PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie progi?



am00
11-06-2003, 16:37
Drobny detal, a może uprzykszać życie. Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami i przemyśleniami na temat wysokości progów.

Ryszard1
11-06-2003, 17:12
PROGI, prosta sprawa, powinny byc jak najnizsze, najlepiej jakby ich wcale nie bylo.
Ja w mieszkaniu pomiedzy p.pokojem (tarakota) a pokojem (parkiet) dalem taka listwe aluminiowa polokragla oklejona specjalna drwnopodobna tapeta. Kilka lat juz to mam i nie widac sladow zuzycia, a sam montaz jest b.prosty i cena niska,

tom soyer
11-06-2003, 17:13
?
prog powinien byc jak najnizszy. wyjatek to pomieszczenia typu kotlownia / lazienka gdzie posadzka powinna byc np 2cm nizsza w odniesieniu do innych pomieszczen. rowniez posadzka przed drzwiami wejsciowymi albo tarasowymi powinna byc nizsza od posadzki w hallu czy pokoju. czy o te miejsca/progi chodzi?

Bartt
11-06-2003, 19:06
3 lata temu miałem problem podobny - dobierz ich wysokość tak, by była na głębokości fugi kafli - praktycznie między kaflami a parkietem w ogóle ich wtedy nie widać.

miazgociąg
11-06-2003, 23:45
A ja uważam ,że progi nie są wcale takie złe ,o ile pomiędzy pokojami to rzeczywiście wada ale między łazienką , pomieszczeniem gospodarczym a może nawet i kuchnią a resztą mieszkania zwłaszcza gdy owa reszta ma parkiety to raczej zaleta .Gdy poleje się woda na podłogę mogą zatrzymać wodę i spłynie ona do kratki ściekowej ( ją także warto mieć) przez co nie zniszczy Ci się parkiet .Ja dałem na wysokość jednej płytki (tz jej grubości)

tczarek
12-06-2003, 08:32
Ja u siebie tak będę układał podłogi, aby progów nie było. Jedynie przy dżwiach wejściowych jest próg ze względu na ich uszczelnienie.
Pozdr,