PDA

Zobacz pełną wersję : kominek na ścianie zewnętrznej a system DGP



agakol
26-03-2007, 12:04
Czy ktoś z Was ma może kominek z systemem DGP – grawitacyjnym przy jednoczesnym posiadaniu kotła na węgiel i drzewo?

Już pisze o co mi chodzi!

W naszym projekcie chcemy umieścić kominek na zewnętrznej ścianie domu co by znacznie utrudniło rozprowadzanie ciepłego powietrza do pomieszczeń obok metoda grawitacyjną-zbyt duża odległość. Wiec być może byłyby ogrzane dwa z pięciu pomieszczeń.

Tylko zastanawiamy się czy jest sens przenoszenie kominka na środek pokoju aby tylko moc zrealizować system DGP jeśli i tak kocioł mamy na węgiel i drzewo.

Jeśli będziemy używać tego samego opalu to co za różnica czy będziemy je dokładać w kotłowni czy w salonie.

Być może taka różnica jest przy ogrzewaniu gazem bądź tez olejem bo ogrzewanie wtedy wychodzi taniej.

Proszę o opinie bo naprawdę nie wiemy co mamy zrobić!

Co nas jeszcze martwi to czy nie będzie problemu z dobrym zrobieniem przewodów kominowych od kominka do głównego komina w centralnej części dachu?? No bo przecież nie zrobimy komina tuz nad kominkiem gdyż będzie musiał mieć wtedy bardzo dużą wysokość aby wystawać ponad dach.

Pomóżcie!

agakol
26-03-2007, 12:26
chciałam jeszcze tylko dodac ze chodzi mi oo umieszczeniu kominka tak jak to zrobił Sylwek1976

Zdjecia w ponizszym watku

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=40057&postdays=0&postorder=asc&highlight=kominki+nasze&start=180

agakol
26-03-2007, 15:24
i co nikt nie ma kominka na scianie zewnetrznej?

isztar
26-03-2007, 15:32
Mam, ale z płaszczem wodnym :wink: