PDA

Zobacz pełną wersję : Burzenie scian



Yasioo_78
26-03-2007, 09:51
Mam do wyburzenia ścianę działową. Potrzebuję planu przebudowy wykonanego przez osobę z uprawnieniami (może być technik). Gdzie szukać kogoś takiego? Mieszkam w Warszawie na Ursynowie. Jak się uda uzyskać pozwolenie (to głupie, że we własnym mieszkaniu nie można jakoś prościej wywalić kawałka ściany działowej), to będe jeszcze szukać kogoś, kto tę ścianę wyburzy i zabierze sobie w ... Chętnie dowiem się jakie macie doświadczenia w tej kwestii.

Dorota_81
09-04-2007, 23:16
Właśnie rozwalamy ścianę działową w bloku. Wg wiadomości spółdzielni miał być beton z siatką wzmacniającą. Jest biała cegła. Może być, sądzę, że ułatwia to burzenie. Kiedy pytaliśmy o pozwolenie na remont, panowie w spółdzielni mieli różne zdania. Jeden twierdził, ze koniecznie trzeba zgłosić do gminy, a drugi mówił, że ścianka działowa w naszym mieszkaniu, to nasza sprawa i w gminie nas wyśmieją za nadgorliwość.

Yasioo_78
09-04-2007, 23:25
Wyburzanie mojej ściany się odwleka. Przyznaję, że nie szukalem zbyt intensywnie architekta. Poradzono mi, żebym zapytał na pierwszej lepszej budowie o kogoś z uprawnieniami, ale nie wiem ile może kosztowac taki szkic i czy facet na pewno zrobi to tak jak należy. Nie wiem, jak ma wyglądać rysunek.