PDA

Zobacz pełną wersję : Temperatura 37°C i wiecej



37°C
27-03-2007, 12:23
Miło mi zakomunikować, że w miejscu, w którym obecnie przebywam, czyli w Pakistanie, temperatura powietrza w cieniu mierzona amatorsko osiągnęła 37°C, co mi osobiście odpowiada.
W związku z tym już niedługo rozpoczną pracę miejscowe cegielnie oparte na wypalaniu cegieł w stosach przełożonych drewnem i zakopcowanych, co może wpłynąć na dalszą obniżkę ceny tego podstawowego materiału budowlanego, czego życzę również inwestorom w kraju.

Robin2
28-03-2007, 20:58
Ech...
37 w cieniu... marzenie :)

A co do cegieł- pomysl, proszę o jakimś imporcie. Sprzedasz każdą ilość (po rozsądnych cenach).

37°C
31-03-2007, 09:21
Po wyglądzie tutejszych cegieł i sposobie wypalanie można twierdzić, że w naszym kraju długo by nie wytrzymały. Tu nie ma przejść temperatury przez zero.

Jerry-Mc
31-03-2007, 19:41
Piszesz o piecach ziemnych w Polsce niegdyś b. często spotykanych. W Europie do tej pory z dużym powodzeniem stosowana jest cegła surowa nie ma obawy, że się rozleci a ile mniej dymu.
Pozdrawiam.

Stalker Greg
01-04-2007, 01:13
Wiele mazurskich gospodarstw było budowanych z cegły wypalanej na miejscu w takich ziemnych piecach. Jestem ciekaw czy jej wyrobem zajmowali sie jacyś wędrowni ceglarze, to chyba nie jest takie proste. A niedawno widziałem stary dom z suszonej cegły, w całkiem niezłym stanie. Tylko w jednym narożniku przeciekała rynna i sie tu rozpłynął :)