(

Barbossa
21-03-2007, 08:52
1. załatw wiertarkę na baterie
2. złap ważnego kolesia z ZDM
3. wywież do lasu
4. nawierć kolana
może coś załatwisz

wbrat
21-03-2007, 09:41
Kurcze, a czy nie jest tak, że STOEN zobowiązał się do podłączenia i mnie nie powinno już nic więcej obchodzić? :x

Ja to widzę tak: postawiłem dom na który wydałem kupę kasy. Za 2 miesiące planowałem odbiór a potem jego wynajęcie za... powiedzmy 5000 zł/m-c(dom w warszawie). Jeśli przez 2 lata nie będę miał prądu, to stracę na tym 120.000 zł. Ktoś mi chyba musi to zrekompensować nie? :evil:

Barbossa
21-03-2007, 09:44
oczywiście :evil:

podaj numer konta...

wbrat
21-03-2007, 09:59
Zakładając scenariusz najgorszy (i niestety najbardziej prawdopodobny): można zamieszkać w domu po zainstalowaniu generatora? Oczywiście domyślam się, że to oznacza dodatkową papierologię - ale czy jest to w ogóle możliwe?

Nefer
21-03-2007, 10:28
może tu coś znajdziesz ?
http://www.energetyka.xtech.pl/

ania
21-03-2007, 14:38
Kurcze, a czy nie jest tak, że STOEN zobowiązał się do podłączenia i mnie nie powinno już nic więcej obchodzić? :x :evil:

W par. 4 ust. 3 umowy przyłączeniowej zgodziłeś się, że: w przypadku wystąpienia siły wyższej a ponadto w przypadku działania lub zaniechania działania organów państwowych i samorządowych lub osób trzecich uniemożliwiającego terminową realizację przyłączenia strony uzgodnią zmianę terminu przyłączenia.

Idź i negocjuj.

wbrat
21-03-2007, 14:45
W par. 4 ust. 3 umowy przyłączeniowej zgodziłeś się, że: w przypadku wystąpienia siły wyższej a ponadto w przypadku działania lub zaniechania działania organów państwowych i samorządowych lub osób trzecich uniemożliwiającego terminową realizację przyłączenia strony uzgodnią zmianę terminu przyłączenia.


:( :( :( :( :cry: :cry: :cry: :( :( :(
ja się zastrzelę...

ania
21-03-2007, 15:03
W par. 4 ust. 3 umowy przyłączeniowej zgodziłeś się, że: w przypadku wystąpienia siły wyższej a ponadto w przypadku działania lub zaniechania działania organów państwowych i samorządowych lub osób trzecich uniemożliwiającego terminową realizację przyłączenia strony uzgodnią zmianę terminu przyłączenia.


:( :( :( :( :cry: :cry: :cry: :( :( :(
ja się zastrzelę...

Zanim to zrobisz, sprawdź, czy mamy ten sam wzornik umowy.
I zaraz potem sprawdź priv.

TomekP787
21-03-2007, 22:29
Hmm... Jeżeli chodzi o ZDM to jest to jednosta wykonująca zadania gminy. Proponuję uderzyć do gminy. Można by się zastanowić nad tym, żeby znalazło się to to jakoś w samorządowym kolegium owoławczym - nie wiadomo jeszcze jak miejscowe kolegium idzie na rękę inwestorom. W każdym razie uważam, że decyzja ZDM powinna mieć solidne podstawy prawne. Jeżeli ich nie ma - trzeba szybko działać. Możesz zrobić też burzę medialną. Jak ja kiedyś zrobiłem w sprawie wody, bo nie chciali mnie przyłączyć. Wizyta w lokalnej gazecie ...i przyłaczyli.

TomekP787
21-03-2007, 22:31
Swoją drogą dziwny to kraj, który wszyskich naookoło poucza i morlaizuje a jest dnem kompletnym jeżeli chodzi o takie rzeczy.

julienx
22-03-2007, 09:24
o ludzie, a to łobuzy :o :o :o :evil: :evil: :evil:

ale przecież warunki przyłącza dostałeś składająć pozwolenie na budowe....
Potem prad budowlany...

a teraz co masz przy świeczkach siedzieć, w domu za pół miliona złotych!!!! szok :o

Pisz pisma - im wiecej tym lepiej, odwołuj sie, pisz, pisz pisz... muszą to jakos rozwiazać. Jesli trzeba to i do prezesa stoenu i ZDM... najlepiej miec na nich kwity i drążyc, wiercić dziure w brzuchu.

Moze do Urzedu ochrony praw konsumenta???

wbrat
22-03-2007, 11:41
ale przecież warunki przyłącza dostałeś składająć pozwolenie na budowe....
Potem prad budowlany...


w tym rzecz, że prądu budowlanego nie miałem :-?.



Pisz pisma - im wiecej tym lepiej, odwołuj sie, pisz, pisz pisz... muszą to jakos rozwiazać. Jesli trzeba to i do prezesa stoenu i ZDM... najlepiej miec na nich kwity i drążyc, wiercić dziure w brzuchu.


Narazie pisma pisze podwykonawca STOENu. Ja w zasadzie nie mam co pisać, bo nie jestem stroną w sprawie i nie widziałem na oczy żadnego dokumentu.

Dziś rozmawialiśmy z naszym "opiekunem" w STOENie. Mówi, że czekają na odpowiedź ZDMu na pismo odwołujące się od decyzji. Jak będzie podobne jak to pierwsze, to trzeba będzie całą procedurę zaczynać od nowa: zastanowić się nad innymi możliwościami podłączenia (bez gwarancji, że w ogóle są), zrobić nowy projekt, uzgodnienia, kwestie notarialne, przetarg na wykonanie, wykonanie, odbiór, itd. :roll:

TomekP787
22-03-2007, 15:14
Ja w zasadzie nie mam co pisać, bo nie jestem stroną w sprawie i nie widziałem na oczy żadnego dokumentu.


Nie no z takim podejściem nic nie zdziałasz. To w twoim interesie jest uzyskanie zgody ZDM. Stoen tym się nie będzie martwił i chodził po urzędach ze skargami.

Anula
23-03-2007, 08:24
Wbrat, a od kogo do tej pory brales prad? Jest mozliwosc zrobienia podlicznika do istniejacego przylacza? Na czas okreslony chocby. Ja tak mam w domu w ktorym teraz mieszkam.

Barbossa
23-03-2007, 08:58
Anula
Ty się nie wcyhylaj bo to nielegalne
chyba że ZE wyraził zgodę

wbrat
23-03-2007, 14:10
Wbrat, a od kogo do tej pory brales prad? Jest mozliwosc zrobienia podlicznika do istniejacego przylacza? Na czas okreslony chocby. Ja tak mam w domu w ktorym teraz mieszkam.

Brałem ze stolarni obok. Ale tam nawet taryfy domowej nie ma, tylko jakaś przemysłowa.

Anula
28-03-2007, 09:32
U mnie legalne, wszystko jest odebrane i jest git. Z istniejacego przylacza na sasiedniej dzialce pociagnelam prad do siebie kablem, a w skrzynce przylaczeniowej nastapilo rozdzielenie i sa tam obecnie 3 liczniki (jeszcze jedna sasiadka jest podlaczona). Jakby sie dalo tak zrobic to i taryfe moglbys miec normalna.

wbrat
28-03-2007, 12:02
U mnie legalne, wszystko jest odebrane i jest git. Z istniejacego przylacza na sasiedniej dzialce pociagnelam prad do siebie kablem, a w skrzynce przylaczeniowej nastapilo rozdzielenie i sa tam obecnie 3 liczniki (jeszcze jedna sasiadka jest podlaczona). Jakby sie dalo tak zrobic to i taryfe moglbys miec normalna.

W takim razie dowiem się jeszcze, ale chyba u mnie jest problem taki, że kabel zasilający przyłącze sąsiada i jeszcze dwóch innych (ten co do nich idzie pod ulicą) nie może być już bardziej obciążony - dlatego u mnie zdecydowano się na nowy.