PDA

Zobacz pełną wersję : Co wybrać piekarnik parowy czy zwykły



acca5
02-04-2007, 07:58
Tak sobie myslę,że jak juz sie człowiek wprowadzi i zafunduje sobie nowa kuchnie to może warto zmienić całkowicie rodzaj piekarnika . Co myslicie o parowym i czy jest jakaś różnica smaku miedzy pieczeniem parowym a tradycyjnym, czy tylko tyle ,że nieopływa wszystko w tłuszczu?
czy taki piekarnik wymaga żródła stałego wody czy ma zbiornik który sie uzupełnia. Czy w takim piekarniku piecze sie wszystko od ciasta do mięs?

acca5
02-04-2007, 14:09
Czy nikt nie używa piekarnika parowego i nie moze porównać tradycyjnego z parowym?

raffran
02-04-2007, 14:14
My jestesmy zdecydowani na parowy.Jak do tej pory planujemy mieci taki i taki.
Tylko nigdzie w sprzedazy nie mozemy znalezc parowych.
Moze masz jakies namiary???

acca5
02-04-2007, 15:30
http://www.electrohome.pl/go/_info/?id=1558&partner_id=&code=b5fd12fd77e2b6142d2e8de9565fc2d3
jak wrzucisz w google to same wyskakują

raffran
02-04-2007, 19:45
Dziex.
Na necie to wiem,gdzie je znalezc.Prwadopodobnie i tam je tez kupimy,ale musze to zobaczyc,obejrzec,dotknac ......wicie,rozumicie. 8)

nata76
03-04-2007, 12:04
Czy chodzi Wam o tzw. PIECE KONWEKCYJNE?

daxima
03-04-2007, 14:01
Też chcę parowy i nie wiem czy zrobić dwa czy jeden
Nigdzie nie mogę znaleźć info o użytkowniu.
Może ktoś już jest posiadaczem i nam trochę wyjaśni zawiłości z użytkowania :(

szpilka
03-04-2007, 14:37
Miałam właśnie napisać post w tej sprawie :D . Jestem w trakcie projektowania kuchni. Myślałam o 2 piekarnikach,takich zwykłych. Projektantka podpowiada , aby jeden zrobić parowy. Na szkoleniu demonstrowano sposób użytkowania i mówi, że jest dobry. Podono też Pascal w swoim programie użytkował taki piekarnik.
Kiedyś widziałam taki piekarnik parowy, wydaje mi się że w Blue City, tam jest na stałe punkt z wyposażeniem kuchni, ale nie jestem pewna.
Zawsze można zadzwonić do dystrybutora, na pewno podadzą informację, gdzie można je zobaczyć.
A orientujecie się, jak ze zużyciem prądu, może jeszcze jakieś inne wymogi ma taki piekarnik parowy
szpilka

izat
03-04-2007, 14:39
od paru latek mam piekarnik Electroluxa z gotowaniem i pieczeniem parowym jako funkcją
mówiąc szczerze prawie w ogóle tego nie używam :(
wodę nalewa się do małego zbiorniczka
gotowanie na parze w piekarniku zmienia smak
mi osobiście to nie odpowiada
uważam, że jest to zbędnie wydana kasa

Tobie chodzi chyba o specjalne urządzenie, jak np ma Miele
rozmawiałam z handlowcem i przyznał, że smak potraw zwłaszcza z tego ciśnieniowego jest do kitu :(
ja odpuszczę sobie to na pewno

daxima
03-04-2007, 14:53
http://www.topmarket.pl/pict/SIEMENS%20HB%2024%20D%20561.jpg
http://ewabymail.pl/images/kb9820em.jpg

Ja myślę o czymś takim

szpilka
06-04-2007, 16:16
A czy piekarniki parowe to nie są inne urządzenia niż piekarniki z funkcją gotowania na parze i czy w związku z tym może potrawy maja inny samk.
Forumowicze, może ma ktoś jeszcze w użytkowaniu piekarnik parowy i podzieli się opinią...

askaaa
10-02-2008, 16:47
czy warto go mieć ?

jak tak, to jakiej firmy polecacie ?

fennel
19-03-2008, 17:17
Prosze Was o opinie na temat piekarnikow parowych. Warto, a moze nie-warto?
Jesli ktos posiada akurat taki http://www.topmarket.pl/piekarniki_parowe/SIEMENS_HB_24_D_561.php , to byloby fajnie, bo wlasnie mi pasuje wygladem jak i wymiarowo :lol:.

izat
19-03-2008, 18:30
uważam, że nie warto
mam i nie używam

askaaa
19-03-2008, 19:11
mnie ten temat też baaardzo interesuje ..
ja rozważam nad tym
http://www.ceneo.pl/427996

czy ta firma w ogóle jest godna uwagi ?

fennel
19-03-2008, 20:41
Tutaj jest jedna pozytywna opinia http://www.ceneo.pl/;015100134-10.htm#productOpinions , ale prosze o wiecej :).
Osobiscie bardzo lubie gotowane/duszone np. warzywa, wiec jestem mocno zainteresowana tymi piekarnikami.

Julita2
24-09-2008, 09:43
Podciągam temat- kto użytkuje piekarnik parowy np AEG Electrolux i mógłby podzielić się wrażeniami? Cena piekarnika parowego niebagatelna - ok4000, więc trzeba się mocno zastanowić...

fasola25
25-09-2008, 19:57
jeśli planujecie zakup piekarnika parowego to musicie pamietać, że nie jest to zwykły piekarnik - nic w nim nie upieczecie, bo piekarnik parowy pracuje do 100 stopni - po prostu gotuja na parze, wyciskają soki z owoców, rozmrazaja i robia mnóstwo innych rzeczy

czym innym jest natomiast pierarnik z funkcja pary - taki piecze, gotuje na parze i piecze z dodatkiem pary - jest na pewno bardziej wszechstronny

najczesciej te piekarniki sa kompaktowe i maja niewielkie pojemności (AEG ok 25 litrów, Siemens 34 litry), jest piekarnik z f. pary elektroluxa o tradycyjnych rozmiarach

josephine
20-10-2008, 14:31
A ja ciekawa jestem jak szybo taki piekarnik parowy ugotuje kawałki warzyw, np. falafior, marchew, fasolkę.
Ktoś wie?

m&k
20-10-2008, 14:54
mam piekarnik AEG Competence B9820-5-m

na razie używany był tylko raz - odgrzewaliśmy na parze gołąbki,
czas 15 minut, zagrzane super, nie wysuszone, smak bez zmian,
póki co jesteśmy nim zachwyceni - panel dotykowy działa rewelacyjnie (lepiej niż w innych produktach Teki i Boscha)

m&k
20-10-2008, 15:01
dwa razy się wysłało.. :-?

josephine
20-10-2008, 15:20
m&k wrzucaj tu swoje uwagi na bieżąco w miarę dalszych sukcesów kulinarnych, proszę.

m&k
20-10-2008, 21:39
m&k wrzucaj tu swoje uwagi na bieżąco w miarę dalszych sukcesów kulinarnych, proszę.
ok, postaram się 8)

DorciaIQ
24-10-2008, 10:25
Słuchajcie a jakie zestawy piekarniko-mikrofala + piekanik parowy polecacie? Bo z tego co zdążyłam znaleźć, to tylko Miele (pięęęękny ale cena poraża :o ) i Siemens, ale one nie są tak dobrze dopasowane wizualnie, no i podobno Siemensa kompakt nie jest za bardzo teges...

leon28
23-11-2008, 18:46
witam wszystkich, stoimy wlasnie przed koniecznoscia wyboru piekarnika do kuchni i w materialach reklamowych znalazlem informacje o mozliwosci stosowania pary w piekarniku. na forum za wiele informacji na ten temat nie znalazlem. moze sa jednak osoby, ktore takie cos uzywaja i moga podzielic sie swoimi doswiadczeniami. czy np. zasobnik wody wystarcza na standardowe pieczenie miesa, czy w czasie tego pieczenia trzeba go uzupelniac, czy mozna w takim piekarniku piec ciasto? czy potrawy smakuja tak jak z tradycyjnego piekarnika/lub lepiej? itd.

na razie na celowniku jest piekarnik aeg -elektrolux wlasnie z funkcja pary.

cieszynianka
24-11-2008, 12:20
Tu znajdziesz dyskusję na ten temat:

http://forum.muratordom.pl/co-wybrac-piekarnik-parowy-czy-zwykly,t98329.htm?highlight=piekarnik%20parowy

:wink:

dziewiatka
24-11-2008, 13:47
ja mam piekarnik parowy smega, ale jako osobne urządzenie... i nadaje się wyłącznie do gotowania na parze. nie znam przepisów na upieczenie ciasta na parze, chyba ze są to knedle :)
jak chce upiec kurczaka albo ciasto, to opdalam tradycyjny piekarnik i piekę
jeśli chodzi o zasobnik wody w piekarniku parowym, to nie zdazylo mi się uzupelniać w polowie gotowania :)

jesli są urządzenia, które rzeczywiście łącza funkcję gotowania na parze i pieczenia w wysokiej temperaturze, to z pewnością nie można robić dwóch rzeczy jednocześnie. może lepiej kupić dwa osobne urządzenia? wtady będzie pewność, że oba w 100% spełniają swoje funkcje :)

leon28
24-11-2008, 21:22
Tu znajdziesz dyskusję na ten temat:

http://forum.muratordom.pl/co-wybrac-piekarnik-parowy-czy-zwykly,t98329.htm?highlight=piekarnik%20parowy

:wink: tamten watek znalazlem, niestety nie ma w nim prawie nic konkretnego o piekarnikach parowych, tylko same gdybania i prosby o informacje w tym temacie. moze ktos sie jednak wypowie konkretnie?

leon28
24-11-2008, 21:27
ja mam piekarnik parowy smega, ale jako osobne urządzenie... i nadaje się wyłącznie do gotowania na parze. nie znam przepisów na upieczenie ciasta na parze, chyba ze są to knedle :)
jak chce upiec kurczaka albo ciasto, to opdalam tradycyjny piekarnik i piekę
jeśli chodzi o zasobnik wody w piekarniku parowym, to nie zdazylo mi się uzupelniać w polowie gotowania :)

jesli są urządzenia, które rzeczywiście łącza funkcję gotowania na parze i pieczenia w wysokiej temperaturze, to z pewnością nie można robić dwóch rzeczy jednocześnie. może lepiej kupić dwa osobne urządzenia? wtady będzie pewność, że oba w 100% spełniają swoje funkcje :)

ok. wlasnie o takie informacje mi chodzilo, niestety jak dla mnie to opcja raczej nierealna (2 piekarniki w jednej kuchni). w zwiazku z czym pozostaniemy przy tradycyjnym piekarniku. jeszcze raz dzieki za odpowiedz.

ulqa
24-11-2008, 22:03
Ja się zastanawiam nad mikrofalówką + gotowanie na parze, znalazłam takie:
http://www.whirlpool.pl/app.cnt/whr/pl_PL/pageid/pgproducts001/catid/1/subcatid/5
Można znaleźć niższe ceny niż podane na stronie Whirpoola.
Teraz mam garnek parowy z Tefala, ziemniaki i warzywa gotuję już tylko na parze. Smakują 'bardziej' niż gotowane w wodzie. Z mięsa dobry jest drób albo pulpety z mielonego mięsa z warzywami. Mięso wychodzi suche, a może tylko brak mi dobrych pomysłów. Wolę jednak pieczeń tradycyjną. Dlatego wymyśliłam mikrofalę z funkcją gotowania na parze, a do tego piekarnik. Na razie znalazłam tylko Whirpoola.
Generalnie bardzo polecam gotowanie na parze, smacznie i zdrowo do tego.

bratki
19-02-2009, 14:00
Podciągam, i też proszę o uwagi dla początkujących z piekarnikiem parowym. Interesuje mnie wszystko:

- jakie naczynia (z pokrywą czy bez)

- czasy gotowania (ryż, ziemniaki, warzywa, inne) - czytalam ze pieczeń z 2 godzin do 20 minut spada tylko przybrązowić trzeba przekładając do grilla)

- jak się ustrzec przed "wybuchami" pary po otwarciu (i co z biednymi szafkami powyżej)

- wszelkie uwagi strategiczno taktyczne (jak z urządzenia zrobić pomoc dla leniucha, a nie zebym zycie spędzała na jego osbsłudze i myciu na przykład)

itd itp :)

JanWerbinski
19-02-2009, 14:13
Funkcję pary można uzyskać spryskując ściany piekarnika spryskiwaczem oraz wstawiając w małym naczyniu nalany wrzątek. Przy pieczeniu chleba sprawdza się doskonale.

fennel
19-02-2009, 14:14
Ja uzywam piekarnik parowy Siemens´a (powyzej wkleil ktos jego zdjecie). Jesli ktos nie lubi gotowanych warzyw/miesa/ryb, to to nie jest sprzet dla niego. Osobiscie lubuje sie w takim jedzeniu, wiec dla mnie jest to zbawieniem. W piekarniku sa tacki na ktorych uklada sie poszczegolne np. warzywa, przyprawiam do smaku, napelniam pojemnik z woda i resza sama juz sie robi :P. Czas gotowania jest uzalezniony od temperatury jak i jakich uzywa sie produktow, wszystko opisane jest w instrukcji.
Jesli chodzi o szafki nad piekarnikiem, to po otworzeniu piekarnika para jakas tam uchodzi (ja po gotowaniu jeszcze odczekuje 2-3 minuty zanim otworze), jak na razie moim szafkom (lakierowane) nic sie nie dzieje, para nie dostaje sie do nich, jak i nie zalega na nich, jakos szybko sie para ulatnia.
Na razie nie mam zastrzezen co do dzialania piekarnika, jak i do smaku samych gotowanych warzyw, jestem do takiego smaku przyzwyczajona :P.

fennel
19-02-2009, 14:19
Funkcję pary można uzyskać spryskując ściany piekarnika spryskiwaczem oraz wstawiając w małym naczyniu nalany wrzątek. Przy pieczeniu chleba sprawdza się doskonale.

To zadna para w przeciwienstwie jaka jest w piekarniku parowym.

witu102
19-02-2009, 14:33
para to jest napewno bo i co??:)conajwyżej nie działa jak w piekarniku parowym :wink: :wink:

bratki
19-02-2009, 14:54
Ja uzywam piekarnik parowy Siemens´a (powyzej wkleil ktos jego zdjecie). Jesli ktos nie lubi gotowanych warzyw/miesa/ryb, to to nie jest sprzet dla niego. Osobiscie lubuje sie w takim jedzeniu, wiec dla mnie jest to zbawieniem. W piekarniku sa tacki na ktorych uklada sie poszczegolne np. warzywa, przyprawiam do smaku, napelniam pojemnik z woda i resza sama juz sie robi :P. Czas gotowania jest uzalezniony od temperatury jak i jakich uzywa sie produktow, wszystko opisane jest w instrukcji.
Jesli chodzi o szafki nad piekarnikiem, to po otworzeniu piekarnika para jakas tam uchodzi (ja po gotowaniu jeszcze odczekuje 2-3 minuty zanim otworze), jak na razie moim szafkom (lakierowane) nic sie nie dzieje, para nie dostaje sie do nich, jak i nie zalega na nich, jakos szybko sie para ulatnia.
Na razie nie mam zastrzezen co do dzialania piekarnika, jak i do smaku samych gotowanych warzyw, jestem do takiego smaku przyzwyczajona :P.

Dzięki!

Pozwól ze dopytam - bo mam takie cudo raczej jak AEG na fotce, w pewnym sensie bez instrukcji.

Nie wiem czy wstawiac tam w szkle z pokrywką czy bez?

czy lepiej w malych naczyniach czy w zbyt obszernych?

I jak z czasami gotowania? - wiem ze znacznie skraca - ale o ile dokladniej?

fennel
19-02-2009, 15:46
para to jest napewno bo i co??:)conajwyżej nie działa jak w piekarniku parowym :wink: :wink:

Spryskuj sobie woda piekarnik rozgrzany i gotuj tak warzywa czy mieso, ciekawa jestem jak dlugo to bedzie trwalo? Myslisz, ze przez to osiagniesz efekt gotowanego np. miesa? Nie osiagniesz, nie bedzie to juz typowo ugotowane mieso a pieczone.

fasola25
19-02-2009, 15:59
mam piekarnik parowy siemensa, tzn piekarnik z funkcja pary
jestem z niego bardzo zadowolona
mozna go uzywac na 3 sposoby
1. para
2. gorace powietrze
3. gorace powietrze+para

na parze gotuje przede wszystkim warzywa i ryby
gorace pow. i parę uzywam do pieczenia miesa - jest wtedy bardziej soczyste niz przy tradycyjnym pieczeniu
przy uzyciu tej funcji można równiez odświezyc pieczywo

jesli chodzi o czasy gotowania to jest tak
ziemniaki w mundurkach 20 min
cukinia 4 min
brokuly 10 min
poledwiczki z indyka 20 min na parze

naczynia uzywam różne (ceramiczne i z tzw powłoka), najczesciej jednak uzywam blaszek bedacych w wyposazeniu piekarnika, wiem ze do gotowania na parze nie wolno uzywać silikonowych foremek

a szafki? jak na razie nic sie z nimi nie dzieje (mam fronty fornirowane) - wazne aby po gotowaniu na parze otworzyc maksymalnie drzwi piekarnika aby swobodnie para z niego wyleciała

fennel
19-02-2009, 16:10
Pozwól ze dopytam - bo mam takie cudo raczej jak AEG na fotce, w pewnym sensie bez instrukcji.

Nie wiem czy wstawiac tam w szkle z pokrywką czy bez?

czy lepiej w malych naczyniach czy w zbyt obszernych?

I jak z czasami gotowania? - wiem ze znacznie skraca - ale o ile dokladniej?

Ja uzywam tacek, ktore sa w piekarniku, jedna ma na spodzie dziurki, druga jest bez, jest tez rusztowanie. Nie probowalam gotowac w innych naczyniach, ale mysle, ze jak juz cos, to musi byc otwarte naczynie i takie zeby mozna bylo w miare rozlozyc na plasko warzywa.
Nic mi nie wiadomo o czasie skroconym gotowania, wydaje mi sie, ze gotuja sie tak jak normalnie w wodzie, roznica jest taka, ze np. warzywa smakuja zgola inaczej niz takie wygotowane w wodzie, no i wiele dobrego nie ucieka nam wlasnie do wody, a zostaje w owych warzywach. O czas skrocony gotowania jedyne co mi przychodzi do glowy, to to, ze wiele osob normalnie gotuje dluzej warzywa niz powinno sie gotowac (w piekarniku gotuje tyle ile zaleca producent), ja gotuje prawie wg czasu jaki jest podany i sa na tzw. chrupko, ale nastawiam zawsze na 2-3minuty krocej i ta reszte czasu przetrzymuje po prostu w piekarniku. Rozne warzywa gotuje sie roznie (przez to przedzial czasowy jest miedzy 10-35 minut), zalezy tez jak duze sa kawalki, caly ziemniak musi pobyc dluzej jak pokrojony w grubsze plastry (np. ziemniaki w kawalkach 25min., cala piers kurczaka 25min., cala marchewka o srednicy 2,5cm ok.35min.......itd... :wink:)

fasola25
19-02-2009, 16:11
i jeszcze jedno
jedyny minus takie go urzadzenia to jego pojemnosc (moj ma chyba 34 l) chociaz jak na razie nie mialam z tym problemów :)

amatlea
24-02-2009, 15:27
Czy ktoś może mi poradzić który piekarnik wybrać?
Wacham się między Siemens HB 24D561 ( wklejony wyżej)
http://www.siemens-agd.pl/?5=HB24D561&25=3714

a drozszym modelem HB 26D550
http://www.siemens-agd.pl/Files/Siemens/Pl/pl/ProductFiles/ProductImages/BigImages/MCSA029711_HB26D550_def.jpg

http://www.siemens-agd.pl/?5=HB26D550&25=3714

Ten droższy jest większy o chyba 9 litrów i ma jakieś programy automatyczne, cokolwiek to znaczy. Czy to mi może być potrzebne?
I ma automatyczne odkamienianie- ten tańszy chyba nie ma?
Warto wydać więcej na ten większy czy nie koniecznie?

qwert
27-03-2009, 13:27
fasola, czy po kazdym gotowaniu trzeba to umyć? jak jest z brudzeniem i myciem???

pytam, bo u mnie , będzie tradycyjnie, pod pytą grzewczą, więc pewnie czeka ostre schylanie się.

czy taki piekarnik 2 w 1 działa równie dobrze, jaj zwykły piekarnik?

ciasto i piezen się w nim zrobi???


czy ta mniejsza objętosć to duzy problem???


czy obiad dla 4 osób da się zrobić????



czy ziemniaki, fasole, buraki mięso trzeba odzielnie gotować???[/i]

LeoAureus
27-03-2009, 13:30
Jadłam kopytka odgrzewane w parowym piekarniku i powiem, że zdecydowanie wolę z tradycyjnego albo z patelni :D

qwert
27-03-2009, 13:33
uff. kopytak nie jadam. a jak z myciem?????


czy po tradycyjnym pieczeniu da się doszorować?

josephine
27-03-2009, 14:51
Ja już właściwie pożegnałam się z piekarnikiem parowym na rzecz Twin Convection, ale wczoraj zobaczyłam Zanussi ZCB990XQ:
http://press.electrolux.com.pl/Files/Poland/ZCB990XQ%20ikonka.jpg
i znów zastanawiam się który wybrać. Jak na parowy wcale nie jest drogi - do 2000 zł.

LeoAureus
27-03-2009, 21:54
uff. kopytak nie jadam. a jak z myciem?????
Gościem byłam, to nie myłam :lol: :lol: :lol:
Ale pani domu pokazała mi, że wystarczy specjalną gąbką (dołączoną do piekarnika) odsączyć wodę zgromadzoną na dole, tudzież tą samą gąbką przetrzeć ścianki piekarnika. I podobno to wsio.
Natomiast nie wiem czy tak samo będzie po kilkudziesięciokrotnym użytkowaniu piekarnika (tamten był nówka).

fasola25
30-03-2009, 10:54
rzeczywiście po każdym uzyciu pary trzeba piekarnik wytrzeć (specjalna gąbka szybko wybiera wodę ze zbiorniczka a papierowy ręcznik wyciera wnetrze do sucha)
wnetrze piekarnika pokryte jest blachą nierdzewną, jeszcze tego nie czyscilam, bo się nie brudzi - używam go od 4 miesiecy kilka razy w tygodniu

z tym mieszaniem wazyw to jest różnie, bo maja różne czasy gotowania
jeśli chcę ugotować ziemniaki i brokuły to robię tak: wstawiam ziemniaki na 20 min i jakieś 8 min przed końcem wsuwam dodatkowy pojemnik z brokułami
a np pomidory z cukinią i rybą robię razem w jednym naczyniu - 10 min

jesteśmy 4 osobową rodziną i jak na razie nie narzekam na pojemność (przygotowałam kiedyś rybę z warzywami dla 6 osób)

jeśli chodzi o zwykle pieczenie to też się sprawdza
piekłam ciasta, mufinki (wychodzą lepiej niż w piekarniku z mikrofalą siemensa) mięso
jednak najbardziej zadowolona jestem z pieczenia połączonego z parą
lasagnia, indyk, schab - wychodzą rewelacyjnie

josephine
30-03-2009, 11:37
Jestem przekonana do zakupu!

fasola25
30-03-2009, 12:19
Jestem przekonana do zakupu!


kupuj, kupuj
ten Twój zanussi wydaje sie byc super - ogromna pojemność

DorciaIQ
16-04-2009, 10:23
Fasola a jaki masz model?

fasola25
16-04-2009, 20:24
Fasola a jaki masz model?

mam SIEMENS HB 36D570

fasola25
22-07-2009, 12:24
dodam jeszcze "duzego plusa"
dla mojego piekarnika
wczoraj upiekłam w nim chleb
wyszedł REWELACYJNY !
piekarnik ma funkcję wyrastania ciasta drożdżowego
i pieczenia chleba

JanWerbinski
25-07-2009, 09:33
To ma każdy piekarnik. Nie potrzeba żadnych funkcji.

arabit
26-07-2009, 22:26
Witam, również planuję zakup piekarnika parowego, poza zwykłym oczywiście, znalazłam piekarnik firmy Blomberg - cena atrakcyjna 1399 zł, ale obawiam się producenta - to jakieś przefarbowane Beko, i nie mam pewności czy będzie funkcjonował bez zarzutu, ale po przeczytaniu tego wątku zainteresował mnie piekarnik Zanussi - nie mogę nigdzie znaleźć opini na temat użytkowania produktów tej firmy, gdyby ktoś coś wiedział proszę o info.

Antek80
27-07-2009, 06:28
Cześć ! Ja jeszcze nie wiem jaki sprzęt do kuchni wybiorę i mam pytanie - czy ten piekarnik parowy ma jakieś specjalne zalety czy jest lepszy od zwykłych elektrycznych z termoobiegiem ?

josephine
27-07-2009, 08:50
Ja właśnie czekam na Zanussi - ma przyjść w najbliższych dniach. ma nadzieję, że będzie OK.

fasola25
28-07-2009, 08:32
To ma każdy piekarnik. Nie potrzeba żadnych funkcji.

niby tak
ale parowy piecze chleb uzywajac również pary
i chkleb wychodzi wspaniały
ostatnio z sąsiadami pieklismy chleb z tej samej mieszanki
ja w swoim parowym piekarniku, oni w swoim zwykłym z termoobiegiem (tez siemens)
wierzcie mi, różnica była spora

masulda
10-09-2009, 09:34
W ikei pojawił się piekarnik z funkcją pary.Tzn można go stosować jako tradycyjny piekarnik a dodatkowo wykorzystać do gotowania potrawna parze.Nie ma jednak ani pyrolizy ani jakiegośsysytemu ułatwiajacego czyszczenie.Nie mam za bardzo miejsca na piekarnik parowy i tradycyjny i jeszcze mikrofalę.A co sądzicie o połączeniu mikrofala z funkcją gotowania na parze

josephine
10-09-2009, 11:13
Wydaje mi się, że żaden z piekarników parowych nie ama funkcji ułatwiających czyszczenie - przynajmniej te, które ja rozważałam.

MAGZIEM
14-11-2009, 21:23
Ile blach na raz można wstawić do piekarnika kompaktowego z funkcją pary ?
Jeżeli robię kurczaka, czy mogę dołożyć jeszcze blaszkę z kotletami do odgrzania ?
Zastanawiam się czy kompaktowy, czy standardowa wielkość z funkcja pary.

Ziunia
25-11-2009, 14:22
Kupiłam AEG B9820-5-m. Jest to pełnowymiarowy piekarnik z funkcją pary. Piecze rewelacyjnie. Ma mnóstwo automatycznych programów zarówno do pieczenia mięsa jak i ciast. Posiada termosondę, można w nim odczytać temperaturę z dokładnością do jednego stopnia. Czyści się go bez problemu.
Ciasta są równo zrumienione ze wszystkich stron. Mięsa wychodzą bardzo soczyste. Fantastycznie piecze sie w nim chleb z dodatkiem pary.
Długo się zastanawiałam jaki piekarnik kupić, sprawdzałam wszystkie możliwe instrukcje obsługi. Pod koniec na placu boju pozostały: Elektrolux EOB98000X, Siemens HB 360D.72 i AEG B9820-5-m. Wybrałam ten ostatni i jestem z niego bardzo zadowolona. Bardzo polecam !!!

MonikaC
14-01-2011, 10:31
Podbijam temat bo właśńie zastanawiam się nad piekarnikiem z funkcją pary. Może jakieś nowe spostrzeżenia, uwagi???

lady in red
17-01-2011, 12:52
Ja chyba kupię Elektroluxa -EOB96000 X - mogę go kupić bez Vat-u.Może ktoś ma,użytkuje.Jakieś spostrzeżenia dotyczące tego modelu?

efilo
17-01-2011, 14:01
Monika
ja bym wybrała zwykły gdybym musiała się zdecydować ten albo ten. zwłaszcza że 'zwykły' mam kombi i jest naprawdę świetny. nie wyobrażam sobie nie mieć piekarnika w domu. a parowar zawsze można dokupić. jednak zwykłego używamy dużo częściej mimo że uwielbiamy ryby na parze :)

P.S. do mojego kurdupla zmieściła sie zarówno kaczka w brytfance jak i blacha z jabłkami (to a propos odgrzewania kotletów ;) )

MonikaC
17-01-2011, 14:53
Efilo ja nie biorę pod uwagę piekarnika typowo parowego bo to dla mnie bez sensu ale taki 2w1 czyli zwykły z funkcją parowego.

astw
29-01-2012, 13:20
Na zagranicznych stronach internetowych można poczytać, iż niektóre piekarniki parowe niektórych producentów mają problemy z korozją. Czy tak jest także z modelami dostępnymi na naszym rynku, czy też można kupować je bez obaw? Czy są modele piekarników parowych wyposażone w prowadnice teleskopowe, czy też montaż takich prowadnic do tego typu piekarników jest niemożliwy i dlatego producenci ich nie oferują?

noira
29-01-2012, 14:31
Mam electroluxa od około 8 lat. Na nowy dom czeka już nowy AEG też parowy. Są modele z prowadnicami, trzeba poszukać. W ośmiolatku problemu z korozją nie mam. Na początku pojawiała się pleśń, z mojej winy, nie suszyłam po użyciu pary. Teraz po użyciu nie dość, że wycieram resztki wody, to podgrzewam go jeszcze na sucho. Problem zniknął.

emiranda
11-02-2012, 21:04
Musze odświeżyc ten watek, czy ktos dzisiaj uzywa piekarnika z funkcja pary? i jakie ma opinie?

piu
12-02-2012, 02:21
Funkcję pary można uzyskać spryskując ściany piekarnika spryskiwaczem oraz wstawiając w małym naczyniu nalany wrzątek. Przy pieczeniu chleba sprawdza się doskonale.



spryskiwałam swój piekarnik po ściankach przy pieczeniu chleba i więcej tego nie zrobię! Mam twardą wodę i zrobiły się ohydne, białe spieki, ileż ja się potem naszorowałam (: Za to faktycznie można włożyć naczynie żaroodporne z wodą albo kostkami lodu. Fajnie by jednak było nacisnąć na guziczek jak w żelazku i nie kombinować :p

AmberWind
12-02-2012, 09:09
Piekarnika z funkcja pary (do gotowania na parze) nie potrzebowalismy, poniewaz swietnie nam sluzy do tego wielopoziomowy parowar, natomiast mam piekarnik z funkcja hydroBaking, ktora jest bardzo przydatna do pieczenia chleb, wypiekow drozdzowych, muffin czy biszkoptow. Z doswiadczenia moge powiedziec, ze ta funkcja spisuje sie doskonale i rzeczywiscie jest roznica w pieczeniu tych ciast z hydroBaking a bez.

noira
12-02-2012, 20:22
Mam piekarnik z funkcją pary od około 8 lat, do nowego domu też już czeka kolejny. Jestem bardzo zadowolona, gotuję w nim na parze, jak i piekę mięsa z "nawilżaniem " :). Jak dla mnie rewelacja.

Igra
12-02-2012, 21:10
Noira - jaki konkretnie model teraz kupujesz? ewentualnie jakie rozważałaś.

noira
12-02-2012, 21:33
Już stoi kupiony i czeka na koniec remontu AEG BS9304401M. Mam nadzieję, że się sprawdzi równie dobrze jak mój stary Electrolux.
Czym się kierowałam? Chyba najbardziej tym, że jestem zadowolona z obecnego, a AEG i Electrolux to jedna grupa.

Matilde1
13-02-2012, 09:29
AEG wychodzi nietanio, z 7 tys.
Elektrolux EOB98000X około 3400

Noira, przy jakiej funkcji "pieczenia" w obecnym Elektroluxie uzyskujesz efekt gotowania na parze? Na stronie Elektroluxa widzę w tej chwili dwa modele:

EOB98000X (http://www.electrolux.pl/Products/Gotowanie/Piekarniki/Piekarniki_parowe/EOB98000X) - ogrzewanie dolne|termoobieg|termoobieg (wilgotny)|termoobieg (LTC)|termoobieg + ogrzewanie dolne|termoobieg + para (25/75)|termoobieg + para (50/50)|nawiew powietrza + para (100)|grill|ogrzewanie górne + dolne|ogrzewanie górne + grill|

EOB96001X (http://www.electrolux.pl/Products/Gotowanie/Piekarniki/Piekarniki_parowe/EOB96001X) -
Funkcje piekarnika: ogrzewanie dolne|rozmrażanie|dwuobwodowy grill|nawiew powietrza + grill|termoobieg|termoobieg + ogrzewanie dolne|termoobieg + para|grill|oświetlenie|ogrzewanie górne|ogrzewanie górne + dolne

Czy w obydwu modelach "ugotuję na parze" czy tylko w tym pierwszym?

pozdrawiam

noira
13-02-2012, 16:27
Akurat ten piekarnik z AEG to najwyższy z najnowszych modeli tej firmy, stąd ta cena. Kupiłam korzystniej, bo mam sprzęt po pokazowy z rynku niemieckiego. Ale poprzedni model jest w niższej cenie na bank.
Obecny electrolux to model EOB998X , pewnie od dawna już nieprodukowany, ma funkcję gotowania na parze, pieczenie parowe, termoobieg, pieczenie pizzy, turbogrill, suszenie i gotowanie w niskiej temp. 80-120 stopni.
Co do wymienionych przez Ciebie piekarników, to na 100% nie jestem wywnioskować z opisu. W pierwszym na bank ugotujesz, co do drugiego nie jestem pewna, choć gotowanie w niskiej temperaturze ma wymienione w funkcjach, a i wlew na wodę w panelu ma, wiec wszystko świadczy za tym, że ugotujesz.
Jak na moje oko to po prostu ten pierwszy ma więcej kombinacji procentowych pary z termoobiegiem.

noira
13-02-2012, 17:40
Nie jestem pewna, bo jest wymieniona funkcja gotowania w niskiej temperaturze. Może ktoś mądrzejszy się wypowie.
Cenią się, nie da się ukryć ;) , ale jeśli się często gotuje na parze to warto. Ja sobie chwalę to rozwiązanie.

noira
13-02-2012, 18:04
Ale on ma chyba specjalny pojemnik do gotowania na parze? Przynajmniej tak to wygląda na zdjeciu.

noira
13-02-2012, 20:18
Skoro Ci nie przeszkadza taka forma to ok. Ale proponowała bym przejechać się do sklepu i zobaczyć na własne oczy ten pojemnik. Głównie o jego pakowność mi chodzi :)

noira
14-02-2012, 11:30
W tym wypadku nie pomogę, znam tylko typowy piekarnik z funkcją pary, nie mam pojecia jak się sprawuje taki z naczyniem. Może ktoś tutaj jeszcze zajrzy i się wypowie :)

dwiemuchy
05-06-2012, 15:31
Ja kupiłem tego Samsunga (trochę się naszukałem). Ogólne wrażenia bardzo fajne - w porównaniu z Electroluxem nie trzeba się bawić w gumowe węże - wlewa się wodę do szufladki, a po zmontowaniu taca do gotowania na parze (to właściwie trzyczęściowy zestaw spód - sitko - pokrywa) ma wystającą rurkę która trafia w otwór w tylnej ścianie piekarnika i po kilku minutach wszystko pięknie się gotuje. Do tego - jak to w Samsungach - można na dole gotować rybę na parze, a na górze piec ćwiartki ziemniaków.

aksamitka
05-06-2012, 16:05
dwiemuchy jaki masz model? ile zaplaciles?

dwiemuchy
05-06-2012, 17:40
Znalazłam jeszcze taki Samsunga, tutaj napisali czytelnie "gotowanie tylko na parze", z serii Twin Convection
http://www.samsung.com/pl/consumer/h...BQ1VD6T131/XEO


Dokładnie tego - kupiłem akurat w Media Markt, bo nie mogłem dostać w necie. Dałem coś ok. 2350 zł; mają go dużo drożej ale da się ładnie stargować w cenie.

aksamitka
05-06-2012, 18:22
czy ten piekarnik ma prowadnice teleskopowe?

dwiemuchy
05-06-2012, 19:01
czy ten piekarnik ma prowadnice teleskopowe?

Tak - na 2 poziomach. Zdjęcia u mnie w dzienniku ("Werbeny na Jurze")

Swoją drogą - testowo ugotowałem właśnie brokuła na parze - rewelacja (i w prostocie przygotowania, i w smaku). Zobaczymy, jak inne funkcje; brokuła miałem akurat pod ręką :)

aksamitka
06-06-2012, 06:41
dwiemuchy, zagladnelam, ładnie sie prezentuje, czy mozna uzywac tylko 1/2 piekarnika?

dwiemuchy
06-06-2012, 12:49
dwiemuchy, zagladnelam, ładnie sie prezentuje, czy mozna uzywac tylko 1/2 piekarnika?

Tak - tak jak w każdym Samsungu z Twin Convection - można używać połówek (każdej osobno bądź obydwu naraz) - lub całości. W zestawie jest separator który wprawdzie nagrzewa się podczas gotowania - ale nie jakoś bardzo; można sterować temperaturą i czasem każdej komory osobno.

Jedyne czego brakuje to pyroliza - jest czyszczenie katalityczne i parowe. Oraz bajery typu termosonda czy rożen (tego pierwszego faktycznie trochę mi szkoda).

missmela
13-08-2012, 20:15
Tak - tak jak w każdym Samsungu z Twin Convection - można używać połówek (każdej osobno bądź obydwu naraz) - lub całości. W zestawie jest separator który wprawdzie nagrzewa się podczas gotowania - ale nie jakoś bardzo; można sterować temperaturą i czasem każdej komory osobno.

Jedyne czego brakuje to pyroliza - jest czyszczenie katalityczne i parowe. Oraz bajery typu termosonda czy rożen (tego pierwszego faktycznie trochę mi szkoda).

To jest termosonda i rożen,czy nie-bo ja czytałam,że nie ma.dwiemuchy-napisałeś,że JEDYNĄ rzeczą czego brakuje to pyroliza!wyjaśnij,czy dobrze zrozumiałam(właśnie chcę kupić nowy piekarnik).Szukam piekarnika z funkcją pary,grillem,rożnem i termosondą czy ktoś mi może taki polecić?

dwiemuchy
16-08-2012, 20:58
ano tak - mnie rożen do niczego niepotrzebny (bo dużo lepszy kurczak wychodzi np. na grillu). Termosondy też nie ma, ale jak pisałęm, można kupić zewnętrzny termometr z sondą dobrej firmy (np. Thermoworks)

Longer80
07-12-2012, 21:44
Ja również jak koleżanka wyżej poszukuje piekarnika z funkcją pary,grillem i termosondą czy ktoś mi może taki polecić? Jednym słowem stawiam na wielofunkcyjność:)

missmela
08-12-2012, 11:12
Ja również jak koleżanka wyżej poszukuje piekarnika z funkcją pary,grillem i termosondą czy ktoś mi może taki polecić? Jednym słowem stawiam na wielofunkcyjność:)

jA NIE MOGŁAM SIĘ DOCZEKAĆ odpowiedzi,więc wybrałam sama,samsunga z funkcją pary i grillem(z termosondy zrezygnowałam,można podbno dokupić) ale za to rożen sobie dokupiłam osobno(mały piekarniczek-z makro za 180 zł-22 litry,na jednego dużego kurczaczka-polecam)

Jodowana
28-12-2012, 19:19
Cześć. Jakiś czas temu zainteresowałam się piekarnikami z opcją gotowania na parze. Czy ktoś mógłby polecić jeszcze coś w tym stylu? Ewentualnie doradzić, czy rzeczywiście jest sens decydować się na coś takiego, jakie są plus, a jakie minusy?

tillo
12-02-2013, 10:06
podbijam - też myślę o piekarniku z funkcją gotowania na parze tylko pytanie brzmi czy to ma sens. Ktoś ma? używa? sprawdza się funkcja?

channel8
12-02-2013, 13:46
Ja mam klasyczny piekarnik parowy Siemens HB36D572. Jestem z niego bardzo zadowolona. Oprócz gotowania na parze, posiada funkcje "regeneracji"potraw (odgrzewania bez wysuszania jak w mikrofali). Można w nim upiec standardowe ciasto, pieczeń itp. Posiada funkcje zwykłego piekarnika. Używam go od 8 miesięcy i uważam że jego zakup był dobrą decyzja.

jozef78
13-02-2013, 12:20
A nie lepiej kupić urządzenie do gotowania na parze oddzielnie ?

channel8
13-02-2013, 13:45
A nie lepiej kupić urządzenie do gotowania na parze oddzielnie ?

Nie, raz że zajmuje miejsce na blacie podczas pracy (mam mało miejsca), dwa zwykłe urządzenie mocno paruje (wilgoć w mieszkaniu - mam kuchnię z salonem) piekarnik nie paruje, trzy - do piekarnika włożę duuuzo więcej niż do naczynia. Czasami jest to cały obiad dla 6 osób.

Semafori
04-09-2014, 17:23
Mi się kojarzy taki piekarnik z piecami w supermarketach do odpieku pieczywa, nie rozumiem w czym ma mi on pomóc z wypiekiem biszkoptu

IlonaS.
02-10-2014, 18:12
Co prawda ja mam jeszcze trochę czasu do wyboru piekarnika, ale ostatnio moją uwagę przykuła funkcja pary w tym urządzeniu. Ciekawa jestem jak sprawuje się model BQ1VD6T131, w stosunku do Electrolux EOB8751 . Jeżeli ktoś korzystał z któregoś z nich chętnie poznam opinie.

Znalazłam fajny artykuł na temat piekarników parowych i piekarników wielofunkcyjnych z funkcją pary, może komuś się przyda.
Podsumowanie paru modeli:

"Kompaktowy piekarnik parowy Siemens HB24D552, posiadający tylko dwie funkcje (gotowanie na parze i rozmrażanie), którego powierzchnie wewnętrzne pokryte są łatwą do czyszczenia emalią, można nabyć za około 2400 zł.

Nieco droższy jest Hotpoint-Ariston MSK 103X LUCE, który pod względem funkcji praktycznie nie różni się od opisanego wcześniej Siemensa. Jego cena wynosi około 2750 zł.

Czterofunkcyjny (gotowanie na parze, rozmrażanie, podgrzewanie i odkamienianie) piekarnik parowy Miele DG3460 to już kwota w granicach 4400 zł.

W kategorii piekarników wielofunkcyjnych bardzo dobrą propozycję cenową stanowi Amica EBI Integra 71123 steam. Dwunastofunkcyjny piekarnik o rozmiarach standardowych i bardzo dużej, 60-liltowej pojemności, a także 34. programami automatycznymi, trzyszybowymi drzwiczkami i termosondą, która umożliwia kontrolę temperatury wewnątrz przygotowywanej potrawy (sprawdza się zwłaszcza w przypadku pieczenia dużych porcji mięsa), kosztuje w granicach 2200 zł.

Electrolux EOB8751 AOX o jeszcze większej pojemności, wynoszącej 72 l, wyposażony w 13 funkcji, wentylator chłodzący oraz – jak opisywana Amica – termosondę, to kwota około 2900 zł.

Rozbieżności cenowe wśród przedstawionych urządzeń są bardzo duże. W znacznym stopniu wynikają z parametrów technicznych i posiadanych funkcji. Wpływ na ceny ma również marka producenta oraz stylistyka urządzenia, która, co prawda, nie wpływa na jakość przygotowywanych potraw, ale przy wyborze piekarnika brana jest pod uwagę w nie mniejszym stopniu niż kwestie techniczne."

Źródło: http://agdlab.pl/porady/Jak.wybrac.piekarnik.parowy,2259

tombuild
03-10-2014, 20:46
Rozmawiałem kiedyś z szefem kuchni, który też zajmował się sprzedażą sprzętu dla gastronomii, mówił właśnie coś o tych piekarnikach parowych tylko one jakoś tam się profesjonalnie nazywały, podobno szybciej się w nich piecze, jedzenie jest smaczniejsze. Ale tu była mowa o tych gastronomicznych, nie wiem jak to się ma do tych domowych, kiedyś LG miało projekt piekarnika solarnego też wydawał mi się to ciekawy pomysł ale nie wiem czy w końcu trafił do sprzedaży.

leśko
16-10-2014, 14:09
Jak widać rozpiętość cenowa jest duża, więc tak czy siak decydowałbym się na parowy piekarnik. Teraz popularne jest zdrowe odżywianie ze znikomą ilością tłuszczu i parowy piekarnik wpisuje się właśnie w ten trend. Nie wierzyłem, że jedzenie z takiego piekarnika może być smaczne, myślałem, że będzie suche bardzo, ale próbowałem u siostry i jest naprawdę ok.

Spotykacz
15-07-2015, 01:17
No właśnie jest dokładnie odwrotnie. Para (czyli woda) zapobiega właśnie nadmiernemu wysuszaniu mięska czy czego tam. Dzięki czemu jest ono pyszne i soczyste ;) Niektóre firmy, np. electrolux, dają zresztą do swoich piekarników specjalne pojemniki w których przyrządzamy danie, a które zapobiega właśnie jego nadmiernemu wysuszeniu.

Edyta M
15-07-2015, 04:33
Kupilam parowy bo nie wyobrazam sobie w dzisiejszych czasach kiedy promujemy zdrowy tryb odzywiania aby nie korzystac z tego typu udogodnien w kuchni :yes:

Buniaa
17-07-2015, 08:31
To zależy czy naprawdę będziesz z tego korzystać. Znajoma ma od roku piekarnik parowy model Samsung BQ1VD6T131, o który było pytanie. Ale jak zapytałam ile razy korzystała z pieczenia w dołączym naczyniu parowym to jeszcze ani razu.... Poza tym jest bardzo zadowolona. Zwłaszcza z funkcji pieczenia dwóch potraw jednocześnie. Gdzieś natknęłam się na stronkę z testami tego piekarnika. Dostał najwyższe noty.

Buniaa
17-07-2015, 08:34
http://agdlab.pl/testy/Samsung.BQ1VD6T131-test.piekarnika.wielofunkcyjnego.z.technologia.Twi n.Convection,2736

I znalazłam ten link z testem tego piekarnika.

monic167
12-08-2015, 19:22
Czesc :) widze ze temat się rozwinął. U nas na liście piekarników wasnie Samsung BQ1VD6T131 jest numerem 1 na który się nastawiliśmy ,podoba mi sie ta multifunkcjonalnosc, a mozliwosc dzielenia piekarnika super sie sprawdzi przy wiekszych imprezach rodzinnych -mam przynajmniej taka nadzieje.
Pisalam dzisiaj z serwisem Samsunga, jedyny mankament jaki widze to to zze minimalna temp w tym piekarniku to 170 stopni ,wiec boje sie ze bede miala problem z pieczeniem i dosuszaniem w nim bezy :(

konking
31-12-2015, 10:05
Jeśli ktoś się trochę orientuje w temacie piekarników to nie trzeba mówić że dzisiaj właśnie parowe cieszą się sporą popularnością. Wystarczy popytać dobrych szefów kuchni na jakim sprzęcie pracują. Jeśli ktoś się zastanawia jaki piekarnik wybrać to może filmik mu pomoże w wyborze https://www.youtube.com/watch?v=85aV3B5sTA0 Miałem okazję spróbować chleba upieczonego w takim sprzęcie i w zwykłym piekarniku taka skórka by nie wyszła.

radoslavvlodz
12-04-2016, 07:33
Czesc,
Nie chce dublowac tematu, wiec napisze tutaj. Chcemy kupic z żoną piecyk z funkcją gotowania na parze. Wiemy, ze mozna tez parą podgrzewac potrawy. Zastanawia mnie natomiast to czy np. to podgrzewanie dziala jak mikrofala? Tak samo szybko? Zastanawiamy sie czy kupowac mikrofalowke osobna, czy bedzie mozna w miare szybko podgrzac np. zupe, czy drugie danie w takim piecyku, czy trwa to dluzej itp.

Dzieki za porady.
Radek.

diazga
17-04-2016, 22:06
Ja mam zwykły/. prawde mówiąc nawet nie przyszedł mi do głowy pomysł zakupu parowego. Co w nim gotujecie?

holmes12
17-05-2016, 12:48
Mnie wcześniej również tego typu piekarniki nie robiły różnicy, ale smakowałem u znajomych kurczaka na butelce. Jest różnica.

My zastanawiamy się nad Electroluxem Plus Steam EOA3454AAX, bo jest dobrze skonstruowany, min. ma taki specjalny wentylator, który zapewnia równomierne pieczenie niezależnie od poziomu. Para przydaje się do domowych wypieków. Zresztą nie musisz, jej za każdym razem używać.

gettis
27-06-2016, 08:50
uważam, że tradycyjny piekarnik elektryczny jest najlepszy.

mad.agaskar
28-06-2016, 09:14
nawet nie wiedziałem, że jest takie coś jak parowy piekarnik :p ale wolę chyba sprawdzone rzeczy i jakbym kupował nowy to znów kupiłbym normalny elektryczny.

holmes12
30-06-2016, 08:35
Dlaczego tradycyjny ma być najlepszy? Przecież w piekarniku parowym, jeżeli nie chcesz to pary nie używasz, czyli masz piekarnik tradycyjny. Ostatecznie kupiliśmy parowy, jak coolka 3w1, ze względu na możliwość gotowania na parze, u mnie w domu staramy się jeść zdrowo.

andrzejkoziol11
01-07-2016, 14:34
Ja jednak stawiam na tradycje. Piekarnik elektryczny jest najlepszy.

djtommy
04-07-2016, 13:41
My kupiliśmy parowy AEG, moim zdaniem gotowanie z parą jest lepsze i zdrowsze. Jak ma się piekarnik z pełną parą to nie trzeba kupować dodatkowego urządzenia do gotowania na parze. A jeżeli ktoś nie miał okazji korzystać z takiego piekarnika to czemu uważa że zwykły jest najlepszy? Piekarniki parowe to nie żadna nowość, tradycyjny to może być gazowy :D

Elfir
05-07-2016, 20:55
Ja jednak stawiam na tradycje. Piekarnik elektryczny jest najlepszy.

Tradycyjnie to powinieneś mieć piec chlebowy na drewno :)

Raine
08-08-2016, 11:24
Ja mimo wszytko polecam zwykły, parowe według mnie są mocno przereklamowane.

nuxe
25-08-2018, 11:20
Mam nadzieję, że piekarniki parowe zyskały już na popularności i znajdę tu porady od użytkowników tych urządzeń.
Przeszukałam oferty kilku firm i wyszło na to, że pod względem ceny i funkcji odpowiednie dla nas byłyby dwa modele piekarników Elektrolux:
1. EOB8757AOX cena 2658zł, https://www.electrolux.pl/kitchen/cooking/ovens/steam-oven/eob8757aox/
2. EMB8383POX cena 2699zł. https://www.electrolux.pl/kitchen/cooking/ovens/steam-oven/emb8383pox/

Oba mają funkcję CombiSteam Deluxe (3w1) - pieczenie, odgrzewanie i gotowanie na parze. Wielofunkcyjny piekarnik parowy umożliwia zarówno tradycyjne pieczenie z termoobiegiem jak i wykorzystanie pary w trzech, różnych trybach: gotowanie (100% pary), odgrzewanie (50% pary) i pieczenie (25% pary).
Ten sam zakres temperatury : 30°C-230°C. Termosondę, sposób czyszczenia: para (pyrolizy nie chciałam), system VelvetClosing® zapewniający delikatne zamykanie drzwi i jeszcze sporo mniej lub bardziej przydatnych funkcji. Wyglądają tak samo:
417893 8383: 417894 8757: 417895
Jedyną różnicą, której się doszukałam jest sposób pieczenia parowego - w 8383 na dnie piekarnika jest generator pary, gdzie po zakończeniu pieczenia zostanie woda, którą trzeba usunąć dołączoną gąbką. Natomiast model 8757 nie podaje skąd podawana jest para oraz jak odprowadza się wodę z komory piekarnika po pieczeniu.
Może to jakaś nowa technologia, bo model 8757 jest z 2017 roku, a 8383 jest z 2015?
Będę wdzięczna za pomoc w wyborze.

mieczyslaw_s
29-08-2018, 08:52
Dzięki za obszerny post. Ja obecnie używam zwykłego piekarnika, ale może kiedyś wymienię właśnie na taki.

nuxe
29-08-2018, 10:30
Obejrzałam na żywo EOB8757AOX Electroluxa, niestety nie jest on za piękny. Ta szczotkowana stal jest brzydka. Raczej wybiorę wersję tego piekarnika w czarnej szybie.
Co do sposobu aplikacji pary, to ten model ma wylot pary u dołu na bocznej ściance, natomiast nie znalazłam mechanizmu do odprowadzenia wody po pieczeniu, która zbiera się na dnie piekarnika. Oszem model ma funkcję opróżnienia szuflady z wody nie wykorzystanej w pieczeniu ale nie ma żadnych ułatwień do zbierania wody z dna.
Zastanawiam się czy kłopotem będzie konieczność czekania aż piekarnik ostygnie żeby zebrać wodę - co opóźni moment ponownego użycia, gdybyśmy musieli piec dwie potrawy jedna po drugiej.

Będę wdzięczna za opinie użytkowników piekarników parowych - co z tym usuwaniem wody.