PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie okna PCV z listy....



michal flisak
13-06-2003, 21:50
Witam.
Wiem że to już bywało ale nie umiem się zdecydować. Czytałem forum
ale tu każdy chce drewno ....

Wszystkie mają szyby 1.1, okucia Winkhaus lub Roto

1) Rehau, Thermo-Design (4kom) prod. Eurocolor za 3880
2) Bruckmann, AktivPlus (4kom) prod. OknoPlus, ciepła ramka, za 4600
3) Veka, ekonomic, (3kom) za 3830
4) Kommerling, Eurodur 3S, (3kom. prawie...) za 4089
5) Thyssen, prod. Norma 2000, (3 kom.) za 4573
6) Deceuninck Mondial, (3kom), super biel, za 4004
7) KBE, System 70, (chyba 5 kom.), ciepła ramka, za 4155

Ufff..... Co byście wybrali ?

zibi.maz.
14-06-2003, 16:41
Ja wybrałem Kommerlinga Euro-future. Oglądałem te okna, porządnie wykonane, dobre okucia, ciepła ramka, profil 5 komorowy 70 mm i dotego ładne klamki Hoppe. Masz producenta w Zabrzu, firma Super-Okno. Ja biorę od nich. Pozdrawiam.

14-06-2003, 23:23
Oprócz systemu liczy się także jakie zastosowano wzmocnienie stalowe wewnątrz profilu (bezwzględne minimum to 1,5 mm),
okucie może być zwykłe, z jednym punktem atywłamaniowym tylko w skrzydle RU, a może być nawet z 4 pkt antywłamaniowymi w skrzydle w standardzie, może być zastosowane okucie podróbka itp.
Oczywiście doświadczenie producenta. Znam takich co od dwóch, trzech lat "produkuja", a daja gwarancje na lat 10 - takich to lepiej omijać z daleka!!!
Stety Kommerling Euro-futur to mercedes w Niemczech z posród systemów profili okiennych.

Teska
15-06-2003, 06:47
hmm...te mercedesy to chyba c sie gosciu pomyliły...oczywiscie w oknach :)
Pytałam kolge ktory jest developerem w Niemczech...mercedesy plastikowe juz sie skonczyły :)

15-06-2003, 08:58
Teska
Nic tak w kobietach nie cenię, jak inteligencję :lol:

Teska
15-06-2003, 09:26
Gosciu...zawsze ceniłam osoby,ktore umiały sie podpisac bynajmniej imieniem pod tym co piszą...

Miłego dnia Tobie życze...

michal flisak
15-06-2003, 11:09
Co do okuć to racja i co do wzmocnień to teź racja. Sprawdzę.
A czy ktoś może zdecydowanie odradzić jakiś typ ?
Dzięki z odzew.

15-06-2003, 13:46
Czy Teska to jakieś nowe imię. Jesteś niestety tak samo anonimowa jak ja.
Jeżeli dyskutuję na jakiś temat to na pewno nie po to, żeby komuś zepsuć dzień. A jak się na czymś nie znam to nie zabieram głosu, i nie rozpowiadam co szwagier, szwagra gdzieś usłyszał itp.
Miłego dnia również, Do usłyszenia.

zibi.maz.
15-06-2003, 21:38
Niestety nie mam własnych doswiadczeń co do np okuć w oknach. Mogę tylko powtórzyć to co powiedział przedstwiciel , z którym rozmawiałem. W "jego" oknach sa okucia Roto NT wiec oczywiście je chwalił.Jak wspomniałem o okuciach Siegenia to stwierdził, że zdarzają się podróbki, kupowane taniej przez producentów okien u "warsztatowych" wytwórców.Nie wiem ile w tym prawdy.

pchelek
16-06-2003, 08:16
W okuciach podróbkami są zaczepy [te mocowane do ościeżnic]. Jest to plaga - bo takie podróbki nie pasują do rolek okuć i przez okna wieje.
Co do mercedesów z plastików. To jest tak, że Niemcy poszli o krok do przodu i mają już u siebie okna PASSIVHAUS. To takie okna co praktycznie nie trzeba ogrzewania. Ponadto w Niemczech jest prawdziwa bryndza okienna. Natomiast EUROFUTUR jest jednym z lepszych systemów

pchelek
16-06-2003, 08:19
I :o Zapomniałem. Inne okna to okna "drewniane" z MDF lub łączone z drewna i poliuretanu.
Oczywiście w Niemczech.

Krystian
16-06-2003, 08:29
michał - ja wybrałem do całego domu trzykomorowy Deceuninck z okuciami roto i zaczepem antywyważeniowym...
Pozdrawiam.

16-06-2003, 22:05
Stety Kommerling Euro-futur to mercedes w Niemczech z posród systemów profili okiennych.
Napisałem tak, bo znam pozycję Kommerlinga na rynku niemieckim, wiem jaką ma opinię wśród polskich fachowców:

to prawda system jest jeden z najlepszych.
EUROFUTUR to taki mercedes.
A tu kilka godzin po mojej wiadomości, Teska już zdążyła porozmawiać z niemieckim developerem, żeby napisać odpowiedź. Wydaje mi się, że ani ja (a pośrednio Pchełek) nie zasłużyliśmy na taka odpowiedź.

hmm...te mercedesy to chyba c się gosciu pomyliły...oczywiscie w oknach :)
Pytałam kolge ktory jest developerem w Niemczech...mercedesy plastikowe juz sie skonczyły :)
Chyba przyznacie, że nie potraktowałem po tym Teski zbyt mocno, tym bardziej że powinno się moją odpowiedź czytać z przymrużeniem oka, tym bardziej, że zdanie pochodzi z filmu VABANK- kto pamieta z jakiej sceny (świetnej komedii którą kilka dni temu powtarzano).

Natomiast okna do domów pasywnnych to już zupełnie inna bajka.

pchelek
17-06-2003, 08:12
Ale ta bajka to już niedługo się ziści.
Już SCHUCO myśli o wprowadzeniu systemu CORONA CT 80 - siedem komór szerokość 80 mm.
Podobne rozwiązanie ma już DECEUNINCK i PLUSTEC - znacznie jednak prostsze [do trój-, czterokomorówki dokładane są zewnętrzne ramy trzykomorowe. W oknach jesteśmy zaraz za Niemcami.
Popatrzcie co się dzieje w szybach.
Kiedyś 1,1 to było ho! ho!. A teraz 1,1 to już standard. A są już szyby 0,7.

17-06-2003, 08:16
Są już tego typu rozwiazania, szyby nawet 0,4 ale na razie ceny są zaporowe dla zwykłego klienta. Pewnie po mału, po mału ceny te znormalnieja ale to jeszcze zapewne kilka lat.

tczarek
17-06-2003, 08:19
Nie powiem konkretnie jakie okna wybrać z podanej listy, ale zdecydowanie nie profil 3 komorowy. Jest to stara konstrukcja o kiepskich parametrach, którą producenci starają się wysprzedać po atrakcyjnych cenach.
Pozdr,

pchelek
17-06-2003, 08:34
To prawda. Weź VEKA PERFECTLINE - 5 komór, szerokość 70 mm

17-06-2003, 08:37
Lekka przesada. Wielu ludzi nie stać nawet na te "stare" konstrukcje o "kiepskich parametrach?".
Póki będzie zapotrzebowanie bedą pewnie produkowane ale nie wysprzedawane. Producenci profili robią wszystko żeby te ceny jeszcze obniżyć - pocieniają ścianki, dodaja różne "uszlachetniacze". Później producenci okien od siebie dodają to i owo i wychodzą"
Najtańsze okna o nawyższej jakości. :lol:

tczarek
17-06-2003, 08:53
Szanowny gościu pamietaj o jednej mądrości ludowej: Ludzi niebogatach nie jest stać na taniochę. Kupując taniochę skazujesz się na wieczne problemy i niezadowolenie.
Pozdr,

17-06-2003, 11:24
Mi to mówisz, powiedz to ludziom którzy kupują rzeczy najtańsze (w momencie zakupu) bo liczą każdą złotówkę.
Niestety często wówczas tak bywa, że to co było takie tanie wychodzi strasznie drogo.
Chyba każdy, kiedyś miał taką przygodę że chciał zaoszczędzić parę zł a w konsekwencji musiał dołożyć duuużo wiecej.
Pozdr.

vanka99
15-01-2007, 23:21
Witam
czy jest ktos z okolic Wroclawia kto jest na etapie zakupu lub juz kupil okna?

Pozdrawiam

JACKIE P
15-01-2007, 23:27
wg mnie to "0" drewna

JACKIE P
15-01-2007, 23:27
sorrki - pomyłka - oczywiście "0" plastików - sorrka za przejęzyczenie