PDA

Zobacz pełną wersję : Zamiana Porothermu na Ytong



odaro
20-03-2007, 21:46
Ponieważ nie można nigdzie kupić Porothermu zastanawiam się nad zmianą ściany

Porotherm 25+15 styropianu na Ytong 24+12 styropianu.


Chodzi konkretnie o ten projekt
http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m4402c9f799b71

Powiedzcie czy to ma sens?

Czy taka zmiana nie pociągnie za sobą kosztownych innych zmian w konstrukcji budynku, których ja nie potrafię przewidzieć. Nie wiem np dozbrojenie wieńca pod więźbę?

Tomek_W
21-03-2007, 15:14
Co do zmiany z Potothermu na Ytonga to wydaje mi się, że nie powienieneś mieć problemów.
Sam mam zamiar tak właśnie zrobić i to też w przypadku domu z Archonu:))
Konkretnie dom pod jarząbem.
Też mam w projekcie PT 25 + styropian, a chcę dać Ytong (lub inny BK) ale odmiany 600. Chodzi mi właśnie o wytrzymałość. Styropku chcę dać 20cm (przekonały mnie artykuły o domach energooszczędnych:) Tak więc nie interesuje mnie termika ściany a tylko wytrzymałość mechaniczna i izolacja akustyczna. Stąd 600.
Pozdrawiam
Tomek

semir
21-03-2007, 17:27
no nam sie udało kupilismy juz w lutym phoroterm 44 robie ściany jednowarstwowe ,ale wiem ze juz sa zapisy na listopad.
pozdrawiam

beton44
21-03-2007, 18:26
tomek_W napisał:

Tak więc nie interesuje mnie termika ściany a tylko wytrzymałość mechaniczna i izolacja akustyczna.


hmmmm.... pianobeton chyba nie bardzo odpowiada zainteresowaniom....

pozostaje cegła /pełna/ lub mój ulubiony:

http://www.wasik.pl/dsc04390.jpg

agwapi
21-03-2007, 21:56
my zmieniliśmy oczywiście za zgodą z porotermu 44 p+w na ytong 36,5 bez problemowo. co do wytrzymałości to nie maproblemu a jak z izolacją akustyczną to juz nie wiem ale wydaje mi się że możę być gorzej.

Tomek_W
22-03-2007, 11:18
tomek_W napisał:
Cytat:
Tak więc nie interesuje mnie termika ściany a tylko wytrzymałość mechaniczna i izolacja akustyczna.



hmmmm.... pianobeton chyba nie bardzo odpowiada zainteresowaniom....
Źle mnie zrozumiałeś :)
Nie chodzi o to, że wybieram BK ze względu na lepszą akustykę. Wiem, że pod tym względem akurat jest gorszy. Chodziło mi o to, że budując ścianę dwuwarstwową (20 cm styropianu lub wełny) nie interesuje mnie już termika ściany, ale właśnie wytrzymałość (wyższa przy wyższych odmianach BK) i akustyka (również wzrasta wraz ze zwiększeniem gęstości)
Buduję się na uboczu, więc raczej będzie cicho :D
Przynajmniej do czasu mojej parapetówy :lol: :lol: :lol:
Tomek

YreQ
22-03-2007, 14:10
Ponieważ nie można nigdzie kupić Porothermu zastanawiam się nad zmianą ściany

Porotherm 25+15 styropianu na Ytong 24+12 styropianu.


Chodzi konkretnie o ten projekt
http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m4402c9f799b71

Powiedzcie czy to ma sens?

Czy taka zmiana nie pociągnie za sobą kosztownych innych zmian w konstrukcji budynku, których ja nie potrafię przewidzieć. Nie wiem np dozbrojenie wieńca pod więźbę?
No pieknie, a ja mam problem dokładnie odwrotny. Od dwoch miesiecy na Ytonga nie miałam co liczyc, wczoraj wybili mi z głowy Solbet, wiec kupiliśmy z meżem Porotherm 25- bo tylko na niego nie musiałam czekac mieiącami.( w stosunku do solbetu wyszło 6 tys. wiecej :( )
P.s. od 1 kwietnia ceny w gore :evil:

odaro
22-03-2007, 19:47
YureQ wysłałem do Ciebie PM

majania
22-03-2007, 19:55
YreQ napisał/a:

kupiliśmy z meżem Porotherm 25- bo tylko na niego nie musiałam czekac mieiącami
Mnie też udało się kupić porotherm. Po ile płaciliście ?

odaro
22-03-2007, 20:05
YreQ napisał/a:

kupiliśmy z meżem Porotherm 25- bo tylko na niego nie musiałam czekac mieiącami
Mnie też udało się kupić porotherm. Po ile płaciliście ?


Kupić można w cenie od 9 do 11zł ale ja tyle za Porotherm nie dam.

Rusza szeroką falą import ceramik z Niemiec, Czech i Austrii wiec sytuacja może się ustabilizuje.

majania
22-03-2007, 20:18
odaro, tez nie miałam zamiaru tyle płacić. Jutro odbieram towar z Niemiec a w przyszłym tygodniu rodzmej produkcji. Cena z transportem - 7,50 zł/szt.

odaro
22-03-2007, 20:22
odaro, tez nie miałam zamiaru tyle płacić. Jutro odbieram towar z Niemiec a w przyszłym tygodniu rodzmej produkcji. Cena z transportem - 7,50 zł/szt.


W tej cenie to bym kupił.

Nie chciałbyś mi jakoś pomóc.

A powiedz jeszcze jak wygląda sprawa faktury na pustak z Niemiec ja miałem propozycję faktury wystawionej w Niemczech. A sprawa gwarancji co będzie
jak przyjdą palety z dużą ilością uszkodzonych pustakow czy ktoś zapewnia jakąś rękojmie.

Aha jeszcze mi się coś przypomniało
W Niemczech jest pustak 24cm nie ma 25cm a Ty kupiłeś z Polski i Niemiec czyli jak to będzie. Czy może kupiłeś 30cm.

YreQ
22-03-2007, 22:06
YureQ wysłałem do Ciebie PM

Odbierz e-maila

majania
23-03-2007, 15:47
odaro napisał/a:

A powiedz jeszcze jak wygląda sprawa faktury na pustak z Niemiec ja miałem propozycję faktury wystawionej w Niemczech. A sprawa gwarancji co będzie jak przyjdą palety z dużą ilością uszkodzonych pustakow czy ktoś zapewnia jakąś rękojmie.
W Niemczech jest pustak 24cm nie ma 25cm a Ty kupiłeś z Polski i Niemiec czyli jak to będzie

Kupiłam polski Porotherm 25 sprowadzony z Niemiec :lol: Fakturę wystawiała mi polska firma... Faktycznie zauważyłam 2 pustaki zniszczone, nie wiem ile będzie jak się otworzy paczki. Szczerze - to kwestie gwarancji i rękojmi w chwili obecnej nie były dla mnie priorytetem. Czekając do maja/czerwca na Porotherm mogłam zapłacić 11 zł/szt, a i tak składanie skutecznej reklamacji w sytuacji totalnego braku tej cegły na rynku graniczy z cudem...

slaw79
24-03-2007, 20:47
Moglibyscie powiedziec jak zakupic np.BK lub porotherm w niemczech?Jeste, ze szczecina

odaro
24-03-2007, 21:15
Moglibyscie powiedziec jak zakupic np.BK lub porotherm w niemczech?Jeste, ze szczecina


Tak na zdrowy rozum tak jak inny produkt w Uni Europejskiej.

Gorzej z transporetm. Transport pewnie musisz sam zorganizować ale ze Szczecina to nie masz daleko.

slaw79
25-03-2007, 20:27
Moglibyscie powiedziec jak zakupic np.BK lub porotherm w niemczech?Jeste, ze szczecina


Tak na zdrowy rozum tak jak inny produkt w Uni Europejskiej.

Gorzej z transporetm. Transport pewnie musisz sam zorganizować ale ze Szczecina to nie masz daleko.no wlasnie nie mam tylko cholerka w jakim miescie??