PDA

Zobacz pełną wersję : Zmywarka z funkcją 1/2 wsadu - czy warto



toomas
02-04-2007, 20:40
Witam.
Szukam zmywarki, przewertowałem archiwum w poszukiwaniu opini i juz wiem wstępnie że bede szukał Elektrolux lub Zanussu lub Whirpool ale zastanawiam sie nad funkcja 1/2 wsadu. Jest to zadkio spotykane i nie wiem czy będzie przydatne. Czy macie jakies doswiadczenie lub uzywacie takie zmywarki?
Dzieki z góry za wszelkie porady.
Pozdrawiam
Tomek

Lookita
02-04-2007, 21:23
ja mam takie przemyslenia-
jak juz to zmywarka co najmniej 60 cm.
funkcja auto, najwyzsza klasa energooszczednosci i calej jakosci wyrobu
ta funkcja uwazam rzadko sie przydaje,jak juz ladowac na mxa i wczesniej poczekac troche na naczynia i zaladowac,lepsza juz jest funkcja vario speed-faktycznie skraca czas i zuzycie pradu, choc funkcja auto i tak lepiej zalatwi sprawe...niemniej...to przydatne funkcyjki..aha....nastepna zmywarke jaka niedlugo kupie to bedzie do zabudowy i z przyciskami w panelu...ladniej wyglada i przede wszsytkim dzieci nie grzebia paluszkami po przyciskach...

zarka
03-04-2007, 11:06
Przyznam szczerze ze uzytkownicy zmywarek zachwalali głównie funkcje 1/2 wsadu, mozliwosc mycia w temp. min 70 st.
Ja rozwniez orientowalam sie i znalazlam taka zmywarke (CANDY), która ma dodatkowo funckje szybkiego zmywania i pomiesci 15 kompletów naczyń. Myślę że to jest optymalne rozwiązanie za taką cenę (wieksza pojemność daje mozliwość umycia również garnków z obiadu np. niedzielnego :D )
Oczywiście piszę tu o klasie AAA.

Mufka
03-04-2007, 11:28
ja mam takie przemyslenia-
jak juz to zmywarka co najmniej 60 cm.

I tu bede polemizowala, wszystko zalezy od rodziny. Mam 45 i zapelnia sie 2 dni, gdybym miala 60 to 3-go dnia zabrakloby mi naczyn :lol: . Funkcje 1/2 mam nie uzywam. Ruchomy kosz gorny uzylam 1 raz ale polecam akurat takie cos bo przydatne.

toomas
03-04-2007, 11:54
No ja tez sklaniam sie do waskiej zmywarki - z doswiadczenia wiem ze nam wystarczy. Teraz u rodziców jest 45 i spokojnie wystarcza. Dlatego u mnie tez bedzie 45 ale widze, ze funkcja 1/2 wsadu jest mało popularna i chyba damy sobie spokoj i nie bedzie to waznym kryterium. Nasze typy:
1. electrolux esi4142x http://tinyurl.com/2utyqs
2. electrolux esl4131 http://tinyurl.com/39ye5k
3. bosch sri45m15eu http://tinyurl.com/26qse8
4. whirpool adg789 http://tinyurl.com/yp3pzc

malmuc
03-04-2007, 12:43
hmmmmmm a ja myslalam ze 1/2 wsadu jest bardzo przydatna, duzo ludzi psioczy na to ze musze czekac dwa dni na to by uzbierac pelna zmywarke naczyn sadzilam ze przy funkcji 1/2 wkladu problem przestanie istniec.
Ostatnio ktos mi namacil w glowie ze Elektrolux jest dosc awaryjny, przecieka.
Natomiast duzo dobrego slyszalam o whirpool.

toomas
03-04-2007, 12:51
no mnie sie wydaje ze jest przydatna tylko niewiem czemu funkcja ta nie jest popularna w zmywarkach..Generalnie z tego co podałem to właśnie najbardziej mamy ochote na whirpoola, potem ewentualnie bosch

red door
06-04-2007, 13:04
Ja mam zmywarke z funkcja 1/2 wsadu i powiem ze korzystałam z niej tylko raz bo
a) zuzywa nieiwiele mniej wody niz na cały wasd
b)mnie i tak za cały dzień uzbiera się pełna zmywara
c)wg. mnie lepiej poczekac do wieczora az uzbiera sie wiecej , bo 1/2 wsadu to mycie tylko w gornym koszu , niewiele wejdzie a 2 godz myje...i wyje
Ale z czego jestem zadowolona to opózniony start :lol:
A i mam zakres kilku temperatur ( za któr trzeba było dopłacić a uważam że wystarczą dwie , jedna z 50 stopni i jedna więkasza do mocno zabrudzonych naczyń . Ja myję od lat tylko w 50 stopnich i jakoś wystarcza mi , tak więc przy zakupie nowej zmywarki wezmę to pod uwagę . Aha , zmywarki 45 cm to pomyłka , nawet dla singli .

Baru
09-04-2007, 10:41
Ja również zastanawiam się jaką zmywarkę kupić. Z tym, że już jestem o jedną mądrzejsza. Wiem, że nie kupię electroluxa!! Mam obecnie 45-tkę (kupowana jeszcze do mieszkania, było nas wtedy 3 plus jedna w brzuchu więc była w sam raz) i muszę kupić 60-tkę, bo jest nas 6 sztuk i wąska jest zdecydowanie za mała.
A dlaczego nie kupię electroluxa? Dlatego, że ten egzemplarz, który mi się przytrafił to badziew okrutny. Kupiliśmy ją w 2001r., daliśmy za nią kupę kasy (ponad 2tys) a ledwo skończyła się gwarancja zaczęła się polka. Najpierw hydrostat, potem programator, potem coś tam, potem znowu programator (na szczęście nie minął rok od wymiany więc na gwarancji wymienili) i tak cały czas coś się dzieje. Teraz średnio raz na półtora miesiąca coś się dzieje i muszę badziewie wieźć do serwisu. Na początku roku wymienili elektrozawór, a przedwczoraj znowu przywiozłam grata po wymianie hydrostatu. Stwierdziłam, że już mam dosyć... za tą kasę, którą wybuliliśmy na naprawy mileibyśmy już nową 60-tkę.
No i właśnie weszłam na forum, żeby zobaczyć jaką firme polecacie. A tu widzę electrolux. BADZIEWIE!!! :evil: :evil:
PS. Oststnio koleżanka zadzwoniła i mówi, że się jej zmywarka zepsuła - zaterepało mną - ona ma tą zmywarkę koło 10 lat i to jest gorenje!!! I pierwszy raz jej wysiadła!!

jarkotowa
09-04-2007, 16:04
...Aha , zmywarki 45 cm to pomyłka , nawet dla singli



...wg. mnie lepiej poczekac do wieczora az uzbiera sie wiecej

Zanim singiel zbierze 60 do mycia to mu wszystko zaśmiardnie lub kubeczków do kawy i kieliszków do winka zabraknie.

Polecam Boscha. Używam go intensywnie od 7 lat i nawet nie piknąl. I dodam, że mam 45, 4 osobową rodzinę i wystarcza - nie żywimy się na mieście.
Nie zdecydowalam się na zmywarkę z funkcją 1/2 bo przy rozmiarze 45 i tak bym z niej nie korzystala.

wbrat
10-04-2007, 14:04
Ponoć główną wadą 45-tek jest to, że ich wnętrze jest... prostokątne. Przez to kręcące się wirniki z wodą nie są w stanie dobrze "objąć" całości - muszą mieć one średnicę dostosowaną do węższego boku wnętrza.

ps. nigdy nie używałem 1/2 wsadu, ale wydaje mi się to trochę nieopłacalne - wody i prądu idzie pewnie więcej niż 1/2, czas podejrzewam jest ten sam co przy całym załadunku (bo niby czemu nie) no i proszku do zmywarki też pewnie potrzeba więcej niż 50% tradycyjnego prania.

Roobertt
12-04-2007, 18:19
Ja myśle że zmywarki i mikrofale to tosamo wkładasz włączasz i wyciągasz im więcej bajerów tym szybciej serwis się kłania to ma być proste i sprawne

kiwal
12-04-2007, 20:39
Właśnie taka kupiłem - Bosch SRV T45 13E, czy warto - zobaczymy za kwartał

mikita
13-04-2007, 08:40
A ja mimo wszystko decyduję się na Elektroluxa. Przy tych samych parametrach co Siemens/Bosch to ok. 600/700 zł mniej.

kiwal
13-04-2007, 14:28
A ja mimo wszystko decyduję się na Elektroluxa. Przy tych samych parametrach co Siemens/Bosch to ok. 600/700 zł mniej.

To Electrolux kosztuje 1100-1200 zł??

mikita
16-04-2007, 07:32
Nie :D około 1700zł. Szukam zmywarki 60, decybele max.47.
Z tego co się naczytałam o zmywarkach, to wszystkie to prawie to samo. Niedomywanie wynika podobno zwykle ze złego ułożenia naczyń, niewyczyszczenia sitek itp, czyli ze złego użytkowania.

Mnie trochę do Bosha odstraszyło to, że nie ma w moim mieście jego serwisu, wiem, ze te zmywarki chodzą super ładnych parę lat, ale liczyć, że się kupi bezwawaryjną to dla takiego pechowca jak ja, to nie za ciekawa perspektywa.

Chyba, że ktoś zna fajną zmywarkę do max.2000PLN.

kubaimycha
16-04-2007, 07:41
1/2 wsadu przydała mi się na przestrzeni 8 lat może kilka razy, głównie wtedy, gdy wyjeżdżaliśmy gdzieś na urlop i trzeba było zmyć kilka talerzy i kubków po kolacji i śniadaniu...Rodzina 4 osobowa i zawsze zmywarka włączana jest z całym załadunkiem...

kksia
20-04-2007, 01:18
Ciekawi mnie, czy osoby polecające 45-tki myją garki ręcznie? Ja przy 4-os rodzinie spokojnie wypełniam całą już po obiedzie. Gary zajmują większą część dołu.

1/2 wsadu nigdy nie używam. Jak mam włączyć, a zostaje miejsce - zawsze znajdzie się w kuchni coś do umycia z rzeczy mniej używanych, ozdobnych, pojemników itp.

Dla mnie najważniejsze są szerokość kosza i jego ułożenie - zwróćcie uwagę, że w 60 różnych firm kosze są różnej szerokości (więcej lub mniej miejsca na prowadnice). Użytkuję już drugą zmywarkę, i wolałam tę, która miała też u góry miejsce na mniejsze talerze. Teraz mam tylko na kubki. Kubek na szpikulce się nałoży, a talerzyka w miejscu na kubki raczej umyć się nie da.

wiktoria
20-04-2007, 03:38
z funkcja 1/2 wsadu skojarzyl mi sie nasz wybor - zmywarka dwuszufladowa... Pomijajac kwestie cenowe (akurat trafilismy na super oferte), myslicie, ze bedzie uzyteczne? Poki co jestesmy tylko we dwojke.

Kusi nas mozliwoscia zaladunku znacznie mniejszego, no i mozna dwie szuflady niezaleznie podlaczyc - dluzszy program na gary, mocno brudne talerze, a kubki, szklo na delikatny.

fasola25
20-04-2007, 08:28
u nas - rodzina 2+1 - jest zmywarka 60 cm i nie wyobrażam sobie jak mialabym dać radę z 45 cm
zmywarka chodzi praktycznie codziennie i nigdy nie potrzebowałam funkcji 1/2 wsadu
przydaje sie za to szybki program
ale myślę, że to wszystko to bardzo indywidualna sprawa
ja duzo w domu gotuje i moze dlatego, mimo małej rodziny, codziennie uruchamiamy zmywarkę
przy zmywarce na pewno trzeba zwiekszyc ilość naczyń - tak aby ich nigdy nie brakowalo
pozdrawiam

kofi
20-04-2007, 10:18
A ja dość często korzystam z 1/2 wsadu.
Zwykle chodzi pełna po brzegi wieczorem, ale jak nie jemy obiadu w domu - to daję 1/2, bo wiem, że nie mam co czekać do następnego dnia.

mmena
20-04-2007, 13:15
Nie korzystam z funkcji 1/2 wsadu. Tak naprawde to regularnie korzystam z programu Eco 50st. i raz na 2 lata z mycia wstepnego.
Zmywarke mam niestety 45 cm. Talerze i szklanki mieszcza sie bez problemu, ale musze sie solidnie naglowkowac aby upchnac garnek, paletnie, miske po surowce, a jak jeszcze dojda blachy po pieczeniu czy elementy robota kuchennego to nie ma szans aby to wszystko weszlo.
Nie zgadzam sie z opiniami "was jest tylko dwoje to 45 cm wam wystarczy". Jesli "was jest czworo" to tak naprawde do zmywania dochodzia tylko talerze i kubki, ktorych zmieszczenie w zmywarce malej nie jest problemem. Nie ma znaczenia czy rodzina jest 2 czy 4 osobowa. Kazda potrzebuje garnka na zupe, paletni do kotleta i misek na mizerie - a upchniecie tego wszystkiego to juz jest gimnastyka.
Na podstawie doswiadczen mojej, 3 osobowej rodziny - zmywanie codziennie, gotowanie codziennie, pieczenie ciast co 3, 4 dni.

Senser
04-05-2007, 13:39
A możecie mi doradzić jaką markę raczej omijać?? Jaką polecacie??
Jest tego od cholery....ciężko to wybrać....

anka76
04-05-2007, 21:05
od trzech tygodni mam w 60 Whirpoola i jestem zadowolona. Nie wyobrażam sobie 45 a jest nas tylko 2. Upchać gary i blachy z ciast w 45 to musi być sztuka. Zastanawialiśmy się nad Boshem lub Simensem ale to podobno jedna firma tyle że opakowania różne a w Simensie trochę elektroniki więcej. Zdecydowaliśmy się na Whirpoola między innymi z powodu 1/2 wsadu, drugie to to że znajomi bardzo chwalili a mają już ładnych parę lat.

mariuszdro
04-05-2007, 21:45
ciekawy wątek
ja tez bardzo byłam nastawiona na 1/2 wkładu, ale z postów i krótkiego doświadczenia w użytkowaniu dochodzę do wniosku, że to tylko bajer
u mnie rodzina 2+ 1(małe) i za każdym razem jak obiad jest w domu to zmywarka jest pełna, a że gotuję co drugi dzień to zmywarka też chodzi raz na dwa dni
druga sprawa to rozmiar - cały czas byłam nastawiona na 45-tkę, bo kuchnia mała, jakoś tak wyszło, że jest 60-tka i nie wyobrażam sobie inaczej - nie wiem gdzie bym pomieściła te poobiadowe gary!
żona

Zbigniew Rudnicki
08-05-2007, 10:41
Moja zmywarka 60cm do zabudowy została przy montażu dodatkowo wyciszona przez położenie kawałka ficu 150x60cm, grub. 4mm.
Góra i tył.
Dobre wyniki - polecam.
Nie daje się natomiast wyciszyć bulgotanie w zlewie.

Ciachoo
08-05-2007, 15:19
Mam Boscha w zabudowie 45 cm od 8 lat i na razie zero problemów (modelu nie pamiętam) :oops: Gdy byłem kawalerem to musiałem 3 "dni" zbierac pełny wsad (bo nie bylo funkcji 1/2 wsadu) 8)
Teraz jest nas 2+1 i 45 jest ZA MALA. Do nowego domu kupimy 60 Siemensa. Aha - potwierdzam 2 temperatury wystarczają - 50 stopni jako podstawowa plus 65 (lub 70) do mocno zabrudzonych naczyń.

Kamila79
05-11-2007, 16:51
Używam zmywarki 9 miesięcy- 60cm i tylko raz użyłam 1/2 wkładu. Ważniejsze jest to aby wybrać klasę AAA i jak najcichszą, przy mojej 45 db. można spać. No i warto poszperać po sklepach internetowych, ja moją kupiłam o 1000 zł taniej niż była w MediaM, 700 zł taniej niż Euro AGD, no i żeby miała program prania 70 lub 75 stopni.

villemo1656
02-07-2008, 19:03
chce kupic zmywarke do zabudowy boscha z panelem szerokosc 60.
slecze nad internetem juz od godziny i nie moge znalezc ze wsadem 1/2, w tych tanczych jest ale w tych drozszych (ok 2000zl-z symbolem "M" w srodku) nie ma :(
czy drozsze sa bardziej inteligentne :) i rozrozniaja wielkosc wsadu?
w domu na razie jest nas dwoje, nie chce zbierac garow z 5 dni :)

d5620s
02-07-2008, 21:19
niestey nie są tak inteligentne-ale 1/2 wsadu to nie jest standard. Nie każdy potrzebuje tej funkcji i tyle. To opcja dla oszczędnych a zatem paradoksalnie występuje często w tańszych modelach. Ps-widziałaś u kogoś zmywarkę boscha-nawet wysokie modele? odwiedź i poproś o włączenie-dla mnie ten hałas był nie do wytrzymania:(:( ale ja rozglądałam się za zmywarką rok temu i mogło się trochę zmienić

villemo1656
03-07-2008, 12:09
bardzo dziekuje za odpowiedz, wiekszosc ludzi wlasnie poleca boscha, model ktory wybralam: BOSCH SGI 55M45 EU
link: http://www.ceneo.pl/;015347991-10.htm#productOpinions
ma 47dB, pisza ze w miare cicho chodzi, a jak jeszcze sie zaprogramuje na noc to bedzie lala :lol:
pozdrawiam

Besta77
03-07-2008, 12:43
Witam,
może nie dokładnie na temat połowy wsadu, ale głośności bosha :)
mam 60cm zabudowaną i jest naprawdę cicha, na pewno cichsza niż może odrobinę starsze zmywarki różnych marek u znajomych, spokojnie można ją włączyć w nocy (ma opóźnienie 3, 6 i chyba 9 godzin) i nawet w niewielkim mieszkaniu naprawdę nie przeszkadza.

Lookita
03-07-2008, 19:30
a ja kupilem,na razie czekam na odbior ten model...:Zmywarka Do Zabudowy SIEMENS SE 66 T 373 EU
Specjalnie biore te funkcje oraz variospeed bo znam swoje potrzeby,chcemy miec drozsza ale praktyczniejsza zmywarke.Przetestowalem 2 Bosche,teraz Siemensa,zobaczymy jak ten Niemiec sie sprawuje.

yorki_man
04-07-2008, 09:04
Mama Boscha z opcją 1/2 wsadu i dwie uwagi: na pewno nie jest głośna :) i na pewno teraz zamiast 1/2 wsadu kupiłbym z dodatkowym programem do mycia garów (takim na 70 stopni).
Bosch rewelacyjnie suszy - nie jest to moja pierwsza mywara ale pierwsza w której naczyń nie muszę po myciu wycierać. Kupiłęm z opcją 1/2 wsadu bo mam szambo, ale wydaje mi się że nie był to najlepszy pomysł - raptem raz udało mi się umyć połową załadunku - aha upewnij się w którym koszu myje się naczynia przy 1/2 wsadu - nie wszystko CI się może zmieścić (chodzi mi o wymiary).

emild
05-07-2008, 08:42
prośba-jak piszecie o głośności to napiszcie symbol modelu-bez tego to info jest bezwartościowe.
czy bosch ma model sgv45M83 ?-taki opis znalazłem w mediamarkt, a na stronie boscha jest model sgv45m53

martar
05-07-2008, 12:11
Mam BOSCH zabudowany panel 55M45 EU uzytkuje od 2 tygodni i uwazam że model godny polecenia, praca bardzo cicha, narazie domywa wszystko, suszy rewelacyjnie. Nie ma opcji 1/2 wsadu choć też sie nad nią zastanawiałem, teraz wiem że nie jest to opcja niezędna bo wbrew pozorom zmywarka zapelnia się dośc szybko tylko trzeba mieć dużo naczyń na wyposazeniu kuchni a poza tym ta opcja nie oznacza, że zużycie energi i wody jest 2x mniejsze gdzieś czytałem że oszczędność wynosi 2-3 litry gdy normalny cykl żużywa ok. 11-14 l poprostu nowe modele są coraz oszczędniejsze i to chyba tłumaczy brak tej opcji w droższych modelach.

neck
07-07-2008, 11:33
Witam. Jestem na kupnie zmywarki Elektrolux ESL 66020.
Zmywarka nie ma fukncji 1/2 wsadu ma za to program auto. Wydaje mi się, że to prawie to samo i że program auto poradzi sobie spokojnie z załadowanym tylko górnym lub dolnym koszem (naczyń do mycia będziemy mieć raczej mało).

Jeśli jestem w błędzie proszę mnie wyprowadzić na prostą drogę :)

annacyrana
11-09-2012, 14:59
Jest to bardzo przydatna funkcja. Ja sobie ją bardzo polecam. Tak jak i program do szybkiego 30minutowego mycia.

mirbek
11-09-2012, 19:49
Tąńsze modele mają funkcje 1/2 wsadu droższe auto,przy wyborze najlepiej kierować się gwarancją im dłuższa tym lepiej czasami są promocje i daja na 5 lat , a w dobie globalizacji i oszczędzania na wszystkim każda może się popsuć bez względu na markę .Ja mam Elektroluxa, 3 rok i jeszcze działa .

arsamandi83
11-09-2012, 20:26
Czy jest różnica w natrysku wody, bo niektóre posiadają natrysk z góry i z dołu, a niektóre tylko jednej strony