PDA

Zobacz pełną wersję : Kanalizacja w domu



clark
12-06-2003, 22:05
Proszeo pomoc w uniknieciu bledow przy robieniu kanalizacj w domu.
posiadam piwnice wiec ciagi kanalizacyjne musze isc w dol, z garazu powinienem miec podlaczenie do separatora olejow, garaz jest w piwnicy.
mozecie mnie troszke oswiecic nim zaczne zalewac stropy.
sciek do szamba.

Drozdek
13-06-2003, 16:46
Z mojej skromnej wiedzy na ten temat:
1-spady, absolutne min 2%,
2- minimalizacja załamań, maxymalne promienie łuków,
3- na najdalszym pionie wenytylacja wysoka (wywiewka na dachu), na pozostałych dopuszcza się napowietrzacze (wywiewki lepsze, ale czasem trudno je poprowadzić),
4- jeśli studzienki idą do kanalizacji, pamiętaj o stosowaniu syfonów

To te najważniejsze, które pamiętam, acha, jeszcze dwie:
przejscia przez ścianę fundamentową muszą być ciutkę większe, wypełnia się to m.in. pianką poliuetanową (ruchy budynku),
nie zapomnij o odpowiednich głębokości inastalacji na zewnątrz

clark
14-06-2003, 12:59
dzieki za rade w zasadzie teraz sie martwie o to by nie zrobic bledow w kanalizacji pod domem. czy dobrze mi sie wydaje ze zbiornik szamba powinien byc usytuowany odpowiednio gleboko zeby kanalizacja dzialala?

Marek13
14-06-2003, 16:05
Ostatni zima pokazała, że może być długa i mroźna. wielu osobom zamarzały przykanaliki, jeżeli były wykopane kilka centymetrów pod ziemią. Z jednej strony musi być spadek, a z drugiej kopanie szamba na głębokości kilku metrów nie ma sensu. Najlepiej chyba jest nie pzresadzać z głębokością przykanalika, tylko go dorze ocieplić i ewentualnie zastosować kabel grzejny. Ja mam rurę 160 mm, która przy doku położona jest na głębokości 20 cm. Przy zbiorniku schodzi na jakieś 60 cm. Trochę się bałem, ale nie zamarzło.

Drozdek
19-06-2003, 14:40
proponuję nie przesadzać z głębokością, szambo nie za daleko od domu, instalację kanalizacyjną można położyć nieco płycej, obsypując szczególnie od góry sypkim styropianem lub najlepiej keramzytem

Redakcja
13-08-2014, 14:48
Jak prawidłowo ułożyć instalację kanalizacyjną w zasypce pod podłogą na gruncie? Ile pionów, jak kolor rur, jaki spadek, jak łączyć rury, jak zagęścić piasek wokół i nad rurami - radzi Paweł Miks, projektant instalacji sanitarnych. Zapraszamy do obejrzenia filmu:)

1031

Zobaczcie inne filmy poradnikowe na murator.tv - to Telewizja Budowlana dla Was! (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Ftv.muratordom.pl%2 F)