PDA

Zobacz pełną wersję : czy wystarczy sama wykładzina



11-06-2003, 15:44
Prawopodobnie nie będę miał pien^ędzy na położenie drewnianych podłóg. Czy sama wykladzina na betonie wystarczy, czy nie będzie za zimno? Podłoga jest na gruncie, ale będzie solidnie ocieplona styropianem. Może ktoś może rekomendować jakąś wykładzinę?
Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi
Mariusz

ewa
12-06-2003, 08:13
Jeśli martwisz się o ciepłe nogi to widziałam specjalne wykładziny. Mają dodatkową warstwę (taką niebieską) i są jeszcze wykładziny na filcu. Są też folie które kładzie sie pod wykładzinę, żeby ją dodatkowo ocieplić. My mieliśmy tymczasowo zwykła cienka wykładzine i to zaraz po wylewkach i nie było czuć zimnego betonu.

Ivonesca
12-06-2003, 11:01
mariuszppp - sytuacja jak u nas - też nie ma kasy na drewnianą podłoge :-( chyba damy najzwyklejsza wykładzine, że by nie topić następnych pieniędzy - mam nadzieję że nie zmarzniemy - kupimy najwyżej takie ciepłe góralski papucie :D
p.s. jak tam okna?

12-06-2003, 15:27
Pozrawiam Ivonesca!
Okna przyjadą dopiero 30 czerwca. Termin wybrałem odległy, ale to był strzał w 10. Niestety, tynkarze akurat teraz są u mnie, skończą za tydzień. Tynki i wylewki trochę przeschną i dopiero wtedy montaż. Wybrałem tynkarzy już zimą i mieli przyjść w maju. Faktycznie, przyszli, tyle, że 27 maja. Zima była tak długa, a mieli zamówione inne budowy. W ubiegłym roku zaczynałem budowę i na początku czerwca miałem już budynek pod dachem. W tym roku dopiero zacząłem...
A okien nie mogę się już doczekać. Napisz, jak Twoje się sprawują. Podglądam Twój dziennik, ale ostatnio o oknach nie pisałaś.
Pozdrawiam
Mariusz

Ivonesca
03-07-2003, 11:54
mariuszppp - późno, bo późno ale odpisuję :-)
Okna są .... całe i zdrowe:D ach, ten kolor :-) i te okiennice :-)
Na razie wszystko wygląda dobrze, boje się trochę że dopiero jak się zamieszka i zacznie "normalnie" je uzytkować to dopiero cos może wyjść. Ale- oby nie - choc gwaranja jest.
pozdrawiam

Piątka
30-03-2004, 08:52
Witajcie, czy było Wam ciepło, czy sprawdziły się same wykładziny na betonie ? :D

Ivonesca
30-03-2004, 09:06
zdecydowanie tak :-) nie wyczułam żeby "ciągnęło" spod wykładziny...a jesli jest ona jeszcze sama w sobie gruba i miękka to już w ogóle fajnie stac bosą nogą na czymś takim :-)
pozdrawiam