PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie ścian



kotylak
25-03-2007, 16:30
Mam takie pytanie posiadam dom i z zewnątrz jest ocieplony styropianem i na piętrze są ścianki grubości cegły czyli 12 cm i chodzi o to czy od wewnątrz moge dać styropian 10 i na to regipse czy to może nie jest zalecane bo nie chce stawiać jeszcze jednej ścianki. Jakie są wasze propozycje za wszystkie rady dziękuje. :D :D

pitbull
26-03-2007, 08:50
Jesli juz musisz ocieplic od wewnatrz to uzyj waty szklanej. Najlepiej jednak ocieplic od zewnatrz.

kotylak
26-03-2007, 19:03
od zewnątrz mam już ocieplenie a chodzi mi o to że ścianka jest grubości 12 cm to chyba troche mało jak na ściane pokoju mieszkalnego a w dodatku co jakieś 3 m jest grubsza ścianka taka o 12 cm bo na niej stoją belki od dachu i chciałem to wyrównać regipsami i wtedy pozostanie ta pustka 12 cm i chodzi mi o to czym ja wypełnić tak żeby przy okazjio ciepło nie uciekało i nie wiem czy styropian sie do tego nadaje bo nie wiem czy jak będzie z dwóch stron to ściana nie zacznie sie pocić ale chyba nie powinna bo to jest na 1 piętrze ale jeśli możecie to pomóżcie :cry:

pitbull
27-03-2007, 08:39
Wypelnij styropianem i przymuruj d owyrowniania cegla kratowka lub gazobetonem.

kotylak
27-03-2007, 18:12
a styropian i regipsy nie mogą być? A nie będą się pocić ściany?

pitbull
28-03-2007, 08:13
To juz lepiej daj wate szklana, folie PE i regipsy. Zapewnij wentylacje w pomieszczeniach zwlaszcz tych gdzie jest podwyzszona wilgotnosc powietrza i nie bedziesz mial problemu.

betka35
02-04-2007, 12:36
To ja podłączę się do tematu :lol: :lol: ......... będziemy ocieplać dom-kostkę przy czym góra jest już ocieplona.......dół- przyziemie cegła + na zewnątrz obłożone kostką -brukówką granitową........taką 25*25 cm ...... Brukówka bardzo studzi ściany ale jest stosunkowo nierówna więc będziemy chyba ocieplać od środka.....
Czy styropian + regips starczy??? tej zimy bardzo na rogach skraplała nam się wilgoć.......... :cry: