PDA

Zobacz pełną wersję : Abażur z tkaniny



bulwinka
21-03-2007, 09:11
Mam pytanko w sprawie takiego drobiazgu jak lampa. Czy ktoś może podzielić się doświadczeniem w użytkowaniu lamp z abażurem z materiału. Takie szklane klosze łatwo jest utrzymać w czystości a jak jest z abażurami wykonanymi z tkaniny ? Czy warto decydować się na takie lampy ? Będę wdzięczna za odpowiedzi.

Majka
21-03-2007, 10:23
takie abażury sie kurzą, więc trzeba je trzepać. Warto, bo mają więcej uroku niż szklane 8)

Anna Broc
21-03-2007, 10:31
Zawsze miałam abażury matriałowe do lampy stojącej. Kurz można łatwo usunąć ( szmata lub szczotką)

zielony_listek
21-03-2007, 10:35
Zawsze miałam abażury matriałowe do lampy stojącej. Kurz można łatwo usunąć ( szmata lub szczotką)

Jak się bardzo ubrudzi to mozna nawet uprać, delikatnie pod prysznicem miękką szczotką albo gąbką.

Pozdrawiam
zielony_listek

bulwinka
21-03-2007, 15:54
Super!!! Bo już się bałam, że to zupełnie nie praktyczne, a tak bardzo mi się te lampy podobają. Może dodam tylko, że te upatrzone przeze mnie są z jasnego materiału, ale mam nadzieje, że za kilka lat nadal będzie to kremowy :)

novi_ana
23-03-2007, 09:11
a za 5-10 lat dokupisz nowy abażur.. zwykle są standardowe wymiary klosza
też lubię materiałowe :D
fajne jest to, że można zmieniać kolory klosza przy zmianie wystroju wnętrz
pzdr

bulwinka
23-03-2007, 13:25
O! Opcji zmiany klosza nie brałam zupełnie pod uwagę.Świetny pomysł.Dziękuję! Ale fajnie będzie jak w miarę możliwości da się to jakoś czyścić i po 2 latach te lampy zachowają swój pierwotny wygląd :)

Anna Broc
23-03-2007, 14:01
Wg mnie możesz spokojnie kupic ten materiałowy. Kupiłam wiele lat temu (juz jest niemodny pewnie ale obecnie mieszkam u mamy okresowo, wiec mi nie przeszkadza) fajny duzy z szarego płótna,obszyty jakimiś fredzlami. Czyściłam go odkurzaczem -szczotką okrągłą. Nie prałam bo akurat nie złożyło się ale na pewno mozna wyprać gąbka czy tez szczotką z jakimś mydłem. Na pewno też jest bardziej szary w porównaniu z tym jaki był na początku ale tego już nie pamiętam - :lol: Obecnie mimo, ze jest niemodny to szkoda mi się z nim rozstawać więc jest i jest.

zahir1000
04-08-2007, 19:48
Ależ piękny abażur widziałem dzisiaj w sklepie. Jest to sklep z produktami przeważnie afrykańskimi. Jest to duża kula z twardego, pogniecionego płótna, bardzo widoczna struktura, stelaż tej kuli jest z drewna ( koła z cieniutkiej listewki ) kolor magnolia. kosztuje 25 euro, zapomniałem dodać że to jest w Irlandii :oops: Szukam w internecie czy znajdę coś podobnego w Polsce i za ile, bo cięzko to będzie zabrać ze sobą do samolotu. Składa się w koło, ale boję się złamać ten stelaż z listewek. Jak zrobię jego zdjęcie to umieszczę.

Morrwa
04-08-2007, 19:52
Piękne abażury są w Almi Decor. Tylko te ceny.... Ale może na wyprzedażach coś można upolować.

zahir1000
07-08-2007, 18:58
Taki oto sobie kupiłem, ta kula 80 cm.
http://onevillage.org/lighting.htm
W rzeczywistości wygląda znacznie lepiej.

oliolioli5
25-03-2013, 14:09
hej, ja mam taką lampę: [
http://www.goldsun-lampy.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_32ed263be7083cc89e622d866779fdba.jp g
też miałam wątpliwości jeśli chodzi o czyszczenie ale przy Świątecznych porządkach :-) okazało się że niepotrzebnie. Czyszczę lekko wilgotną ściereczką , nie ma śladu.