PDA

Zobacz pełną wersję : wskaźnik poziomu ... w szambie



jolka009
23-03-2007, 07:23
no właśnie. Hydraulik zaproponował nam elektroniczny - do doprowadzenia do domu za 400zł.
A bez tego jakie są metody jeśli nie będę za bardzo lubiła otwierać klapy i tam zaglądać? Szambo będzie z szybkozłączką do płotu - może jakaś szybka z pływakie w klapie? - Jak macie u siebie?

Marek30022
23-03-2007, 07:47
Licznik zużycia wody.

adam_mk
23-03-2007, 08:00
W przemyśle problem stary i znany. Poziom w zbiorniku i to z cieczą...gęstą.
Są dwa wyjścia.
Elektroniczny (sonar - coś jak radar) lub ceramiczny pływak z kontaktronem i lampka.
Są gotowce. Elektroniczny poda % napełnienia. Dwa kontaktrony dadzą ostrzeżenie i stan przepełnienia.
Ten pomiar nigdy nie był tani! Kilka setek pójdzie.

Można jeszcze klocek styropianu z pionową listewką i chorągiewką na końcu.
Jak widać cały maszt, to pływak pod klapą i czas na wywóz.
Adam M.

Śliwiok
23-03-2007, 08:39
Można jeszcze klocek styropianu z pionową listewką i chorągiewką na końcu.
Jak widać cały maszt, to pływak pod klapą i czas na wywóz.
Adam M.

Otóż to. Ja swój wskaźnik zrobiłem za 5 zł i co najważniejsze działa spełniając swoją funkcję.
Wskaźnik składa się z:
bambusowa tyczka fi 1cm, dł. około 1,5m
kawałek styropianu,
foliowa reklamówka
taśma klejąca
Rurka pcv fi około 2cm
Uszczelka kanalizacyjna
w deklu od szamba zrobiony otwór o średnicy zbliżonej do średnicy rurki pcv, która to rurka pełni funkcję stabilizacyjną pionu pływaka właściwego :D .
Rurka ta wystaje około 10 cm nad dekielek. Przejście przez dekiel uszczelniony wspomnianą uszczelką . W rurkę włożony pływak ( jak zrobić plywak nie muszę chyba tłumaczyć ). Pozostaje jeszcze tylko wyskalować pływak tak, by było wiadomo ile m3 znajduje się w szambie. Ja mam co pół m3 na kijeczku zapisaną wartość. I to tyle.

Barbossa
23-03-2007, 09:15
można jeszcze organoleptycznie

adam_mk
23-03-2007, 10:06
Olfaktometrycznie? :o :o :o :o :lol:
Adam M.

Baroszero
23-03-2007, 10:10
Ja będe kombinował z pływakiem z baku fiata 125 i lampką kontrolną w garażu(nie wiem czy to możliwe ale taki mam pomysł), na razie zdobyłem pływak, dalsza część do przemyślenia przy odrobinie czasu. A może ktoś zrobił coś takiego, czekam na ewentualne wskazówki.

JackD
23-03-2007, 10:11
mozna też uzyć kamienia....
potrzebny stoper i kalkulator.... sposób znany od lat...

Barbossa
23-03-2007, 10:13
Olfaktometrycznie? :o :o :o :o :lol:
Adam M.

Twój sposób może być zawodny
skłaniam się do bardziej bezpośredniej formy

JackD
23-03-2007, 10:15
Ja będe kombinował z pływakiem z baku fiata 125 i lampką kontrolną w garażu(nie wiem czy to możliwe ale taki mam pomysł), na razie zdobyłem pływak, dalsza część do przemyślenia przy odrobinie czasu. A może ktoś zrobił coś takiego, czekam na ewentualne wskazówki.

ten sposób z pływakiem samochocowym to sposób dobry, ale.....
będziesz tylko znał moment awaryjnego usunięcia nieczystosci.... za mały skok pływaka.....
ale to też sposób na przypomnienie....

adam_mk
23-03-2007, 10:17
Oftalmometrycznie! :lol: :lol: :lol: :lol:

Szybka w deklu.....

Szkiełko i oko! :lol: :lol: :lol:
Adam M.

Mice
23-03-2007, 10:17
zawsze może wrzucić 3 pływaki na różnych wysokościach :lol:
Taki czujnik napełnienia z "lampką" firmy szambiarskie oferują za 300-400 pln :o

wbrat
23-03-2007, 14:08
Ja obstawiam pomysł ze styropianem. Tylko zamiast w deklu, wolałbym to cudo umieścić gdzieś obok (nie mam szybkozłączki, więc dekiel będzie często ruszany). Ale tak sobie myślę... jak zamontować ten styropian? Trzeba by to było zrobić od strony szamba :o.

adam_mk
23-03-2007, 14:39
TAK! :lol: :lol: :lol:

Niezapomniane wrażenia gratis!!! :lol:

A jaka satysfakcja!
Mało kto to ma! :lol: :lol: :lol:

Adam M.

Śliwiok
23-03-2007, 14:41
Ja obstawiam pomysł ze styropianem. Tylko zamiast w deklu, wolałbym to cudo umieścić gdzieś obok (nie mam szybkozłączki, więc dekiel będzie często ruszany). Ale tak sobie myślę... jak zamontować ten styropian? Trzeba by to było zrobić od strony szamba :o.

Zamontuj szybkozłączkę w deklu :roll:

jolka009
23-03-2007, 22:31
Można jeszcze klocek styropianu z pionową listewką i chorągiewką na końcu.
Jak widać cały maszt, to pływak pod klapą i czas na wywóz.
Adam M.

Otóż to. Ja swój wskaźnik zrobiłem za 5 zł i co najważniejsze działa spełniając swoją funkcję.
Wskaźnik składa się z:
bambusowa tyczka fi 1cm, dł. około 1,5m
kawałek styropianu,
foliowa reklamówka
taśma klejąca
Rurka pcv fi około 2cm
Uszczelka kanalizacyjna
w deklu od szamba zrobiony otwór o średnicy zbliżonej do średnicy rurki pcv, która to rurka pełni funkcję stabilizacyjną pionu pływaka właściwego :D .
Rurka ta wystaje około 10 cm nad dekielek. Przejście przez dekiel uszczelniony wspomnianą uszczelką . W rurkę włożony pływak ( jak zrobić plywak nie muszę chyba tłumaczyć ). Pozostaje jeszcze tylko wyskalować pływak tak, by było wiadomo ile m3 znajduje się w szambie. Ja mam co pół m3 na kijeczku zapisaną wartość. I to tyle.

A jaki si wpłynie g... do tej rurki fi 2cm i system się zatka i tyczka przestanie swobodnie się podnosić to katastrofa gotowa :roll:

adam_mk
23-03-2007, 22:43
Wykazujesz nieznajomość problematyki! :lol:
Trofizowane ekskrementy nie mają tendencji do zakleszczania takiej konstrukcji! :lol:

A po polsku - rozwodnione gu.. śliskie jest! :wink:
Adam M.

Śliwiok
24-03-2007, 07:58
Można jeszcze klocek styropianu z pionową listewką i chorągiewką na końcu.
Jak widać cały maszt, to pływak pod klapą i czas na wywóz.
Adam M.

Otóż to. Ja swój wskaźnik zrobiłem za 5 zł i co najważniejsze działa spełniając swoją funkcję.
Wskaźnik składa się z:
bambusowa tyczka fi 1cm, dł. około 1,5m
kawałek styropianu,
foliowa reklamówka
taśma klejąca
Rurka pcv fi około 2cm
Uszczelka kanalizacyjna
w deklu od szamba zrobiony otwór o średnicy zbliżonej do średnicy rurki pcv, która to rurka pełni funkcję stabilizacyjną pionu pływaka właściwego :D .
Rurka ta wystaje około 10 cm nad dekielek. Przejście przez dekiel uszczelniony wspomnianą uszczelką . W rurkę włożony pływak ( jak zrobić plywak nie muszę chyba tłumaczyć ). Pozostaje jeszcze tylko wyskalować pływak tak, by było wiadomo ile m3 znajduje się w szambie. Ja mam co pół m3 na kijeczku zapisaną wartość. I to tyle.

A jaki si wpłynie g... do tej rurki fi 2cm i system się zatka i tyczka przestanie swobodnie się podnosić to katastrofa gotowa :roll:

Rurka ta nie ma możliwości się zatkać ponieważ jest ona włożona na bezpieczną głębokość tzn. taką przy której szambo mówi mi : opróżnij mnie bo będziesz miał za chwilę problem. 8)

Pozdrawiam,

kombi
24-03-2007, 18:56
częste podnoszenie dekla i zaglądanie w szambo dostarcza tyle wrażeni i miłych zapachów ŻE starcza do następnego razu otwierania dekla

jolka009
25-03-2007, 00:10
Wykazujesz nieznajomość problematyki! :lol:

dlatego się radzę fachowców na forum :)

chyba jednak zainwestuję 400 pln we wspomniany wskaźnik, bo to wszystko dla mnie zbyt skomplikowane jest :oops:

adam_mk
25-03-2007, 00:18
Jolka!
Ty dziecko szczęścia jesteś!
Nigdy się nie poślizgnęłaś na gu...? :o
Sliśkie jak cholera!
Bardziej smaruje niż zakleszcza! :lol: :lol: :lol:
Adam M.

jolka009
25-03-2007, 14:24
no nie wiem, polemizowałabym...
czasami nie tak łatwo trapery doszorować po czymś takim 8)

adam_mk
25-03-2007, 17:50
Bo to jak towot. I przwywiera i poślig robi! :lol:

Adam M.