PDA

Zobacz pełną wersję : plytki dachowkowe z wloknocementu



tom soyer
11-06-2003, 11:54
... czyli plytki cementowe. np:
http://www.euronit.pl/main.html?pasek2.html&oferta.html

co o nich sadzicie, jakie macie doswiadczenia?

tom soyer
12-06-2003, 08:30
:(

Dave
12-06-2003, 08:40
Widac malo kto o nich wie. Jesli masz dachowke Euronit to sa idealne na elementy uzupelniajace - np. oblozenie lukarny czy kominow. Troche trzeba sie napracowac bo sa male i trzeba kazda mocowac ale efekt jest niezly - kolorystyka dokladnie pasuje do dachowki. Ja oblozylem nimi komin. Wyglada interesujaco i oryginalnie a komin nie ma ogromnej srednicy wskutek oblozenia ceglami.

D.

tczarek
12-06-2003, 09:07
Nie ma się co dziwić. Jest to dość nowy materiał. Nie widziałem jeszcze takiego dachu. Nie wiem czy warto eksperymentować.
Pozdr,

tom soyer
12-06-2003, 09:08
Dave
kto robil u ciebie te elementy? miales jakas dodatkowa ekipe specow? ile placiles za wykonastwo?

ja mysle o przykryciu calego dachu ale robocizna kosztuje dwa razy wiecej niz material. Material kosztuje okolo 30PLN/m2 i wydaje mi sie byc lepszym niz blachodachowka. Efekt jest powalajacy jesli zrobi sie kilka lukarn i oblozy wlasnie np komin.

Dave
12-06-2003, 11:01
U mnie nie bylo tego duzo - same kominy wiec robote zrobili dekarze w cenie calego dachu. Fakt iz trzeba sie napracowac z mocowaniem, docinaniem i ukladaniem plytek. Na caly dach chyba bym sie nie zdecydowal - robocizna bylaby zbyt droga a i nie wiadomo jak sprawowalby sie taki dach po 30 latach. Wole standardowa dachowke a plytki jako uzupelnienia w wybranych miejscach.

D.

tom soyer
12-06-2003, 11:51
plytki sa trzykrotnie lzejsze od dachowki a ja niestety nie moge za bardzo obciazac scian i law przy moim remontowanym domu. ja widzialem takie dachy. efekt jest powalajacy (tylko karpiowka moze sie z tym rownac estetyka). trwalosc tego jest porownywalna z dobrymi dachowkami.
tylko ta robocizna. gdybym znalazl tania robocizne na pewno bym sie zdecydowal na plytki.