PDA

Zobacz pełną wersję : Przybudowka bez podpiwniczenia



mirbom63
27-03-2007, 19:24
Zamierzam do istniejacego domu pietrowego dobudowac przybudowke parterowa o wymiarach 8x6m.Chce aby fundamety starej i nowej czesci domu byly jednakowej wysokosci tj. 1.2m.Stara czesc jest podpiwniczona a w nowej nie bedzie to ptrzebne.
Pytania:
Na jaka glebokosc kopac fundamenty(konstrukcja przybudowki nie bedzie ciezka)Gleba jest mocno gliniasta
jezeli juz fundamety beda gotowe to co powinno byc podkladem pod podloge?Czy wystarczy sam piach wysypany prawie do wysokosci fundamentow i na to beton?
Czy zamiast piasku mozna uzyc gruzu,kamieni itp.?
Czy piach z czyms zmieszac?
Jakiej grubosci powinna byc warstwa betonu pod podloge?

Majka
28-03-2007, 10:45
nie masz tego w projekcie?

bo taka przybudówka wymaga pozwolenia budowlanego 8)

mirbom63
28-03-2007, 15:11
Projekt jest na razie w mojej glowie.Rozwazam wszystkie etapy budowy czyli :jak ma wygladac,z czego budowac ,ile pieniedzy bede potrzebowal itd..Nastepnie ocenie czy mnie stac finansowo.I jezeli stwierdze(przy Waszszej mam nadzieje pomocy),ze pomysl z przybudowka "wypali" udam sie do projektanta ,ktory sporzadzi projekt.
Mieszkam za granica i po prostu nie wiem ile jeszcze musze tu pracowac aby zrealizowac moj pomysl.
A od forumowiczow ,ktorzy lepiej ode mnie znaja sie na budowaniu potrzebuje madrych rad.Przeciez to nie jest forum tylko dla fachowcow.

betka35
02-04-2007, 12:26
Fundamenty na głębokość 80 cm. - ha :lol: przynajmniej to wiem 8) 8) bo sami dobudowujemy garaż przylegający do ściany budynku 8) 8) a cała reszta....na pewno zależy od przeznaczenia przybudówki, jej obciążenia...itp