PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można palic peletami w kominkach na drewno?



Anna Broc
22-03-2007, 13:39
Czy są inne wklady kominkowe do palennia drewnem a inne do palenia peletami? teraz przeglądam strony o kominkach i znalazlam ich podział wg
tego czym sie pali, rozumiem ze gazowe to inny rodzaj ale zawsze wydawało mi się że mozna palic drewnem i peletami zamiennie. :roll:

Anna Broc
23-03-2007, 10:58
Czyżby pytanie było głupie? Pomyślałam ze gdy akurat nie będę miała drewna pod ręką to kupię brykieciki drewniane, przecież to też jest drewno, tyle że sprasowane. Jednak doszkalając się w zakesie kominków powstały wątpliwości dlatego zdałam pytanie, może ktoś krótko odpowie alez tak lub ależ nie, :)

HARY
23-03-2007, 22:54
Bez problemu można palić peletami, ja w zeszłym roku dodawałam ich do normalnego drewna które nie było za suche. Brykiety dają większą temperaturę spalania

Anna Broc
24-03-2007, 09:05
Bardzo dziękuję, :lol: :D :P czyli moje intuicje były dobre. A już bałam się że będę musiała gromadzić wielkie zapasy drewna.

selimm
25-03-2007, 20:34
byłbym odmiennego zdania

CMYK
26-03-2007, 18:07
podobno sa kominki tylko na pelety ze wsypem pelet od gory robi je producent piecy na pelety, jeden wsyp starcza na caly dzien palenia dowiedzialem sie od znajomego ktory chce kupic taki kominek tylko teraz szuka uzytkownikow ktorzy moga cos o nim powiedziec
CMyK

Anna Broc
26-03-2007, 20:29
Dlatego prosze osoby majace juz kominki czas jakis lub znajace sie na nich z racji zawodu o podzielenie sie doswiadczeniem co do opalu. Kupujac wklad na jeden typ opalu jest troche ograniczajace- jest jedna opinia na tak i jedna na nie wiec moze jeszcze ktos wypowie sie. :)