PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W GLICYNIACH 2 pracownia ARCHON



MONIA i WOJTEK
29-03-2007, 18:07
czy ktoś buduje dom w glicyniach 2, czy mógłby coś o tym projekcie powiedzieć, czy robił jakieś zmiany, może jakieś zdjęcia? monia

MONIA i WOJTEK
30-03-2007, 07:15
nikt nie buduje takiego domu?????????? Wojtek

MONIA i WOJTEK
31-03-2007, 09:54
naprawdę nikt nie buduje takiego domu??????????////

MONIA i WOJTEK
03-04-2007, 12:40
NAPRAWDĘ SUPER PROJEKT

krisbydg
10-04-2007, 08:06
witajcie. nowy tu jestem... postanowilem odpowiedzieć na Wasz post.
Nikt odpowiadał, bo pewnie dlatego iż projekt jest stosunkowo młody.
U mnie pod Bydgoszą lada dzień rozpocznie sie budowa tego domu. Moim zdaniem układ domu jest świetny, uniwersalny jak na metraż i kubaturę którą prezentuje dom w glicyniach 2.
Wybrałem wersję lustrzaną bo pasuje mi to do sąsiadów ;)
Narazie o większych zmianach nie myślałem,to co narazie zmienione to:
1) brak ściany między salonem a pokojem biurowym na dole
2) wskutek powyższego zamiast drugiego dużego wyjścia na taras (przy ścianie pokoju biurowego dałem tylko okno)
3) cały dom od strony garażu poszerzyłem o 60cm.
4) kawałek kotłowni wydzielam na sprzęt ogrodniczy (możliwe ze wstawie ścianke).
to tyle..
a jak u Was ?

MONIA i WOJTEK
18-04-2007, 11:25
My także zrobiliśmy zmiany w tym projekcie, też budujemy lustrzane odbicie, bo tak akurat pasuje nam względem stron świata, też poszeżyliśmy garaż o 50 cm, też zlikwidowaliśmy ścianę do tzw. gabinetu, będzie tam jadalnia, zamiast małego okna balkonowego wstawiliśmy okno balkonowe trzyczęściowe, zlikwidowaliśmy środkowe okno balkonowe, tam gdzie było dwu skrzydłowe wstawiliśmy potrójne, całkiem zlikwidowaliśmy taras, tak żeby było bezpośrednio wyjście na ogród ( działka ma prawie 1700 metrów, na górze zlikwidowaliśmy całkiem balkon, będzie tam prosty dach, a w tym pokuju trzy okna dachowe, nad wykuszem zmniejszyliśmy balkon do wielkości wykusza zlikwidowaliśmy małe okna w pokoju i garderobie, w garderobie będzie okno wyłazowe na dach, a w pokoju podwójne okno balkonowe i dwa dachowe, przesuneliśmy ścianę o długość komina, w pokoju nad garażem zmieniliśmy okno balkonowe na normalne i dodaliśmy dwa dachowe, w łazience zmieniliśmy okno balkonowe na normalne i w tym miejscu nad łazienką na dachu zamierzamy zamontować solary. Budowę rozpoczynamy w czerwcu pod Włocławkiem. Jak rozpoczniecie budowę to dajcie znać jak wam idzie, chętnie zobaczymy, bo to niedaleko. Piszcie jak postępuje budowa, czekamy na informacje. Monia i Wojtek

MONIA i WOJTEK
20-04-2007, 07:31
halo nowy, czy już nie serfujesz na forum????

krisbydg
21-04-2007, 20:07
witajcie, dzięki za wspaniały opis..
niebyło mnie troche bo zalatany byłem..
u mnie narazie materiał zwieziony, czekam na pozwolenie - kwestia najbliższych dni i wtedy całą parą do przodu *góry) z domem :)

a narazie patrze na projekt i podglądam Wasz pomysł na ten domek :)
pozdrówka

MONIA i WOJTEK
22-04-2007, 13:48
My też dokańczamy przeróbki i czekamy na pozwolenie, start dopiero w czerwcu. Piszcie, jak Wam idzie, czy wprowadziliście jakieś udogodnienia i jak wygląda projekt w rzeczywistości.
Pozdrowionka,
Monia, Wojtek i Konradek

MONIA i WOJTEK
17-10-2007, 13:17
Cześć wszystkim, jest na forum ktoś, kto buduje ten dom, a może już pobudował? My skończyliśmy właśnie stan surowy otwarty.

krisbydg
17-10-2007, 20:49
witajcie...
my wlasnie jestesmy na etapie dachowki i na ten rok koniec. :)

MONIA i WOJTEK
18-10-2007, 07:03
Też skończyliśmy na dachu, ale go wydeskowaliśmy i położyliśmy papę, Jaką dachówkę kładziecie, ceramikę, czy betonową, jakiej firmy, jaki kolor i po ile płaciliście za metr? Ile Was wyniesie dach, a może jakieś zdjęcie?

harlla
26-05-2008, 08:15
Witam,razem z mężem również planujemy wybudować "DOM W GLICYNIACH 2" lustrzane odbicie.
Na razie walczymy z papierkową robotą.

MiSiOr
27-05-2008, 20:58
Witam.

U nas również stanęło na tym projekcie, w wersji z dobiciem lustrzanym.

Wprowadziliśmy małe zmiany:
- szersze schody,
- łazienka na dole większa kosztem pokoju,
- salon węższy, nieznacznie - aktualnie z kuchnią jest 30m2
- dom poszerzony o 0,5 m - szerszy garaż,
- kotłownia obniżona o 1m - ala piwniczka.

bkarolcia
13-06-2008, 19:42
Witam!

Przyłączam się do forum, właśnie zaczynamy z mężem budowę Domu w Glicyniach 2. Wczoraj wykopane zostały fundamenty,a dzisiaj zalane ławy. Z chęcią podziele się wszelkimi informacjami i sugestiami z innymi. Domek uważamy za bardzo fajny i funkcjionalny, choć dokonaliśmy kilka zmian.

harlla
19-06-2008, 11:43
No i mamy pozwolenie na budowę i dziennik nawet. Tylko kierownika budowy nadal brak. :-? :-? :-?

bkarolcia
23-06-2008, 10:13
Gratuluję!!!
U nas prace idą dalej do przodu. Fundamenty wymurowane, w tym tygodniu będą ocieplone i zasypane. Potem trochę odczekamy, będzie wylana podłoga i pniemy się do góry. Na razie wszystko przebiega bez większych problemów.

Mika_1
26-06-2008, 19:43
Witam, my też kupiliśmy ten projekt. Często podglądam forum i korzystamy z rad i opini tu zawartych. Chcę podzielić sie naszymi zmianami, są to min: - poszerzenie garażu do 4 m, - likwidacja okna i wyjscia balkonowego w salonie i zamiana na jedno szerokie wyjscie, - poszerzenie schodów z 90 do 1,20 cm / po uwagach na formum, ze są b. wąskie/ - powiększenie łazienki o 50 cm, tak żeby bez problemów zmiescić prysznic. Dodatkowo kotłownię podzileilismy na 2 pomieszczenia z odrębnym zewnetrznym wejściem, no i o kilka cm poszerzylismy wiatrołap. Mocno tez zastanawiamy się się nad rekuperacją. No a sama budowa - tuz przed nami .. Będę zobowiażana i wdzieczna za podpowiedzi i zdjęcia z budowy lub gotowego już domu.

blekitny470
15-08-2008, 21:40
Witam!

Gratuluję wszytkim, którzy już ruszyli. Zazdroszę tego etapu. My z żonką jesteśmy na etapie podejmowania finalnej decyzji dot. wyboru projektu. Po wielu tygodniach przemyśleń wybierzemy omawiany w tym wątku projekt z elewacjami jak w Orionie (PProjekt) - wkrótcę wrzucę wizualizację.

Jeżeli to możliwe wrzućcie proszę zdjęcia lub film z wnętrza waszych domów. Zależy mi głównie na zobaczeniu rozkładu pomieszczeń na dole. Mogę ewentualnie pomóc w założeniu galerii.

Dodatkowo, chętnie zerknął bym na zdjęcia z planami kondygnacji - prześiljcie mi w miarę możliwości dobrej jakości zdjęcia na: [email protected] Postaram się wtedy zrobić projekt w aplikacji do modelowania budynków i wrzucić film z "wirtualnej wycieczki po domu".

Macie może informację jak jest z ogrzewaniem domu? Ile KW jest przewidziane?. I może ktoś tak jak ja chce zmniejszyć liczbę pokoi na górze, chętnie poznam plany takich zmian.

Pozdrawiamy P&M

m.w.s
20-09-2008, 09:53
Cześć, ja dopiero jestem na etapie pozwoleń i wyboru projektu. Dom w glicyniach przypadł nam do gustu, ma funkcjonalny rozkład pomoeszczeń :) , fajny wygląd. Jeśli moge prosić o jakieś podpowiedzi co do rozwiązań architektonicznych i może jakieś zdjęcia bedę wdzięczna. :roll:

m.w.s
22-09-2008, 20:01
Wybraliśmy właśnie ten projekt i prosimy o wskazówki. Jesteśmy na etapie pozwolwnia więc wszystkie ciekawe rozwiązania i porady bardzo nam się przydadzą. Mile widziane sa fotki. :)

m.w.s
25-09-2008, 19:38
Czy naprawde nikt nie buduje tego domu?????????? :(

m.w.s
03-10-2008, 14:12
Chyba mam pecha, bo wybralam z mężem projekt którego nikt inny nie chce budować. Skoro jest on taki beznadziejny to chodziasz napiszcie dlaczego, a może nie wiadomo jak wygląda? Spróbuje wstawć link ze stroną, aby można było go obejżeć.



http://www.archon.pl/projekt_domu/Dom_w_glicyniach_2/m4484023e3578f,1

lucky2001
05-10-2008, 22:49
:D witam wszystkich budujacych swe marzenia jestem na etapie wyboru projektu. Podoba mi sie DOM W GLICYNIACH 2 z pracowni projektowej Archon. Czy ktos z panstwa jest na etapie budowy lub wybudowal juz ten dom. Jestem ciekaw Panstwa opinii oraz spostrzezen. Pozdrawiam

lucky2001
05-10-2008, 23:06
witam mamy podobne gusta ja tez szukam ludzi ktorzy zdecydowali sie na ten projekt, niestety jest nas niewielu :) jakie maja panstwo spostrzezenia na temat tego projektu. moim zdaniem jest bardzo funkcjonalny,prosty i cenowo jako taki. pozdrawiam..

lucky2001
07-10-2008, 21:38
witam wreszcie kogos znalazlem kto zecydowal sie budowac dom w glicyniach 2 pytanie gdzie moge zobaczyc zdjecia z bud tego domu, interesuje mnie jeszcze sprawa schodow bo sa w projekcie schody zabiegowe ale wiem ze to nie praktyczne rozwiazanie czy ktos pzrzeprojrktoeal schody prosze o info...

m.w.s
12-10-2008, 18:52
Witam, ciesze się, że nie tylko my budujemy dom na podstawie tego projektu :) . Dom rzeczywiście jest funkcjonalny, jednak myślimy o niewielkim poszeżeniu garażu. A państwo myśleli może o jakiś zmianach?

Margoth*
15-10-2008, 07:01
Wprawdzie nie buduję Domu w glicyniach 2, ale buduję dom obok sąsiada, który taki dom już wybudował, tzn. jest w trakcie wykańczania. Można powiedzieć, że dom mu wyszedł prawie dokładnie jak na wizualizacji Archonu. Zmiany, które wprowadził:
- brak krótkiej łukowatej ściany w salonie
- zamiast okienka w pomieszczeniu gosp. przy garażu są drzwi.
Może zmian jest więcej, ale byłam w środku tylko raz, więc nie wiem.

Sąsiad wykończył niektóre okna dokładnie tak, jak jest w projekcie: tzn. okno nad wejściem i okna (a raczej drzwi) w pomieszczeniu nad garażem. Chodzi mi o metalowe sztaby zaezpieczające przed wypadnięciem, jak ktoś się za mocno wychyli. Może po wykończeniu będą ładnie wyglądać, ale teraz bardzo mi się nie podobają.

Mam kilka zdjęć tego domu, bo jak robiłam fotki swojej budowy, to przy okazji w kadrze znalazl się dom sąsiada, ale nie umiem wkleić zdjęć na forum.
[/img]

m.w.s
15-10-2008, 19:13
Dzieki Margoth za podpowiedzi, szkoda tylko, że to sąsiad buduje ten dom. :( Na forum niewiele osób buduje wedlug tego projektu, a domek jest funkcjonalny i dość fajnie wygląda z zewnątrz. Jak poznasz w jaki sposób umieszczać zdjęcia na forum to bardzo bym o nie prosila. Do usłyszenia na forum. :)

m.w.s
24-10-2008, 15:21
Szkoda, że nadal nikt niema ochoty podzielić się swoimi doświadczeniami z realizacji tego projektu. :( Czyżby nikomu się nie podobał ? Może jednak znajdzie się chodziasz jedna osoba która jak my zdecydowała się na ten projekt i będziemy mogli wymienić swoje doswiadczenia. :roll: Pa

blekitny470
29-11-2008, 10:18
Na obrazku elewacje glicynii2 zrobione w stylu Oriona z PPROJEKT. To nasz plan wykończenie, może ktoś z was również skorzysta.

Na obrazku też 3 skrzydłowe drzwi salonu oraz brak drugiego wyjście na ogród. Te dwie modyfikacje chyba są najczęściej wykonywane.

http://www.archon.pl/uploads/forum/363/1413_1222463644_image.jpg

blekitny470
29-11-2008, 10:23
Podobnie jak Monika i Wojtek obniżamy kotłownie o około 0,5m-1m. Projektant podpowiada, żeby wykonać fundament pod ścianę oddzielającą ją od garażu - chodzi o napór garażu na obniżoną kotłownie.

Co myślicie?

zulas
12-11-2009, 19:13
Również z żoną chyba wybierzemy ten projekt. Oczywiście z drobnymi zmianami:-)

zulas
16-11-2009, 19:35
Już wiemy jakie zmiany chcemy wprowadzić. Raczej to kosmetyczne zmiany, niż rewolucyjne, ale i tak sporo się tego nazbierało :-)

Niektóre dzięki temu forum :-)

Chcielibyśmy wprowadzić zmiany:
- poszerzenie schodów do 110-120 cm kosztem przejścia między garażem, a wiatrołapem
- zwiększyć okno w kuchni
- zmniejszyć balkon nad wykuszem do wymiaru wykuszu
- zostawić tylko jedno okno w garażu
- dodać drzwi wejściowe z zewnątrz do kotłowni
- rezygnacja z okien balkonowych w łazience oraz małym pokoju na rzecz normalnych okien + okno połaciowe w pokoju
- dodanie słupków dzielących okna w wykuszu
- rezygnacja z okien balkonowych w gabinecie i salonie na rzecz okien
- przeniesienie drzwi do schowka z kuchni na ścianę od korytarza

KasioMar
12-03-2010, 22:53
Witam współGlicyniowców :D
My też będziemy budować Glicynkę 2 ze zmianami:
http://forum.muratordom.pl/post4103632.htm#4103632

Pozdrawiam Wszystkich!