PDA

Zobacz pełną wersję : materiały budowalne na Słowacji



SzMatek
28-03-2007, 06:44
Witam!
Czy ktoś z was orientował się w cenach materiałów budowlanych na Słowacji i kosztach ich ewentualnego sprowadzenia do nas?

pluszku
28-03-2007, 10:33
poki co to materialy sa jeszcze wożone z Polski na poludnie a nie na odwrot
w lutym odpowiednik Porothermu 40 P+W byl po 8,40 + koszt transportu
ile kosztuje teraz ?

SzMatek
29-03-2007, 19:30
Nie wiem, jeszcze się nie zorientowałem. Jednak po kilkukrotnych odwiedzinach u naszych sąsaidów stwierdziłem, że wiele rzeczy mają taniej, więc może i materiały budowalane też. Trzeba by tam podskoczyć w jakąś sobotę i się zorietować. Na pewno taniej mają drewno - u nas niektórzy stolarze sprowadzają już gotowe elementy od nich - nawet im się tu nie opłaca przecierać.

siemka
28-04-2007, 14:19
Podbijam temat.....bo chyba jest teraz bardzo "na czasie"
Czy ktoś mógłby podac jakieś namiary.....Słowacja, Czechy...na materiały budowlane.....hurtownia itp.

Nie wiem jak wasze odczucia.....ale ja już chyba mam dość "mafii cementowej" w Polsce.......może chociaż tutaj Pan Ziobro mógłby cos zrobić dobrego.

małgosia2005
18-10-2007, 07:50
Siemka
pan Ziobro jest nie z tego resortu :wink:

a swoją drogą czy ktos orientuje się w cenach drewna np. na Słowacji albo u innych naszych sąsiadów, czy warto tam je kupować ?

ersste
19-11-2008, 22:19
w niemczech na granicy tona cementu lafarge 85 euro to zeczywiscie mamy mafie cementowa ,skoro cement tani to wyroby cementowe także np kraweznik 0.7 euro kostka brukowa 3,8 euro m2 i to 10 cm grubosci,gazon 1 euro a nie jak u nas 18 zł szt,krata jomba 60*40 !0 ,8 euro a u nas 9 zł,drewno tez tańsze łaty 4*6 1,2 zł mb u nas 2 zł ,na wakacjach do polski odjezdzało 10 tirów dziennie do polskich odbiorców indywidualnych ,zyczył by duzym churtownia takich obrotów ale u nas mozna sprzedawac mał o a po wysokich cenach bo przeciez bum budowlany.

DianaM
11-12-2009, 10:47
A może lepiej znaleźć dobra firmę w Polsce. Są takie na pewno, które oferują produkty dobre jakościowo w bardzo niskich cenach i nie płaci się tyle za transport, mniej zachodu przy tym wszystkim. Proponuję ci zainwestowanie w nasz polski produkt budowlany.