PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie kupili?cie parkiet



Szadam
11-06-2003, 21:51
Mam pytanie, czy Castoramie można kupić parkiet w dobrym gatunku. Chodzi mi stopień wilgotności. I jak to sprawdzić? :-?

11-06-2003, 22:11
Polecam:
http://www.maternowski.pl/

Szadam
12-06-2003, 21:11
Gościu drogi, ty ten parkiet kupiłeś, sprzedajesz, czy produkujesz?

12-06-2003, 21:30
Oczywiscie zakupilem, polecam, ale ty Szadam pewnie ze stolycy, wiec chyba tylko markety pozostaja.

Gosciu

Aleksandryta
12-06-2003, 21:41
Nie radze kupowac w hipermarketach. Sa problemy z ewentualnymi reklamacjami. Moi znajomi przez to przeszli. Kolega Gosc ma racje, lepiej kupowac u producenta. A jaka okolica interesuje?

Szadam
12-06-2003, 22:14
NIe ze stolycy tylko spod Opola

12-06-2003, 22:19
To po cholere chcesz isc do marketu ?
Bylem przekonany, za tylko warszawiacy tam kupuja podlogi.
:D
POzdrawiam Opole
Gosciu

VOLTA1
18-06-2003, 11:41
Nie wiem czy to aktualne nadal, ale odpowieadm.
Nikt nie rozważa na poważnie kładzenia parkietu zakupionego w jakimś hipermarkecie. Oferty świetne cenowo i tyle.
Jeśli jesteś z Warszawy lub okolic to polecam parkiet z Zadobrza. Jest to wioska obok miejscowości Jedlnia Letnisko, skręca sie z trasy Radom - Kozienice (z Warszawy nieco ponad 100 km). Potrafia polecic nawet dobrego fachowca do układania.
Mam od 6 lat położony ich jesion jasny w I gatunku i jest rewelacja. Kładłam zimą (niektórzy tego nie polecają), a mimo to nie ma nawet malutkiej szczeliny. Mało tego, cały czas zachowuje kolor, jest twardy, tak więc nie ma śladów zarysowań. W dużym pokoju, gdzie jest największy ruch u mnie w mieszkaniu, nie mam dywanu, jest podłoga cały czas odsłonięta. 2 małych dzieci i pies nie dali rady zmienić znacząco jej wyglądu, straciła tylko nieco na połysku. Mam zastrzeżenie do tego co mi kładł - trochę skopał lakierowanie, ale przy następnym remoncie wycyklinuję parkiet i będzie po problemie.
Moi znajomi położyli co prawda parkiet, ale nie z Zadobrza i już po roku mają szczeliny. Przykrywaja czym się da, ale myślą o zmianie.
Jeżeli masz zamiar kłaść parkiet to naprawdę sprawdź dokładnie firmę od której kupujesz, i to najlepiej popytaj na forach i wśród znajomych.
Kupuj tylko w pierwszym gatunku - w drugim różnie sie trafia, jak będziesz musiał odrzucić 20 - 30 % aby podłoga była ładna, to nie zrobisz żadnego interesu. Przyjmij zasadę, że parkiet po ułożeniu ma być idealnie gładki i bez szczelin i te cechy ma utrzymać przez lata!!!
Szczeliny, w które wchodzi kurz i brud zatruja ci życie i po 2 - 3 latach będziesz zmieniał lub myślał o zmianie parkietu. Jeśli nie masz pieniędzy, to połóż panele, a parkiet jak się dorobisz. Jeśli się zdecydujesz, to kup też listwy przypodłogowe z tej samej firmy, droższe ale warto.
Pozdrawiam.

Szadam
18-06-2003, 20:38
Dzięki Volta. Jak juz wspominałem z Warszawy ani okolic nie jestem. Piszę z Prudnika z Opolszczyzny, a to oznacza, że trudno mi coś tu wybrać. Tylo markety mają jakąś ofertę. Renomowany tartak padł. Lokalna hurtownia proponuje parkiet z barlinka ( Nie deskę barliniecką, a parkiet), an zasadzie tu mam wystawkę producenta, zamów pan na tej podstawie :o .

24-06-2003, 08:14
Popytaj u znajomych, pooglądaj. Może ktoś ma parkiet z marketu już 2-3 lata i coś na ten temat powie. Przecież masz pewnie wielu znajomych, którzy mają parkiet po kilka lat. :o Odradzam kupowanie parkietu z firmy, której nikt ci nie polecił. Parkiet to droga inwestycja i warto się zastanowić a przede wszystkim sprawdzić. Najgorsze jest to, że wady materiału wyjdą za 2 - 3 lata a nie przy kładzeniu. Życzę powodzenia. :P

usia76
26-06-2003, 17:27
Bede kupowac parkiet. Moge poprosic o adres w tym Zadobrzu?

Usia

[email protected]


Nie wiem czy to aktualne nadal, ale odpowieadm.
Nikt nie rozważa na poważnie kładzenia parkietu zakupionego w jakimś hipermarkecie. Oferty świetne cenowo i tyle.
Jeśli jesteś z Warszawy lub okolic to polecam parkiet z Zadobrza. Jest to wioska obok miejscowości Jedlnia Letnisko, skręca sie z trasy Radom - Kozienice (z Warszawy nieco ponad 100 km). Potrafia polecic nawet dobrego fachowca do układania.
Mam od 6 lat położony ich jesion jasny w I gatunku i jest rewelacja. Kładłam zimą (niektórzy tego nie polecają), a mimo to nie ma nawet malutkiej szczeliny. Mało tego, cały czas zachowuje kolor, jest twardy, tak więc nie ma śladów zarysowań. W dużym pokoju, gdzie jest największy ruch u mnie w mieszkaniu, nie mam dywanu, jest podłoga cały czas odsłonięta. 2 małych dzieci i pies nie dali rady zmienić znacząco jej wyglądu, straciła tylko nieco na połysku. Mam zastrzeżenie do tego co mi kładł - trochę skopał lakierowanie, ale przy następnym remoncie wycyklinuję parkiet i będzie po problemie.
Moi znajomi położyli co prawda parkiet, ale nie z Zadobrza i już po roku mają szczeliny. Przykrywaja czym się da, ale myślą o zmianie.
Jeżeli masz zamiar kłaść parkiet to naprawdę sprawdź dokładnie firmę od której kupujesz, i to najlepiej popytaj na forach i wśród znajomych.
Kupuj tylko w pierwszym gatunku - w drugim różnie sie trafia, jak będziesz musiał odrzucić 20 - 30 % aby podłoga była ładna, to nie zrobisz żadnego interesu. Przyjmij zasadę, że parkiet po ułożeniu ma być idealnie gładki i bez szczelin i te cechy ma utrzymać przez lata!!!
Szczeliny, w które wchodzi kurz i brud zatruja ci życie i po 2 - 3 latach będziesz zmieniał lub myślał o zmianie parkietu. Jeśli nie masz pieniędzy, to połóż panele, a parkiet jak się dorobisz. Jeśli się zdecydujesz, to kup też listwy przypodłogowe z tej samej firmy, droższe ale warto.
Pozdrawiam.

Becik
14-07-2003, 14:09
Odświeżam wątek. Czy znacie jeszcze jakieś namiary na dobre parkiety, które można kupić w okolicach Warszawy ?
Czy ktoś wie coś na temat jakości produktów Firm: "Jabłoński" z Tchórznicy ( to co prawda moje rodzinne strony :D jednak nie wiem co są warci ) lub "Zinczuk" z Siemiatycz ? Te pierwsze można kupić na Bartyckiej i w Starej Miłosnej, te drugie - na Kłobuckiej i Bartyckiej.

Volta, jeślii tu czasem zaglądasz, to prześlij proszę do mnie jakiś namiar na tych z Zadbrza :).

Pozdr. B.

14-07-2003, 14:15
Znalazłam coś takiego
http://www.sg.com.pl/
Może to o to chodzi?

tgb
14-07-2003, 16:28
Ja też jestem zainteresowany. Może VOLTA1 się odezwie...
W radomskim informatorze budowlanym (http://www.budownictwo.radom.pl/0011.htm) znalazłem dwie firmy z Zadobrza:
PRODUKCJA DESEK I BOAZERII - Zadobrze 17, tel. 612 71 46
ZAKŁAD DRZEWNY - Parkiet, mozaika - Zadobrze 15a, tel.612 71 88 , 612 71 50 (namiar na stronę tej firmy podała opal)
Byc może to ta sama firma, a jedynie część asortymentu sprzedają tu, a część tu.

Becik
16-07-2003, 11:13
Tak więc wysłałam zapytanie o cennik na parkiety pod ten adres podany przez opal ( dzięki :) opal za link ) i wczoraj dostałam odpowiedź. Ceny porównywałam z tymi od Jabłońskiego np małe klepki z jasnego jesionu są tańsze w Zadobrzu, znowu dąb i kolorowy jesion u Jabłońskiego mają taniej. Jeśli chodzi o punkty w Warszawie, to Zadobrze ma na Bartyckiej 26paw.29C, Jabłoński podaje adresy swoich punktów na stronie: www.parkiety.civ.pl .
My będziemy w sierpniu zamawiali ok. 40m2 parkietu jesionowego i ok. 25m2 dębowego dla rodziców. Najwyższa więc pora by na poważnie zacząć zbierać oferty. Może ktoś z okolic Warszawy zechce się przyłączyć? Przy zbiorczym zamówieniu dałoby się może wynegocjować jakieś większe rabaty. Jabłoński np mówił już o 5%. Postaram się też sprawdzić jego referencje.
Pozdr. B.

16-07-2003, 11:35
Becik czy schody będziesz robić z tego samego drewna?
Jestem jak najbardziej za zbiorczym zamówieniem,ale nie wiem czy da radę w naszym przypadku:(
Ale może?

tgb
16-07-2003, 12:03
Becik, może jak się sprężymy to też uda nam się podpiąć. Problem tkwi głównie w podjęciu decyzji (gdzie jaka podłoga) :roll: . Planowaliśmy ten problem rozstrzygać trochę później, ale jest szansa, że w drugiej połowie sierpnia coś będziemy wiedzieć. Na razie wiemy na 90 %, że do części domu dechy sosnowe (albo nie sosnowe, byle niezbyt drogie) - tylko czy Zadobrze oferuje coś takiego?

Tomek

16-07-2003, 12:13
Słuchajcie,
czy wybieracie takie samo drewno do części dziennej,nocnej i schodów.
Nawet jeśli wzór i rozmiar inny,to trzymacie się tego?
Bo ja dla bezpieczeństwa chyba tak zrobię.

Zielona
16-07-2003, 12:32
Wczoraj położyli mi parkiet, za 3 tygodnie będą cyklinować i malować.
Jesion, pierwszy gatunek, 72 zł/m.kw. parkiet + 45 zł/m.kw montaż z cyklinowaniem i malowaniem.
Prawie 60 m. kw położyli w 8 godzin. 2 osoby, sprawnie i dobrze.
Renomowana firma z małopolski JARZĄBEK. Widziałam ich parkiety po latach bez zarzutu.
Schody również będą jesionowe.
Acha
Uwaga na wzory, na niektóre nie ma gwarancji.
Ja wybrałam wzór panelowy (nie jodełka, czy kwadraty) i akurat na ten wzór nie dają gwarancji.

Mogę dać zainteresowanym namiar na firmę

tgb
16-07-2003, 12:35
opal,
do części sypailnej na górze (prawie) zdecydowaliśmy się na deski sosnowe. Natomiast dół chcielibyśmy wykończyć w jakimś twardszym drewnie. Schody jeszcze nie były "wałkowane".

A z jakiego powodu "bezpieczniej" jest wybierać ten sam rodzaj drewna (estetyka, czy jakieś względy "techniczne")? Może czegoś ważnego nie uwzględniliśmy w naszych rozważaniach?

Tomek

16-07-2003, 12:53
Tomku,
mówiąc o bezpieczństwie miałam na myśli estetykę właśnie.
Boję się,że zrobię chaos.
Schody łączą część dzienną z nocną,same też są w drewnie.
A drewna mają różne odcienie.Myślę,że ew.jesion jako jasny i neutralny dałby się pogodzić z innymi,ale nie wiem czy taki buk z dębem?....Nie bardzo chyba.
Swoja drogą,jeśli dąb,to myślę,aby go zabezpieczyć przed jego naturalnym zielenieniem.Ale jak? :-?

Becik
16-07-2003, 12:59
U nas w salonie i kawałku przedpokoju będzie parkiet jesionowy, schody też chcemy z jesionu, tylko te ceny nas załamują :(, w sypialniach na górze - na razie na topie są deski sosnowe na klej z zakł.. "Amenda" ( p. mój wątek na forum -jest tam link ) - chyba że mnie ktoś od tego odwiedzie ;). W kuchni panele korkowe, w łazienkach, kawałku przedpokoju, przy kominku, w wiatrołapie - płytki.
No właśnie opal, dlaczego bezpieczniej to samo drewno ??
Zielona, a Jarząbek to sprzedzaje tylko w Małopolsce? I w jakim kolorze jest Twój parkiet? Bo jeśli to jasny jesion - to cena bardzo dobra. :)
Pozdr. B.

16-07-2003, 13:04
Zielona,
czy możesz podać wymiary tych desek?
Ja też chcę na dole ułożyć na wzór deski pokładowej.
faktycznie,że cena zachęcacjąca.
Becik,fakt,podłoga droga rzecz. :cry:

Becik
16-07-2003, 13:09
A jak ten wzór wygląda?? czy to może taka przesunieta "cegiełka" ? :roll:

Becik
16-07-2003, 13:13
Becik,fakt,podłoga droga rzecz. :cry:
Opal, ja właśnie na wszystkim oszczędzam, nawet okna zamówiłam plastikowe, po to żeby mieć wymarzoną ładną podłogę ;), ale i tak uważam że 400-450 zł za obudowanie betonowego stopnia drewnem to co najmniej przesada :evil:

16-07-2003, 13:24
Kurczę,może poszukajmy gdzieś dalej od W-wy stolarza?
Mam wrażenie,że strasznie nas doją, z powodu ounktu na mapie.;)

Tak,chodzi o cegiełkę.Przy czym zastanwiam się,że może deska ma różne wymiary i wtedy nie wychodzi cegiełka.Tak by mi się podobało.:)

Szadam
16-07-2003, 20:03
Noo tak. To ja szukam parkietu pod Opolem, a Warszawa już tworzy paczkę żeby było taniej. Te 5% upustu to na moje konto :D .
Ale poważnie - z tymi schodami to jest wszędize taka drożyzna.
Co do kolorystyki to nasze schody wychodzą z w holu, tam ma być glazura, drzwi mamy sosnowe w kolorze naturalnym. Parkiet położymy bukowy i schody też będą bukowe.
Ale to wszystko to dopiero śpiewka przyszłości.

Zielona
29-07-2003, 10:41
Zielona,
czy możesz podać wymiary tych desek?
Ja też chcę na dole ułożyć na wzór deski pokładowej.
faktycznie,że cena zachęcacjąca.
Becik,fakt,podłoga droga rzecz. :cry:

Qrcze .. opal nie pamiętam wymiarów, muszę sprawdzić.

Zielona
29-07-2003, 10:43
.
Zielona, a Jarząbek to sprzedzaje tylko w Małopolsce? I w jakim kolorze jest Twój parkiet? Bo jeśli to jasny jesion - to cena bardzo dobra. :)
Pozdr. B.

Becik, Jarząbek to znana firma w Małoposce, ale nie wiem jak to jest z nimi w innych województwach.
U mnie jest jesion ciemny, ale jasny miał w takiej samej cenie co ciemny.

Sowka
07-08-2003, 12:51
Zielona, podaj prosze namiar na firme Jarzabek, bo z malopolskiego na slaskie jest blisko. No i widac, ze nie tylko ja jestem zainteresowana :D
Sowka

Zielona
18-08-2003, 11:29
Sorry, że tak późno, ale byłam na urlopie. :lol:
Poszukam i prześlę namiary.

enzo 30
24-08-2003, 15:14
WItam!! mam namiary na firme z bieszczad 350km od gliwic
kupiłem na próbe 25 m jesionu polozony u tesciowej( a co niech ma za swoje :lol: ) niestety jest SUPER!!
TERAZ CHCE JECHAC I KUPIC NA CAŁY DOM (dab,jesion,czeresnia,buk,nawet jawor maja: piekny bialutki) a ceny chyba najnizsze w polsce- nie zartuje
JESLI JEST KTOS Z OKOLIC SLASKA I ZAOFERUJE TRANSPORT TO ZAMAWIAMY I JIEDZIEMY
PS. JA POTRZEBUJE OKOŁO 100M( OKOŁO 100 PACZEK) Im WIECEJ KUPIMY TO BEDZIE TANIEJ
POZDRAWIAM

Szadam
25-08-2003, 08:22
Enzo 30 bądźmy w kontakcie.
W razie czego daj znać na priwa.

Zielona
27-08-2003, 09:16
Może podam tu namiar na firmę Jarząbek bo widzę, że dużo osób jest nim zaintersowanych biuro tel. (012) 272-38-78
A parkiet u mnie wygląda tak: http://foto.onet.pl/upload/1/53/_139696_n.jpg

Sowka
17-09-2003, 16:25
Zielona! Wielkie dzieki za namiar. Parkiet wyglada swietnie, zaskoczyl mnie tylko kolor: bylam przekonana, ze jesion jest jasniutki kremowo-szary z wyraznym rysunkiem sloi. U Ciebie wyglada na rudo-koniakowy - czy to tylko tak na zdjeciu? A moze sie mylilam? :o

Zielona
18-09-2003, 12:38
Sowka
Kolor jest dokładnie taki jak na zdjęciu.
Np. schody też mam jesionowe, ale już malowane innym gatunkiem lakieru (też bezbarwny) i już zwłaszcza gdy pada na nie światło słoneczne są jaśniejsze.
Kolor ogólnie piękny
A schody możesz obejrzeć w moim albumie.
Adres www w stopce.

Becik
19-09-2003, 08:31
Sowka, z tym jesionem to jest tak że on jest w różnych odmianach. Ten o którym myślisz to się nazywa jesion jasny ( albo biały ) i rzeczywiście jest jaśniutki i ma dużo słoi i tam gdzie ja się dowiadywałam, niestety strasznie drogi :(. Uzyskiwany jest on z tych części drewna które są przy samej korze. Natomiast dalej od kory drewno jesionowe ma już trochę ciemniejszy odcień.
Pozdrawiam. B.

19-09-2003, 09:55
Becik, Zielona, wielkie dzieki! Czlowiek cale zycie sie uczy :P

Sowka
19-09-2003, 09:58
To powyzej to bylam ja - Sowka :wink:

Sowka
19-09-2003, 10:10
Zielona, gratuluje domu! Obejrzalam z zainteresowaniem wszystkie zdjecia. Jest sliczny: z zewnatrz i wewnatrz! :lol: Ja tak bede miec dopiero za rok :-?

krzysiek___k
18-04-2004, 13:51
Poproszę o opinię na temat parkietu firmy Zinczuk. Ceny ma porównywalne z Castoramą, a jakościowo wygląda znacznie lepiej.

Czy ktoś ma taki parkiet lub opinię na jego temat?

krzysiek___k
18-04-2004, 13:51
Poproszę o opinię na temat parkietu firmy Zinczuk. Ceny ma porównywalne z Castoramą, a jakościowo wygląda znacznie lepiej.

Czy ktoś ma taki parkiet lub opinię na jego temat?

Maciej Jutrzenka
18-04-2004, 18:24
Nikt nie rozważa na poważnie kładzenia parkietu zakupionego w jakimś hipermarkecie. Oferty świetne cenowo i tyle.

... nic dodać, nic ująć ...

pozdrawiam

mj

izba
18-04-2004, 19:53
Polecam Zinczuka. Bardzo dobra firma.

izba
18-04-2004, 20:00
Jeśli chodzi o liswty z Zadobrza to nie ma sensu tam kupować. U mnie jest dokładnie ten sam materiał ale ceny o wiele tańsze i o wiele większy wybór. Na stronie pełna oferta...

izba
18-04-2004, 20:17
Szadam najblizszy salon z parkietem, który moge polecić z pełną odpowiedzialnoścą to PARKIET-LAK z Częstochowy. Sa profesjonalistami w swoim fachu. Ogromny wybór parkietu, fachowcy od montażu, transport itp. Naprawdę warto!!! Ich strona: http://www.parkietlak.pl/
Inne miejsca w miarę blisko od Opola:
1.Wrocław-Profi Parkiet ul. Jedności Narodowej 173 tel.(071) 321-82-36
2.Winów (k.Opola)-Tomex-Parkiet ul.Tulipanów 12 (solidnie wykonawca)
3. Opole- Kokott Jerzy tel(077) 4745873 lub 604227122
4.Wrocław-Budompol-ul.Paprotna 7- tel (071) 352-93-48


Jeśli ktos ma jakies pytania odnośnie namiarów na sklep lub producenta parkietu wystarczy podać miasto lub okolice a postaram się pomóc.
Pozdrawiam

apeska
19-04-2004, 08:04
izba,
to może ja nieśmiało poproszę o jakieś namiary w okolicy Szczecina, bo aktualnie jestem bliska wybrania firmy DLH albo DHL (zawsze mi się myli). Dodam, że marzy mi się parkiet bukowy, chociaż wszyscy mnie straszą, że buczyna okrutnie pracuje i lata po podłodze.
POzdrawiam.

izba
19-04-2004, 10:26
Sklepy które znam ze Szczecina:
1.Seba- ul. Nowowiejska 1 http://www.seba.pl/parkiety.htm
2.Profi-Parkiet ul Zielonogórska 35
3.Far-Bud ul. Granitowa 37
4.HDE Bracia Ludwińscy ul Struga 63
Pozdrawiam

izba
19-04-2004, 21:33
hehehe DHL to firma spedycyjna.... :)

apeska
20-04-2004, 07:35
izba,
nie śmiej się ze mnie, umysł mam przeciążony, jeśli DHL to spedytorzy, to w takim razie drewnem handluje DLH. Mówiłam, że mi się mylą.
Wielkie dzięki za namiary na innych handlowców.
Pozdr.
A.

izba
20-04-2004, 10:45
nie ma prawy.polecam sie na przyszłośc :)

monjel
20-04-2004, 21:40
prosze o namiary na firme od ktorej kupowaliscie parkiet w Zadobrzu (telefon itd)

Tak sie składa, ze od rodzicow mam tam tylko 60 km :)

Z góry wielkie dzieki.

izba
20-04-2004, 22:48
Strona do wytwórni w Zadobrzu: http://www.sg.com.pl/
Juz była podawana wcześniej.... poczytaj uważniej ten wątek to sie przekonasz monjel.... :)
pozdrawiam

Szadam
21-04-2004, 09:11
Izba - serdeczne dzięki.
Z całą pewnością udzieliłeś mi odpowiedzi taką na którą od dłuższego czasu oczekiwałem :D

izba
22-04-2004, 10:39
Piękny parkiet z drewna merbau o wymiarach 500x75x15
oraz lamelka (również merbau) 300x60x10. Ceny okazyjne!!! Proszę dzwonic na nr 604452430.
Pozdrawiam.

izba
22-04-2004, 10:40
oj..... chyba pomyliłem działy... ale jakby ktoś był zainteresowany proszę o kontakt..

monjel
22-04-2004, 21:05
dzieki serdeczne Izba

MILeq
23-04-2004, 18:13
No dobra, przyznam się: kupiłem w Castoramie.
120m2 mozaiki parkietowej buk parzony i 30m2 kempasa.

Dlaczego?
Proste:
- byli tańsi od większości innych sklepów
- mieli towar w odpowiedniej ilości "na stanie"
- jeżeli mi zostanie (a powinno nieco), to bez żadnego pytania mogę parkiet ODDAĆ, a nie magazynować pozostałości w nadziei, że kiedyś mi się może przydać (a na 99,99% i tak go przy jakiejś przeprowadzce, czy porządkach wyrzucę, więc szkoda forsy)

nnatasza
23-04-2004, 19:16
Izba - a jakieś adresy w Poznaniu???

nnatasza
23-04-2004, 19:20
Izba - a jakieś adresy w Poznaniu???

izba
23-04-2004, 20:28
uuuuu ale mnie zaskoczyłas. Właśnie o tamtych okolicach wiem bardzo mało. Przykro mi ale ci nie pomogę :(

nnatasza
23-04-2004, 21:49
Szkoda sama się pogimnastykuję :D

izba
23-04-2004, 23:07
Po dłuższym zastanowieniu przypomniałem sobie jedną firmę.
Nowaks - osiedle Piastowskie 19 tel (61) 8750831.
Pozdrawiam.

izba
23-04-2004, 23:08
Ich strona to: http://www.nowaks.pl/

smitte
26-04-2004, 10:07
A czy w okolicach Trójmiasta ktoś zna coś godnego polecenia? Parkiet dąb lub jesion interesuje mnie najbardziej. Z góry dziękuję i pozdrawiam. :D

izba
26-04-2004, 11:28
Mogę polecić firmę
-ZHU LIDIA HERMANOWSKA- Gdańsk ul Goszczyńskiego 2
- UPC PARKIET-Gdańsk ul Kosciuszki 6

izba
23-05-2004, 14:16
może odświeżymy temat?

tom soyer
03-06-2004, 16:31
Szkoda sama się pogimnastykuję :D
nnatasza
ja mam pewien namiar na drewno i chociaz to nie blisko to wykonawca polecony. ceny rozsadne. zamowilem u niego dechy za 120 z polozeniem. jesli chcialabys namiary to daj cynka na emila.

sirMarcin
07-06-2004, 20:35
ja kupiłem parkiet przez Allegro, dąb i cenki na 14 mm, bo taki mi pasowal, ale widziałem tez drewno egzotyczne.
Firma www.galeriaparkietu.pl . polecam

sirMarcin

badi
30-06-2004, 21:32
Czy ktoś zna dobre namiary na parkiet przemysłowy dł.min 30 cm z drewna merbau i deski podłogowe dł. 90-120 cm też merbau. Potrzebuję tego około 130 m2. przemysłówki około 30 m2. Okolice W-wy.

TK
02-07-2004, 09:35
To po cholere chcesz isc do marketu ?
Bylem przekonany, za tylko warszawiacy tam kupuja podlogi.
:D
POzdrawiam Opole
Gosciu

coz to za niemadre uprzedzenia...

kupowalem w firmie DLH i bardzo sobie chwale, drewno jest po prostu piekne
http://www.dlh.pl/

TK
02-07-2004, 09:39
Czy ktoś zna dobre namiary na parkiet przemysłowy dł.min 30 cm z drewna merbau i deski podłogowe dł. 90-120 cm też merbau. Potrzebuję tego około 130 m2. przemysłówki około 30 m2. Okolice W-wy.

badi w DLH to mieli kiedys i moze tez maja...

izba
24-10-2004, 20:33
Może odświeżymy temat? Gdzie są najlepsze parkiety w Polsce?

magdak
25-10-2004, 09:47
a ja poszukuję namiarów na sprawdzone i niedrogie parkiety w okolicach Katowic (najbardziej marzy mi się śliczna, jaśniutka brzoza.... choć ona trochę miękka)... Polecicie kogoś?

magdak
25-10-2004, 09:48
a ja poszukuję namiarów na sprawdzone i niedrogie parkiety w okolicach Katowic (najbardziej marzy mi się śliczna, jaśniutka brzoza.... choć ona trochę miękka)... Polecicie kogoś?

magdak
25-10-2004, 09:48
a ja poszukuję namiarów na sprawdzone i niedrogie parkiety w okolicach Katowic (najbardziej marzy mi się śliczna, jaśniutka brzoza.... choć ona trochę miękka)... Polecicie kogoś?

minuszka
25-10-2004, 12:12
a ja mam pytanie do izby. Co wybrac? Mam ogrzewanie podłogowe na ok. 63 m. podłogi. Zastanawiałam się nad finish parkietem /11 cm grubość/ i prawie go kupiłam, ale.... nie chciałabym aby przeganiać gości żeby zdejmowali buty, /to tak nieelegancko/ a słyszałam ze generalnie na parkiecie zostaja ślady np. szpilek, kółek od foteli itd. Czy wybrać może panele laminowane, które nadają sie pod ogrzewanie podłogowe a do złudzenia przypominają parkiet??? Sama już nie wiem, więc prosze o radę fachowca.

izba
25-10-2004, 12:49
To pytanie nie kieruj do mnie.Zapytaj fachowca od parkietów.Ja mogę jedynie doradzić jakie listwy wybrać. Zaqpytaj Pana Macieja Jutrzenkę.
Jesli chodzi o mnie to zrezygnowałbym z paneli!

izba
25-10-2004, 12:53
a ja poszukuję namiarów na sprawdzone i niedrogie parkiety w okolicach Katowic (najbardziej marzy mi się śliczna, jaśniutka brzoza.... choć ona trochę miękka)... Polecicie kogoś?

Mogę polecić firme z Częstochowy.Profesjonaliści w sowim fachu.
Polacam w 100%.
Ich namiery na stronie www.parkietlak.pl

magdak
26-10-2004, 07:33
Dziękuję za namiary :D
Zerknęłam na szybko na cennik - niestety nie mają brzozy :( - ale może skuszę się na biały jesion....

magdak
26-10-2004, 07:34
Dziękuję za namiary :D
Zerknęłam na szybko na cennik - niestety nie mają brzozy :( - ale może skuszę się na biały jesion....

magdak
26-10-2004, 07:51
Dziękuję za namiary :D
Zerknęłam na szybko na cennik - niestety nie mają brzozy :( - ale może skuszę się na biały jesion....

tom soyer
26-10-2004, 08:52
Dziękuję za namiary :D
Zerknęłam na szybko na cennik - niestety nie mają brzozy :( - ale może skuszę się na biały jesion....

ja bralem jawor od p. Gieruli spod Rzeszowa - mi sie oplacalo. Mial tez jesion, ktory chcielismy klasc na poczatku ale jawor okazal sie jeszcze jasniejszym drewnem dlatego sie zdecydowalismy. NIe pytalem go o brzoze. Jesli chcesz podesle info na priva.

zajrzyj tez tu:podloga drewniana (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=26685&start=60)

magdak
26-10-2004, 09:23
W takim razie poproszę o te namiary na priv :D

izba
26-10-2004, 09:57
Jeśli mowa o Rzeswzowie to proponuję odwiedzić firmę Eko-Parkiet. Ul Krakowska 6.
Pozdrawiam

izba
26-10-2004, 22:27
ja bralem jawor od p. Gieruli spod Rzeszowa - mi sie oplacalo. Mial tez jesion, ktory chcielismy klasc na poczatku ale jawor okazal sie jeszcze jasniejszym drewnem dlatego sie zdecydowalismy.


jaka to firma ten p. Gierula? Może jakies namiary?

tom soyer
27-10-2004, 06:53
ja bralem jawor od p. Gieruli spod Rzeszowa - mi sie oplacalo. Mial tez jesion, ktory chcielismy klasc na poczatku ale jawor okazal sie jeszcze jasniejszym drewnem dlatego sie zdecydowalismy.


jaka to firma ten p. Gierula? Może jakies namiary?
wyslalem namiary

Szadam
28-10-2004, 06:29
:( 11 czerwca 2003 roku zapoczątkowałem ten wątek i nadal parkietu nie kupiłem. OT kasiora wyparowała i salon mamy za zamkniętymi drzwiami :(
Ale piszcie kochani, piszcie gdzie kupować ten parkiet bo w końcu ten dzień nastąpi i go kupię :-?

rafallogi
18-01-2005, 13:34
Izba- to co polecasz w okolicach, czy też w ...Radomiu? Może być też kawałek drogi w świat, jeśli będzie się opłacało :) Zadobrze??? Słyszałem coś o Skaryszewie, ale nie drążyłem tematu. Listwy mam nadzieje kupić taniej u Ciebie :wink:

izba
18-01-2005, 20:03
Może być i Zadobrze... Skaryszew raczej nie za bardzo... nie słyszałem nic o nich... więc sie nie wypowiem.... reszte namaiarów na priv

fredi07
21-11-2009, 18:48
Zgadzam się z przedmówcą. Zawsze twierdzę, że klient niech powie czego oczekuje i samemu niczego nie kupuje.
Ponad 20 lat w zawodzie to wiem co gdzie kupić i za ile. Najczęściej samodzielne zakupy klienta to tylko usiąść i płakać nad tym co kupił a jeszcze jak powie ile płacił...
Z czasów komuny pozostał jeszcze taki relikt jak sezonowanie parkietu przed położeniem. Parkiet w tamtej epoce był wyrabiany z mokrego drewna, paczki wiązano drutem i taki parkiet musiał poleżeć by osiągnąć parametry panujące domu. Obecnie parkietu nie sezonujemy. Jak leży za długo traci wymiar. Optymalnie jest kupić parkiet z produkcji i ułożyć. Już położony musi poleżeć 2-3 tygodnie do szlifowania. Ja np kupuję parkiet od swoich sprawdzonych producentów, pomijając już cenę to w sklepie nie wiem ile czasu dany parkiet przeleżał w magazynie.

Marek-B
21-11-2009, 20:34
OOOOOOOOOOOOO archeolog :)

Parkiet
22-11-2009, 00:16
OOOOOOOOOOOOO archeolog :)
Kto nie jest "archeologiem" w swoim fachu, ten niewiele wie a jeszcze mniej potrafi. Uważam, że Fredi 07 to co mówi opiera na bazie własnych 20 letnich doświadczeń. Szanujmy ludzi z doświadczeniem, od nich dowiesz się tego, czego nie znajdziesz w książkach. Pozdrawiam.

ruter564
01-07-2015, 23:54
cóż ja z żoną absolutnie polecamy taki salon podłóg :spam:. Parkiet sprawuje się idealnie. Ich podłogę ma też kolega - :spam: - 5 rok i chwali jak nie wiem co! Tak w ogóle to firma jest i działa juz chyba 7-8 lat a to o czymś świadczy w tych czasach. Jak ja tam kupowałem to mieli naprawdę dobre wyroby i marki. Sam zastanawiałem się nad quickstepem ale wybralem lepszego :spam:to panele ale mega mocne i tańsze od quickstepa) i parkiet z :spam:. Mają też ogromny wybór drewna nie tylko paneli i tarasów. Chyba aż za dużo tego tam jest a obsługa naprawdę ma wiedzę i montażystów swoich więc kupiłem taniej o 15 % bo VAT dają 8% !!!!!!!!!!!!!!! dla zainteresowanych :spam:

Edyta M
02-07-2015, 02:36
marek6956 (http://forum.muratordom.pl/member.php?204326-marek6956) , ruter564 (http://forum.muratordom.pl/member.php?218194-ruter564) - Panowie to sa ewidentne reklamy nowicjuszy na Forum - wkrotce Morderatorzy skasuja Wasze posty :offtopic:

leda16
04-07-2015, 22:56
Tylko nie salon podłóg.Tam marża potrafi 100% sięgać. Polecam pytać u producenta. Mój parkiet z Nowego Targu. Jodełka francuska. Chętnie przyślę namiary na priva.

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ab/zc/m1sg/rF0vTEOiUPKcKSGrmB.jpg

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ab/zc/m1sg/pblqYc5CBr8YjWTjpB.jpg

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ab/zc/m1sg/tRQENylUfEE80yeZZB.jpg

Parkiet
04-07-2015, 23:17
Tylko nie salon podłóg.Tam marża potrafi 100% sięgać. Polecam pytać u producenta. Mój parkiet z Nowego Targu. Jodełka francuska. Chętnie przyślę namiary na priva.

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ab/zc/m1sg/rF0vTEOiUPKcKSGrmB.jpg

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ab/zc/m1sg/pblqYc5CBr8YjWTjpB.jpg

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ab/zc/m1sg/tRQENylUfEE80yeZZB.jpg
Jakiej klasy to drewno?

leda16
05-07-2015, 22:09
No cóż, " dąb nature" Na I klasę stać mnie nie było. Ale i tak cenowo bije na głowę wszelkie salonowe badziewie. Wymiary jodełki wg. życzenia klienta. Salon ma 40 m ale pozostałe pokoje góra 20 m. decha 15x 75 źle by wyglądała i wiadomo - optycznie zmniejszałaby pomieszczenie. Ta ma 10 x 50. Położenie i lakierowanie kosztowało 60 zł za metr.

Parkiet
05-07-2015, 22:31
Ok. bardzo ładnie wykończone, a drewno w naturze ma swój urok. Pozdrawiam.

małgorzata-j
23-04-2018, 18:52
Moją podłogę kompleksowo wykonała firma z Puław Podłogi Drewniane Anna Teper - Bojarska. Podłogi Drewniane zamówiły lite, lakierowane deski dębowe w 1 kasie ( i tak widnieje w umowie ) z Zakładów Drzewnych Zadobrze. Podłogę firma Podłogi Drewniane położyła w lutym 2016 r, a już na początku kwietnia zauważyłam pęknięcia w ponad 30 deskach, z których wystaje szpachla. Zgłosiłam do firmy ustną reklamację. Pani Anna Teper - Bojarska przy mnie zadzwoniła do Zadobrza, i po krótkiej konsultacji, nie widząc jak wada wygląda, stwierdziła, że to na pewno złe użytkowanie. Później przyjechali panowie z Podłóg Drewnianych z przedstawicielem z Zadobrza i stwierdzili że jest to wypchnięte wypełnienie w pękniętej desce dębowej. Zaproponowali cyklinowanie i lakierowanie podłogi. Nie zgodziłam się, ponieważ to nie rozwiązuje problemu - deski będą dalej popękane, a podłoga pracuje, wiosną szpachla znowu wyjdzie do góry.Kilkakrotnie występowałam do Podłóg Drewnianych, raz z Rzecznikiem Konsumentów o wymianę podłogi na nową. Za każdym razem otrzymywałam odmowę - argumentowali że "drobne pęknięcia nie stanowią wady towaru ani usługi" ( w umowie "Na materiał przyklejony trwale do podłoża lub zamontowany nie podlega zwrotowi i reklamacji" ), że "hoduje w lokalu zwierzę ( królika ), który może być powodem pęcznienia drewna, że mam za duże okna, itp.
Rzeczoznawca powiedział, że zgodnie z polską normą PN-EN 13226/2009 pęknięcia powierzchniowe w deskach w 1 klasie są niedopuszczalne i mam prawo domagać się wymiany niezgodnych z umową desek.
Napisałam do Z D Zadobrze, ale oni się tłumaczą, że nie mają klasy 1 tylko PRIMA ( PR ), i jest to klasa wolna, więc sami definiują wygląd klasy, dlatego PRIMA "dopuszcza charakterystyki które Pani reklamuje" ( "W naszej klasie PRIMA dopuszczamy czołowe i wewnętrzne pęknięcia szpachlowane w kolorze zbliżonym do koloru wykończonej deski"). Zapytałam dlaczego o tym nie informują na swojej stronie internetowej, ze dopiero przy klasie Retro informują o pęknięciach? Odpowiedzieli że w PR "...są one niewielkie, mało widoczne i sporadyczne...", "...bo wtedy należałoby użyć mało zrozumiałego dla typowego klienta technicznego słownictwa w dużej ilości." To przy klasie Retro zrozumiem co to są pęknięcia, a przy PRIMIE już nie ?
Wystąpiłam o wszczęcie procedury pozasądowego rozwiązania sporu z przedsiębiorcą Anna Teper - Bojarska, niestety nieskutecznie, ponieważ pisma Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej w Lublinie pozostały bez odpowiedzi. Dlatego teraz mogę wystąpić na drogę sądową, Inspektor napisał, że moje roszczenie jest uzasadnione.
Poniżej kilka zdjęć desek w klasie PRIMA.

małgorzata-j
23-04-2018, 18:58
https://imgur.com/a/hjlGNuU

Podpisane jest klasa 1, ale to PRIMA (najwyższa) z Zadobrza.

Belzebub14
15-12-2018, 21:59
Długo głowiłem się nad tym jaki rodzaj podłogi wybrać, w końcu jednak wziąłem deskę barlinecką, bo ładna i wytrzymała. Trochę pomogła mi w tym ekipa z vip-parkiet, gdzie przy zakupie można również zasięgnąć porady. Z montażem też pomagają, także obsługa pierwsza klasa.

patryxx
12-02-2020, 15:49
Mam pytanie, czy Castoramie można kupić parkiet w dobrym gatunku. Chodzi mi stopień wilgotności. I jak to sprawdzić? :-?

Nie sadze zey w castoramie parkiet byl dobrej jakosci. Polecam centrum parkieciarza, maja drewno baronta. Suchuskie, piekne parkiety!