PDA

Zobacz pełną wersję : plan domu



beatakkm
24-03-2007, 16:55
witam,
Interesuje mnie jakie są procedury i koszty uzyskania planów dla
wybudowanego już domu. Jest to dom 150m2, znajdują sie w nim 4 pokoje.
Początkowo spełniał on role przybudówki, a teraz wynajmowany jest letnikom na
okres letni. Jestem zainteresowana kupnem działki na której stoi właśnie ten
dom i chciałabym go rozbudować i dlatego muszę załatwić do niego plany.
Dziękuję

Pawel78
24-03-2007, 17:00
Projekt budynku wraz z naniesieniem na mapy zobowiązany był wykonać inwestor(poprzedni właściciel).Jeśli nie ma projektu to pół biedy natomiast jesli nie ma tego budynku na mapach to samowola budowlana.

Nefer
24-03-2007, 17:02
Poproś właściciela o dostaczenie całej dokumentacji. Przecież ktoś ten dom zbudował i powinien mieć do niego plany, pozwolenia, odbiory itd.
Jak kupujesz samochód to też dostajesz fakturę albo poprzednie umowy, książkę serwisową...
A jeśłi nie ma - to trzeba go będzie pomierzyć i wrzucić do jakiegoś ładnego programu. Ile ? Zapytaj architekta :) Co człowiek to cena :)Tak naprawdę to musi ten projekt zrobić "od początku" - a to oznacza całą inwentaryzację.

Z całą pewnością nie TY musisz załatwiać te plany, ale osoba sprzedająca.Będzie miała ten problem z każdym następnym kupującym. NIkt nie zaryzykuje.

UJO
29-03-2007, 08:55
Witam
jestem w dokładnie takiej samej sytuacji, tylko my zdecydowaliśmy sie i kupiliśmy dom bez starego projektu( a mapach oczywiście widnieje wiec nie była to samowola budowlana)
Projektant za zrobienie inwentaryzacji i projektu domu wraz z instalacjami wewnętrznymi zawołał od nas 3 tyś złotych. Cena wydaje mi się ok :roll:
Pozdrawiam

Judka
29-03-2007, 10:06
Beata, pamietaj, że plan rozbudowy domu architekt może zrobić tylko na podstawie warunków zabudowy wydawanych przez gminę, które określają np. max. szerokość elewacji, wysokość kalenicy, max. pow. zabudowy działki itd.
Czas oczekiwania na takie warunki zabudowy zależy od tego czy działka, która jesteś zainteresowana jest objęta miejscowym planem zagospodarowania czy nie.
Jeśli jest objeta to nie powinnaś długo czekać, ale jesli nie - to przygotuj się nawet na kilka miesięcy.