PDA

Zobacz pełną wersję : Chatka na burkach



smoook
29-03-2007, 19:44
Witam serdecznie wszystkich budujących, tych, którzy wybudowali i tych, którzy – tak jak ja – zamierzają budować :)

Niniejszym rozpoczynam mój skromny dzienniczek :)

Co prawda, daleko mi jeszcze do postawienia pierwszej cegły, ale postanowiłam rozpocząć, gdyż właśnie dziś listonosz przyniósł zawiadomienie z wydziału geodezji o złączeniu działek, na które czekaliśmy chyba jakiś miesiąc.

O budowie myśleliśmy już dużo wcześniej, lecz jako rasowi laicy nie mieliśmy pojęcia, że budowa jak budowa... trwa..., ale to nic w porównaniu z tą całą papierologią... Nasza działka widniała w ewidencji gruntów jako dwie działki, mimo, iż tworzy dla nas całość, w ewidencji gruntów posiadała dwa numery (a na takiej jak wiadomo nie można postawić domu). Od dziś ma już jeden !!! hura :)

Teraz pozostała nam cała reszta – podłączenie mediów pod ten jeden numer (hehe) no i pozwolenie na budowę. Obstawiam, że (przy dobrych wiatrach) będzie to trwało jakiś miesiąc. Zobaczymy czy moje prognozy się spełnią....



Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i mam nadzieję, że mój następny wpis ukaże się bardzo szybko.
Błagam... urzędy musicie się dobrze spisać :)

smoook
03-08-2007, 22:02
Dużo czasu minęło od ostatniego mojego wpisu, no ale niestety tak to wszystko trwa...
A zmieniło się duuuużo.
Nie będę opisywać naszych zmagań z formalnościami, ale troszke się ruszyło :)
Mamy wszystkie potrzebne mapki i wypis z ksiąg wieczystych :P
A dzięki temu, że wszystko się tak bardzo rozciągnęło w czasie, mięliśmy czas na przemyślenie projektu. No i stało się. Decyzja zapadła: projekt indywidualny.
Już jesteśmy po kilku spotkaniach z naszym architektem i domek prawie gotowy...na papierze oczywiście :)

smoook
03-08-2007, 22:09
aha,
a w zeszłym tygodniu zrobiliśmy badania geotechniczne gruntu i jesteśmy bardzo zadowoleni z tego co kryje się pod naszą trawką. :lol:

Facet zrobił trzy odwierty: dwa na przekątnej domu i jeden troszkę dalej pod studnie. Nie uwierzycie, ale pod domem cudowny żółciutki piaseczek i ani grama wody na głębokości 3 m., a w miejscu gdzie chcemy postawić studnie - na dwóch metrach woda :D ma sie te różdżki no nie?

no i jeszcze jedna zmiana od pierwszego wpisu! Będziemy mieć dzidziusia:):)

smoook
13-02-2008, 13:52
No ładnie,
już minął prawie rok od ostatniego wpisu, a domu jak nie było tak nie ma.
Ale jest za to z nami od miesiąca nowy członek rodziny :) Bartoszek :):)
Nie poszło tak szybko jak myśleliśmy, mieliśmy straszny problem z architektem, który od listopada nas zwodził, unikał i nie odbierał telefonów.

Na szczęście wszystko skończyło się dobrze i mamy gotowy projekt :lol: :P
(jeszcze nie umiem wklejać zdjęć, ale jak sie tylko nauczę to to zrobię:))

Teraz szukamy ekipy budowlanej, czy ktoś ma może jakieś dobre kontakty ze śląska i okolic???

smoook
14-02-2008, 13:16
http://foto3.m.onet.pl/_m/575be87406352284c55b58918da47a9b,5,19,0.jpg

udało mi się wkleić ale nie umiem powiekszyć :(

smoook
19-06-2008, 08:19
Dostaliśmy POZWOLENIE NA BUDOWĘ !!!

A oto nasza działeczka a właściwie jej fragment, na którym postawimy nasz utęskniony już dom.

http://images28.fotosik.pl/232/e37cccce9c485ac2med.jpg

Brama już jest:

http://images25.fotosik.pl/231/4ea5e927a52eb9f9med.jpg

No... tylko trochę kolor nam nie wyszedł, więc zaraz pomalujemy ją jeszcze raz

:oops:

smoook
20-06-2008, 10:14
rozpoczynamy rundkę po bankach...i spotkanie z expanderem...
:lol:
zobaczymy co z tego wyjdzie

smoook
20-06-2008, 10:28
nie wiem, czy coś będzie widać, ale tak wygląda rzut parteru:

http://images32.fotosik.pl/292/6cc39b0a005c8072.jpg

a tak poddasza:

http://images31.fotosik.pl/292/f39f031e4fc689a8.jpg

smoook
27-06-2008, 10:38
Dostaliśmy umowę i warunki podłączenia do sieci elektrycznej :D :D :D
do zapłaty - 2200 zł :( :( :(

smoook
01-07-2008, 14:55
Po wizycie w Open Finance rozważamy trzy banki: Millenium, Multibank i Kredytbank.
A wycenę domu oraz naszej ślicznej działki zrobi nam jedna pani po bardzo okazyjnej cenie :D 550 zł (ale to za miesiąc).
No ciekawa jestem na jakiej żyle złota stąpamy :lol:

smoook
29-08-2008, 12:16
Szukamy ekipy...na pazdziernik/listopad - fundamenty
no i jak zima będzie łagodna to może i uda się coś więcej.
Może ktoś zna kogoś godnego polecenia?

smoook
04-01-2009, 20:19
Dawno nic nie pisałam, jak zwykle wszystko sie przeciąga.
Nie udało nam się zacząć przed zimą, ale z nowym rokiem, bardziej optymistycznie i z kompletem potrzebnych dokumentów i pozałatwianych formalności: DO DZIEŁA !!!! :P

Wycena działki zrobiona: 75zł/m2, co daje jakieś 37% wkładu własnego, więc jest lepiej niż myśleliśmy :)

Linia napowietrzna prądu jest w fazie projektowania, sąsiedzi wyrazili zgodę na poprowadzenie linii wspólną drogą.

Tak więc wybieramy ekipę....

smoook
04-01-2009, 20:24
Zestawienie dotychczas poniesionych kosztów:

scalenie działek: 600 zł
mapki: 500 zł
badanie geologiczne gruntu: 600 zł
projekt domu: 10 000 zł
wycena inwestycji przez rzeczoanawcę bankowego: 550 zł

razem: 12 250 zł

smoook
10-01-2009, 21:21
W związku z szukaniem ekipy, zamieściliśmy ogłoszenie na internetowej giełdzie usług. I powiem.... nie spodziewałam się aż tak licznych odpowiedzi.
Chyba minęły czasy, kiedy to ekipy przebierały w inwestorach...
:wink:
Powoli dostajemy kosztorysy...
Rozpiętość kosztów jest dość duża: 48 tyś. - 110 tyś. (robocizna stan surowy zamknięty).
Czekamy na resztę...
Dajemy sobie czas do końca stycznia na podpisanie wstępnej umowy.