PDA

Zobacz pełną wersję : Umowa przedwst?pna kupna dzia?ki-pilne!



ketiso
12-06-2003, 19:32
Czy ktoś z was posiada taki dokumencik,którym zechciałby się podzielić.
HEJ!

ewusia
13-06-2003, 06:55
To jest umowa którą ja podpisałam a którą sporządził prawnik z biura nieruchomości.

UMOWA PRZEDWSTĘPNA SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI

Zawarta dnia .. grudnia 2002 roku pomiędzy:

.................synem ........................... ,
legitymującym się dowodem osobistym serii ... numer ...., zamieszkałym w ...................... , NIP ...........................,
zwanym dalej w treści umowy Sprzedającym
a
.... ,córką ................ i .............. ,synem ............. małżonkami ............. , legitymującymi się dowodami osobistymi serii .....numer .......... i serii ...... numer .... zamieszkałymi w .............,
NIP .................. i NIP ................,
zwanymi dalej w treści umowy Kupującymi.


o następującej treści:

§ 1.
Sprzedający oświadcza, że jest wpisany w Księdze Wieczystej KW nr ........................ prowadzonej przez Sąd Rejonowy w .................. , jako właściciel działki rolnej, niezabudowanej, nr ............. o powierzchni ...........ha położonej w obrębie .................
Działy III i IV tej Księgi Wieczystej są wolne od wpisów.

Ponadto ........................ oświadcza, że przedmiotowa nieruchomość jest wolna od wszelkich wad fizycznych i prawnych, że nie jest obciążona żadnymi prawami osób trzecich oraz, że na przedmiotowej nieruchomości nie została ustanowiona hipoteka przymusowa a wszelkie bieżące koszty i opłaty obciążające właściciela działki są uregulowane.
Sprzedający oświadcza, że posiada prawomocną Decyzję z dnia 200....... na podział nieruchomości na działki ................wydaną przez Wójta Gminy ............ /załącznik do umowy/.
§ 2.

Strony zobowiązują się do zawarcia umowy przeniesienia prawa własności działki ............ o powierzchni ....m2 /................/ wydzielonej z przedmiotowej nieruchomości opisanej w § 1./załącznik do umowy/ do dnia ....................., za cenę ..................,00 PLN (słownie: .............. złotych).

§3.
Sprzedający zobowiązuje się w ramach ceny sprzedaży uzbroić przedmiotową działkę w energię elektryczną oraz w wodę, przy czym w cenie zakupu mieści się opłata przyłączeniowa za energię elektryczną i dostęp do wody w drodze.

§ 4.
Sprzedający zobowiązuje się do dnia podpisania umowy przyrzecznej przedstawić aktualny wypis z księgi wieczystej KW nr ....., Sądu Rejonowego w ................

§ 5.
Sprzedający oraz Kupujący ustalają następujący sposób płatności:
1. W dniu zawarcia niniejszej umowy Kupujący wpłacił tytułem zadatku kwotę
............. PLN (słownie: ..................... ) co sprzedający potwierdza przez fakt
podpisania niniejszej umowy.
2. Pozostała część ceny tj. ................. PLN (słownie: ........................ złotych) zostanie zapłacona gotówką w dniu podpisania umowy końcowej.

§ 6.
W przypadku nie wykonania postanowień niniejszej umowy przez Kupującego traci on zadatek na rzecz Sprzedającego.
§ 7.
W przypadku nie wykonania postanowień niniejszej umowy przez Sprzedającego zwróci on niezwłocznie zadatek Kupującemu w podwójnej wysokości.

§ 8.
Strony oświadczają, iż zapoznały się z treścią niniejszej umowy, rozumieją i w pełni akceptują jej treść.

§ 9.
Koszty podatku od czynności cywilno – prawnych i koszty sporządzenia aktu notarialnego ponosi Kupujący.

§ 10.
W sprawach nieregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego.

§ 11.
Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach po jednym dla każdej ze stron.

ketiso
13-06-2003, 16:22
wzmożona intensyfikacja poszukiwań spowodowała,że jest to już kolejna wersja takowej umowy,uzyskana od wczorajszego dnia.
Dziękuję za jej udostępnienie-całus dla Ewusi(jeżeli kobieta)(jeżeli facecik to seteczka siwuchy).
HEJ!

ketiso
13-06-2003, 16:43
Tak przy okazji jako,że ta umowa wiąże się z dość pokaźną zaliczką i nie bardzo mam ochotę na notariusza wymyśliłem(tutaj mrugam jednym okiem),że na jej podpisanie pójdziemy z żoną ,a ja będę miał w kieszeni pistolet ,który celowo wypadnie na podłogę .Spokojnie go podniosę położę na stół i z życzliwym uśmiecham i spojrzeniem prosto w oczy powiem spokojnie przecież jest zabezpieczony. Potem umowa podpisana biorę "klamkę" ze stołu i w tym samym czasie wypowiadam kwestię "my pana nie oszukamy,pan nas też prawda?"
HEJ!

ewusia
16-06-2003, 07:22
Dzięki za całusa, a co do zaliczki to zwyczajowo jest to 10% ale to wszystko kwestia uzgodnienia. Poza tym myśmy tego nie załatwiali przez notariusza tylko przez biuro nieruchomości. Koszt notariusza był w momencie podpisania umowy końcowej. A zaliczkę dałam bo bardzo nam zależało właśnie na tej działce i wolałam spać spokojnie do czasu podłączenia prądu i wody (koszt działki przewidywał takie przyłącza, potem okazło się że wszystko będzie niedługo..... Ustaliliśmy więc umowę przedwstępną do czasu podłączenia mediów. Trwało to 5 miesięcy czekania ale potem wiedziałam za co płacę).

ketiso
16-06-2003, 15:13
Nasza sytuacja jest bardzo podobna .Też na tej działce nam bardzo zależy,ponieważ ma mega wypas uzbrojenia,jest tuż pod Wawą(co prawda 3 kilometry dalej niż teraz mieszkamy) i do tego wszystkiego jej logistyka połączeniowa dla mnie bomba. Gdyby nam przepadła to ...pip...!
HEJ!

mbz
16-06-2003, 15:18
Hej, a z ktorej strony Wawy jest ta dzialka? Pytam tylko z ciekawosci ( ja juz dzialke mam).

ketiso
17-06-2003, 22:17
Patrząc na plan wawy to po stronie lewej(Michałowice).
HEJ!