PDA

Zobacz pełną wersję : Ceny mat. budowlanych za granicą !!!



Lonio
30-03-2007, 18:08
To co się teraz dzieje na rynku materiałów budowlanych to istne wariactwo.
Materiałow na ściany nie ma. W mojej okolicy nawet na zeszyt nie zapisują a tam gdzie ewentualnie by mnie zapisali to i tak nie wiedzą kiedy ten materiał dostaną i za ile.
W jednym ze składów budowlanych zaproponowali mi sprowadzenie w ciagu 2 tygodni bloczku z białego betonu komórkowego (z wpsustami) za cenę ok. 180 zł. na metr kwadratowy ściany (ok. 30%) drożej od ostatniej dostawy polskiego bloczku jaki mieli na składzie na początku stycznia.
Co sądzicie o kupnie materiałown na ściany w Niemczech ?
Czy propozycja jaką otrzymałem jest atrakcytjna?

Jeszcze jedno słyszałem, ze wogóle materiały budowlane w Niemczech i Czechach są tańsze niż u nas i bez kolejek można je dostać.
Co powiecie o propozycji skrzyknięcia sie kilku osób i zamówieniu większej parti tychże materiałow u naszych sąsiadów.
Ja konkretnie jestem zainteresowany kupnem 2000 szt. bloczków białego betonu komurkowego 24 szer.

Alkman
31-03-2007, 00:09
Też o tym myślałam żeby poszukać na terenie Niemiec ale u nas chwilowo nie jest aż tak dramatycznie. Trzeba pamietać o kosztach transportu no i oczywiście nie znamy konkretnych cen materiałów by móc porównać. Ja w tej chwili zapłaciłam za materiały na dach chociaż nie mam jeszcze fundamentów.

kacper69
31-03-2007, 18:45
Jeszcze troszkę zdrożeją te materiały , to szwagierek znowu uruchomi cegielnię, która zamknął ze 4 lata temu.
Wtedy pewno znowu będą tanie.

novi_ana
17-04-2007, 10:43
wiem, że drewno na stropy u nas sprowadza się ze Słowacji..

kristak
18-04-2007, 18:52
Byłem wczoraj w Niemczech dowiedzieć się o Poroton 36,5 na klej. Oferta wczorajsza to 2.30 euro za sztukę . transport własny odbiór u wskazanego producenta na terenie Niemiec. Właściciel TIR za kilometr średnio bierze 1 euro/km. Można się dogadać na opłatę "w jedną stronę", w spedycji załatwia sobie kurs do Niemiec a z powrotem z twoim materiałem.

pawel1309
18-04-2007, 20:12
Byłem wczoraj w Niemczech dowiedzieć się o Poroton 36,5 na klej. Oferta wczorajsza to 2.30 euro za sztukę . transport własny odbiór u wskazanego producenta na terenie Niemiec. Właściciel TIR za kilometr średnio bierze 1 euro/km. Można się dogadać na opłatę "w jedną stronę", w spedycji załatwia sobie kurs do Niemiec a z powrotem z twoim materiałem.

a orientujesz się może jak stoi ytong? (rownież 36,5)

kristak
19-04-2007, 07:57
Ytong widziałem w niemieckim OBI , przyznam się że nie pytałem ale cena była zbliżona chyba coś koło 2.70. Mnie interesował tylko poroton na klej.