PDA

Zobacz pełną wersję : Schiedel Rondo Plus h=7,5 m, fi160 i eko-groszek; inne rozwa



tpazyra
20-03-2007, 21:29
Witam
mam nastepujacy problem: mam komin Schiedel Rondo Plus h=7,5 m, fi160 czyli 200 cm2 - komin idelany do gazu, ale niestety pozostaje mi jedynie propan. Rozważam więc zakup pieca na ekogroszek ale producenci na swoich stronach zalecają powierzchnie kominów min 300 cm2. Z drugiej stronu rozmawiałem na targach z dystrybuterem HEF'a i ŻYWCA i twierdzili że do mojego domu (pow użytk 170 m2, kubatura ok 600m3) wystarczy mój komin.

Proszę o Wasze opinie i doświadczenia. Czy ktoś używa podobnego komina przy paliwie stałym ??

I tak przy okazji jakich kotłów używacie do ogrzania domków o podobnej powierzchni, czy jesteście zadowoleni i ile zużywacie paliwa ?? - Cały czas stoję przed dylematem propan+kominek z zpłaszczem czy eko-groszek (aktualna cena we Wrocławiu to ok 550 zł/t)

sebo8877
21-03-2007, 07:54
Cześć powiem tak - 20 kW to będzie min na twój dom. Kazdy ekogroszek jest dolniakiem , czyli ma wymagania co do ciągu i przekroju komina. Kotły nadmuchowe moga miec tutaj problemy - zastanowić się nalezy nad rozwiązaniami wyciągowymi warunek nie ingrujący w przekrój komina.
Rozwiązaniem moze być to http://ekokotly.com.pl/page.php?oferta=9 da się to podłączyć z automatyka kotła.

sebo8877